Olej pro motory 1.3

Simos 2P
135M, 136M
Odpovědět
selle - FK

Re: Olej pro motory 1.3

Příspěvek od selle - FK »

Rozdíl asi bude v tom kolik km najezdíš,když olej měníš po 2 letech,tak toho asi moc nenajezdíš.Autem jezdím denně do práce cca 30 km,takže dolejvám za 2 měsíce zhruba 2 dc.Když mi auto bude stát skoro celý rok v garáži,a jezdit jen jednou za měsíc na nákup,je jasný že ta spotřeba oleje bude úplně někde jinde.A nato že mám najeto skoro 200000km a dolejvám 2 dc mi příjde hodně únosný.
Uživatelský avatar
Jura_Favorit
Příspěvky: 2415
Registrován: pát 06. bře 2009 0:15:10
Bydliště: Olomoucko
Kontaktovat uživatele:

Re: Olej pro motory 1.3

Příspěvek od Jura_Favorit »

selle: do nedávna bylo v denním provozu, zejména po městě, o víkendech běžně i dálkové trasy... :safe: Zhruba vycházelo dva roky = 15000 km.
Škoda Favorit 1.3 MPi (136 GLXi) MOTOR EXCEL - profil, rajče.net
Škoda Favorit Pick-up 135 LX
Škoda Favorit 135 L
Škoda Octavia combi 1.9 TDI elegance
Škoda Superb combi 2.0 TDI 4x4 SCOUT - daily car
selle - FK

Re: Olej pro motory 1.3

Příspěvek od selle - FK »

Myslím si otom své.
Uživatelský avatar
Jura_Favorit
Příspěvky: 2415
Registrován: pát 06. bře 2009 0:15:10
Bydliště: Olomoucko
Kontaktovat uživatele:

Re: Olej pro motory 1.3

Příspěvek od Jura_Favorit »

selle: no to klidně můžeš, ostatně já také... :salut:
Škoda Favorit 1.3 MPi (136 GLXi) MOTOR EXCEL - profil, rajče.net
Škoda Favorit Pick-up 135 LX
Škoda Favorit 135 L
Škoda Octavia combi 1.9 TDI elegance
Škoda Superb combi 2.0 TDI 4x4 SCOUT - daily car
Ludek

Re: Olej pro motory 1.3

Příspěvek od Ludek »

Prosim Vas a muzu do toho motoru nalejt olej M 6 4 A D ??? Mam doma jeste stary zasoby a je mi lito je vylejt.
keenworth - FK

Re: Olej pro motory 1.3

Příspěvek od keenworth - FK »

selle: Můj motor má najeto 154 tis km, dávám mu pořád 10W-40 ani ne nějaký extra drahý speciální super oleje a nebere si vůbec nic, olej prostě nedolévám a nikdy jsem nedolíval. ;) Asi to svědčí o tom, v jaké kondici ten motor bude.
mjamriska - FK

Re: Olej pro motory 1.3

Příspěvek od mjamriska - FK »

selle píše:Mjamriska-to si děláš srandu,že nic do motoru nedoleješ?A jak si mám vysvětlit to tvé tuk tuk tuk?

nerobim si srandu, chodim ku kamaratovi - automechanikovi, ktory mi robi kompletny servis, ako to tam naleje, tak po cca 11 mesiacoch, ked mam najazdenych 15 000 km, idem znovu na vymenu a oleja je tam cca rovnako, chodim denne autom bud do prace alebo s detmi, auto ma najazdenych cca 243 000 km.......to tuk, tuk, tuk preto, aby som to nezakrikol ;)
Andrew2 - FK

Re: Olej pro motory 1.3

Příspěvek od Andrew2 - FK »

Ludek: no neni to sice nic extra olej, ale ten motor to přežije
Lugosy
Příspěvky: 248
Registrován: úte 17. bře 2009 22:04:42
Bydliště: Svobodné Heřmanice
Kontaktovat uživatele:

Re: Olej pro motory 1.3

Příspěvek od Lugosy »

Ludek: Tu M6 bych tam dal určitě na kratší interval, cca polovinu. A jak je starý ten olej?

