Jaký čidlo teploty:-((??

MPi 1AV
AEE
Noddy

Jaký čidlo teploty:-((??

Příspěvek od Noddy »

Ahoj, lidičky potřebuju poradit..potřebuju vyměnit čidlo teploty, ale na internetu nabízí MODÉ A ŽLUTÉ..jaký je rozdíl?a jaký mi doporučíte?? Mám Felicii ,6..díky
Nidky sem ho neměnil, múžete napsat i rady a postup:)))
kutilsro - FK

Re: Jaký čidlo teploty:-((??

Příspěvek od kutilsro - FK »

Jaký je rozdíl mezi modrým a žlutým nevím.Já mám Felicii 1,3MPi 50kW a nyní jsem tam měnil čidlo.V mototechně mi prodavač řekl,že do mé přijde žluté.Měl by ses informovat na to v prodejně,jistě to budou vědět.Mimochodem,co s tím máš?Neukazuje Ti teplotu?
Postup výměny je velice jednoduchý.Z nádržky hadičkou jsem odčerpal chladící kapalinu do čisté láhve.Odpojil jsem konektor od čidla(zmáčknutím přídržných pružin zboku konektoru a vytažením).Pak jsem vytáhnul plastovou pojistku,která je zasunuta do drážky tělesa termostatu a zabraňuje vyskočení čidla.Do nádržky jsem pomalu naléval zpět kapalinu a sledoval,kdy se objeví v místě pro čidlo(to z důvodu odvzdušnění systému).Nalil jsem až kapalina sahala po osazení otvoru.Nastrčil jsem nové čidlo s okroužkem,zajistil plastovou pojistkou a zapojil konektor do čidla.Do nádržky jsem dolil kapalinu.Eto vsjo. :)
zdick - FK

Re: Jaký čidlo teploty:-((??

Příspěvek od zdick - FK »

Na autokelly píšou že jsou zaměnitelné, jinak co jsem vysledoval tak by to mělo být rozdělení na diesel a benzín.
Uživatelský avatar
Dejwis
Příspěvky: 1202
Registrován: pát 12. led 2007 14:02:23
Bydliště: Stredoceský kraj

Re: Jaký čidlo teploty:-((??

Příspěvek od Dejwis »

ano je to benzín a diesel. Na motor 1.6 je to je jedno, jen Diesel má někdy problémy vzít správné čidlo. Má tam být žluté, ale některé Diesli pak špatně startují. To sem ted dělal šéfikovi. Má tam druhou barvu a fachá to...V obchodě řekni co máš za motor a oni ti daj správné, případně udělaj výměnu (podle prodejce)...
!!! Rozprodej dílů z Feldy !!!
Uživatelský avatar
Mylen
Příspěvky: 114
Registrován: sob 08. črc 2006 19:19:36
Bydliště: Prešov

Re: Jaký čidlo teploty:-((??

Příspěvek od Mylen »

OMYL :!: diesel ma mat zelene cidlo, zlte sa dava prave kvoli tym startom tazkym za tepla (najjednoduchsie riesenie-amaterske) zlte maju benzinaky ... potom su rozne nahrady, s ciernym ci modrym pruhom ... ;)
Felicia 1.3MPi LX ;-)
RedmeX - FK

Re: Jaký čidlo teploty:-((??

Příspěvek od RedmeX - FK »

ja som minulý týždeň kupoval na 1,3 a povedali mi, že žlté sa už vraj nevyrába, ale modré je plne zameniteľné. Mám teraz modré a funguje to :D Podobne by to malo byť aj na 1,6
kutilsro - FK

Re: Jaký čidlo teploty:-((??

Příspěvek od kutilsro - FK »

Když se tu jedná o různých barvách čidel,pak by mně docela zajímaly hodnoty(ohmické) u jednotlivých čidel.A to jak termistoru pro řídící jednotku,tak termistoru pro ukazatel teploty.
Uživatelský avatar
Dejwis
Příspěvky: 1202
Registrován: pát 12. led 2007 14:02:23
Bydliště: Stredoceský kraj

Re: Jaký čidlo teploty:-((??

Příspěvek od Dejwis »

Mylen píše:OMYL :!: diesel ma mat zelene cidlo, zlte sa dava prave kvoli tym startom tazkym za tepla (najjednoduchsie riesenie-amaterske) zlte maju benzinaky ... potom su rozne nahrady, s ciernym ci modrym pruhom ... ;)


ano, tak tak
!!! Rozprodej dílů z Feldy !!!
smazany clen - FK

Re: Jaký čidlo teploty:-((??

Příspěvek od smazany clen - FK »

kutilsro píše:Když se tu jedná o různých barvách čidel,pak by mně docela zajímaly hodnoty(ohmické) u jednotlivých čidel.A to jak termistoru pro řídící jednotku,tak termistoru pro ukazatel teploty.

Byl by někdo tak hodnej(kdo k tomu má přístup)a dokázal to změřit?Třeba by se i vyřešilo to letní chrchlání u 1,6. :)
ka-spel
Příspěvky: 1207
Registrován: pon 17. dub 2006 8:37:38
Bydliště: Prostějov
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaký čidlo teploty:-((??

Příspěvek od ka-spel »

Měnil jsem ho na 1,6 loni a bylo s modrým pruhem. A co jsem se díval na e-shopech, tak ani jiné nebylo v nabídce.
ex nebožka 1,6 lpg Obrázek
mikka
Příspěvky: 915
Registrován: čtv 18. led 2007 21:04:23
Bydliště: Olomouc

Re: Jaký čidlo teploty:-((??

