Hlučnost motoru

Bosch Mono-Motronik
135B, 136B
jakoubek555 - FK

Hlučnost motoru

Příspěvek od jakoubek555 - FK »

Chtěl jsem se zeptat co na tom motoru odchází či klepe, zdá se mi ten motor extrémně hlučnej ? vím že felicie je hlučná, ale dneska jsem jel třeba s kámošovym bmm a má to nádherně tichý oproti mý a to nemá žádný odhlučnění nic, má rok 96 akorád má najeto asi 40000 :D . Neberu v potaz převodovku, myslim pouze motor.
Raceman
Příspěvky: 2179
Registrován: čtv 03. čer 2004 23:08:55
Bydliště: Příbram

Re: Hlučnost motoru

Příspěvek od Raceman »

rozvody, ventily ... vůle
jakoubek555 - FK

Re: Hlučnost motoru

Příspěvek od jakoubek555 - FK »

ok díky, nejčastěji to jsou asi rozvody ne? je to takový cinkání jakoby mi přijde, je slyšet téměř u všech starších felicii
tgfh - FK

Re: Hlučnost motoru

Příspěvek od tgfh - FK »

Nejčastěji to jsou ventily (které se musí u OHV seřizovat každý rok).
ghjfj

Re: Hlučnost motoru

Příspěvek od ghjfj »

Dobry den.Mam taky problem,Mam feliciu 1.3 glx 96.a pri zahriatom motore mi strasne chrci motor medzi 2 az 3 tisicmi otackami.Ked udrzujem rychlost ked pridam tak to chrcanie prestane.Mam nabehane 208000 tisicVymenene gufera ventilov a zbrusene hlava 2mmbrane z hlavy.Ked je studeny tak trochu klepe ale nechrci a ked sa zohreje neklepe ale chrci.V servise mi povedali ze mam zlu klku a ze motor mi odide za chvilu.Viete mi poradit?Dik
Kuladmin
Příspěvky: 1751
Registrován: ned 20. črc 2008 18:21:06
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Re: Hlučnost motoru

Příspěvek od Kuladmin »

Todle by clovek musel slyset ale pokud ti v servise rekli ze je problem na klice tak to asi tak bude.Zalezi odkud ten zvuk jde a to si musis poslechnout ty sam.
smazany clen - FK

Re: Hlučnost motoru

Příspěvek od smazany clen - FK »

Mě tohle dělala klika na 1,3BMM ale právě jen,když se to udržovalo,při přidání to přestalo.Ještě bych zkontroloval horní silentblok na převodovce a dolní uložení převodovky,tzv. spermii.Ten motor hodně putuje sem a tam při přidání a ubrání.U fava mi také jeden čas delalo něco podobného,když jsem ubral,motor šel dolů a dotýkal se mi alternátor toho spodního plechu.Taky to vždycky najednou hrčelo.Stačilo ten plech odehnout.Zkus se na to podívat.
MaTT5 - FK

Hlucnost studeneho motoru

Příspěvek od MaTT5 - FK »

Ked je motor studeny tak ma po nastartovani naozaj priserny zvuk, po zahriati je to uz lepsie, da sa s tym nieco robit? Plus mam uvolnene 2 sroby ako sa pripaja vyfukove potrubie na motor a neviem ako sa k nim dostat, help
Kuladmin
Příspěvky: 1751
Registrován: ned 20. črc 2008 18:21:06
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Re: Hlucnost studeneho motoru

Příspěvek od Kuladmin »

No na ty srouby asi klicem ne? :lol: A s tim zvukem zalezi odkud to jde a to ti mi asi tezko reknem. Nevime ani co tam mas za olej pocet km atd atd atd
MaTT5 - FK

Re: Hlucnost studeneho motoru

Příspěvek od MaTT5 - FK »

jj no ale su tam 4 alebo kolko k 2 som sa dostal a k 2 to nejde ani za nic a nechce sa mi odmontovavat koli tomu veci tak ci to nejde nejak inaak :P no motor je 1.3 z 96 najazdene cca 140k olej nedavno meneny
Kuladmin
Příspěvky: 1751
Registrován: ned 20. črc 2008 18:21:06
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Re: Hlucnost studeneho motoru

Příspěvek od Kuladmin »