Mi to od výměny k výměně sežere asi půl litru. Jezdím město, mimo město, dálnice, a to třeba na jeden zátah na jih Maďarska nebo až k Hofu. Motor má už přes 200kkm. Kdo nemá tvrdá gufera a těsnění, hin kroužky a o motor se stará, tak určitě může i po 200kkm dosahovat téměř nulové spotřeby oleje. Motor v bývalé felině od mladé měl v době prodeje taky přes 200, a olej neubýval ani trošku.
pepiv - FK

Re: Olej pro motory 1.3

Příspěvek od pepiv - FK »

Mám najeto 120 tis. Nejspíš si motor něco oleje vezme, ale jen neznatelně. Mezi výměnami po deseti tis. km nedolévám ani kapku. Větší problémy s olejem, co vím, mají kolegové s německou 1.6. U ní dochází zpravidla časem ke ztvrdnutí těsnících elementů v hlavě a motor tak začně konzumovat mimo hlavního menu-benzínu ještě dezert v podobě oleje. :roll:
Uživatelský avatar
Vlada320
Příspěvky: 706
Registrován: sob 19. led 2008 21:41:38
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Re: Olej pro motory 1.3

Příspěvek od Vlada320 »

4au kluci, už několik výměn za sebou leju do motoru 10W-40 Mogul Extreme a mám dobrý zkušenosti s olejema Shell tak bych se chtěl zeptat jestli by byl velkej problém přejít z toho Mogulu na tento Shell http://www.autodily-cardo.cz/motorove-o ... -5w-40-4l/ .co si o tom myslíte? chtěl bych tam lejt i tu 5W-40 abych tomu motoru ulehčil studený starty.díky
Škoda Felicia Kombi 1.3 mpi Lpg 390 000 km, STK za námi a pořád slouží věrně dál, těch 500 tisíc km s ní prostě dám :-)
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Olej pro motory 1.3

Příspěvek od 103457 »

Záleží kolik máš najeto, mohlo by ti to problikávat při teplém motoru na volnoběh. Jinak to není nic proti ničemu, nalejt by to tam šlo.
Lugosy
Příspěvky: 248
Registrován: úte 17. bře 2009 22:04:42
Bydliště: Svobodné Heřmanice
Kontaktovat uživatele:

Re: Olej pro motory 1.3

Příspěvek od Lugosy »

Lugosy píše:Ludek: Tu M6 bych tam dal určitě na kratší interval, cca polovinu. A jak je starý ten olej?

Mi to od výměny k výměně sežere asi půl litru. Jezdím město, mimo město, dálnice, a to třeba na jeden zátah na jih Maďarska nebo až k Hofu. Motor má už přes 200kkm. Kdo nemá tvrdá gufera a těsnění, hin kroužky a o motor se stará, tak určitě může i po 200kkm dosahovat téměř nulové spotřeby oleje. Motor v bývalé felině od mladé měl v době prodeje taky přes 200, a olej neubýval ani trošku.


Ať žije sněžná slepota. Teklo to přes tvrdé těsnění horního a bočního víka, blok jak prase. Nežere to skoro nic, beru zpět tu spotřebu oleje :salut: ;)
Lugosy
Příspěvky: 248
Registrován: úte 17. bře 2009 22:04:42
Bydliště: Svobodné Heřmanice
Kontaktovat uživatele:

Re: Olej pro motory 1.3

Příspěvek od Lugosy »

Vlada320 píše:4au kluci, už několik výměn za sebou leju do motoru 10W-40 Mogul Extreme a mám dobrý zkušenosti s olejema Shell tak bych se chtěl zeptat jestli by byl velkej problém přejít z toho Mogulu na tento Shell http://www.autodily-cardo.cz/motorove-o ... -5w-40-4l/ .co si o tom myslíte? chtěl bych tam lejt i tu 5W-40 abych tomu motoru ulehčil studený starty.díky


