Olej pro motory 1.3

Simos 2P
135M, 136M
Odpovědět
Matuhsch
Příspěvky: 1116
Registrován: pát 17. dub 2009 19:23:29
Bydliště: Modřice
Kontaktovat uživatele:

Re: co mám nalít do motoru za olej

Příspěvek od Matuhsch »

Jakej 10w40 dát Castrol Magnatec, nebo Mogul GX - FE nebo Liqy - Moly Super leichtlauf? Mogul stojí 425 za 5L, ty dva jsou o 200kč dražší, tak abych zbytečně nevyhodil prachy. A stačí 4 litry nebo musím koupit 5? Mám dojem že tam má jít kolem 4,5 l je tak :?:
Obrázek
Obrázek
robin1 - FK

Re: co mám nalít do motoru za olej

Příspěvek od robin1 - FK »

Vlada320 píše:...kupuju dražší filtr od Mannu a je to fakt rozdíl oproti těm ostatním šitům :D

Ako sa ten rozdiel pozná?
Uživatelský avatar
SatandaS
Příspěvky: 1553
Registrován: pon 11. srp 2008 16:45:56
Bydliště: Frýdek-Místek / Karviná
Kontaktovat uživatele:

Re: co mám nalít do motoru za olej

Příspěvek od SatandaS »

napišu ti to tak nechal jsem měnit olej a samo i filtr. Byl koupený normálni a po krátkém čase mi něco při startu furt něco klepalo a já nemohl přijít nato co. Pak jsem zkoumal tady témata a uvědomil jsem si že už předtím jsem tam man filtr měl a tak jsem koupil zase man. Hned byl klid ;) Myslím že to zas není tak velká investice je to zhruba přes 100kč více :roll:
ka-spel
Příspěvky: 1207
Registrován: pon 17. dub 2006 8:37:38
Bydliště: Prostějov
Kontaktovat uživatele:

Re: co mám nalít do motoru za olej

Příspěvek od ka-spel »

robin1 píše:Ako sa ten rozdiel pozná?


Stačí když daný výrobce vyrábí stejný filtr pro 1,3 a 1,6. Přitom má každý motor sice na pohled stejný filtr, ale rozdílné tlaky obtokového ventilu. První známka serioznosti. Další je obrobení závitů. Už jsem viděl třeba filtron, kde ze závitu trčela špona. Další věc samotná kvalita konstrukce filtrů. Testů se dá dohledat spousta.

http://people.msoe.edu/~yoderw/oilfilte ... study.html
http://mr2.com/TEXT/oil_filter_test.html


Jestli to najdu, tak dobrý test filtrů byl tuším na nějakém Honda foru, kde to jeden nadšenec podobně rozebíral.
ex nebožka 1,6 lpg Obrázek
Jarinek
Příspěvky: 16
Registrován: sob 25. dub 2009 14:26:38
Bydliště: Proseč

Re: co mám nalít do motoru za olej

Příspěvek od Jarinek »

Bude nějak vadit, když do feldy co od výroby jezdila na shell helix super 15W-40 castrol 10W-40 Magnatec ?
Matuhsch
Příspěvky: 1116
Registrován: pát 17. dub 2009 19:23:29
Bydliště: Modřice
Kontaktovat uživatele:

Re: co mám nalít do motoru za olej

Příspěvek od Matuhsch »

Nevadi, ale magnatec neni nic moc.. podle všeobecného názoru tady na foru. Takže bych volil z: Total, Valvoline, Shell, Liqui Moly, Q8 Pokud teda nemáš mpžnost ten castrol sehnat za echt výhodnou cenu tzn. 600 a míň/ 5l a nebo ho nemáš už koupenej.. uškodit to nemůže
Obrázek
Obrázek
ka-spel
Příspěvky: 1207
Registrován: pon 17. dub 2006 8:37:38
Bydliště: Prostějov
Kontaktovat uživatele:

Re: co mám nalít do motoru za olej

Příspěvek od ka-spel »

pepiv píše:ka-spel: Napiš, prosím, adresu té prodejny (neznám). Jo, Total Quarz kdysi dávali (a doporučovali) do aut francouzi: Peugeot a Citroen. Nevím jak je to dnes...Asi to budou dobrý oleje, navíc jsou cenově příznivý... Příští výměnu ho asi dám - 5W, spíš asi ale tu 10W.


