promáčklá vana

Bosch Mono-Motronik
135B, 136B
Wana

promáčklá vana

Příspěvek od Wana »

zdarec mám na feldě promáčklou vanu viz foto vadí to něčemu v motoru nebo je to ok ???? .. předchozí majitel myslivec, takže jezdil po lese

Obrázek
smazany clen - FK

Re: promáčklá vana

Příspěvek od smazany clen - FK »

oou... a jak je ten flek neteče ti tama olej?? nebo kolem hrany té vany? pod tou vanou je relativně dost místa jen jak je rozvodový řemen tak pod ní je olejová pumpa ale myslím že by moha být v pořádku... Já bych si to určitě vyměnil už k vůli svědomí :lol: není to tak náročné
Jurka - FK

Re: promáčklá vana

Příspěvek od Jurka - FK »

Docela odolná ta vana co? Až čumím... Taky mi přijde že to tam teče někde u šroubu, jestli to tam nebudeš mít někde protrhlý nebo tak...jestli neteče asi bych to nechal, ale už je to potom daleko náchylnější no... je to o svědomí
ka-spel
Příspěvky: 1207
Registrován: pon 17. dub 2006 8:37:38
Bydliště: Prostějov
Kontaktovat uživatele:

Re: promáčklá vana

Příspěvek od ka-spel »

To mám podobně prohlé na 1,6, ale ne zase tak moc. Uvažuji, že vanu sundám, pročistím i s čerpadlem.
ex nebožka 1,6 lpg Obrázek
smazany clen - FK

Re: promáčklá vana

Příspěvek od smazany clen - FK »

ka-spel píše:To mám podobně prohlé na 1,6, ale ne zase tak moc. Uvažuji, že vanu sundám, pročistím i s čerpadlem.

tam by snad nic na čištění být nemuselo :D vše by mělo být čisté...
ka-spel
Příspěvky: 1207
Registrován: pon 17. dub 2006 8:37:38
Bydliště: Prostějov
Kontaktovat uživatele:

Re: promáčklá vana

Příspěvek od ka-spel »

Pelda píše:
ka-spel píše:To mám podobně prohlé na 1,6, ale ne zase tak moc. Uvažuji, že vanu sundám, pročistím i s čerpadlem.

tam by snad nic na čištění být nemuselo :D vše by mělo být čisté...


Myslíš, že vždy vypustíš všechen olej. :) Myslím, že tam bude pěkne blatíčko.
ex nebožka 1,6 lpg Obrázek
smazany clen - FK

Re: promáčklá vana

Příspěvek od smazany clen - FK »

ka-spel píše:
Pelda píše:
ka-spel píše:To mám podobně prohlé na 1,6, ale ne zase tak moc. Uvažuji, že vanu sundám, pročistím i s čerpadlem.

tam by snad nic na čištění být nemuselo :D vše by mělo být čisté...


Myslíš, že vždy vypustíš všechen olej. :) Myslím, že tam bude pěkne blatíčko.


si to taky myslel... minulý týden byla dole ale vůbec nic jsem tam nenašel... Radši se mrkni do převodovky :D já tam našel jakési šutry nebo co to bylo..Sem nechápal nebo jestli to bylo rozdrcené kolečko k náhonu tachometru fakt nevím ale to nejevilo žádné známky opotřebení...
Uživatelský avatar
Yetty65
Příspěvky: 230
Registrován: pon 28. dub 2008 22:02:20
Bydliště: Klatovy
Kontaktovat uživatele:

Re: promáčklá vana

Příspěvek od Yetty65 »

Ahoj taky potřebují poradit... Stala se mi nemila věc, prolítl jsem ve větší rychlostí přes trochu větší díru( bohužel nebyla vůbec vidět ale slyšet až moc) a od te doby slyšim jak bych měl prorazený vyfuk nebo tak nějak, tak jsem najel na rampu a nestačil jsem se divit, vanu ze predu (od narazníku) ma ohlou do vnítř (trochu více) olej nebo tak nejak vše sucho... Svody,katalizator,výfuk vše OK nepoškrabane níc ale zvuk auta je jako bych měl prasklý výfuk :evil:, tak se chci zeptat co přesne se skrýva za to vanou???? Děla to ono nebo na co se mam zaměřít?
Prosím poraď te mi co muže být znícene v té vaně nebo někde jinde ze to ma takový zvuk?

Zítra sem dam foto tý vany... (PS: http://www.autodilykrc.cz/eshop/detail/ ... bb201d3ef1 co na ní říkate? nějaka kritika nebo postačí?)
smazany clen - FK

Re: promáčklá vana

Příspěvek od smazany clen - FK »

Nejníž ve vaně v takovém tom výstupku je sací koš pro olejové čerpadlo. Takže například ten by mohl být moc namáčknutý na stěne vany. Záleží hlavně podle těch fotek, takhle zatím těžko říct. Možná že až je sem dáš, tak se zhrozíme.
Uživatelský avatar
Yetty65
Příspěvky: 230
Registrován: pon 28. dub 2008 22:02:20
Bydliště: Klatovy
Kontaktovat uživatele:

Re: promáčklá vana

Příspěvek od Yetty65 »