10W-40 je v podstatě takový lepší minerál, který teď budu na zkoušku dávat do svého motoru, jezdícího na 15W-40 a 15W-50. Kdysi bylo tuším na techwebu hodně obsáhlé povídání Jiřího Čecha o olejích, po jehož přečtení jsem upustil od přechodu na plnou syntetiku. Už si přesně nevzpomenu na důvod, myslím, že to bylo rozpuštění kalů a možné přicpání olejových kanálů a rozpuštění kladných usazenin.

to 103457: nalít tam může i použitý přeceděný fritovací olej nebo třeba řepkový v akci (na oba jezdilo mé mb, co žralo 1l oleje na 50 km), ale otázka je, aby tomu spíše neublížil
powerbull - FK

Re: Olej pro motory 1.3

Příspěvek od powerbull - FK »

Tak taky mojí zkušenost, nebo spíš to co dělám já, motor točím dost do vysokejch otáček, a mám ho poupravenej. Tak mu dopřávám jen to nejlepší. Takže Castrol Racing 10W60 na 5000 km stím že používám závodní olejovej filtr KN a po 2500 km ho vyměnim:) takhle se utrácej prachy pánové, tak moje feli má najeto skoro 200 000 a je jak jsem již psal poupravená, jezdím za hroznejch podmínek, tak ji taky musím trochu regenerovat:)
Lugosy
Příspěvky: 248
Registrován: úte 17. bře 2009 22:04:42
Bydliště: Svobodné Heřmanice
Kontaktovat uživatele:

Re: Olej pro motory 1.3

Příspěvek od Lugosy »

Powerbull: a k tomu ještě prachy za benzín :) Kolik si to tak vezme na 100?
powerbull - FK

Re: Olej pro motory 1.3

Příspěvek od powerbull - FK »

Tak podle stylu jízdy, nedávno jsem jel do Boleslavi po dálnici za 7. ale jinak průměrná je za 10 protož jezdím město a jinak jsem jezdil za 12-15 ale to jsem byl furt v 4000 otáčkách:)
powerbull - FK

Re: Olej pro motory 1.3

Příspěvek od powerbull - FK »

Zkrátka jsem chtěl říct, že jak je to poupravený, tak to jede nádherně a při těch otáčkách ten motor líp táhne a když sešlápnu na podlahovku i když auto nemá turbo, tak je tam ten efekt. Do sedačky mě to zarazí:) Proto to mám rád a proto jezdím za 12 litrů:D respektive jezdil, vzhledem k tomu, že tankuju 100 oct OMV a do toho přidávám zvyšovač oktanového čísla od liqui moly:)
Uživatelský avatar
Vlada320
Příspěvky: 706
Registrován: sob 19. led 2008 21:41:38
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Re: Olej pro motory 1.3

Příspěvek od Vlada320 »

tak nakonec jsem se rozhodl že zůstanu u oleje 10W-4é akorát jsme vybral teď dva a nevím který z nich vzít. je to tenhle Total http://www.harkgroup.cz/eshop/index.php ... &baleni=5l a nebo potom tenhle Shell http://www.buyoil.cz/buyoil/eshop/5-1-S ... 40-5L-AKCE
akorát ten Shell nesplnuje tu normu API SL/CF tak nevím.asi nejspíš půjdu do toho Totalu jen chci znát váš názor?díky moc
Škoda Felicia Kombi 1.3 mpi Lpg 390 000 km, STK za námi a pořád slouží věrně dál, těch 500 tisíc km s ní prostě dám :-)
powerbull - FK

Re: Olej pro motory 1.3

Příspěvek od powerbull - FK »

Dle mýho u sériovýho motoru je to jedno, kup cinol kterej splňuje taky vše a stojí 320 Kč za 4 litry a máš to!.. Na co za předraženej shell je to to samý akorát platíš za značku. Něco jako když kupuješ notebook koupíš Acer za 5000 Kč a pak koupíš Lenovo ze stejnýma parametrama jen o dva tisíce dražší. Protože platíš za ''značku''.. Jestli mi nevěříš tak se zeptej tady

www.cimbu.cz
Je tam kontakt.
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Olej pro motory 1.3

Příspěvek od 103457 »

