Plné silentbloky - jak zalisovat?

Simos 2P
135M, 136M
Uživatelský avatar
kybrex
Příspěvky: 225
Registrován: pon 27. dub 2009 22:27:18
Bydliště: Nové Město nad Metují
Kontaktovat uživatele:

Plné silentbloky - jak zalisovat?

Příspěvek od kybrex »

Zdravím,

před časem jsem nechal vyměnil silentbloky motoru. Dal jsem plné tvrdost 80shore. Motor krásně sedí, ani se nehne, malinko kravál, ale nic strašného mimo kritické otáčky kolem 1900 +- 50 si trochu zadrnčí střecha :P jinak to je příjemný kontakt s motorem a jak se to zahřeje a ještě to změkne, je to skoto jako série a mimo kritické otáčky nikde nic nerezonuje, ale kolega měl tyhle silenty taky a ani v těch kritických otáčkách mu to nedrnčelo. Bavil jsem se s ním o tom a říkal, že to bývá pnutím v uložení, kdy ten motor sedí nakřivo - třeba, jak se mění silenty a motor se tam uchytí bez velkého přemýšlení, utáhne a ono si to nesedne. Vysledoval jsem, že silentblok dole u převodovky (ne reakce, ale ten, kde to visí za převodovku pod nádobkou s ostřikovačem) je ten silentblok trochu povysunutej asi o 1,5mm směrem k chladiči auta a tím pádem se držák na převodovce tlačí na kastli a zřejmě se to tam opírá víc než by mělo a přenáší se více vibrací.

Povolil jsem celý motor podepřený na hydraulickém heveru, malinko ho spustil dolů (auto na nájezdech) a pokusil jsem se ho usadit a zase vše dotáhnout. Vibrace se trochu zlepšily, už to endrnčelo tolik, ale nepodařilo se mi zalisovat ten silentblok na místo, tak jak by měl být a motor po pár km zase sednul jako původně a opět to drnčí.

Jak moc velká pára je třeba na to zalisování? Koukal jsem do příručky a nic jsem o tom nenašel. dá se to udělat s povoleným motorem na autě a nebo musí celem motor úplně ven?

díky za rady

K.
Rambo-x
Příspěvky: 861
Registrován: úte 25. zář 2012 21:55:37
Bydliště: Vladislav
Kontaktovat uživatele:

Re: Plné silentbloky - jak zalisovat?

Příspěvek od Rambo-x »

Spíš zkus,aby si motor sednul do dané polohy,mírně povolit všechny šrouby,o otáčku nebo dvě aby to pořád bezpečně drželo a zkusit se s tím kousíček projet,třeba 100 metrů,až přijedeš tak to dotáhni.
Jinak sice :ot: ale co to má za smysl dávat plné silentbloky? se tím nějak zlepší jízdní vlastnosti nebo snad výkon?. Ty silentbloky tam jsou proto aby ti právě ty vibrace od motoru utlumily,trpí tím potom karoserie,začnou se ti rozvrzávat plasty v interiéru,nechápu smysl téhle úpravy-na rally možná,ale do běžného provozu?
Uživatelský avatar
kybrex
Příspěvky: 225
Registrován: pon 27. dub 2009 22:27:18
Bydliště: Nové Město nad Metují
Kontaktovat uživatele:

Re: Plné silentbloky - jak zalisovat?

Příspěvek od kybrex »

Aby si to sedlo, tak jsem zkusil povolené o 3/4 otáčky všechny šrouby nastartovat motor, párkrát jemně přidat plyn a pak zase dotáhnout. Ale je tam podle mě nedobře zalisovanej ten silentblok u převodovky, takže si to ani nemůže sednout úplně tak, jak by bylo třeba. Proto jsem se chtěl zeptat, jestli to jde zalisovat bez toho, abych to musel někam vozit a nechat vyndavat motor jako při výměně silentbloků.

Jinak, když jsem viděl, jaké bláto jsou ty původní silenty, ve kterých ten motor skákal jak postřelená koza, že jsem s ním zahejbal i rukou, tak jsem chtěl přitvrdit, aby mi tam v zatáčce nehopsalo někde 150kg hmoty na přední nápravě. Je to celkem znát a u kolegy, co dal stejné silenty, ty vibrace byly takové, jako já mám mimo stavu při těch 1900 otáčkách. Úroveň randálu vevnitř je asi jako ve stodváce, ale to mi celkem vyhovuje.

Ty vibrace do kastle a rozvrzání plastů - to je fakt, že to má asi neblahý vliv, ale za tu dobu, co to mám (skoro rok) nepozoruju nějaké větší problémy s rozvrzáním interiéru.

Tady jsem ančetl nějaké užitečné info. http://jmjm.cz/clanky-skoda-felicia-130 ... tbloky.php

K.
Rambo-x
Příspěvky: 861
Registrován: úte 25. zář 2012 21:55:37
Bydliště: Vladislav
Kontaktovat uživatele:

Re: Plné silentbloky - jak zalisovat?