Sorry nějak jsem ten dotaz přehlídl :oops:

http://www.autodily-prostejov.cz/
Autodíly Prostějov - Kontakt
Zdeněk Antl a Pavel Bárta

Adresa:
Palackého 4-6
Prostějov
79601

Email: autodilypv@gmail.com
Telefon: (+420) 737 564 420, (+420) 608 220 400

Je to naproti parkovišti Hotelu Grand.
ex nebožka 1,6 lpg Obrázek
mikka
Příspěvky: 915
Registrován: čtv 18. led 2007 21:04:23
Bydliště: Olomouc

Re: co mám nalít do motoru za olej

Příspěvek od mikka »

syntetika, polosyntetika, čistá ropa... - to už neplatí skoro dvacet let. Dnes je to všechno směs, a klidně i v 5W40 může být část základu z ropy, stejně jako v 15W40 může být většina syntetického základu.
Javor - FK

Re: co mám nalít do motoru za olej

Příspěvek od Javor - FK »

Mám dotaz na stárnutí oleje, proč se udává že se olej musí měnit jednou za rok i když se nenajedou km? Olej dostává při zimních startech, takže když mam olej rok starej v podstatě nejetej, přešel mrazem, ale nebyl v něm startovanej tak mu nic neni ne?
Marty_pv - FK

Re: co mám nalít do motoru za olej

Příspěvek od Marty_pv - FK »

Olej stárne i když nejezdíš protože v něm všechno oxiduje, tady není moc rozumný vrtat koleno a je lepší vyměnit, hlavně teda pokud s tím nehrkáš pomalu po městě (bavíme se o "závodničce"?) a chceš aby motor do budoucna něco vydržel
Javor - FK

Re: co mám nalít do motoru za olej

Příspěvek od Javor - FK »

Marty_pv: Díky za vysvětlení,ale ve mě se dere otázka, je lepší půl roku stará v podstatě nejetá plná sintetika 10W60. Nebo např nová (tušim polosintetika) 10w40 od mobilu. Auto na ten olej nenajede ani 1500km :scratch: Chápu že tady platí že se nevyplácí šetřit. Ale momentálně nenamam cash na novou náplň typu 10W60/5W50
Uživatelský avatar
Macman
Příspěvky: 2420
Registrován: stř 31. kvě 2006 20:53:48
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: co mám nalít do motoru za olej

Příspěvek od Macman »

zkusim to napsat jednou pac jsem na to antitalnet a radsi na nekoho dam nez bych to sam zdupal a prelustil 3 roky stare prispevky
mam nalitano 108000km a poslednich asi 15000km na SHELL 15W-40 (memeno v servise pri rozvodech) jinak auto predtim porad jezdilo na 10W-40
takze dotaz muzu tam zpet nalit 10W-40 ? kolik se do motoru leje oleje (pocitam ze koupim 4 litry)
pokud ano co mi doporucite z nize nabizenych v pomeru cena/kvalita?
http://www.olejshop.cz/oleje/automobilo ... 40-1-litr/
http://www.olejshop.cz/oleje/automobilo ... -40-(10w40)-1litr/
http://www.olejshop.cz/oleje/automobilo ... -40-(10w40)-a3-b3-4litry/
méně znamená někdy více...
Obrázek
ka-spel
Příspěvky: 1207
Registrován: pon 17. dub 2006 8:37:38
Bydliště: Prostějov
Kontaktovat uživatele:

Re: co mám nalít do motoru za olej

Příspěvek od ka-spel »

ex nebožka 1,6 lpg Obrázek
Marty_pv - FK

Re: co mám nalít do motoru za olej

Příspěvek od Marty_pv - FK »

http://oleje.cz/index.php?left=main&page=clanky_mytus3
http://oleje.cz/index.php?left=main&page=clanky_mytus7

Btw moje auto jezdilo na 15W40, přešel jsem na 5W40 a co se stalo? nic ;)
Uživatelský avatar
smrcek
Příspěvky: 2473
Registrován: úte 16. zář 2008 10:48:10
Bydliště: Praha - Horní Počernice
Kontaktovat uživatele:

Re: co mám nalít do motoru za olej

Příspěvek od smrcek »

