Padá benzín ?

Bosch Mono-Motronik
135B, 136B
LadesFCB
Příspěvky: 137
Registrován: úte 02. úno 2010 15:14:23

Padá benzín ?

Příspěvek od LadesFCB »

Zdravím,
asi poslední rok mám problém se startem auta po delším (týdenním) stání. Jde o to, že pokud je auto každý den v provozu tak se startem žádný problém nemám. I pár dní tomu nevadí. Ale pokud mi auto stojí třeba týden, tak pak mi auto při startu sice bezproblémově točí, ale nechytá, ani nekucká. Startér prostě jen točí, ale jako by auto nemělo žádnou snahu chytnout. Dělá mi to v létě i v zimě, takže teplota na to vliv nemá. Baterka je OK (startér točí bezproblému). Zkoušel jsem vypustit nádrž, nalít nový benzín, měl jsem to i v servisu kde mi celej motor prošli, vše vyčistili, pročistily, ale na nic nepřišli. K servisu mám důvěru, takže nevěřím, že by to ojeb.ly, ale jako poslední mě napadlo, že by mohl padat benzín. Je to vůbec možné? Ale odpovídalo by to... pár dní stání není problém, ale po delším stání motor točí, ale ani neškytá, nekucká. Až po nějakém řekněme 6 sekundovým točením motor chytne, chvíli blbě, ale stačí dvakrát lehce přidat plyn a pak jede bezproblémů. V servisu mi řekli, že to možné není, ale opravdu nevím, čím jiným by to mohlo být. Je nějaká možnost vyzkoušet jestli benzín opravdu padá?

díki za rady :-)
Škoda Felicia 1.3 BMM, 50 kW, r.v. 1996, Modř Královská II.
ferdamravenec
Příspěvky: 4170
Registrován: čtv 13. led 2011 6:18:25
Bydliště: Horní Podluží
Kontaktovat uživatele:

Re: Padá benzín ?

Příspěvek od ferdamravenec »

ne tím to není , páč ho čerpadlo před startem dotlačí

spíš jestli to není vstřik , prokapává a pak je to moc bohatý
LadesFCB
Příspěvky: 137
Registrován: úte 02. úno 2010 15:14:23

Re: Padá benzín ?

Příspěvek od LadesFCB »

díki za radu... na rovinu říkám, že v tomhle jsem opravdu laik, je nějaká možnost ten vstřik vyměnit doma? případně kde ho najdu? :scratch: když ho vyměním, je pak potřeba něco nastavovat, nebo je to jen o výměně?
Škoda Felicia 1.3 BMM, 50 kW, r.v. 1996, Modř Královská II.
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Padá benzín ?

Příspěvek od 103457 »

Tuhle bylo kompletz nový vstřikování BMM na prodej za 1000 Kč. Vyměň a máš po problémech. Taky si u mně nikdo nevěděl rady, tak jsem to vyměnil celý z bouranýho auzta co mělo pár km a bylo po problému.
LadesFCB
Příspěvky: 137
Registrován: úte 02. úno 2010 15:14:23

Re: Padá benzín ?

Příspěvek od LadesFCB »

dobře, díki moc za rady, zkusím nechat vymenit to vstřikování a dám vedet :-)
Škoda Felicia 1.3 BMM, 50 kW, r.v. 1996, Modř Královská II.
Odpovědět