No ja se bojim ze pokud jsou primo volne tak je nekde problem asi by bylo lepsi shodit jak saci tak vyfukove potrubi vse ocistit a dat nove tesneni namazat ty srouby a pap to bude ok. Ale jinak nechapu cim se to snazis utahnout koukal jsme na to a klasicky gola max s nastavci a musi to jit. Jedine nepristupne jsou na sacim ty dva spodni kam se musi s obyc klicem nebo tam nemit vyfukove.
Ten zvuk jde o to odkud se ozyva a jak zni ve finale treba zjistis ze to jsou loziska v alternatoru apod chce to poslouchat treba pomoci velkyho sroubovaku a poslouchat. Co pouzivas treba za olej? nezere ho to uz treba nejak ? neproblikava ti kontrolka mazani? atd atd pokud o tom moc nevis spis to nekomu dej at se ti na to podiva.
6host - FK

Re: Hlučnost motoru

Příspěvek od 6host - FK »

sice je to nepravdepdobny a po tech ukonech co ti na tom uz delali snad nemozne, ale delo se mi to taky a bylo to takovou kravinou - povolena matka na spodnim sroubu co drzi altik, a tim padem ten sroub byl celej volnej a presne takhle drncel mezi 2000-3000
straca
Příspěvky: 983
Registrován: sob 07. úno 2009 14:28:17
Kontaktovat uživatele:

Re: Hlučnost motoru

Příspěvek od straca »

muže to být spousta věcí při 208000km bych vyměnil rozvodák a nejprve přešel motor a zkusil podotahovat co de
saliman - FK

motor je moc hlučný

Příspěvek od saliman - FK »

zdarec chlapy,motor mi přijde moc hlučný,jak kdyby tam něco klepalo....sami si poslechněte.....je to felicia r.v.1996 BMM,najeto 108 000,olej měněn při 106 000,dával jsem tam total 10w-40,před 14 dny seřízeny vůle ventilů....ten zvuk je takový delší dobu,ale až teď mě tak nejak začal vadit....tady je odkaz,kde je to nahrane,snad někdo budete vědět,co by to mohlo popřípadně být,díky moc za každou radu
http://www.youtube.com/watch?v=bkYhdYteaho
straca
Příspěvky: 983
Registrován: sob 07. úno 2009 14:28:17
Kontaktovat uživatele:

Re: Hlučnost motoru

Příspěvek od straca »

řek bych že rozvodák,ale zas já mam 115tkm a takhle slyset jeste neni ,ale letos ho budu měnit,ozýva se to z ty casti ,jeste bych to zkusil bez klináku,aby si vyřadil možnost altíku a vodní pumpy,ale zkus to jen na chvili,nebo az to bude studeny aby si neprehrejval motor,jinak chválím čistotu motoru :salut:
saliman - FK

Re: Hlučnost motoru

Příspěvek od saliman - FK »

mě přijde,že to jde z motoru,ale tezko rict.....ten rozvodak to neni,ted jde slyset,ze tam obcas zachrasti....nevim no
saliman - FK

Re: Hlučnost motoru

Příspěvek od saliman - FK »

opravdu nikdo nevite,co by to mohlo delat ?:-(
julo - FK

Re: Hlučnost motoru

Příspěvek od julo - FK »

a čo takto máš tam vzduchoví filter čo deraví výfuk alebo spoje atd
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Hlučnost motoru

Příspěvek od 103457 »

dělá to jen při volnoběhu? Kdyby to byl rozvoďák, tak by to při sešlápnutí plynu mělo být méně znát než po sundání nohy s plynu.
Reaguje to nějak na otáčky motoru? Myslím jestli ten zvuk se stupňuje nebo zrychluje s otáčkama nebo to jen stejnoměrně rezonuje bez ohledu na otáčky.
A co to dělá, když vyšlápneš spojku? Reaguje to nějak na pedál spojky?
KOVO
Příspěvky: 66
Registrován: pát 24. zář 2010 8:58:45

Re: Hlučnost motoru

Příspěvek od KOVO »

Este to mozu byt velke vole ventilov
saliman - FK

Re: Hlučnost motoru

Příspěvek od saliman - FK »

vyreseno,byla to vodni pumpa
ales
Příspěvky: 4
Registrován: stř 10. čer 2015 9:27:45

Re: Hlučnost motoru

Příspěvek od ales »

Ahoj, navázal bych na tuto diskuzi.
Motor 1,3MPI, najetých 280.000km po výměně rozvodů asi za dva dny začal mít zvuk jako diesel. Rozvody se poté dvakrát rozdělaly pro kontrolu, vyměnil jsem svíčky, palivový filtr, vyčistil čidlo váhy vzduchu, vyměnil čidlo klepání, zapalovací lištu, oddělal klínový řemen a zvuk stále stejný. S rozvody se měnil i olej, který byl i docela čistý po 15.000 km. Od té doby jsem už najel asi dva tisíce kilometrů a myslím, že zvuk je stále stejný. Rozvody jsou originál Škoda.
Věděl by někdo v čem by mohl být problém? Můj mechanik už mimo rozebrání celého motoru neví co s tím a raději mi radí pořídit si ojetý motor a jen jej vyměnit. Tato varianta je ale pro mne jako poslední možná, neboť auto jezdí velmi dobře a jak jsem psal výše olej při výměnách je v pohodě....
ferdamravenec
Příspěvky: 4170
Registrován: čtv 13. led 2011 6:18:25
Bydliště: Horní Podluží
Kontaktovat uživatele:

