-Nestartuje-

Bosch Mono-Motronik
135B, 136B
Wimpi
Příspěvky: 4
Registrován: stř 16. zář 2015 17:36:16

-Nestartuje-

Příspěvek od Wimpi »

Zdravím,

z ničeho nic nám nestartuje Felicie. 1,3 BMM 50Kw, rok 1995. Palivové čerpadlo se točí, je krásně slyšet. Benzín do motoru jde. Měl jsem sundaný vzduchový filtr a koukl do vstřikování. Snímač otáček jsem vytáhl a vyčistil + prostříkl kontakt. Vytočil jsem jednu svíčku a byla mokrá. Benzín do motoru jde, Jiskra jasná, velká. Postupně jsem vyzkoušel svíčkou všechny 4 kabely a všude to hodilo stejnou jiskru. Pro jistotu jsem vyměnil palec v rozdělovači a použil i náhradní cívku. Auto točí, točí, občas má tendenci naskočit, ale nechytne. Jednou se nám náhodou povedlo auto nastartovat a to když tam byly jen 3 svíčky. Nemáte někdo tušení, co by to mohlo být? Děkuji
p.s.
Příspěvky: 260
Registrován: sob 14. lis 2009 15:02:51
Bydliště: Nová Role
Kontaktovat uživatele:

Re: -Nestartuje-

Příspěvek od p.s. »

já bych skusil jinej snímač otáček
krkoska
Příspěvky: 1
Registrován: sob 29. úno 2020 19:52:45

Re: -Nestartuje-

Příspěvek od krkoska »

zdravím, mám sci fi info...felda mi nenaskočí po výměně autobaterie, tak si hledám info, prý možná hallovo čidlo, mrknu pod kapotu a ono tam vůbec není!!! Jak to mohlo vůbec jezdit??? no po víkendu dokoupím....
popis celého: po otočení klíčku se nespustí palivové čerpadlo, relé sepne, startér se točí - v motoru sucho samozřejmě. Pojistky dobré. Je to starý pikápek 1,3 BMM, tak jsem si koupil nové palivové čerpadlo - to nepomohlo. Tak nějak jsem doufal v jednoduchou závadu a opravu výměnou za vadný kus...hlavně ať to není elektrika říkám si :-D mám sehnanou druhou pojistkovku, prohlédnu spinačku ještě...
Máte někdo info k tomu provozu bez hallova čidla?
ferdamravenec
Příspěvky: 4170
Registrován: čtv 13. led 2011 6:18:25
Bydliště: Horní Podluží
Kontaktovat uživatele:

Re: -Nestartuje-

Příspěvek od ferdamravenec »

odkud jsi ?
Odpovědět