Nechladí

Bosch Mono-Motronik
135B, 136B
vjost
Příspěvky: 9
Registrován: pát 15. led 2016 18:40:18

Nechladí

Příspěvek od vjost »

Zdravím opět po pár dnech. Dneska jsem jel s feldou dom a přestala mi chladit. Tento měsíc jsem s ní měl problém, že netopila, takže se vyměnil termostat, čidlo termostatu, těsnění pod hlavou (protože cukal motor), těsnění svodů, těsnění pod skříň termostatu, chladící kapalina a celkově fungovalo vše skvěle až do dnešní jízdy po dálnici. Koukal jsem do baňky s chladící kapalinou a kapalina neprotéká, ventilátor nespíná. Máte někdo nějaké nápady co by se mi mohlo tentokrát pokazit?
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Nechladí

Příspěvek od 103457 »

Termostat, co jinýho
vjost
Příspěvky: 9
Registrován: pát 15. led 2016 18:40:18

Re: Nechladí

Příspěvek od vjost »

Potěšil jsi mě. Už jsem se totiž lekl toho, že budu kupovat novou pumpu. To bych už asi nerozdýchal :D
roman63
Příspěvky: 48
Registrován: stř 30. črc 2014 15:03:35
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: Nechladí

Příspěvek od roman63 »

vjost píše:se totiž lekl toho, že budu kupovat novou pumpu
I to bych předem nevylučoval. I pumpou to může být.;)
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Nechladí

Příspěvek od 103457 »

A co je jednodušší a levnější termostat nebo pumpa. Tak mu řekni ať vymění pumpu a on to bude termostat. Jestliže mu nespíná termospínač, tak je to z důvodu, že se k němu nedostane vařící voda. A vařící voda se k němu nedostane, protože jí tam nepustí termostat.
vjost
Příspěvky: 9
Registrován: pát 15. led 2016 18:40:18

Re: Nechladí

Příspěvek od vjost »

Takže ve výsledku 2 týdny starý termostat přestal fungovat? Stalo se to tady někomu nebo mám prostě jen měsíc blbec?
Uživatelský avatar
Maty
__________________
__________________
Příspěvky: 5680
Registrován: sob 01. bře 2008 9:52:40
Bydliště: Liberec 11
Kontaktovat uživatele:

Re: Nechladí

Příspěvek od Maty »

Stalo se mě několikrát, že nový termostat ihned po namontování nefungovat ;) .. za jeden den než jsem v krámě našel ten jeden funkční jsem jich vystřídal asi 5 a nakonec mě vrátil peníze s tim, že pokud nebude fungovat ať už nechodim :D
Největším problémem všech informací je to, že je nikdo nechce HLEDAT !!!
Bylo ...Škoda Felicia GLXi 1.3Mpi 50kW r.v.1998 ... zelená .... Blíže --->ZDE<---
Bylo ...Citroën C5 Tourer 2.2HDi 125kw r.v. 2008 ... stříbrná
Je ... BMW F31 318d 105kw r.v. 2013 ... stříbrná
roman63
Příspěvky: 48
Registrován: stř 30. črc 2014 15:03:35
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: Nechladí

Příspěvek od roman63 »

103457 píše:Jestliže mu nespíná termospínač, tak je to z důvodu, že se k němu nedostane vařící voda. A vařící voda se k němu nedostane, protože jí tam nepustí termostat.
Nebo vadná pumpa. NIKDO tady netvrdil, že to nemůže být vadným termostatem, ale ani pumpu nemůžeme zcela vyloučit. Nebo snad ano?
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Nechladí

Příspěvek od 103457 »

Ikdyž je vadná pumpa, tak fyzikální zákony fungujou. čili po chvíli by se vroucí voda stejně dostala k termospínači a ten by sepnul. Takže buď mu odešla pumpa i termospínač současně nebo termostat. To, že termostat je slabina víme všichni, takže neslovíčkařím a jdu tou nejjednodušší cestou. Když jí vyloučím, začnu řešit dál, třeba tu tvojí pumpu nebo těsnění pod hlavou eventuelně hlavu. Ale nestahuju kalhoty, když brod je ještě daleko. ;)
Odpovědět