Lugosy píše:
to 103457: nalít tam může i použitý přeceděný fritovací olej nebo třeba řepkový v akci (na oba jezdilo mé mb, co žralo 1l oleje na 50 km), ale otázka je, aby tomu spíše neublížil


to je hloupost, to můžeš rovnou napsat, že tam nemá nic lejt.
Pokud má auto v pořádku a v takovém stavu, že se mu vyplatí investovat do syntetiky, tak ať jí tam dá :shock:
Pokud má auto na ježdění do lesa, tak mu stačí M5AD.
Já jsem do starý 1,3 BMM co měla nalétáno 150tkm lil plnou syntetiku a pouze při parném létě po vyřazení, když to spadlo na volnoběh asi 5 vteřin poblikávala kontrolka mazání. Ale to jsem již napsal. Detergentní přísady jsou dnes již ve všech lepších olejích, takže co se týče rozpouštění carbonů je jedno jestli dáš polo nebo plnou syntetiku. Pokud doteď jezdil na běžné oleje, které pravidelně měnil a ne na srač... ze sudu ze statku, tak nemůže mít motor tak zanesený. ;)
Ona polosyntetika i syntetika je také minerální olej, jen je vyrobený jinou technologií.
Vlakonosic - FK

Re: Olej pro motory 1.3

Příspěvek od Vlakonosic - FK »

Zdravim. Chystam sa na vymenu oleja + filtrov(1,3 mpi 50kw). Doteraz som daval olej len podla toho co som precital kade tade po internete, ale rad by som sa opytal priamo tuto asi uz 100krat polozenu otazku. Jazdim len po meste - mam dat 15w40 alebo odporucate nieco ine? A hlavne aky - syntetika, atd. Nieco som tusim cital, ze by sa to nemalo miesat bez kompletneho precistenia tieto druhy. Nepotrebujem nejaky top olej, ale zase ani nejak vyrazne setrit nećhcem na ukor kvality. Dakujem
Uživatelský avatar
Yetti98
Příspěvky: 1324
Registrován: ned 08. čer 2008 21:46:35
Bydliště: Praha 4 142 00
Kontaktovat uživatele:

Re: Olej pro motory 1.3

Příspěvek od Yetti98 »

Jezdím též většinou po městě, občas někam dál a dávám osvědčenou 10w-40, filtr od Meile a je to vše na pohodu, motor má namleto 166000kma od výměny do výměny nedolívám ani decku,tím ti chci říct dej polosyntetiku a oničem nepřemýšlej ;)
Vlakonosic - FK

Re: Olej pro motory 1.3

Příspěvek od Vlakonosic - FK »

Mam jeden problem, nemam zapisane aky olej som tam mal predtym. Skusim zavolat do servisu, kde mi ho menili - tam by snad mali vediet aky olej davaju standartne do felicie. Ak to nezistim bude to risk - ake su tam potom rizika ak dam iny typ? Zadrhnutie motora?
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Olej pro motory 1.3

Příspěvek od 103457 »

Žádné rizika v dnešní době již nehrozí, ohřej motor, vypust olej, dej nový filtr, olej a můžeš uhánět. ;)
Vlakonosic - FK

Re: Olej pro motory 1.3

Příspěvek od Vlakonosic - FK »

Dakujem, snad to bude v pohode :)
Vlakonosic - FK

Re: Olej pro motory 1.3

Příspěvek od Vlakonosic - FK »

Este posledna otazka k tomu :) .. hladal som na internete, patral som a teda olej by sa mal naliat novy v objeme asi 4,5 litra, ak sa mylim opravte ma, neviem to presne. Na inom fore som ale cital, ze niekto dal 4l a mal olej akurat do polky rysky. Pytam sa na toto hlavne preto, aby som nekupoval zbytocne ten liter navyse, ak za cely rok nemusim dolievat olej.
Uživatelský avatar
Yetti98
Příspěvky: 1324
Registrován: ned 08. čer 2008 21:46:35
Bydliště: Praha 4 142 00
Kontaktovat uživatele:

Re: Olej pro motory 1.3

Příspěvek od Yetti98 »

