Má cenu úprava výkonu motoru pouze chipem?

Bosch Mono-Motronik
135B, 136B
petamoravec - FK

Má cenu úprava výkonu motoru pouze chipem?

Příspěvek od petamoravec - FK »

Zajímalo by mne, zda-li má cenu do motoru 136B investovat cca 3000 za chip (zřejmě buď cimbu nebo sportmotor), pokud dále nechci investovat další peníze do zvyšování výkou - bojím se především o spolehlivost motoru. Dle webových stránek by mělo dojít k nepatrnému navýšení výkonu a snížení spotřeby. Cimbu a sportmotor se však dosti výrazně liší v uváděných výkonech, kroutících momentech i snížení spotřeby. Motor má nyní najeto 65.000 km vesměs slušnou katolickou jízdou. Má smysl výše zmíněná investice? Na který z obou dodavatelů jsou lepší reference? Dík
Uživatelský avatar
xmorfeuz
Příspěvky: 1038
Registrován: ned 10. čer 2007 13:49:03
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Má cenu úprava výkonu motoru pouze chipem?

Příspěvek od xmorfeuz »

ja bych do toho nic nevrazel...vubec se to nevyplati, ale vetsina lidi tady ti napise at to nachipujes ze to pak pojede jak raketa s velmi nizkou spotrebou :lol:

radeji ty 3000kc nechat na pripadnou korozi a spokojit se s tim ze felda lip nepojede
kejzi1
Příspěvky: 8486
Registrován: úte 02. kvě 2006 23:05:53
Bydliště: Jihlava,Třebíč
Kontaktovat uživatele:

Re: Má cenu úprava výkonu motoru pouze chipem?

Příspěvek od kejzi1 »

Nebo přidat ještě něco a dát k tomu i vačku,jinak to nemá cenu
ThomasHK - FK

Re: Má cenu úprava výkonu motoru pouze chipem?

Příspěvek od ThomasHK - FK »

Tak ja pujdu proti proudu :) mam 1.3 BMM 40Kw, mam jen chip od Cimbu (mimochodem ne za 3000 ale za 1500 pro feliciaklub) a rozdil tam je. O neco mensi spotreba, posunuty omezovac, motor ma o neco kultivovanejsi chod a do kopce uz tolik nepodrazuju... samozrejme to z auta neudale trhace asfaltu, ale za tech 1500,- jsem hodne spokojenej...
Uživatelský avatar
SatandaS
Příspěvky: 1553
Registrován: pon 11. srp 2008 16:45:56
Bydliště: Frýdek-Místek / Karviná
Kontaktovat uživatele:

Re: Má cenu úprava výkonu motoru pouze chipem?

Příspěvek od SatandaS »

Souhlasím mám 1.3MPi 40KW a rozdíl tam je. Samo že to neudělá z auta raketu :roll: ale zlepšil se chod motoru a jak tady bylo psáno tak do kopce je to fakt znát z toho jsem měl nej. radost je to sice malí rozdíl ale i ten potěší a spotřeba taky je lepší ale jen na delší trasy na krátké ne protože nato zase více šlapu :lol: .
petamoravec - FK

Re: Má cenu úprava výkonu motoru pouze chipem?

Příspěvek od petamoravec - FK »

Věřím že u MPi se chipem dá dosáhnout lepších výsledků než u jednobodu... Nerozumím tomu, proč výrobce rovnou do do řídící jednotky neuloží takovýto optimalizovaný program? Pokud se tvrdí, že spotřeba prakticky vždy klesne, výkon je minimálně stejný tak jediný důvod by mohlo být snížení životnosti motoru... Nevěřím tomu, že by při vývoji motoru nebyli schopni ŘJ optimalizovat.
Dexter - FK

Re: Má cenu úprava výkonu motoru pouze chipem?

