zmizela chladici kapalina

MPi 1AV
AEE
smazany clen - FK

zmizela chladici kapalina

Příspěvek od smazany clen - FK »

ahoj, normalne jezdim s felinou po meste, a jednou kdyz sem se projel, se mi to zacalo prehrejvat, kouknul sem pod kapotu, a zjistil sem ze mi dosla chladici kapalina, nevite kam se mohla tak rychle vytratit??nebo jak to zjistit??neni tam ani kapka v te bance
Uživatelský avatar
smrcek
Příspěvky: 2473
Registrován: úte 16. zář 2008 10:48:10
Bydliště: Praha - Horní Počernice
Kontaktovat uživatele:

Re: zmizela chladici kapalina

Příspěvek od smrcek »

Děravej chladič :)
Díky za hlasy
FUNice TADY
Z důvodu žabomyších válek a přístupu některých expertů spíše v pozadí.
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: zmizela chladici kapalina

Příspěvek od 103457 »

Není žádné kouzlo, kam by mohla zmizet, chce to jenom koukat. ;) Pokud ti nekouřil motor bíle z výfuku, tak koukni do oleje. A když nenajdeš ani tam, tak musíš nalejt novou a sledovat, kde je děravá hadice, chladič nebo volná spona.
Uživatelský avatar
emilio52
_________________
_________________
Příspěvky: 4134
Registrován: pát 28. pro 2007 21:07:04
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: zmizela chladici kapalina

Příspěvek od emilio52 »

A kdy jsi to naposledy kontroloval ?
A co pod autem není mokro ? Hadicema neteče ?
Když odděláš víčko od oleje je to čistý nebo tam je takový šlem Pěna?
Zatím doplnit a stedovat kudy teče nebo odkapává .
Každé ráno, když vstanu, prohlédnu si seznam 50 nejbohatších lidí na světě. Když na něm nejsem, jdu do práce moje felda
ObrázekObrázek
smazany clen - FK

Re: zmizela chladici kapalina

Příspěvek od smazany clen - FK »

ok, tak ja to doplnim, a vykoukam to, pena tam neni, ale pod autem sem nic nenasel...diky za rady..
Uživatelský avatar
emilio52
_________________
_________________
Příspěvky: 4134
Registrován: pát 28. pro 2007 21:07:04
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: zmizela chladici kapalina

Příspěvek od emilio52 »

A kdy ses naposledy díval jestli tam je voda ? :lol:
A doplnit nemrznoucí !! jak tam dáš jen čistou vodu tak ti to může zamrznout Když bude zima.
Každé ráno, když vstanu, prohlédnu si seznam 50 nejbohatších lidí na světě. Když na něm nejsem, jdu do práce moje felda
ObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Atnarfus
Příspěvky: 4122
Registrován: úte 25. pro 2007 14:31:06
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: zmizela chladici kapalina

Příspěvek od Atnarfus »

Nalít vodu a natlakovat chladící soustavu. Jak na tlakování jsem tu někde dával i s obrázkama.
Kuladmin
Příspěvky: 1751
Registrován: ned 20. črc 2008 18:21:06
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Re: zmizela chladici kapalina

Příspěvek od Kuladmin »

Ja se jeste optam a olej nahodou nepribyl? Pokud ano vis kde je ta voda - pod nim ;)
Schnelll - FK

Re: zmizela chladici kapalina

Příspěvek od Schnelll - FK »

Mám podobnej problém, je to měsíc co jse mjel a najednou přehřívání, kounu voda fuč, tak jsem tam dolil komplet do -30 ted jezdim normal kontroloval jsem to sporo pokazde kdyz jsem sedl do auta a zase se me zniceho nic vytratila. Mokra pod autem jsem si nevsiml. bilej kour nejde, jeste koknu na olej.. dalsi problem se me ted obevil kdyz mrzne. jakmile nastartuju nez se to jen trochu ohreje tak otácky na volnobed 2000 kdyz chci jet tka to skube a nemá tah. po ohrátí se to sklidní otácky normalni a volnobeh taky...
Díky za případnou odpověď
vitanek-best - FK

