Motor chcipne pri vyrazeni

Bosch Mono-Motronik
135B, 136B
BigHamer
Příspěvky: 5
Registrován: čtv 16. čer 2016 22:28:37
Bydliště: Úpice
Kontaktovat uživatele:

Motor chcipne pri vyrazeni

Příspěvek od BigHamer »

Zdravim, mam takovy problem posledni mesic mi motor pri vyrazeni treba z kopce nebo na krizovatce zhasne, fozviti mazania baterie. Kdyz jesze jedu treba z kopce staci zaradit a naskoci kdyz uz jedu pomalu jeyte za jizdy znova nadtartuji a opet ok. Nedela to pravidelne ale proste tyden jezdi bez problemu a pak sotva projedu mestem. 1.3 bmm 40kw dekuji za pripadne tady.
Uživatelský avatar
JoS
Příspěvky: 258
Registrován: čtv 07. led 2010 17:02:30
Bydliště: Pardubice/Seč

Re: Motor chcipne pri vyrazeni

Příspěvek od JoS »

Asi motorek nastavovače škrtící klapky. Budou v něm asi opotřebované uhlíky a komutátor bude uhlíkem zanesený. Ale taky se může stát, že po sundání nohy z plynu-zavření škrtící klapky se nesepne volnoběžný spínač v klapce a řídící jednotka neví, že má držet volnoběh právě natočením toho motorku zmíněného výše. Pak to chcípne. Demontovat klapku a nejdřív vizuálně a pak ohmetrem zkontrolovat spínač volnoběhu. Potom kdyžtak přejít na ten motorek. U 1,3 BMM je myslím klapka a nastavovač klapky na dvě části.
Kdyžtak .....klapky jsou na vrakáčích......
BigHamer
Příspěvky: 5
Registrován: čtv 16. čer 2016 22:28:37
Bydliště: Úpice
Kontaktovat uživatele:

Re: Motor chcipne pri vyrazeni

Příspěvek od BigHamer »

Diky za pomoc, je to tezky kdyz od par lidi slysite ze to klapku ani nema. Ale rozdelal jsem to a kouknul klapka cista a shledal jsem ze je hodne volny lanko od pedalu takze vlastne nemohla klapka ani fungovat pri seslapnuti počítám tak do pulky plynu jestli to dobre chapu. Kazdopadne jsem lanko utahl a pak jsem se az lekl jak auto ozilo uz od lehkeho seslapnuti plynu a i pri razeni je takove kulturnejsi. Jelikoz to ale zrovna tenhle tyden zase nijak nezlobi jestli to vyresilo problem ukaze cas. Pro jistotu ale klapku sezenu alespon pro klid duse.
Odpovědět