Unikání chladící kapaliny

Bosch Mono-Motronik
135B, 136B
Wimpi
Příspěvky: 4
Registrován: stř 16. zář 2015 17:36:16

Unikání chladící kapaliny

Příspěvek od Wimpi »

Dobrý den, už dlouho řeším u své Felicie r.v.1995 (1.3i 50kw) problém s unikající chladící kapalinou. Voda z nádržky pomalu mizí,někdy se dokonce octne celá nádržka úplně na suchu. V tom případě teplota lítá mezi 70 a 110 st. až se nakonec zastaví na 70st. Po dolití a odvzdušnění je většinou vše ok, i když topení jde i tak velmi špatně ( to přisuzuji spíše vadnému radiátoru). Pod autem je sucho, známý udělal tlakovou zkoušku a nikde se nic nenašlo. Podle měrky oleje mě přijde, že se hladina zvedla, i když kapky vody vidět nejsou. Pod víčkem na dolívání oleje je trochu emulze. Auto jsem dnes nechal chvíli běžet na volnoběh,hadice byly sice měkké, ale když jsem rukou povolil víko s ventilem na nádržce chladící kapaliny, tak tlak ušel.

Kde by mohl tedy být problém? Myslíte, že je vadné těsnění pod hlavou? Před 2 lety se mě vyfouklo,tak se dělalo, i když hlavu jsem nebrousil. Díky za odpověď.
ferdamravenec
Příspěvky: 4170
Registrován: čtv 13. led 2011 6:18:25
Bydliště: Horní Podluží
Kontaktovat uživatele:

Re: Unikání chladící kapaliny

Příspěvek od ferdamravenec »

těsnění pod hlavou , nebo hlava
Wimpi
Příspěvky: 4
Registrován: stř 16. zář 2015 17:36:16

Re: Unikání chladící kapaliny

Příspěvek od Wimpi »

Jako že by byla prasklá hlava? To se mě nezdá moc pravděpodobné...žádným extrémem ten motor neprošel
Wimpi
Příspěvky: 4
Registrován: stř 16. zář 2015 17:36:16

Re: Unikání chladící kapaliny

Příspěvek od Wimpi »

Dnes jsem auto projel a za tepla jsem se podíval na měrku oleje jestli neuvidím vodu a nic jsem nenašel. Hadice ale byly tvrdé a po povolení víčka uteklo opravdu hodně tlaku,následně nato hadice okamžitě změkly.
ferdamravenec
Příspěvky: 4170
Registrován: čtv 13. led 2011 6:18:25
Bydliště: Horní Podluží
Kontaktovat uživatele:

Re: Unikání chladící kapaliny

Příspěvek od ferdamravenec »

když je v háji těsnění pod hlavou nebo hlava , neznamená to že musí jít olej do vody ,
může to třeba jen do vody tlakovat , nebo ji přisávat , nikdo ti přesně neřekne co je v háji , musíš jít cestou pokus - omyl

viz. taky jsem to řešil na běloušovi , proto jsem psal >ěsnění pod hlavou , nebo hlava<

k tomu topení , tvoří malej okruh , je vysoko , nahromaděj se v něm plyny a voda neprotéká

kapky vody v oleji vidět nejsou - voda se do oleje zašlehá , olej přibejvá , začne šednout

když nad tím tak přemyšlím přikláním se k prasklý hlavě , píšeš > známý udělal tlakovou zkoušku a nikde se nic nenašlo<
záleží jak ji dělal , na jaký tlak , dostatečně dlouho ? jen za studena ? nebo za tepla ? byly vyndaný svíčky ?
hlava se ohřeje-prasklina se otevře-vodu začne přisávat, nebo do ní tlakovat, ..... , ......... , ........... , ...........
Odpovědět