Chcipání při popojíždění

Bosch Mono-Motronik
135B, 136B
Uživatelský avatar
Velda
Příspěvky: 303
Registrován: pon 23. led 2012 17:01:45

Chcipání při popojíždění

Příspěvek od Velda »

Zdarec, mam takovej problém ale napřed popíšu vše co se mi zdá divné.
Felda mi stála asi pul roku. Když sem ji rozpohyboval tak mě žrala asi 7,6l/100km, při další nádrži už sem byl spotřebou na 8.5 a niž se nedostanu.(spotřebu řeším už dlouho, pač znamej co má feldu taky 1.3bmm a jezdí podobný trasy jako já, mu žere něco přes 6l)
Pak mi chcíplo čerpadlo tak sem dal nový čerpadlo a spotřeba zustala stejná, ale co mě to dělá a o co mi jde, když stojim a chci třeba vycouvat, zařadim zpátečku a když vycouvám trošku svižněji a vyšlápnu spojku, nechytá to volnoběh a chcípne to, a to i když se rozjedu na jedničku a vyšlápnu spojku tak to chcípne taky. Je to jako kdyby felda upravila směs potřebnou na rozjezd, a tím vyřazením ji zmatu a ona nestihne upravit směs na volnoběh. Ted sem dával novej vzduchovej filtr, a před pár lety cívku, palec, rozdelovač, kabely a čidlo teploty.
Kontroloval sem čidlo otáček a je čistý (nicméně to neznamená že je OK) a ještě sem letos zapoměl seřídit ventily a jeden ventil evidentně cvaká.
Felda nežere olej ani vodu (nový těsnění pod hlavou)
Výfuk je novej střed i konec, a katalyzátor nevím ale při pohledu skrz něj se mi zdá v pořádku

Díky za případný postřehy
Uživatelský avatar
Majklaz
Příspěvky: 356
Registrován: sob 21. črc 2012 15:37:45
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: Chcipání při popojíždění

Příspěvek od Majklaz »

Ahoj, zkus odpojit lambda sondu, může být vadná. Případně by mohl dělat neplechu palivový filtr.
Uživatelský avatar
Velda
Příspěvky: 303
Registrován: pon 23. led 2012 17:01:45

Re: Chcipání při popojíždění

Příspěvek od Velda »

Diky zkusim, Lambdasonda je tam asi 5 let skorád už si nepamatuju jestli byla nová nebo bazarová.
Nezjistili by špatnou lambdasondu na emisích? protože to dalo hodně námahy abych prošel. Nicméně čidlo Lamba na monitoru ukazovalo že lambda v pohodě. měl sem hodně vysoký CO. technik řikal že to muže byt katalyzator
palivák je tam asi taky 5 let. ale vymenou asi nic nepokazím
Uživatelský avatar
Velda
Příspěvky: 303
Registrován: pon 23. led 2012 17:01:45

Re: Chcipání při popojíždění

Příspěvek od Velda »

A dotaz. Jakej vliv má hadička zezadu klapky dospod filtr boxu? Měl sem ji odpojenou a po připojení se mi zdá, že to jede lip?
Vím ze to je podtlak na řízení vzduchu teply/studeny. Ale já tam to řízení nemam tak je mi divny ze se zlepšil volnoběh a pocitově to jede lip. Pokud to není placebo efekt.
ferdamravenec
Příspěvky: 4170
Registrován: čtv 13. led 2011 6:18:25
Bydliště: Horní Podluží
Kontaktovat uživatele:

Re: Chcipání při popojíždění

Příspěvek od ferdamravenec »

poslal jsem ti balíček na zkoušení
Uživatelský avatar
Velda
Příspěvky: 303
Registrován: pon 23. led 2012 17:01:45

Re: Chcipání při popojíždění

Příspěvek od Velda »

Zrovna sem si ho vyzvedl, ale jelikož sem tu ted chvilku nebyl tak sem netušil co mi to kdo posílá :D DÍKY!
Zkusím to tam prdnout. Budeš to chtít případně poslat zpět kdyby to nebylo tím?
ferdamravenec
Příspěvky: 4170
Registrován: čtv 13. led 2011 6:18:25
Bydliště: Horní Podluží
Kontaktovat uživatele:

Re: Chcipání při popojíždění

Příspěvek od ferdamravenec »

ne , já to nepotřebuju
Uživatelský avatar
Velda
Příspěvky: 303
Registrován: pon 23. led 2012 17:01:45

Re: Chcipání při popojíždění

Příspěvek od Velda »

Luxus, tak díky za ježíška! :)
Odpovědět