To je o tom jaký máš obsah--buď 1,3 tak stačí 4 lt. pokud 1.6 tak cca 4.5 lt
Vlakonosic - FK

Re: Olej pro motory 1.3

Příspěvek od Vlakonosic - FK »

1.3. Dakujem :)
big.jedla - FK

Re: Olej pro motory 1.3

Příspěvek od big.jedla - FK »

U 1.3 je 4L po horní rysku na měrce, teda maximálně full.
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Olej pro motory 1.3

Příspěvek od 103457 »

Yetti98 píše:To je o tom jaký máš obsah--buď 1,3 tak stačí 4 lt. pokud 1.6 tak cca 4.5 lt
:shock: :shock:
Viktore u 1,6 ti stačí 3 l oleje. Já při výměně oleje s novým filtrem dávám 2,8l a je to přesně na 1/4 ukazatele měrky. Lépe řečeno je to mezi značkou min a polovinou. Mám to vyzkoušené, že se při tomto množství oleje minimálně zasí...á klapka.
Uživatelský avatar
Yetti98
Příspěvky: 1324
Registrován: ned 08. čer 2008 21:46:35
Bydliště: Praha 4 142 00
Kontaktovat uživatele:

Re: Olej pro motory 1.3

Příspěvek od Yetti98 »

13457:
měl jsem na mysli množství koupě né obsah motoru :lol: (náplně),jinak u dvou výměn zbylo ješžtě na další,měnili jsme doma oil u dvou aut azbyli ještě na další výměnu :hlava:
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Olej pro motory 1.3

Příspěvek od 103457 »

Nechápu :shock: myslíš tím že pro motory 1,3 se prodává kanystr 4l a pro motory 1,6 kanystr 4,5l :?: :?:
Uživatelský avatar
Yetti98
Příspěvky: 1324
Registrován: ned 08. čer 2008 21:46:35
Bydliště: Praha 4 142 00
Kontaktovat uživatele:

Re: Olej pro motory 1.3

Příspěvek od Yetti98 »

No Václave, je jasné že 4lit.balení bude lacinější než 1lt. tak to bylo i myšleno :D
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Olej pro motory 1.3

Příspěvek od 103457 »

To bez diskuze, o tom žádná, já jen poukazoval na to, že do 1,6ky se 4,5l oleje nevejde.
Uživatelský avatar
denis15
Příspěvky: 218
Registrován: pon 09. úno 2009 18:27:43
Bydliště: Opava
Kontaktovat uživatele:

Re: Olej pro motory 1.3

Příspěvek od denis15 »

Já do teď lil 5w40, výměny co 15tis. km-2x za rok a nedolívám nic. Teď jsem přešel na 10w40 a po 10tis.km je černý jako svině, skoro jako ten 5w40 po 15. Najeto mám 160tis. km. Vím že je to asi zbytečný přepych ale když jí to sedí a nechutná tak proč ne-cena je vklidu.
brga
Příspěvky: 33
Registrován: sob 20. úno 2010 17:10:35

Re: Olej pro motory 1.3

Příspěvek od brga »

...akonáhle niekto spomenie slová ako "minerál", "polosyntetika", "syntetika", alebo "plná syntetika" - zaručene nevie o olejoch skoro nič a uchoďte od neho!!!
Blackie - FK

Re: Olej pro motory 1.3

Příspěvek od Blackie - FK »

Zdravím, mám jeden olejářskej dotaz. Povyměnoval jsem těsnění na motoru + gufera ventilů a od té doby se hladina oleje zastavila na stálé výšce :) Chtěl bych motoru dopřát nějaký lepší olej, ale narazil jsem na toto: http://www.buyoil.cz/buyoil/eshop/10-1- ... -4-5L-AKCE Stále mě láká koupit ho, protože u nás ho dostanu za 355Kč. Nesplňuje normu VW 501.01, 505.00 a já bych rád věděl, jestli motoru neuškodí. Mám to do 1.3, 50KW BMM, 127 000Km. Nerad bych motor zabil nějakou sračkou.
Uživatelský avatar
Yetti98
Příspěvky: 1324
Registrován: ned 08. čer 2008 21:46:35
Bydliště: Praha 4 142 00
Kontaktovat uživatele:

Re: Olej pro motory 1.3

Příspěvek od Yetti98 »

Dej ho tam a neřeš pikačoviny-je použitelnej a nejen do Feliny
powerbull - FK

Re: Olej pro motory 1.3

Příspěvek od powerbull - FK »

Ahoj, tak sice je to pro tebe asi naprosto zbytečný, pokud nemáš žádný úpravy motoru a motor nehoníš a jezdíš trošku delší trasy než denně 2 km tam a zpět pro rohlíky. Kdyby jsi chtěl opravdu něco hodně kvalitního, ba nejlepší olej pro feldu. Tak jednoznačně 10W60 pak se nemusíš bát na to šlápnout až do 6000 otáček za extrémních teplot venku. A můžeš si být vcelku jist že motor opravdu vydrží. Jenže stojí litr 200 Kč. Pokud tam chceš 10W40 tak je opravdu naprosto jedno jakej a od jaký značky prostě pokud je to 10W40 tak neřešit značku jestli castrol nebo helix nebo jiný podobný zbytečně značkou předražený produkty. Levně vychází cinol který mají i na všech čerpacích stanicích za 4 litry chtějí 320 Kč.

http://www.autodily-cardo.cz/motorove-o ... k-castrol/
brga
Příspěvky: 33
Registrován: sob 20. úno 2010 17:10:35

Re: Olej pro motory 1.3

Příspěvek od brga »

Blackie píše:Zdravím, mám jeden olejářskej dotaz. Povyměnoval jsem těsnění na motoru + gufera ventilů a od té doby se hladina oleje zastavila na stálé výšce :) Chtěl bych motoru dopřát nějaký lepší olej, ale narazil jsem na toto: http://www.buyoil.cz/buyoil/eshop/10-1- ... -4-5L-AKCE Stále mě láká koupit ho, protože u nás ho dostanu za 355Kč. Nesplňuje normu VW 501.01, 505.00 a já bych rád věděl, jestli motoru neuškodí. Mám to do 1.3, 50KW BMM, 127 000Km. Nerad bych motor zabil nějakou sračkou.

...nespĺňa normy a hotovo!
Uživatelský avatar
Yetti98
Příspěvky: 1324
Registrován: ned 08. čer 2008 21:46:35
Bydliště: Praha 4 142 00
Kontaktovat uživatele:

Re: Olej pro motory 1.3

Příspěvek od Yetti98 »

Koukám že tu jste všeci závodníci, jezdim většinou po městě a občas mimo a nato mi ten oil stačí, jinak covytu vyvádíte to já už dávno zapoměl aně jaký úpravy motorů a podvozků už mám dávno za sebou :lol: :lol: :lol: :lol:
brga
Příspěvky: 33
Registrován: sob 20. úno 2010 17:10:35

Re: Olej pro motory 1.3

Příspěvek od brga »

...tak to si mimo - pretože olej dostane po meste zabrať viac ako po okreskách...
Uživatelský avatar
Yetti98
Příspěvky: 1324
Registrován: ned 08. čer 2008 21:46:35
Bydliště: Praha 4 142 00
Kontaktovat uživatele:

Re: Olej pro motory 1.3

Příspěvek od Yetti98 »

brga:
Tak teď mi pověz jaký oil dle tebe doporučuješ ať se totu nezasírá nějakejma dohadama :) myslím že 10W/40je pro Felinu vyhovující a pokud chce někdo dávat 5W/40-50 nikoho nepřemlouvám :shock:
brga
Příspěvky: 33
Registrován: sob 20. úno 2010 17:10:35

Re: Olej pro motory 1.3

Příspěvek od brga »

...akýkoľvek značkový olej buď:

-bez kompromisov: SAE 5W-40, ACEA A3, VW502.00

-alebo s kompromismi: SAE 10W-40, ACEA A3, VW 501.01 alebo VW500.00
Lukoo88 - FK

Re: Olej pro motory 1.3

Příspěvek od Lukoo88 - FK »