MagicanBlack - FK

Re: promáčklá vana

Příspěvek od MagicanBlack - FK »

ja bych spis zkotroloval jestli ti tesni vejfuk...
Uživatelský avatar
Yetty65
Příspěvky: 230
Registrován: pon 28. dub 2008 22:02:20
Bydliště: Klatovy
Kontaktovat uživatele:

Re: promáčklá vana

Příspěvek od Yetty65 »

A když sundam třeba sací potrubí musím hned davat nové těsnění nebo se to stare neznící?
Ja jen na co se mam připravit jestli mam hned zbehnout pro nove nebo nemusím...
smazany clen - FK

Re: promáčklá vana

Příspěvek od smazany clen - FK »

Yetty65 píše:A když sundam třeba sací potrubí musím hned davat nové těsnění nebo se to stare neznící?
Ja jen na co se mam připravit jestli mam hned zbehnout pro nove nebo nemusím...

no já bych ho určitě koupil ono jak ho jednou stáhneš tak jak ho povolíš už ti pak nikdy nebude tak těsnit.A jestli budeš mít dole ten díl s katalizátorem mkri se jestli je tá plocha kde je to sešrubované rovná já se nestačil divit jak jsem to měl křivé! vzal pilník a už jsem valil :) a tá vana nevypadá až tak zle...Ve spod velice nic není jen ten sací koš olejového čerpadla a ozubené kolo které ho pohání tak jestli třeba ten řetěz nedře o stěnu vany..Chtěl bych si poslechnout ten zvuk...
mikka
Příspěvky: 915
Registrován: čtv 18. led 2007 21:04:23
Bydliště: Olomouc

Re: promáčklá vana

Příspěvek od mikka »

Olejové čerpadlo je poháněné od vačkové hřídele, náhon je u Felicie 1.3 schovaný pod hliníkovým předním víkem motoru, za řemenicí. Tam to asi nedrhne. Ale ve vaně může být zdeformovaná plechová přepážka a může o ni drhnout klikovka.
baltazarek - FK

Vymenit olejovou vanu ?

Příspěvek od baltazarek - FK »

Dobry den,
o vikendu jsem si vsiml ze mam na sve felicii ze predni strany promacklou olejovou vanu. Netusim kdy se mi to stalo. Olej mi nikde neunika. Zajimal by me vas nazor, zda vanu co nejdrive vymenit a nebo to tak nechat. S autem normalne jezdim, a nepozoruji zatim zadnou zmenu. Dekuji
Naposledy upravil(a) Návštěvník dne pon 27. čer 2011 12:01:21, celkem upraveno 1 x.
Důvod: sloučeno, viz pravidlo 3
Uživatelský avatar
emilio52
_________________
_________________
Příspěvky: 4134
Registrován: pát 28. pro 2007 21:07:04
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: Vymenit olejovou vanu ?

Příspěvek od emilio52 »

Tak jestli nikde neuniká tak bych to asi neřešil .Ničemu to nevadí, takových je asi víc co to maj pomuchlaný :)
Každé ráno, když vstanu, prohlédnu si seznam 50 nejbohatších lidí na světě. Když na něm nejsem, jdu do práce moje felda
ObrázekObrázek
baltazarek - FK

Re: Vymenit olejovou vanu ?

Příspěvek od baltazarek - FK »

aha, znami mi totiz rikal, ze muze hure sat olejove cerpadlo. Kazdopadne za vikend jsem najel cca 1000 km a nic jsem nepozoroval, tak nevim. Navic jsem pred cca 3 mesici menil olej, tak se mi nechce menit znovu. Jak bych poznal kdyby nebylo neco v poradku ? Diky
insert4
Příspěvky: 8
Registrován: sob 01. črc 2006 7:58:20
Bydliště: Trnava (SK)
Kontaktovat uživatele:

Re: promáčklá vana

Příspěvek od insert4 »

Nemas sa coho bat. ja mam vanu premacknutu uz asi 50000km a nic sa nedeje...
Bombos3
Příspěvky: 11
Registrován: stř 26. úno 2020 18:45:18

Re: promáčklá vana

Příspěvek od Bombos3 »

Zdravím,
přidávám se do klubu promáčklých van... Poněkud jsem (značně) neodhadl nájezdový úhel Felicie a orval vanu o šikmý kus betonu (nájezd). :hlava:
Podle zvuků jsem se chytil nárazníkem, spodkem chladičové stěny asi trochu spodkem převodovky a hlavně vanou (viz. fotky)
Nový únik oleje nepozoruji a žádné divné zvuky apod. to nevydává. Nicméně průhyb se mi zdá docela velký, hlavně na levé straně.
Tradiční otázka - jezdit s tím dál?
https://i.imgur.com/O4ToAQ0.jpg
https://i.imgur.com/ZrhRTDQ.jpg
https://i.imgur.com/QdwKBCs.jpg

*Ještě dodám, že se jedná o 1.3MPI 50kW, ale připadá mi zbytečné zakládat nové téma.
ferdamravenec
Příspěvky: 4170
Registrován: čtv 13. led 2011 6:18:25
Bydliště: Horní Podluží
Kontaktovat uživatele:

Re: promáčklá vana

Příspěvek od ferdamravenec »

Když neteče tak jezdi
Odpovědět