Dají se seřizovat př.mlhovky?

karoserie, narazniky, skla atd.
gerrik - FK

Dají se seřizovat př.mlhovky?

Příspěvek od gerrik - FK »

Na STK mi páni tvrdili že si musím dát seřídit přední mlhovky. Dají se vůbec seřizovat? Pokud ano, jak?
skeda - FK

Re: Dají se seřizovat př.mlhovky?

Příspěvek od skeda - FK »

to slysim teda poprvy,ze by na STK neco takovyho rikali,ale myslim ze asi nedaj ale jistej si nejsem
Naposledy upravil(a) Návštěvník dne úte 03. bře 2009 20:32:36, celkem upraveno 1 x.
raduzo22 - FK

Re: Dají se seřizovat př.mlhovky?

Příspěvek od raduzo22 - FK »

Ano dají, teda aspoň u staré tváře jsou na to šroubky, ale nepamatuju se kde,jestli vepředu nebo vzadu,vím že sem na to koukal když sem si je zapojoval. Přeju hodně štěstí.
Zbysek - FK

Re: Dají se seřizovat př.mlhovky?

Příspěvek od Zbysek - FK »

šroubky jsou vidět zepředu po sundání plastového krytu okolo mlhovky. Jde s nimi ale regulovat docela málo. Pokud by jsi potřeboval s tím pohnout nějak moc, tak je lepší to vypodložit celkově tu mlhovku (to je třeba často případ levných náhražek typu Diamond nebo jak se to jmenuje).
gerrik - FK

Re: Dají se seřizovat př.mlhovky?

Příspěvek od gerrik - FK »

Ne, já je mám origo, ale jak jsem potkal tu popelnici, tak se mi asi trochu pohla ;) Kašlu na to, stejně je nepoužívám
Uživatelský avatar
emilio52
_________________
_________________
Příspěvky: 4134
Registrován: pát 28. pro 2007 21:07:04
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: Dají se seřizovat př.mlhovky?

Příspěvek od emilio52 »

Někde jsem narazil na netu na ty kulatý a maj tam nějaký štelování .
Já tam mám taky ty kulatý ale snad na štelování tam nic nemám .
Každé ráno, když vstanu, prohlédnu si seznam 50 nejbohatších lidí na světě. Když na něm nejsem, jdu do práce moje felda
ObrázekObrázek
Rex - FK

Re: Dají se seřizovat př.mlhovky?

Příspěvek od Rex - FK »

i kulaté mají štelování
Uživatelský avatar
emilio52
_________________
_________________
Příspěvky: 4134
Registrován: pát 28. pro 2007 21:07:04
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: Dají se seřizovat př.mlhovky?

Příspěvek od emilio52 »

Tak jsem si ho asi nevšim , :oops: no uvidím na STK jak dopadnu a co mě řeknou . :lol:
Každé ráno, když vstanu, prohlédnu si seznam 50 nejbohatších lidí na světě. Když na něm nejsem, jdu do práce moje felda
ObrázekObrázek
Rex - FK

Re: Dají se seřizovat př.mlhovky?

Příspěvek od Rex - FK »

pokud do nich nemáš extrémně moc jeblé tak to nevadí. ale dá se štelovat náklon vůči vozovce šrouby kterýma je přišroubovaná. nevím jak ostatní, ale já mám na originál nárazníku drážku a možnost štelungu je v rozmezí asi 2 cm
gerrik - FK

Re: Dají se seřizovat př.mlhovky?

Příspěvek od gerrik - FK »

Ta mlhovka je tam origo, a bude fest zarezlá, takže pochybuju že s tím půjde hnout. Na STK v pohodě, nedělali s tím problém, i by to seřídil, ale neměl nářadí.
Uživatelský avatar
emilio52
_________________
_________________
Příspěvky: 4134
Registrován: pát 28. pro 2007 21:07:04
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: Dají se seřizovat př.mlhovky?

Příspěvek od emilio52 »

Když jsem je tam dával tak jsem málem použil kladivo abych je tam nacpal :lol: moc blbě se tam dávali a musel jsem sundat nárazník abych se tam dostal se šroubovákem . r.v. 2001
Každé ráno, když vstanu, prohlédnu si seznam 50 nejbohatších lidí na světě. Když na něm nejsem, jdu do práce moje felda
ObrázekObrázek
Rex - FK

Re: Dají se seřizovat př.mlhovky?