Příspěvek od Dexter - FK »

no že při chiptuningu automaticky bude menší spotřeba říct nejde, jde o to že motor dosáhne dříve většího kroutícího momentu a není tím pádem potřeba motor vytáčet do vyšších otáček tím pádem klesne spotřeba, jako když jedeš do kopce a normálně by si tam už musel dát 4 ale s chipem ti to utáhne i 5 tím pádem ani nemusíš motor víc výtačet atd. jinak automobilka optimalizuje jednotky s takovou rezervou schválně, je to takovej kompromis ve vztahu ke spotřebě paliva, jizdních vlastností výfukových splodin atd. v ruzných zemích jsou totiž různe emisní normy, jsou různé kvality benzínu atd. a tak to automobilka optimalizuje tak aby to všem vyhovovalo.
petamoravec - FK

Re: Má cenu úprava výkonu motoru pouze chipem?

Příspěvek od petamoravec - FK »

No to že dva konstrukčně shodné, nebo téměř shodné motory jsou jinak naprogramovány aby jeden byl dražší a výkonější je známá věc. Ale vrtá mi hlavou to, že ten dražší (hodnoty si teď vymýšlím) má výkon 50kW, krouťák 100Nm a spotřebu 6,5 l/100km a nemá (jak nás o tom přesvědčují chiptuneři) 55kW, 110Nm a spotřebu 6 litrů? To že automobilka uvádí na trh zároveň 40 kW verzi v podstatě toho samého motoru je věc jiná.
Uživatelský avatar
mako
Příspěvky: 436
Registrován: pát 15. srp 2008 16:44:12
Bydliště: [SK] - ZM
Kontaktovat uživatele:

Re: Má cenu úprava výkonu motoru pouze chipem?

Příspěvek od mako »

mám taky cimbu na mpi-čku, nemám 100 koní ani 200 krouťák ale jak už tady zaznělo motor se líp vytáčí, do kopce drží otáčky, na dálnici do táhlyho kopce klidně na 5. a drží to 120km/h předtím abych to takhle udržel jsem musel podřazovat do 4. a pro FK je cena 2tis takže to není až tak strašná investice.ale lepší kombinace by byla vačka s chipem
VW passariantion+VW felicia diesel power
ex-felicia GLXi 1,3MPi 1997 Red-Hot-chilli, ex-felicia LXi 1,4mpi 1996 White candy
Uživatelský avatar
GeorgeWWW
Příspěvky: 1527
Registrován: úte 15. črc 2008 13:17:27
Bydliště: Čáslav, Mladá Boleslav
Kontaktovat uživatele:

Re: Má cenu úprava výkonu motoru pouze chipem?

Příspěvek od GeorgeWWW »

Mám sice 1,6, která sama od sebe jede celkem dobře. Ale po nandání pneu 195/45 se to zhoršilo, hlavně při předjíždění. Tak jsem do toho šel taky a zrychlení je zpět a dokonce o něco malinko lepší než předtím. Takže u mě spokojenost. Spotřebu tu uvádět nebudu, protože poslední dobou mám těžší nohu :)
Obrázek
mr.Freak - FK

Re: Má cenu úprava výkonu motoru pouze chipem?

Příspěvek od mr.Freak - FK »

Já bych zase naopak řekl, že ten chip třeba od CImbu je víc znát na BMM než na MPI. Na MPI mi to zklidnilo a ztišilo chod motoru a hlavně vymazalo tu neskutečnou prodlevu po sešlápnutí plynu a taky jak už zdě bylo zmíněno, otáčky do kopce krásně drží a nepadají tak rychle, už nemusím podřazovat na 4, ted se to dá hezky vyjet na 5ku, ale výkon mi přijde stejnej, jen se mi zdá že je toho krouťáku mnohem víc v menších otáčkách. za ty 2000 co bylo pro MPI v akci to byla moc kvalitní investice.
petamoravec - FK

Re: Má cenu úprava výkonu motoru pouze chipem?