Jen tak mimochodem, když jsem přelij olej o půl litru co se mohlo během cca. 500 km stát? Někde jsem četl, že se dostává olej více do paliva a tím může odpálit katalyzátor :(
Díky za hlasy
FUNice TADY
Z důvodu žabomyších válek a přístupu některých expertů spíše v pozadí.
PavelZet
Příspěvky: 140
Registrován: čtv 30. dub 2009 16:13:11
Bydliště: Brno-okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: co mám nalít do motoru za olej

Příspěvek od PavelZet »

Chlapi,já to tady furt hledám a nemůžu se v tom nějak zorientovat: po kolika kilometrech měníte olej v 1.3MPi? a po kolika v převodovce?
Škoda felicia 1.3Mpi 1997
Martin_C - FK

Re: co mám nalít do motoru za olej

Příspěvek od Martin_C - FK »

Motorový olej při městském provozu po 10 000 km / 15 000 km při delších štrekách (výrobce udává jako max. 15000). Pokud nenajedeš potřebné kilometry, tak měnit po roce. Převodový olej by se měl měnit po 60 000 km.
mjamriska - FK

Re: co mám nalít do motoru za olej

Příspěvek od mjamriska - FK »

ja menim po 15 000 km, mam najazdene 232 000 km
Kokr - FK

Re: Olej pro motory 1.3

Příspěvek od Kokr - FK »

Koupil jsem feldu 1:3 rok 97 a po zkontrolování měrky oleje jsem zjistil,že tam je nějaká hnusná černá hmota.Přemýšlel jsem co tam dát a nakonec to bylo 15W40+ přípravek na vytěsnění válců.Zvuk motoru byl najednou někde jinde,je to opravdu znát když je v motoru nějaká sračka anebo dobrota :hlava: :D Myslím že mne ještě čeká to samé u převodovky.
novaz - FK

Re: Olej pro motory 1.3

Příspěvek od novaz - FK »

Můžu se zeptat co to bylo za přípravek pro čištění válců ?
Matuhsch
Příspěvky: 1116
Registrován: pát 17. dub 2009 19:23:29
Bydliště: Modřice
Kontaktovat uživatele:

Re: Olej pro motory 1.3

Příspěvek od Matuhsch »

psal pro vytěsnění, né čištění... a pokud máš problém s čistotou motoru tak tam hoď levnější olej na proplach a po chvíli ho vyměn... Experimentovat s těmito přípravky je riziko - uvolněnej karbon přicpe mazací kanál a je zle.. A pokud to chceš přecejenom zkusit tak bych doporučoval nějakou renomovanou značku - například Liqui Moly.. Rozhodně ne STP a podobný
Obrázek
Obrázek
novaz - FK

Re: Olej pro motory 1.3

Příspěvek od novaz - FK »

Oki díky troška nepozornosti a hned jiné slovo ;) Jinak pouze mě zajímalo, že takové přípravky existují :-)
lacostino - FK

Re: Olej pro motory 1.3

Příspěvek od lacostino - FK »

čus, doteraz som lial castrol magnatec 15w-40. a chcel by som prejst na nieco ine. je taka moznost?
Uživatelský avatar
Vlada320
Příspěvky: 706
Registrován: sob 19. led 2008 21:41:38
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Re: Olej pro motory 1.3

Příspěvek od Vlada320 »

já leju do svojí feldy 10W40 mogul extreme a mám najeto přes 230tisíc a přítelkyni leju do motoru 15W40 protože trochu už začíná žrát olej(trochu víc teda v létě se na to chystám pořešit ale teď přes zimu na to prdim)a taky mogul extreme a má najeto něco přes 209tisíc a motory běhaj krásně i studený.bohužel ten druhej už žral olej při koupi a tím olejem se to zachránit moc nedá ale i tak ten mogul krásně do feld stačí.
Škoda Felicia Kombi 1.3 mpi Lpg 390 000 km, STK za námi a pořád slouží věrně dál, těch 500 tisíc km s ní prostě dám :-)
lacostino - FK

Re: Olej pro motory 1.3

Příspěvek od lacostino - FK »

ja mám najeto cca 135t, uz mam jen polku tam chci koupit novej no predtym sem chcel poradit
Uživatelský avatar
smrcek
Příspěvky: 2473
Registrován: úte 16. zář 2008 10:48:10
Bydliště: Praha - Horní Počernice
Kontaktovat uživatele:

Re: Olej pro motory 1.3

Příspěvek od smrcek »

Pro obyčejné ježdění stačí do feldy 15w40 Felicia od Mogulu ;) Moje auto na něj najezdilo spoustu km a motor nežral olej ani náhodou 8-)
Díky za hlasy
FUNice TADY
Z důvodu žabomyších válek a přístupu některých expertů spíše v pozadí.
ka-spel
Příspěvky: 1207
Registrován: pon 17. dub 2006 8:37:38
Bydliště: Prostějov
Kontaktovat uživatele:

Re: Olej pro motory 1.3

Příspěvek od ka-spel »

Otázkou je proč kupovat na tyto specifikace předražený olej, když v té ceně můžeš mít dokonce i 5W40. Cena Mogulu je totálně mimo, když takový Racing prodávají dráž než Mobil a Motul. :roll: Holt vlastenci jim ten polský (majitel) olej stejně kupují.
ex nebožka 1,6 lpg Obrázek
steelboy - FK

Re: Olej pro motory 1.3

Příspěvek od steelboy - FK »

při poslední výměně jsem nalil do motoru Shell HELIX HX6 10W-40 a naprostá spokojenost.
Uživatelský avatar
Jura_Favorit
Příspěvky: 2415
Registrován: pát 06. bře 2009 0:15:10
Bydliště: Olomoucko
Kontaktovat uživatele:

Re: Olej pro motory 1.3

Příspěvek od Jura_Favorit »

ka-spel píše:Cena Mogulu je totálně mimo, když takový Racing prodávají dráž než Mobil a Motul. :roll:

Záleží, kde to kupuješ, koncovou cenu dělá prodejce, nikoliv výrobce :roll: Pro příklad Extreme 10W40 4l stojí v AutoKelly něco kolem osmi stovek, kde ho beru já je za nějaké čtyři stovky...
Škoda Favorit 1.3 MPi (136 GLXi) MOTOR EXCEL - profil, rajče.net
Škoda Favorit Pick-up 135 LX
Škoda Favorit 135 L
Škoda Octavia combi 1.9 TDI elegance
Škoda Superb combi 2.0 TDI 4x4 SCOUT - daily car
lacostino - FK

Re: Olej pro motory 1.3

Příspěvek od lacostino - FK »

tak ked uz nechcem ist do toho castrolu magnatec 15w-40 je moznost prejst na lacnejsiu volbu? co som pocul tak ten castrol neni nic moc olej a do felicie to uz nikto neleje co mi hovoril znamy mechanik.. co teda odporucate ake znacky?
big.jedla - FK

Re: Olej pro motory 1.3

Příspěvek od big.jedla - FK »

steelboy píše:při poslední výměně jsem nalil do motoru Shell HELIX HX6 10W-40 a naprostá spokojenost.


A kdyby ti ho někdo v noci vylil a dal ti tam Mogul Extreme 15W40. Tak bude taky naprostá s pokojenost a nepoznáš rozdíl :D Nevím proč se to tak pořád řeší zrovna u motoru felicie kterému je to fakt úplně jedno. Kdyby to byl mercedes tak neřeknu tam lepší olej k něčemu bude. Ale tohle je jako do feldy lít 100oktanový benzín... úúplně ty koně navíc cítíš :D ale v realu to jede úplně stejně - jen za víc peněz.
novaz - FK

Re: Olej pro motory 1.3

Příspěvek od novaz - FK »

smrcek píše:Pro obyčejné ježdění stačí do feldy 15w40 Felicia od Mogulu ;) Moje auto na něj najezdilo spoustu km a motor nežral olej ani náhodou 8-)


Chtěl jsem do něj také jít :-), ale teĎ už jsem přesvědčen :) koupím pěkně 6 litrů ať je z čeho dolévat :D
Lugosy
Příspěvky: 248
Registrován: úte 17. bře 2009 22:04:42
Bydliště: Svobodné Heřmanice
Kontaktovat uživatele:

Re: Olej pro motory 1.3

Příspěvek od Lugosy »

Já dávám 1x ročně 15w-40, teď byl zrovna nejlevnější total, a do výměny nemusím dolévat. A taky spokojenost :)
PavelZet
Příspěvky: 140
Registrován: čtv 30. dub 2009 16:13:11
Bydliště: Brno-okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Olej pro motory 1.3

