Občas nechce chytnout

Simos 2P
135M, 136M
Lukkson
Příspěvky: 46
Registrován: čtv 31. bře 2016 15:37:22

Občas nechce chytnout

Příspěvek od Lukkson »

Dobrý den,mám problém, že někdy mi felda nechce zanic chytnout. Obvykle chytne po cca 2 vteřinách ale má chvíle,kdy motor točí točí a nechytá. Nevíte v čem je problem? Děkuji
Rob
Příspěvky: 937
Registrován: stř 25. led 2012 8:42:25
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Občas nechce chytnout

Příspěvek od Rob »

.... je tady dost podobných témat, netřeba zakládat další, viz: http://www.feliciaklub.cz/forum/viewtop ... 21&t=37196

1) diagnostika VAG, paměť závad - nic?
2) čidla teploty vody + vzduchu, snímač otáček, svíčky, zapalovací lišta, benzínový filtr.... zkontrolovat popř. vyměnit. vyčistit klapku+reset & základní nastavení. seštelovat ventily. základ je paměť závad v diagnostice, bez toho je to hledání jehly v kupce sena.

tak hodně štěstí
Lukkson
Příspěvky: 46
Registrován: čtv 31. bře 2016 15:37:22

Re: Občas nechce chytnout

Příspěvek od Lukkson »

Na autě mám nový termostat, čidlo termostatu, svíčky asi 3tis. Km, VAG nemám a neznám nikoho kdo ho má.
vjost
Příspěvky: 9
Registrován: pát 15. led 2016 18:40:18

Re: Občas nechce chytnout

Příspěvek od vjost »

Hele a nebude náhodou jednodušší, když si zjistíš, zda se Ti náhodou nezavzdušňuje palivová soustava? Pokud Ti přestane chytat motor, tak si natlakuj palivovku pomocí čerpadla a uvidíš sám. Když to bude motat jak blázen i po tom, tak bych vyzkoušel svíčky, resp. jejich přívod. Já vsázím na zavzdušněnou palivovou soustavu.
Rob
Příspěvky: 937
Registrován: stř 25. led 2012 8:42:25
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Občas nechce chytnout

Příspěvek od Rob »

VAG kabel stojí na aukru 300 Kč nový. Bohatě se vyplatí, protože upřesní závadu během minuty, kdežto hledáním závady naslepo strávíš přinejlepším několik hodin, nehledě na cenu součástek, které budeš muset koupit/měnit zbytečně, abys vyloučil jejich závadu. Nehledě na to, že na reset+základní nastavení klapky kabel budeš potřebovat taky a to je taky jedna z pravděpodobných příčin tvých problémů. Takže je to na tobě, buď koupíš kabel a budeš si sám laborovat a zjišťovat, nebo dej auto někomu kdo se tím živí a řekni: oprav to. Nemusím asi zdůrazňovat, že varianta č.2 bude mnohokrát dražší. Variantu č. 3 - naslepo zkoušet výměnu součástek a měnit jednu po druhé považuji za ztrátu času a peněz. Ovšem pravděpodobné příčiny jsem ti vypsal, takže pokud máš přesto do toho chuť, tak hurá do toho! ;)
Rob
Příspěvky: 937
Registrován: stř 25. led 2012 8:42:25
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Občas nechce chytnout

Příspěvek od Rob »

... na zavzdušněnou palivovou soustavu bych si nevsadil. respektive bylo by to možné, pokud by se měnily například vstřiky nebo palivový filtr, ovšem po prvním případně problematickém startu by problém ustal. Benzín v okruhu neustále cirkuluje, takže případná bublina je po prvním okruhu palivovým systémem vytlačena zpět do nádrže, kde čerpadlo nasaje nový benzín už bez vzduchu. aby byla někde v palivovém systému netěsnost tomu také nevěřím, protože by odtud chcal benzín pod tlakem a na to by se přišlo hned. Teoreticky, pokud by se jezdilo neustále s prázdnou nádrží a svítícím hladovým okem, mohlo se v létě čerpadlo přidřít a tím pádem špatně fungovat, ovšem to by způsobilo i problematický provoz například při rychlejší akceleraci nebo předjíždění. Svoje jsem si napsal, řešení už je na tobě...

p.s.: pokud bys byl někde z Jihlavska a chtěl ke mně vážit cestu, VAG mám...
vjost
Příspěvky: 9
Registrován: pát 15. led 2016 18:40:18

Re: Občas nechce chytnout

Příspěvek od vjost »

Hele já to dávám jako nástřel. Každopádně souhlasím s již napsaným. Pokud chceš zkoušet řešit tento problém metodou pokus omyl, tak přeji bohatého Ježíška. Asi si totiž vyměníš půlku auta. :D
Lukkson
Příspěvky: 46
Registrován: čtv 31. bře 2016 15:37:22

Re: Občas nechce chytnout

Příspěvek od Lukkson »

No a není někdo poblíž kdo by mi to pomocí VAG zjistil?? Bydlím v Lipníku nad Bečvou.
Rob
Příspěvky: 937
Registrován: stř 25. led 2012 8:42:25
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Občas nechce chytnout

Příspěvek od Rob »

já mám kamaráda u Opavy, ale z Lipníku to máš kolem 70 km. To je furt ranec kilometrů. Furt vidím jako nejjednodušší věc objednat si VAG kabel někde na aukru nebo na bazoši a připíchnout si to sám. Je to práce na pár minut, jen nainstalovat na notebook nebo PC a připíchnout. Nic na tom není, je to jednoduché jako facka, diagnostika komunikuje v češtině a vyloženě napíše přesně, která součástka je špatná. není se čeho bát. Ke komukoliv pojedeš, zdarma to dělat nebude, projedeš benzín a když objednáš kabel, ten už ti zůstane navěky. Případná příští závada už bude pouze za cenu vlastní práce a vyměněné součástky.
Uživatelský avatar
00Inferno00
Příspěvky: 1728
Registrován: úte 02. zář 2008 9:51:55
Bydliště: Dolní BenešoVW
Kontaktovat uživatele:

Re: Občas nechce chytnout

Příspěvek od 00Inferno00 »

Skákni do Zubří k Vicimu, teď si ale nejsem jistý, jestli na FK ještě funguje :scratch:
Vici píše:...ARL je král mezi TDI na platformě G4...
VW Golf IV 1.9TDI PD ARL 192PS 401Nm powered by TDIfun, EGR-off, TT puky, Strongflex dogbone
VW Passat Variant B8 2.0TDI Dynaudio
Lukkson
Příspěvky: 46
Registrován: čtv 31. bře 2016 15:37:22

Re: Občas nechce chytnout

Příspěvek od Lukkson »

No ono by nebyl problém si to koupit a nainstalovat, ale nevyznám se v tom programu a ani kde najít tu chybu
Rob
Příspěvky: 937
Registrován: stř 25. led 2012 8:42:25
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Občas nechce chytnout

Příspěvek od Rob »

to je jednoduché, s tím ti zde každý poradí. V rychlosti: Výběr ŘJ -> 01-Motor -> Chybové kódy-02. A seš tam...
Odpovědět