Příspěvek od petamoravec - FK »

Takže doporučujete spíš Cimbu než Sportmotor?
Uživatelský avatar
SatandaS
Příspěvky: 1553
Registrován: pon 11. srp 2008 16:45:56
Bydliště: Frýdek-Místek / Karviná
Kontaktovat uživatele:

Re: Má cenu úprava výkonu motoru pouze chipem?

Příspěvek od SatandaS »

Já tam byl už po akci a slevu mi dal. Sice se mu moc nechtělo ale nakonec v pohodě určitě mu zavolej nebo napiš. A jinak počitej stím že ti hned pročistí škrtící klapku tak to je asi 500kč navíc.
motormaster - FK

Re: Má cenu úprava výkonu motoru pouze chipem?

Příspěvek od motormaster - FK »

Mam 1,3BMM 40kW a taky by me zajimaly zkusenosti - nezajima me ani tak zvysovani vykonu ale beru to spis z pohledu ekonomickeho - klesne mi pri stejnem zpusobu jizdy spotreba? zaplati se chip? Bral bych snizeni spotreby a zvyseni vykonu jako takovy bonus. Nemohl by nekdo uvest hodnoty dlouhodobe spotreby pred chipem / po chipu (jarda.vysocina, ThomasHK za motor 135B)? Treba u mne - bez chipu - je dlouhodoby prumer 7,4 l /100km (bez dalnice vetsinou 6,8-7 l, s 1/3 najezdu na nadrz po dalnici do 130 km/h pak kolem 7,8 l), vetsinou jezdim klidne u zakonnych limitu (1/3 nadrze po dalnici co to da = 9l). Pokud me presvedcite o prinosech (spotrebu zvysovat nechci), tak bych o chip zajem mel, treba bychom dali dohromady zase nejakou skupinku...
smazany clen - FK

Re: Má cenu úprava výkonu motoru pouze chipem?

Příspěvek od smazany clen - FK »

Připojuji se k Motormastrovi, když budou peníze taky bych ho bral;)
Stefi74 - FK

Re: Má cenu úprava výkonu motoru pouze chipem?

Příspěvek od Stefi74 - FK »

čet sem stranky Cimbu a byl sem překvapen informaci o negativním použiti ciklovace stěraču na řidicí jednotku z duvodu vyrobní chyby ji to poškozuje :shock: ale jinak uprava mě velmi laka takže začnu šetřit prašule ;)
Raceman
Příspěvky: 2179
Registrován: čtv 03. čer 2004 23:08:55
Bydliště: Příbram

Re: Má cenu úprava výkonu motoru pouze chipem?

Příspěvek od Raceman »

máme cimbu na mpi a máme a používáme jak přední tak zadní cyklovač a absolutně bez potíží
Raceman
Příspěvky: 2179
Registrován: čtv 03. čer 2004 23:08:55
Bydliště: Příbram

Re: Má cenu úprava výkonu motoru pouze chipem?

Příspěvek od Raceman »

někde se i psalo že to je takovej tah jak se vyhnout uplatnění reklamace
Uživatelský avatar
SatandaS
Příspěvky: 1553
Registrován: pon 11. srp 2008 16:45:56
Bydliště: Frýdek-Místek / Karviná
Kontaktovat uživatele:

Re: Má cenu úprava výkonu motoru pouze chipem?

Příspěvek od SatandaS »

Když mi to řekl tak jsem se zlekl že se mi pokazí ŘJ ale zatím vše ok. Je sice pravda že ciklovač použivám jen když hustě prší jinak ne pro jistotu ;)
mr.Freak - FK

Re: Má cenu úprava výkonu motoru pouze chipem?