Příspěvek od PavelZet »

Moje MPi má najeto 169500km, používám M7ADSIII nebo IV(bývalý majitel dával Madit turbo plus),měním po cca 12-15tis km. Motor olej nežere, nekouří, a po výměně je na měrce při kontrole ještě vcelku dlouho pěkně čistý...
Škoda felicia 1.3Mpi 1997
RedmeX - FK

Re: Olej pro motory 1.3

Příspěvek od RedmeX - FK »

pre sériový motor je v podstate úplne jedno čo tam lejete, len to musíte robiť pravidelne - teda min. 1x ročne a max po 15k km (pri jazde mestom po 10k km)
lacostino - FK

Re: Olej pro motory 1.3

Příspěvek od lacostino - FK »

akou nahradu by ste moi odporucili za castrol magnatec 15w-40?? neco podobne a levnejsi
Matuhsch
Příspěvky: 1116
Registrován: pát 17. dub 2009 19:23:29
Bydliště: Modřice
Kontaktovat uživatele:

Re: Olej pro motory 1.3

Příspěvek od Matuhsch »

No záleží na tom jakej má motor nájezd, pokud není uplně vylítanej, a nedolíváš tak klidně 10w40
Total Quartz 7000 10w40
Liqui Moly Superleichtlauf 10w40
Shel Helix....
Castrol nějak nevyčnívá kvalitou co sem slyšel, spíše cenou ;)
Obrázek
Obrázek
lacostino - FK

Re: Olej pro motory 1.3

Příspěvek od lacostino - FK »

to máš pravdu s cenou áno.. momentálne mám najazdené cez 162tkm. práveže ostanem radšej pri 15w-40
Matuhsch
Příspěvky: 1116
Registrován: pát 17. dub 2009 19:23:29
Bydliště: Modřice
Kontaktovat uživatele:

Re: Olej pro motory 1.3

Příspěvek od Matuhsch »

Já mám 170t a celou dobu jezdím 10w40, momentálně Liqui Moly a je přímo určen pro auta s vyšším kilometrovým náběhem. Pokud ti to nebaští olej tak bych se toho nebál.. Na netu jsou asi nejlepší ceny, pokud pujdeš do krámu a vezmeš něco ze značek shell, total, q8, LM, tak neuděláš chybu.. podle mě se ty oleje které splňují normu zásadně neliší kvalitou.
Obrázek
Obrázek
Lugosy
Příspěvky: 248
Registrován: úte 17. bře 2009 22:04:42
Bydliště: Svobodné Heřmanice
Kontaktovat uživatele:

Re: Olej pro motory 1.3

Příspěvek od Lugosy »

Co na přechod z minerálu na polosyntetiku řeknou gufera po rozpuštění úsad? Osobně bych se bál, že kliková gufera začnou propouštět. I když přechod z 15w-40 do 10w-40 není až takový extrém. :?:
big.jedla - FK

Re: Olej pro motory 1.3

Příspěvek od big.jedla - FK »

já sem přešel z 15W40 na 10W40 oboje Mogul Extreme a no problemo...
motor měl cca 160tisíc (nyní lehce pod 170)
Uživatelský avatar
Evzen
Příspěvky: 28
Registrován: čtv 28. led 2010 19:45:04

Re: co mám nalít do motoru za olej

Příspěvek od Evzen »

Matuhsch píše:Jakej 10w40 dát Castrol Magnatec, nebo Mogul GX - FE nebo Liqy - Moly Super leichtlauf? Mogul stojí 425 za 5L, ty dva jsou o 200kč dražší, tak abych zbytečně nevyhodil prachy. A stačí 4 litry nebo musím koupit 5? Mám dojem že tam má jít kolem 4,5 l je tak :?:


Když vezmeme v úvahu interval výměny oleje cca 10000km, tak i při použití náplně dražší o 200,- Kč bude zvýšení nákladů na 1 ujetý km zanedbatelné.
Já jezdím na Mogul GX-FE (stejné výkonové třídy jako Mogul Extreme) 10w-40 a nemám s tím problém. 4l kanystr mi vyjde akorát na výměnu.
Ale jinak si myslím, že motor Felicie není nijak náchylný na použitý olej, spíše mi myslím nedoporučovali používat plnou syntetiku, ale jen polosyntetiku 10w-40. Důležité je podle mě aby olej vyhovoval předpisu výrobce a zejména dodržovat předepsané intervaly výměny (menší zkrácení motoru jen prospěje, obzvláště pokud auto jezdí jen na kratší cesty) a pokud možno nedávat při každé výměně jiný olej.
Škoda Felicia II (2000), 1.3 MPi, 50kW
Obrázek
Matuhsch
Příspěvky: 1116
Registrován: pát 17. dub 2009 19:23:29
Bydliště: Modřice
Kontaktovat uživatele:

Re: Olej pro motory 1.3

Příspěvek od Matuhsch »

Proč reaguješ na téměř rok starý příspěvek ? :D
Obrázek
Obrázek
Boban - FK

Re: Olej pro motory 1.3

Příspěvek od Boban - FK »

Zdravím pánové. V návodu k obsluze ŠKODA Felicia je pro motor 1,3 MPI uvedeno množství motorového oleje při výměně 4 litry a při výměně motorového oleje a filtru 4,5 litru. Nevíte někdo zda těch 4,5 litru je plná náplň až po horní rysku? Stačí při výměně motorového oleje a filtru použít pouze 4 litry oleje? (olej budu objednávat z e-shopu a nevím zda budou stačit 4 litry).
Uživatelský avatar
Ivarek
_________________
_________________
Příspěvky: 2843
Registrován: čtv 15. bře 2007 12:17:01
Bydliště: Melnik
Kontaktovat uživatele:

Re: Olej pro motory 1.3

Příspěvek od Ivarek »

4 litry jsou i s novým filtrem přesně akorát.
selle - FK

Re: Olej pro motory 1.3

Příspěvek od selle - FK »

Ahoj Bobane.Přesně jak píše Ivarek.4 litry maš přeně akorát.Já třeba kupuji na výměnu vždy 5 litrů,a zbytek mám na celej rok na dolejvání.
Boban - FK

Re: Olej pro motory 1.3

Příspěvek od Boban - FK »

Díky. Olej mám koupenej Mogul extreme 15w40 - 4 litry. Takže pokud je hladina oleje po výměně oleje a filtru uprostřed měrky mezi MIN a MAX není co řešit a 4 litry oleje úplně stačí. Původně jsem chtěl oleje koupit víc, ale motor neteče a ani nežere olej, takže by to bylo zbytečné. 4 litry budou úplně stačit.
mjamriska - FK

Re: Olej pro motory 1.3

Příspěvek od mjamriska - FK »

selle píše:Ahoj Bobane.Přesně jak píše Ivarek.4 litry maš přeně akorát.Já třeba kupuji na výměnu vždy 5 litrů,a zbytek mám na celej rok na dolejvání.

mne sa este nestalo aby som musel dolievat, tuk, tuk, tuk
selle - FK

Re: Olej pro motory 1.3

Příspěvek od selle - FK »

Mjamriska-to si děláš srandu,že nic do motoru nedoleješ?A jak si mám vysvětlit to tvé tuk tuk tuk?
Uživatelský avatar
Jura_Favorit
Příspěvky: 2415
Registrován: pát 06. bře 2009 0:15:10
Bydliště: Olomoucko
Kontaktovat uživatele:

Re: Olej pro motory 1.3

Příspěvek od Jura_Favorit »

selle: a proč by si měl dělat srandu? Já od výměny k výměně (int. 2 roky) taky nedoleju ani kapku, jednoduše k tomu není důvod, žere mi olej takřka neznatelně, za ty dva roky hladina poklesne v podstatě jen minimálně a stále ještě v rámci rysek. Mám nalítáno 118 tisíc, motor je komplet přetěsněný, všechna gufera vyměněná, prostě motor ve vynikajícím stavu a ne před smrtí... a o tom to je :cyclops:
Škoda Favorit 1.3 MPi (136 GLXi) MOTOR EXCEL - profil, rajče.net
Škoda Favorit Pick-up 135 LX
Škoda Favorit 135 L
Škoda Octavia combi 1.9 TDI elegance
Škoda Superb combi 2.0 TDI 4x4 SCOUT - daily car
Odpovědět