Příspěvek od Rambo-x »

Musíš koupit originální silentbloky,to je jasný že nějaký náhražky jsou měkký. S originálními silentbloky motorem nepohnu ani náhodou a motor nelítá. Všechna auta mají silentbloky přizpůsobené aby co nejvíc tlumily hluk a vibrace a jsou vždycky poloprázdné,na žádném sériovém autě se nedávají z výroby plné
Jinak mělo by to jít zalisovat víc i v domácích podmínkách-vyndej ho,zkus jej opatrně přes nějaký dřevo naklepat hlouběji

Objednal jsem všechny silentbloky přímo ze škodovky,na volnoběh není ani skoro poznat že tam motor je
Uživatelský avatar
kybrex
Příspěvky: 225
Registrován: pon 27. dub 2009 22:27:18
Bydliště: Nové Město nad Metují
Kontaktovat uživatele:

Re: Plné silentbloky - jak zalisovat?

Příspěvek od kybrex »

A poslal bys mi prosím třeba do sz odkaz, kde si je objednal? Ono všude se píše vždycky originální díl od škoda, ale pak ti pošlou čínskej šmejd.
Rambo-x
Příspěvky: 861
Registrován: úte 25. zář 2012 21:55:37
Bydliště: Vladislav
Kontaktovat uživatele:

Re: Plné silentbloky - jak zalisovat?

Příspěvek od Rambo-x »

Klidně to napíši pro všechny,normálně jsem zašel do autorizovanýho servisu škoda,většinou tam mívají i prodejny a tam jsem je objednal. A nebo stejné mají i zde

Silentblok převodovky
http://www.skoda-dily.cz/eshop/00715127 ... ruzne.html

Silentblok reakce
http://www.skoda-dily.cz/eshop/6u019942 ... y-1-3.html

A silentblok vodní pumpy
http://www.skoda-dily.cz/eshop/00715127 ... pumpy.html

Musíš samozřejmě objednat to česká prvovýroba,opravdu mám ověřeno že posílají rubenu(originál)
Uživatelský avatar
kybrex
Příspěvky: 225
Registrován: pon 27. dub 2009 22:27:18
Bydliště: Nové Město nad Metují
Kontaktovat uživatele:

Re: Plné silentbloky - jak zalisovat?

Příspěvek od kybrex »

Tak jo. :) Díky za tip.
PetrNovotny
Příspěvky: 9
Registrován: úte 17. kvě 2016 17:24:35

Re: Plné silentbloky - jak zalisovat?

Příspěvek od PetrNovotny »

Jak poznám autorizovaný servis škoda? :D Zkoušel jsem u nás dvě prodejny s logem škoda a obě i prodávají nové vozy škoda. V jedné na mě koukali jak na debila cože to chci v jejich supr čupr prodejně za díly na vrak (nemáme byla odpověď) a v druhé se snažili, ale nic skladem a podle jejich slov jen doprodávají. Zbývá net a věřit prodejci.
Rambo-x
Příspěvky: 861
Registrován: úte 25. zář 2012 21:55:37
Bydliště: Vladislav
Kontaktovat uživatele:

Re: Plné silentbloky - jak zalisovat?

Příspěvek od Rambo-x »

U nás v Třebíči ještě i objednávaj. Ale to je fuk,zkus normálně ty odkazy jak jsem psal,z toho obchodu škoda díly mě přišlo vždy kvalitně,rychle,bezproblémový jednání. Podobný jsem zažil taky,co že to ten blb chce na ten starej vrak :D jednou v kelyně
Papi - FK

Re: Plné silentbloky - jak zalisovat?

Příspěvek od Papi - FK »

.....
Naposledy upravil(a) Návštěvník dne stř 30. zář 2020 17:38:55, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
el.tomas
Příspěvky: 373
Registrován: pon 09. dub 2012 17:44:58
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Plné silentbloky - jak zalisovat?

Příspěvek od el.tomas »

Si musíš vybrat, buď chceš pohodlí (sérii) a nebo vibrace (plné). Nic mezi není.
Felicia 1.6 Sportline
Rob
Příspěvky: 937
Registrován: stř 25. led 2012 8:42:25
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Plné silentbloky - jak zalisovat?

Příspěvek od Rob »

neslyšel jsem nic o tom, že by se dělaly nějaké měkčí plné silentbloky, nicméně s tvrdými plnými je auto opravdu hlučnější, to je prostě daň za tvrdé uložení. Ovšem pokud bys chtěl kompromis a nejsi líný, je možné si sám pomoci, viz:

http://jmjm.cz/clanky-skoda-felicia-130 ... ilentbloku

měl jsem takto upravený silentblok na jedné své feldě a z vlastní zkušenosti mohu potvrdit, že hluk se nezvýšil vůbec a tvrdost a pevnost se zvýšila
Odpovědět