Příspěvek od mr.Freak - FK »

jelikož jsem stihnul akci u Cimbu za pár kaček tak si za ty 2000 fakt pískám...připadá mi jako by teď motor tou novou ŘJ překonal svou "pubertu" a je mnohem klidnější a líp se s tím jede už od nižších otáček,spotřeba asi malinko klesla ale možná ne o tolik co jsem od toho čekal (MPi -> ale i se sériovou jednotkou jsem se dostal přes 7 litrů jen po dalnici nebo ve meste, mimo mesto tak 6-6,5l kdyz jedu do 100km/h), řekl bych, že jízdní vlastnosti a celkově lepší dojem z jízdy se dostaví víc než údaj o spotřebě (moje zkušenost)...taky jde o to, že stejný úsek trati jedu vždy jiným stylem a je těžké jet přesně stejně 2x stejnou trasu :lol: akorát je problém teď v tom horku že ten motor je takovej chcíplej, když jedu brzo ráno a teplota kolem 10ti stupnu, jede to auto uplne jinak nez kdyz je 30 a je hodne zahratej motor (rozdil poznam i na spotrebe) -> kdysi tu někdo psal že to je jako "šlapat do ho*na" :lol: :lol:
bitmap - FK

Re: Má cenu úprava výkonu motoru pouze chipem?

Příspěvek od bitmap - FK »

Asi tak.
Docela se divim, jak se lidi dokazi rozplyvat nad tim, ze jim ridici jednotka pri pridani chrstne o dve kapky benzinu vic a cely to o malicko driv zapali, to vse za akcni cenu 2000kc :lol:
mr.Freak - FK

Re: Má cenu úprava výkonu motoru pouze chipem?

Příspěvek od mr.Freak - FK »

Zdenda: tak termostat má asi každá felda ne? :lol: no teda najdou se i tací, ale můj je v pohodě ;) ale stejně je to auto prostě živější při nižší teplotě než ve vedrech :D začíná mít nějaký "pudy" 1.6ky :lol: :lol:
Uživatelský avatar
stef99
Příspěvky: 1852
Registrován: pát 20. dub 2007 18:27:19
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Má cenu úprava výkonu motoru pouze chipem?

Příspěvek od stef99 »

nevyplati se to....

zatim tady dali nazory pouze bezni uzivatele....

jedinej "motorar" je tady Bitmap,kterej se nevyjadril moc privetive o chipu...

staci se zeptat Dedly,Luky nebo nekoho kdo v tom chodi a jestli to ma cenu..... (ale ne toho kdo vam to prodava, je jasny ze pan Cimbu vam pred obchodem rekne, "hele nema to cenu ser na to, nech tady 100tis a pak ten motor pojede"
Prodej novych a referencnich vozu Skoda se slevou, vice SZ
Uživatelský avatar
Zdenda19895
Příspěvky: 1439
Registrován: pát 02. lis 2007 23:31:53
Bydliště: Staříč
Kontaktovat uživatele:

Re: Má cenu úprava výkonu motoru pouze chipem?

Příspěvek od Zdenda19895 »

Nikdy jsem netvrdíl že chipem jsem získal nějaké kW navíc. :) Ale je pravda že se s autem teď jede mnohem líp. Ztratila se prodleva po sešlápnutí plynu, motor má i podle sluchu kultivovanější chod a líp reaguje na sešlápnutí plynu. A dovolte abych po 40 letech za volantem a neježděných více než milionu Km poznal když auto jede líp. 8-) A nejsem socka abych musel obracet každou korunu v ruce. Za chip jsem dal 2500 a to u mně nejsou žádné peníze. ;)
Nikdy neříkej že něco nejde. Vždy se najde nějaký blbec který neví že to nejde a udělá to.
Není důležité vyhrát, ale nasrat toho kdo tě porazil.
Uživatelský avatar
emilio52
_________________
_________________
Příspěvky: 4134
Registrován: pát 28. pro 2007 21:07:04
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: Má cenu úprava výkonu motoru pouze chipem?

Příspěvek od emilio52 »

Docela dobré úpravy . Co na to dborníci ? Hlavně ty paramety před a po úpravě.
http://www.autodoplnky.cz/tuning-sk/sko ... gi-a557049
Každé ráno, když vstanu, prohlédnu si seznam 50 nejbohatších lidí na světě. Když na něm nejsem, jdu do práce moje felda
ObrázekObrázek
bitmap - FK

Re: Má cenu úprava výkonu motoru pouze chipem?