Příspěvek od mikka »

Tady jsou hodnoty čidel teploty, použitých na feliciích 1,3, 1,6 i 1,9:

http://img269.imageshack.us/my.php?image=idlateploty.jpg
kutilsro - FK

Re: Jaký čidlo teploty:-((??

Příspěvek od kutilsro - FK »

Děkuji za informaci.
Naposledy upravil(a) 103457 dne sob 23. kvě 2009 12:05:24, celkem upraveno 1 x.
Důvod: smazána citace
smazany clen - FK

Re: Jaký čidlo teploty:-((??

Příspěvek od smazany clen - FK »

sem byl kupovat origo v mechanice a do 1.3 prej žlutý, a žlutý tam bylo tak proč ho měnit :)

edit: omlouvám se špatně sem se vyjádřil. Žluté tam bylo orginál, tak jsem koupil nové žluté, tak jsem to myslel :o)
Naposledy upravil(a) Návštěvník dne ned 24. kvě 2009 16:44:58, celkem upraveno 1 x.
Abdul - FK

Re: Jaký čidlo teploty:-((??

Příspěvek od Abdul - FK »

To staré mohlo byť po smrti. Asi. Väčšinou sa kôli tomu aj mení. ;)
kutilsro - FK

Re: Jaký čidlo teploty:-((??

Příspěvek od kutilsro - FK »

Abdule,Smajda to myslel určitě tak,že když originální tam bylo žluté,tak proč tam dávatmodré,nebočerné čidlo. :roll:
Abdul - FK

Re: Jaký čidlo teploty:-((??

Příspěvek od Abdul - FK »

To som nepochopil. :oops: :oops:
smazany clen - FK

Re: Jaký čidlo teploty:-((??

Příspěvek od smazany clen - FK »

No ja som nedavno menil čidlo a už sú len modré.Žlté sa uz nevyrabajú a modré sú univerzálne.A ked niekde majú žlté tak len staré zásoby.
smazany clen - FK

Re: Jaký čidlo teploty:-((??

Příspěvek od smazany clen - FK »

mikka píše:Tady jsou hodnoty čidel teploty, použitých na feliciích 1,3, 1,6 i 1,9:

http://img269.imageshack.us/my.php?image=idlateploty.jpg

Díky! :) ;)
Torrope

Re: Jaký čidlo teploty:-((??

Příspěvek od Torrope »

1,9 D má mít zelený proužek, modrý proužek se dává u obsahu 1,6 a žlutý u obsahu 1,3 :)
Jozefj
Příspěvky: 782
Registrován: pon 20. srp 2007 5:23:58
Bydliště: Kaznějov
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaký čidlo teploty:-((??

Příspěvek od Jozefj »

Modrý je možné dát i na 1.3,jezdil jsem na něj půl roku ,než do mě naboural.
kutilsro - FK

Re: Jaký čidlo teploty:-((??

Příspěvek od kutilsro - FK »

Jozefj píše:Modrý je možné dát i na 1.3,jezdil jsem na něj půl roku ,než do mě naboural.


Ten modrý kroužek? :lol:
Jozefj
Příspěvky: 782
Registrován: pon 20. srp 2007 5:23:58
Bydliště: Kaznějov
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaký čidlo teploty:-((??

Příspěvek od Jozefj »

Ne jeden ´´chytrý mladík s BMW´´.Moje chyba ,že jsem to nenapsal celý. :oops:
Uživatelský avatar
Faust
Příspěvky: 2340
Registrován: pon 11. srp 2008 17:54:38
Bydliště: Prelouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaký čidlo teploty:-((??

Příspěvek od Faust »

tet co jsem dlouho dělal na autě tak jsem rovnou vyměnil čidlo teploty v kramě mě daly na feldu 1.3 MPI rok99 klima modre čidlo a včera první jízda a během 10km jízdy jsem na teploměru měl 110stupňů tak jsem se lekl a jelikož jsem podeziral termostat a měl před sebou dlouhou cestu tak jsem vyhodil termostat a jel bez něj.na dalnici mě to šlo přes 120stupňů.tak zastavim na benzině větrak běžel chvilku a vypnul takže teplota musela byt uplně jinde hadice nebyly natlakované.takže modre asi neni pro tohle auto.
zapalený hadr v nadrži?jo redbull dá feldě křííííídla :+D
kutilsro - FK

Re: Jaký čidlo teploty:-((??

Příspěvek od kutilsro - FK »

Bude tam patřit na 100% žluté.Já také měnil originál německé žluté za náhradu ale opět žlutou(né z rýžových polí :D ),protože mi vystřelil termostat a pravděpodobně praštil do toho čidla.Ta náhrada ukazuje malinko více,než ten originál,ale to je v toleranci výroby.
Zdenex
Příspěvky: 113
Registrován: ned 01. úno 2009 17:13:53
Bydliště: u Brna
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaký čidlo teploty:-((??

Příspěvek od Zdenex »

Modré a žluté čidlo je zaměnitelné, alespoň originál. Mají stejné vlastnosti, viz dílenská příručka.
Žluté (originál) se již řadu let nevyrábí, nahrazuje se modrým. Žluté nabízené různě na netu jsou většinou druhovýroba.
Já kupoval modré ve značkovém servisu a jede bez problémů.
Kas

Re: Jaký čidlo teploty:-((??

Příspěvek od Kas »

Ahoj, já mám jiný problém. Mám tam tohle čidlo:
http://auto-chladice.heureka.cz/cidlo-t ... 2/poradna/
Jenže se stejným katalogovým číslem se prodávají tyhle trochu jiné a to mě tam nejde.
http://www.dilyproauto.cz/cidlo-teplome ... 49978.html
Takže jak mám koupit něco čeho jsou dvě verze? Samozřejmě jsem ho předtím nevyndal a koupil to špatné...
Odpovědět