Ja kupuju čepovany a motor šlape jak hodinky :chef:
civic66
Příspěvky: 33
Registrován: stř 24. bře 2010 19:44:32

Re: Olej pro motory 1.3

Příspěvek od civic66 »

Chcel by som poradit ohladom vymeny oleja aky by som mohol naliat:

1:

Kód: Vybrat vše

http://olejcentrum.sk/castrol-gtx-high-mileage-a3b3-15w-40-1l

alebo
2:

Kód: Vybrat vše

http://olejcentrum.sk/castrol-magnatec-15w-40-1l


Mam feliciu 1.3mpi 50kw - magic2

Dakujem za pomoc
tgfh_2 - FK

Re: Olej pro motory 1.3

Příspěvek od tgfh_2 - FK »

Mohl bych doplnit své info: do bývalého auta se lil olej 15W-40, nejprve od Shellu A2, pak Castrol Magnatec A3.
Jelikož měl motor pod 200 000 km, nechtěl jsem přecházet na 10W. Zde na klubu mi také psali lidi, že Castrol Magnatec není moc dobrý, že jsou motory od něho trošku zasrané, ikdyž je popisek super. Jediný rozdíl byl v tom, že i v popisku píšou, že olej pomalu stéká dolů, tak i třeba po několika hodinách šlo po startu okamžitě cítit jako kdybych nastartoval teplý motor, to bylo super.

Bohužel se stala nehoda a Feldu mám už druhou, do které jsem nalil rovnou 10W-40 Total Quartz, co se tam lilo předtím ani nevím, na štítku bylo napsáno 10W-40, ale v dnešní době se všechno tak šidí, že jsem tomu moc váhu nepřikládal. Najezdil jsem několik tisíc km, olej neubávý, motor jezdí krásně tak jsem se pustil do rozborky motoru z bývalé stříbrné. Jelikož to byla první moje úplná rozborka, tak nemůžu moc říct, jestli to co jsem viděl je normální nebo ne. Byl jsem celkem udivený, že je všude v motoru na tom hliníku tmavě šedá vrstva od oleje, dokonce jak jsou tyčinky zdvihátek ventilů tak nahoře kolem otvorů pro ty tyčky v hlavě bylo několik usazenin, které jsem hadrou či šroubovákem vyčistil. I pod víkem ventilů je také tmavě hnědý film všude, šroubovák by se musel po každém škrábnutí očistit od kapky marasu.

Dneska jsem opět oddělal víko ventilů u motoru v nové feldě (jde o ty samé motory) a byl jsem doslova překvapen jak je hliník na hlavě lesklý, jako kdyby byl schválně čištěný. Budu dávat do tohoto motoru za týden ostrou vačku, tak i uvidím jak vypadá motor zespod, ale myslím si, že to pod víkem jasně stačilo. U motoru v nové Feldě bych neseškrábnul nic, maximálně tak hliník :-)

Proto bych osobně doporučil jak už tady bylo hodně doporučováno 10W-40 Total Quartz
Radek96 - FK

Re: Olej pro motory 1.3

Příspěvek od Radek96 - FK »

Ono ani na značce oleje nezáleží.Velmi důležitá je jeho včasná výměna.Když někdo mění olej po 20tis.km,tak ten motor nemůže být uvnitř čistý.Znám několik Felicii,které jezdí od novoty na Mogul 15W40,měněn po 8-10tis.km a ty motory jsou,jako by je uvnitř někdo vyčistil.
Uživatelský avatar
Pawlick
Příspěvky: 674
Registrován: pon 16. dub 2007 19:07:40
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Olej pro motory 1.3

Příspěvek od Pawlick »

Přesně jak píše Radek96, Feldu máme od novoty a výměny oleje měla po 9-10tkm. Prvních 10 let vždy 15W-40 Mogul Felicia, později 10W40 Mogul Extreme a již asi čtvrtým rokem Total Quartz 7000. Motor je po celou tu dobu stále stejně čistý, jak nahoře, tak zespodu.
Obrázek Felicia 1.3 LXi BMM 50kW, http://pawlick.rajce.net
Odpovědět