Špatné startování

Simos 2P
135M, 136M
MIKO94
Příspěvky: 177
Registrován: stř 20. črc 2016 12:43:54
Bydliště: Semily
Kontaktovat uživatele:

Špatné startování

Příspěvek od MIKO94 »

Zdravím,

potřeboval bych poradit ohledně startování Felicie. Když auto déle stojí (řekněme pár hodin) a chci nastartovat, musím déle držet klíček v druhé pozici (alespoň 3,4 vteřiny), aby motor mohl naskočit, jinak chcípne (samozřejmě počítám s tím, že mi musí cvaknout relé a zmizet kontrolky, i dvakrát jsem to dělal). Sice jsem přemýšlel, kde by mohla být chyba, zkoušel jsem i jiný způsob startování, ale pořád mám problém s nastartováním, a navíc auto vydává dost hlasité meluzínské zvuky. Viz: https://uloz.to/!ccYTb28kU/100-0765-mp3

Auto se aktivně používá poslední 3 měsíce (najeto kolem 1300 km) a předtím během 2 let s ním bylo naježděno kolem 2000 km. Nevím, jestli by to mohlo mít nějaký vliv. Jinak zpočátku ty meluzínské zvuky nebyly snad ani slyšet.

Když motor několikrát vypnu a znovu nastartuju, tak už to ani takový problém nedělá, startuje mnohem lépe, je i pravidelnější volnoběh pod tisíc otáček. Baterie je nová. Škrtící klapka byla nedávno čištěná a softwarově upravena na výchozí hodnoty.

Kde si myslíte, že by mohla být chyba? Nerad bych kvůli tomu měnil pomalu polovinu agregátu a potom zjistil, že je to nějaká prkotina... :?
Díky za tipy :)
miroslavko
Příspěvky: 8
Registrován: pon 01. čer 2015 15:17:00

Re: Špatné startování

Příspěvek od miroslavko »

Myslím, že problém je štartér. Máš očesaný pastorok štartéra a navyše pastorok ostáva zasunutý vo venci. Ak to nevyriešiš, poškodí sa aj veniec.
Uživatelský avatar
Yetti98
Příspěvky: 1324
Registrován: ned 08. čer 2008 21:46:35
Bydliště: Praha 4 142 00
Kontaktovat uživatele:

Re: Špatné startování

Příspěvek od Yetti98 »

Zkusil bych startér vymontovat a promazat ložiska a hlavně namazat osu co po ní vyjíždí pastorek,jinak by to nemělo být nic vážného. Jak mile auto delší dobu stojí a nic se nedějetak mazivo másnahu vysychat a to bude ten zakopaný pes :scratch:
miroslavko
Příspěvky: 8
Registrován: pon 01. čer 2015 15:17:00

Re: Špatné startování

Příspěvek od miroslavko »

Ložiská štartéra majú obojstranné krytie, teda ich nemožno efektívne mazať. Keď je štartér rozobraný, je dobrým zvykom, že sa ložiská vymenia. Pri tej príležitosti sa doporučuje aj egalizovať kotvu a vymeniť uhlíky.
Odpovědět