Příspěvek od Rex - FK »

na new face se na mlhovky dostaneš jenom sundáním nárazníku. jinak to ani nejde. a jde to i bez kladiva...ale to bude asi rukama
Uživatelský avatar
emilio52
_________________
_________________
Příspěvky: 4134
Registrován: pát 28. pro 2007 21:07:04
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: Dají se seřizovat př.mlhovky?

Příspěvek od emilio52 »

asi jo nezapírám :lol: :lol:
Každé ráno, když vstanu, prohlédnu si seznam 50 nejbohatších lidí na světě. Když na něm nejsem, jdu do práce moje felda
ObrázekObrázek
hostel

Re: Dají se seřizovat př.mlhovky?

Příspěvek od hostel »

Na STK mi taky zapindali, že by to chtělo doštelovat mlhovky, ale prošel jsem.
Jinak u oldface, když se vypáčí krytka mlhovek jsou stavěcí šrouby pro výškové seřízení mlhovek v dolním roku blíže SPZ.
Uživatelský avatar
Schimi
Příspěvky: 601
Registrován: stř 07. led 2009 21:22:22
Bydliště: Olomoucko
Kontaktovat uživatele:

Re: Dají se seřizovat př.mlhovky?

Příspěvek od Schimi »

Zrovna včera jsem někde na netu prohlížel obrázky štelování mlhovek. I ty nové mají mít seřizovací šroubky dole v rohu vedle sklíčka, pod krytem.
Seřízení má vypadat tak, že se postavíte proti zdi a na 5m má světlo mlhovky dopadat o 10 cm níž než je výška středu reflektoru. Zkouší se každá mlhovka zvlášť. Tu druhou musíte zakrýt.
1,6 sportline 1999
Uživatelský avatar
RAAF_96
Příspěvky: 964
Registrován: ned 25. srp 2013 8:28:54
Bydliště: Valašské Meziříčí
Kontaktovat uživatele:

Re: Dají se seřizovat př.mlhovky?

Příspěvek od RAAF_96 »

Nějak nechápu větu: že se postavíte proti zdi a na 5m má světlo mlhovky dopadat o 10 cm níž než je výška středu reflektoru. Díky za vysvětlení
Škoda Felicia Combi 1.6 55kw r.v.97 - http://radimfojtek.rajce.idnes.cz/Moje_Felda/
Škoda Octávia Combi 1.8t 110kw - http://radimfojtek.rajce.idnes.cz/Koktik/
Uživatelský avatar
RAAF_96
Příspěvky: 964
Registrován: ned 25. srp 2013 8:28:54
Bydliště: Valašské Meziříčí
Kontaktovat uživatele:

Re: Dají se seřizovat př.mlhovky?

Příspěvek od RAAF_96 »

Tak už rozumím:
:arrow: Samotné seřízení se provádí kolmo proti rovné stěně. Vůz postavíme 5 nebo 10 metrů daleko. Naměříme výšku středu světlometu od vozovky a tuto výšku sníženou o 2% vzhledem k vzdálenosti naneseme na stěnu. Na 5 metrech tedy dělá snížení 10 cm na 10 metrech 20cm. Světlomety seřizujeme jeden po druhém a vždy ten který není seřizován nečím zacloníme. Světlomety by neměli být dlouho zapnuté, při stání se totiž nechladí proudem vzduchu. Po seřízení opět nandáme krycí mřížky zpět. Tím je seřízení hotovo.
Škoda Felicia Combi 1.6 55kw r.v.97 - http://radimfojtek.rajce.idnes.cz/Moje_Felda/
Škoda Octávia Combi 1.8t 110kw - http://radimfojtek.rajce.idnes.cz/Koktik/
Uživatelský avatar
Kiff
Příspěvky: 61
Registrován: sob 17. srp 2013 20:14:57
Bydliště: Chlum
Kontaktovat uživatele:

Re: Dají se seřizovat př.mlhovky?

Příspěvek od Kiff »

Já se vůbec divím, že to neseřídili sami na STK. Když seřizují normálně světla, tak můžou dělat i mlhovky, ne?
Felinka, moje láskaObrázek
Uživatelský avatar
emilio52
_________________
_________________
Příspěvky: 4134
Registrován: pát 28. pro 2007 21:07:04
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: Dají se seřizovat př.mlhovky?

Příspěvek od emilio52 »

Každé ráno, když vstanu, prohlédnu si seznam 50 nejbohatších lidí na světě. Když na něm nejsem, jdu do práce moje felda
ObrázekObrázek
Odpovědět