Špatná lambda sonda?

Bosch Mono-Motronik
135B, 136B
czscorpio
Příspěvky: 32
Registrován: ned 28. kvě 2006 18:26:36

Špatná lambda sonda?

Příspěvek od czscorpio »

Zdravím a mám jeden dotaz.Nedávno jsem měl jít na STK,tak jsem napíchl felinku na Vag a zjistil jsem,že mi nemaká lambda.Zakoupil jsem novou a nechal jsem to udělat v dílně,kde mi ji zároveň připravili a udělali STK.Když jsem si auto převzal,vypadalo vše v pořádku.Ale po ujetí asi 250 km,jsem z hrůzou zjistil,že mám skoro prázdnou nádrž.Se starou nefungující lamdou taková spotřeba nebyla.Okamžitě jsem to napíchl na Vag a vyskočily mi tyto chyby:Regulace lambda-08-10-regul.hranice překročena,sporadicky.Sonda lambda(G39)-29-10-zkrat na kostru(nebo podruhé zkrat na plus)-sporadicky.Ihned jsem tyto chyby vymazal a zkusil ve volnoběhu jak lambda šlape.Tam bylo vše dle manuálu v pořádku.Jakmile jsem se rozjel,chvíli jela jak má najednou při přidání a následném ubrání plynu skočila hodnota v pátém poli na 255 a lambda se sekla.Když jsem najel na chyby,znovu to ukázalo ty stejné,tak jsem je smazal a zkusil to znovu.A zase se to opakovalo,na volnoběh v pořádku a v ostrém provozu konec.Je vadná lambda a nebo můžu hledat ještě někde jinou chybu(např vstřik),než jí budu reklamovat.Teď by se mi někde venku vyndavat moc nechtěla.Dík za rady a omluvte ten román.
Matuhsch
Příspěvky: 1116
Registrován: pát 17. dub 2009 19:23:29
Bydliště: Modřice
Kontaktovat uživatele:

Re: Špatná lambda sonda?

Příspěvek od Matuhsch »

A koupils správnou lambdu? Na BMM je totiž jiná než na mpi, tuším že ty dvě od bosche zaměnit jdou ale NTK mi na jednobodu nefungovala... Jinak este muzes mit zradu nekde v kabelazi po ceste do jednotky. Ale nova origo lambda je nepravdepodobny ze by byla vadná.. este by slo to nechat nekde napíchnout na osciloskop a podivat se co z toho leze..
Obrázek
Obrázek
ferdamravenec
Příspěvky: 4170
Registrován: čtv 13. led 2011 6:18:25
Bydliště: Horní Podluží
Kontaktovat uživatele:

Re: Špatná lambda sonda?

Příspěvek od ferdamravenec »

no jde o to co je "taková spotřeba"
u lambdy by to mohlo být tak 1-2 l/100km víc
pokud je to víc , a vzhledem k tomu že je to BMM/stáří auta , tak bych hledal nějakou netěsnost
resp shnilou trubku pod autem
czscorpio
Příspěvky: 32
Registrován: ned 28. kvě 2006 18:26:36

Re: Špatná lambda sonda?

Příspěvek od czscorpio »

Ahoj kluci,lambda je originální a netěsnost pod autem vyloučena.Teď jsem zkusil odpojit lambdu i za cenu zničení katalyzátoru a ve výsledku po necelých 100km to vypadá,že si to bere asi 8-10l. A to teď jezdím vyloženě krátké tratě,že se auto ani pořádně neohřeje.Ještě takový poznatek byl,že po montáži té nové lambdy více cítit benzín ve výfuk.plynech.Teď už to tak není,když jsem ji odpojil.Takže mi to připadá,že se lambda sekne na nějaké hodnotě a potom to tam cpe pořád.
Rob
Příspěvky: 937
Registrován: stř 25. led 2012 8:42:25
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Špatná lambda sonda?

Příspěvek od Rob »

když odpojíš lambdu a budeš jezdit i stovky km, kat nezničíš. to bys musel najet tisíce, spíše desetitisíce km. raději napiš, cos koupil za značku lambdy, ono "nová" automaticky neznamená "dobrá". Jestli jsi koupil číňana, dost pravděpodobně bude problém v ní. Já jsem se takhle jednou s čínou vypekl, cukalo mi to, netáhlo to do kopce a spotřeba dost děsná. V podstatě hned od začátku od montáže.... takže jestli je to číňan, tak ven a raději investovat o pár stokorun víc a koupit origo
czscorpio
Příspěvky: 32
Registrován: ned 28. kvě 2006 18:26:36

Re: Špatná lambda sonda?

Příspěvek od czscorpio »

Tak je od firmy Vika.takže žádná sláva.Ale,vrazil jsem do ní skoro 1500 Kč,tak jsem žil v domnění,že musí makat.Prolézal jsem u nás vrakáče,ale jednobodky už asi vymřely.Takže až se oteplí,budu reklamovat.Zatím díky za odpovědi.
Matuhsch
Příspěvky: 1116
Registrován: pát 17. dub 2009 19:23:29
Bydliště: Modřice
Kontaktovat uživatele:

Re: Špatná lambda sonda?

Příspěvek od Matuhsch »

Delas si prdel ? 1500 za Viku? To teda kauf stoleti kdyz nova origi Bosch stoji 1200 kč
Obrázek
Obrázek
Rob
Příspěvky: 937
Registrován: stř 25. led 2012 8:42:25
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Špatná lambda sonda?

Příspěvek od Rob »

No to nebyl teda nejlepší kauf, za čínskou mr*dku 1500 Kč... to snad ani není možný, že by byl někdo takovej zloděj, běžně se prodává cca za 800 Kč i za méně, viz: http://www.autodily-stancl.cz/felicie/e ... pi-cn.html
ale nechtěl bych ji ani zadarmo. Koupil jsem do své 1,3 MPI originál japonskou NTK za 1150, teď ji bohužel zdražili na 1350. Do tvé feldy bohužel nepatří, pouze do mpi: http://www.autodily-stancl.cz/felicie/e ... lsh25.html
Takže dobrá zpráva je, že už nemusíš laborovat dále, prostě ji vrať a kup tu co tam patří. Pokud si chceš ušetřit práci a výdaje navíc, čínským výrobkům se obloukem vyhýbej, to je lepší sehnat použitý, ale originální díl třeba na vrakáči nebo na nějakém inzertním serveru... I když lambdu bych starou nikdy nekoupil, když nevíš, kolik má najeto
igosi

Re: Špatná lambda sonda?

Příspěvek od igosi »

Zdravim, mam podobny problem, Felicia 1,3 BMM 100 tis km, pomerne nahle - po dlhsom nejazdeni: vyrazna strata vykonu, v podstate ide len na volnobeh , ten je ok, pri pridani na neutral max otacky 2500/min, na plny plyn to klesne na cca 1 500/min. , startuje OK. Vymenene uz takmer vsetko okrem vstrekovaca, riadiacej jednotky, el cerpadlo v nadrzi vymenene ,ale nebolo nove, nemam moznost zmerat tlak paliva. Na VAGu to pise len stabilnu hodnotu lambda v 5 poli na 128 a intermit inplausibilny signal na nastavovaci klapky V60, inak OK,
poradte kto viete, vdaka.
p.s.
Příspěvky: 260
Registrován: sob 14. lis 2009 15:02:51
Bydliště: Nová Role
Kontaktovat uživatele:

Re: Špatná lambda sonda?

Příspěvek od p.s. »

i palivovej filtr si dal jinej?
co znamená že si dýl nejel?
nechtělo by to vyčerpat starej benzín a dát novej?
Odpovědět