Re: Hlučnost motoru

Příspěvek od ferdamravenec »

a co ventily ? tlaky ? snímač otáček ?
Honzis
Příspěvky: 386
Registrován: pon 07. pro 2009 12:49:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Hlučnost motoru

Příspěvek od Honzis »

Mel jsi to na diagnostice? Zkontroloval bych udaje ze vsech cidel. Muze si to klidne myslet, ze motor je na -20 stupnich, pak samozrejme pujde jak diesel. Jaka je spotreba? Nemas jen nekde dobre schovanou diru ve vyfucku (ucpat, mel by zdechnout)? Osobne si myslim, ze rozvody jsou spatna stopa. U 1.3jky nejdou dat spatne tak, aby to auto zaroven dobre jelo...
Rambo-x
Příspěvky: 861
Registrován: úte 25. zář 2012 21:55:37
Bydliště: Vladislav
Kontaktovat uživatele:

Re: Hlučnost motoru

Příspěvek od Rambo-x »

ales píše:Ahoj, navázal bych na tuto diskuzi.
Motor 1,3MPI, najetých 280.000km po výměně rozvodů asi za dva dny začal mít zvuk jako diesel. Rozvody se poté dvakrát rozdělaly pro kontrolu, vyměnil jsem svíčky, palivový filtr, vyčistil čidlo váhy vzduchu, vyměnil čidlo klepání, zapalovací lištu, oddělal klínový řemen a zvuk stále stejný. S rozvody se měnil i olej, který byl i docela čistý po 15.000 km. Od té doby jsem už najel asi dva tisíce kilometrů a myslím, že zvuk je stále stejný. Rozvody jsou originál Škoda.
Věděl by někdo v čem by mohl být problém? Můj mechanik už mimo rozebrání celého motoru neví co s tím a raději mi radí pořídit si ojetý motor a jen jej vyměnit. Tato varianta je ale pro mne jako poslední možná, neboť auto jezdí velmi dobře a jak jsem psal výše olej při výměnách je v pohodě....
Mě napadá jestli ti to dostatečně maže. Po výměně rozvodů to je divný. Kdyby je mechanik špatně sesadil,tak by to dělalo okamžitě. Jestli se tam neurvala nějaká usazenina v olejovým kanálu a třeba to nepřicpalo filtr nebo nějaké kanálky. Proto to může mít zvuk jak diesel,protože ojniční ložiska zkrátka s nedostatkem oleje klepou. Chtělo by to změřit tlak oleje za filtrem,vyndat čidlo,nasadit tlakoměr a měřit
ales
Příspěvky: 4
Registrován: stř 10. čer 2015 9:27:45

Re: Hlučnost motoru

Příspěvek od ales »

Na diagnostice byla, ventily jsou seřízeny, dokonce i v první fázi za teplého stavu (potom seřízeny za studena). Na výfuku sice malá díra je, ale ten zvuk je přímo z motoru. Spotřeba na 200km trase byla 6,5 jinak mě připadá stejná jako dřív. Tlaky oleje se neměřily :thumright: a jediné co pozoruji, že cítím slabě benzín z výfuku...
ferdamravenec
Příspěvky: 4170
Registrován: čtv 13. led 2011 6:18:25
Bydliště: Horní Podluží
Kontaktovat uživatele:

Re: Hlučnost motoru

Příspěvek od ferdamravenec »

ne tlaky oleje , ale tlaky válců
ales
Příspěvky: 4
Registrován: stř 10. čer 2015 9:27:45

Re: Hlučnost motoru

Příspěvek od ales »

Tak záhada zvuku vyřešena. Dal jsem auto druhému automechanikovi a ten zjistil špatně nasazené, nebo spíše smontované rozvodové kolo. Následek je ten, že na rozvodovém kole je vymačkaný klínek a zářez pro klínek a možná je načatá i klika. Vše dal tak jak má být a zvuk je zase perfektní, tak uvidím jestli to vše vydrží a nebudu muset vyměnit kliku spolu s rozvody.
Odpovědět