Problémy se startem a jízdou

Bosch Mono-Motronik
135B, 136B
Gernny
Příspěvky: 2
Registrován: pon 21. pro 2015 18:15:02

Problémy se startem a jízdou

Příspěvek od Gernny »

Zdravím,
hledal jsem na fóru odpověď na své otázky, něco se vyvinulo, ale není to řešení pro můj problém, s kterým si lámu hlavu už 2 měsíce až to dopadlo tak, že jsem dojezdil a Felicie čeká ve frontě v servisu, ale prostě mi zvědavost nedá a chtěl bych se zde zeptat na svůj problém.

Mám Felicii 1,3 BMM 50kW, r. v. 1995
Auto prošlo rozsáhlejší Go, jako nový lak, nárazníky, světla, práhy, z. tlumiče, komplet brzdy + lanka, zadní díl výfuku, výměna paliv. filtru, natažení hadiček od nádrže k motoru to bylo loni a před 2 roky jsem měnil cívku, hlavu rozdělovače, kabely a svíčky.

Auto jezdilo ok a nyní dělá tohle:
Abych nezapomněl, odešla mi spínací skříňka auto jsem startoval od startéru...
Tak tedy:
Je jedno, jestli stojí den či více, přišel jsem nastartoval na dvě, tři otočení a motor naskočil, začínalo to tak, že si auto za studena občas škublo v jakékoliv rychlosti.
Po sléze auto začalo občas škubat i teplé.
Pak začaly ty nejlepší problémy, auto nastartovalo normálně, chtěl jsem se rozjet, auto divně poškubalo a chcíplo. Druhý start trval o něco méně a po přidání plynu šlo ok.
Toto se stupňovalo až do předešlé soboty, kde jsem chtěl odjet, scénář stejný akorát s tím, že to "střílí" tlumeně v karburátoru, nebo co to je na škrt. klapkou, když si to chcíplo na úkor rozjezdu, tak druhý start dlouhý se střílením v karbu. a po nastartování s nehorázným množstvím plynu modrý kouř za autem, benzín cítit nebyl. Popojel jsem pár metrů, zastavil na výjezdu ze dvora a motor se zachoval tak, že škubal hodně s autem a chcípal, ale zároveň s přidaným plynem na plno se rozbíhal až to chcíplo. Výsledek byl, že auto nenastartovalo a jak jsem byl vzteklej, tak jsem roztrhnul i startér :) fungl nový.

Nevíte co by to mohlo být? Dle mě tam jde málo vzduchu, dle táty je voda v palivu... Olej to má cajk i vodu, takže tam bych problém nehledal. Když bylo venku teplo, auto šlo normálně, jak se teď ochladilo, tak to skončilo.
ferdamravenec
Příspěvky: 4170
Registrován: čtv 13. led 2011 6:18:25
Bydliště: Horní Podluží
Kontaktovat uživatele:

Re: Problémy se startem a jízdou

Příspěvek od ferdamravenec »

.... hledal jsem na fóru odpověď na své otázky, něco se vyvinulo, ale není to řešení pro můj problém
alibistický tvrzení

a co na to VAG ?

asi nějaký čidlo

přijeď dílů na zkoušení mám dost
Gernny
Příspěvky: 2
Registrován: pon 21. pro 2015 18:15:02

Re: Problémy se startem a jízdou

Příspěvek od Gernny »

To už nejde, auto nestartuje a je v servisu.
rubiold
Příspěvky: 2
Registrován: pát 22. led 2016 10:33:49

Re: Prosba

Příspěvek od rubiold »

Ahoj, ukradli mi auto a když se našlo, je urtžené zamykání volantu a spínací skřínka padá do palubky. Lze to opravit" doma" nebo je třeba zajet do servisu?

Díky Petr
Uživatelský avatar
Maty
__________________
__________________
Příspěvky: 5680
Registrován: sob 01. bře 2008 9:52:40
Bydliště: Liberec 11
Kontaktovat uživatele:

Re: Problémy se startem a jízdou

Příspěvek od Maty »

Lze to opravit doma .... stejně jako úplně všechno jde na feldě udělat doma

Záleží pouze na "šikovnosti" a vybavení domácnosti ...
Největším problémem všech informací je to, že je nikdo nechce HLEDAT !!!
Bylo ...Škoda Felicia GLXi 1.3Mpi 50kW r.v.1998 ... zelená .... Blíže --->ZDE<---
Bylo ...Citroën C5 Tourer 2.2HDi 125kw r.v. 2008 ... stříbrná
Je ... BMW F31 318d 105kw r.v. 2013 ... stříbrná
Odpovědět