Nízká teplota vody

Bosch Mono-Motronik
135B, 136B
LadesFCB
Příspěvky: 137
Registrován: úte 02. úno 2010 15:14:23

Nízká teplota vody

Příspěvek od LadesFCB »

Zdravím,
nikdy jsem s mojí Felicii 1.3 BMM, r.v. 1996 neměl nikdy žádný větší problém, ale před časem jsem si všiml, že ikdyž je motor ohřátý tak ručičla teploty vody se nedrží už přesně na té střední rysce (ta co je uprostřed mezi 70°C-110°C) ale asi 5mm pod ní. To bych nejspíš neřešil, ale stejně se mi blížil interval výměny chladící kapaliny a tak jsem doufal, že po výměně se to zpraví. Chladící kapalinu jsem normálně vyměnil (dal jsem Fridex G48) a naředil na -16°C. Ale po výměně stále rafička po zahřátí auta vyjede k střední čárce, pak snadne těsně na 70°C a pak se pomalu zvedá zhruba doprostřed mezi 70°C a tu střední čárku. Voda mi nemizí, topení topí, ikdyž to není žádná sláva, ale topí. Už mi to dělá asi 2 týdny a furt stejný. Když jsem měnil chladící kapalinu tak jsem nejdřív do systému nalil pouze destilku a chvíli na to jezdil, protože ta stará chladící kapalina byla rezavá a špinavá jak sviňa. Teď už po vyčištění a nalití nové chladící směsy to sice není úplně modrozelená barva ale taky není úplně rezavá. Nevíte někdo čím by mohlo být to, že se mi rafička stále drží na tomto místě:
http://ladesfcb.rajce.idnes.cz/Mix#DSC_2140.jpg
Foto je pořízeno ráno, venkovní teplota asi 4°C a auto už bylo dávno ohřátý, topení bylo zapnuto ale pouze na studený vzduch.

Možná řeším kraviny, ale tohle mi to dřív nedělalo a taky by mě zajímalo co s tím je.

Díki za rady :-)
Škoda Felicia 1.3 BMM, 50 kW, r.v. 1996, Modř Královská II.
pipo444
Příspěvky: 596
Registrován: čtv 13. bře 2014 18:35:16
Bydliště: Piešťany
Kontaktovat uživatele:

Re: Nízká teplota vody

Příspěvek od pipo444 »

nemáš len furt otvorený teromstat ? vybrať a otestovať v teplej vode
Jardik
Příspěvky: 80
Registrován: úte 15. úno 2011 18:55:02
Bydliště: Mělník
Kontaktovat uživatele:

Re: Nízká teplota vody

Příspěvek od Jardik »

Presne tak a nebo zkus cidlo teploty....
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Nízká teplota vody

Příspěvek od 103457 »

Je špatnej termostat. řešilo se to tu mockrát
LadesFCB
Příspěvky: 137
Registrován: úte 02. úno 2010 15:14:23

Re: Nízká teplota vody

Příspěvek od LadesFCB »

Super, díki. Zkusím vyměnit ten termostat. :-)
Škoda Felicia 1.3 BMM, 50 kW, r.v. 1996, Modř Královská II.
Uživatelský avatar
Simon
Příspěvky: 19
Registrován: stř 28. kvě 2014 20:43:40
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Nízká teplota vody

Příspěvek od Simon »

A keď mám vymenení už 2x termostat a čidlo teploty a robí mi to stále? :D
Škoda Felicia GLXI 1.3, r.v.1996
Uživatelský avatar
Pawlick
Příspěvky: 674
Registrován: pon 16. dub 2007 19:07:40
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Nízká teplota vody

Příspěvek od Pawlick »

Reklamovat a reklamovat, ani origo termostat není záruka kvality...
Obrázek Felicia 1.3 LXi BMM 50kW, http://pawlick.rajce.net
ferdamravenec
Příspěvky: 4170
Registrován: čtv 13. led 2011 6:18:25
Bydliště: Horní Podluží
Kontaktovat uživatele:

Re: Nízká teplota vody

Příspěvek od ferdamravenec »

jak již bylo Xkrát psáno , teploměr je jen orientační , tzn neukazuje skutečnou teplotu
další věc chladící směs je sice nemrznoucí , ale má taky další vlastnosti - horší přestup tepla , rozdíl může být až 10°C
teplotu zjistit podle VAGu a pak teprve něco řešit
všeobecně se rychle ochladilo , termostaty jsou různý - různě kvalitní
................ , před montáží termostat 2x ohřeju v hrnci na plotně a ochladím
LadesFCB
Příspěvky: 137
Registrován: úte 02. úno 2010 15:14:23

Re: Nízká teplota vody

Příspěvek od LadesFCB »

Tak po dlouhé době vše vyřešeno. Bylo to termostatem, kterej byl vyměněn za originál a teď je teplota OK. Jen se mi zdá, že jak se auto ohřívá, tak potom teplota vyletí podle mě docela dost vysoko nad 90°C (asi tak odhadem 5mm nad risku 90°C), tam se drží pár sekund a hned spadne těsně pod 90°C a pak už drží klasicy 90°C. To, že jde teplota nahoru a pak snadne je normální, spíš mě trošku znervózňuje, že to je docela dost navrch, to mi předtím nedělalo.
Škoda Felicia 1.3 BMM, 50 kW, r.v. 1996, Modř Královská II.
Jardik
Příspěvky: 80
Registrován: úte 15. úno 2011 18:55:02
Bydliště: Mělník
Kontaktovat uživatele:

Re: Nízká teplota vody

Příspěvek od Jardik »

Je to v pohode...nedavno sem daval mlady komplet termostat i s cidlem a dela ji to uplne to same...(me ne ja mam origo) ale mlady sme koupili vika (prodaval mi to znamej v mototechne,bohuzel sem si toho vsiml az pri montazi a tak sem si rikal zkusim to i kdyz tuto znacku na me feli nechci ani videt) rekl bych ze je to tim ze termostat otevre trosku pozdejc ale prece jen a pak se to schladi...
Odpovědět