Příspěvek od bitmap - FK »

Super upravy. Chip, snizena hlava, sportovni filtr s vyfukem a hnedle mu ta 1,6 zrychluje na stovku za 7,8s misto 12s :lol: :lol:
Jen tak pro predstavu, seriovy Favorit s kratkou prevodovkou by potreboval minimalne 170k a super trakci na to, aby zrychlil na stovku za 7,8s, takze hosanovi chybi jeste dalsichaspon 70k k tem jeho vysnenejm 110, aby to davalo jakz takz smysl.
Uživatelský avatar
Drahoš
Příspěvky: 2123
Registrován: pon 27. lis 2006 15:31:42
Bydliště: Sušice, Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Má cenu úprava výkonu motoru pouze chipem?

Příspěvek od Drahoš »

No stovku za 7.8 s těmahle úpravama :lol: :lol: Mu asi trochu proměřujou stopky :lol:
Bylo: Škoda Felicia 1.6 MPi http://www.feliciaklub.cz/forum_new/vie ... =16&t=2523
Je: Seat Leon cupra R 1.8T
Uživatelský avatar
Zdenda19895
Příspěvky: 1439
Registrován: pát 02. lis 2007 23:31:53
Bydliště: Staříč
Kontaktovat uživatele:

Re: Má cenu úprava výkonu motoru pouze chipem?

Příspěvek od Zdenda19895 »

Nemám takový přehled. :? Existuje nějaké auto s předním náhonem které udělá z 0 na 100 za 7,8 s? :?: Já si myslím že tak silné auto z předním náhonem by si spíš spálilo gumy než by to v tom čase rozjelo no 100Km/hod. :)
Nikdy neříkej že něco nejde. Vždy se najde nějaký blbec který neví že to nejde a udělá to.
Není důležité vyhrát, ale nasrat toho kdo tě porazil.
Uživatelský avatar
monccou
Příspěvky: 575
Registrován: pon 02. dub 2007 14:28:59
Bydliště: Praha 3
Kontaktovat uživatele:

Re: Má cenu úprava výkonu motoru pouze chipem?

Příspěvek od monccou »

Nemám sice taky velkej přehled, ale např. Cupra R má psaný zrychlení z 0-100km/h za 7,0 sekundy a jsou i rychlejší auta s přednim náhonem ;)
A hlavně záleží kdo sedí za volantem, že ;)

PS: Jestli on to hoch neměřil stopkama čínský provenience? Některý zvláště povedený modely zvládaj minutu pod 40sekund :D
Evoluce včely http://www.feliciaklub.cz/forum_new/vie ... ?f=16&t=26
Obrázek

...cíl cesty je rázem nepodstatný, vzdálenost vedlejší a každý další kilometr se stává drogou... to je BMW!
Uživatelský avatar
xmorfeuz
Příspěvky: 1038
Registrován: ned 10. čer 2007 13:49:03
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Má cenu úprava výkonu motoru pouze chipem?

Příspěvek od xmorfeuz »

Uživatelský avatar
Drahoš
Příspěvky: 2123
Registrován: pon 27. lis 2006 15:31:42
Bydliště: Sušice, Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Má cenu úprava výkonu motoru pouze chipem?

Příspěvek od Drahoš »

Monccou: Mam v techničáku napsáno 6,9 a že by vysela ta jeho felda na prd*li si nedovedu představit. Ve feldě mam srovnatelný úpravy (možná víc) a stovku nedám ani za 10 vteřin.

Jinak ten focus bude asi nejrychlejší sériovej předohrab...
Bylo: Škoda Felicia 1.6 MPi http://www.feliciaklub.cz/forum_new/vie ... =16&t=2523
Je: Seat Leon cupra R 1.8T
bitmap - FK

Re: Má cenu úprava výkonu motoru pouze chipem?

Příspěvek od bitmap - FK »

Blbost, nejrychlejsi seriovej predohrab je odjakziva Octavia TDI 8-) :lol:
Uživatelský avatar
stef99
Příspěvky: 1852
Registrován: pát 20. dub 2007 18:27:19
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Má cenu úprava výkonu motoru pouze chipem?

Příspěvek od stef99 »

Zdenda19895 píše:Nemám takový přehled. :? Existuje nějaké auto s předním náhonem které udělá z 0 na 100 za 7,8 s? :?: Já si myslím že tak silné auto z předním náhonem by si spíš spálilo gumy než by to v tom čase rozjelo no 100Km/hod. :)


uz prvni Octavie RS v roce 2001 dosahla tehle hodnot....
Prodej novych a referencnich vozu Skoda se slevou, vice SZ
Javor - FK

Re: Má cenu úprava výkonu motoru pouze chipem?

Příspěvek od Javor - FK »

Mněl sem v plánu komplexnější úpravu od motor exelu, ale těžce mi nahlodávala myšlenka čipu od cimbu, když přijedou na jarní běšiny, načipujou auto na místě, daj slevu na klub...

Po tom co sem se dočet na první straně že pan ladič od cimbu prohlásil že motory 2.0TFSI sou všechny stejný a jedinej rozdíl je cena v konečnym autě a jednotka mně docela pobavilo. Poznámka o tom že je cyklovač jen obchodní záminka dorazilo.

No já už vím že prasátko o běšinách nezhubne...
Dedla
Příspěvky: 1425
Registrován: pon 13. úno 2006 18:40:52
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Má cenu úprava výkonu motoru pouze chipem?

Příspěvek od Dedla »

Tak konkrétně BMM ožije "čipem" asi nejvýrazněji ze všech feldích motorizací.
O nárůstu výkonu se samozřejmě hovořit nedá! V podstatě jde jen o optimálnější seřízení předstihu a bohatosti.
Úpravy řídících jednotek motorů Felicia
Ex. Felda http://www.youtube.com/watch?v=b5al6XngGWo Kejzi dík!
VW Sharan TDI : "Dospělé auto pro dospělého člověka".
http://www.youtube.com/watch?v=CkJzc2D2 ... re=related
Nemám rád SZ...
Uživatelský avatar
Sobo
Příspěvky: 4
Registrován: čtv 09. dub 2015 0:30:42
Bydliště: Litomyšl
Kontaktovat uživatele:

Re: Má cenu úprava výkonu motoru pouze chipem?

Příspěvek od Sobo »

Malinko to tu oživím.
Mám 1.3 mpi 40kw a nabídku na cimbu 40kw+ za pár korun, chci se jen zeptat neubližím tím viloženě motoru.
A funguje to plug and play a rada od vás zkušených na závěr na co si dát pozor při výměně co třeba imo.?
Děkuji moc za jakoukoliv radu a poznatek.
Btv. Mám feldu jako druhé auto pracovní a nedám na ní dopustit.Vím že čip neudělá z auta trhače ,ale pokud bude malinké plus v čemkoli budu nejštasnější majitel pickupa.

Až teď jsem si všimnul že jsem v bmm.Pardon.
Nezáleží na tom, s čím si přišel, ale s čím odcházíš.
Mazel - vw Jetta Coupé mkII -La voiture est comme le vin ....:) :batman:
Spotřebák - Opel astra gZ18XE - 5dv.
Dělník - felicia pickup - 1.3 mpi 40kw+cimbu, fa svody, off střed a pokračovaní příště... :rendeer:
Uživatelský avatar
emilio52
_________________
_________________
Příspěvky: 4134
Registrován: pát 28. pro 2007 21:07:04
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: Má cenu úprava výkonu motoru pouze chipem?

Příspěvek od emilio52 »

ta první tři příspěvky platí i pro MPI
Každé ráno, když vstanu, prohlédnu si seznam 50 nejbohatších lidí na světě. Když na něm nejsem, jdu do práce moje felda
ObrázekObrázek
Odpovědět