Re: zmizela chladici kapalina

Příspěvek od vitanek-best - FK »

zkusit VAG, jeslti neukáže zkrat na vstřicích. Pak bude špatné těsnění pod hlavou.
Případně může být těsnění ve vodní pumpě pryč. Není skoro poznat, že by to tam kapalo. Ale mizí fakt rychle. Vím to moc dobře :-D
Schnelll - FK

Re: zmizela chladici kapalina

Příspěvek od Schnelll - FK »

vodní pumpa byla měněna v létě s rozvodama. Zítra to v garáži napustím a kompresorem trochu natlakuju. uvdime jestli to někde uvidím. koukal jsem na olej, a hladina je stejná.. tak nevím:-(.. jak se to odvzdušňuje? topení naplno, ale nevím jestli a kde je tam nějakej odvzdušňovací ventil. pokud bude prdlej chladič tak to bude taky oříšek. Nikdy jsem neměl čest ho vydělávat. hledal jsem zde návod ale nějak nenašel..
Uživatelský avatar
Atnarfus
Příspěvky: 4122
Registrován: úte 25. pro 2007 14:31:06
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: zmizela chladici kapalina

Příspěvek od Atnarfus »

Neodvzdušňuje se to nijak. Žádný ventil tam neni.
V topení není kohout, tak je jedno jestli ho máš naplno, nebo ne.

Důležité je jenom to, aby se chladící soustava plnila když stojí auto na rovině.
Schnelll - FK

Re: zmizela chladici kapalina

Příspěvek od Schnelll - FK »

Tak to byla vodní pumpa, vydržela jen 9000km. od června..
Hoonzii
Příspěvky: 3
Registrován: čtv 07. led 2010 16:13:46

Re: zmizela chladici kapalina

Příspěvek od Hoonzii »

Tak, sem doplnil vodu, a zacal mi tyct chladic, dnes sem si ho koupil, a tak se chci zeptat, co vse je potreba vyndat aby se mohl vymenit..diky
ja

Re: zmizela chladici kapalina

Příspěvek od ja »

A jakej je vhodny koupit chladic, koukal sem na netu ze se prodavaj, uz od 500kc..ale naky taky za 2900kc...staci ten levnejsi??
Uživatelský avatar
Atnarfus
Příspěvky: 4122
Registrován: úte 25. pro 2007 14:31:06
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: zmizela chladici kapalina

Příspěvek od Atnarfus »

Kupoval jsem ten levný nedávno na Favorita. Moc jsem mu nedůvěřoval, tak jsem hned natlakoval chladící systém a kupodivu to neteče.
Provedení je docela srovnatelné s originálem.
Sancho
Příspěvky: 14
Registrován: pon 19. kvě 2014 8:37:28
Bydliště: Dobrná
Kontaktovat uživatele:

Re: zmizela chladici kapalina

Příspěvek od Sancho »

Zdravim, dneska mi rupla hadice u chladiče a po její opravě a dolití vody (2 hodiny jsem jak ten vůl čekal u silnice než ta blbá litina schladla na bezpečnou teplotu - v tomhle zlatá 1.3, ta byla studená do hodiny) se mi v expanzce udělala bíložlutá pěna - blbé to přirovnání, ale barvou asi nejvíc připomíná napěněnej chemopren. Do oleje jsem se hned díval a tam emulzi nemám - nebo aspoň při pohledu pod víčko tam žádnou nevidim ani na víčku ani v hlavě.

Otázka zní: Mam se bát prdlýho těsnění pod hlavou a po každý jízdě hlídat olej, nebo je to normální?
Každá závada je příležitost něco na autě vylepšit
ferdamravenec
Příspěvky: 4170
Registrován: čtv 13. led 2011 6:18:25
Bydliště: Horní Podluží
Kontaktovat uživatele:

Re: zmizela chladici kapalina

Příspěvek od ferdamravenec »

celkově těžko říct ,
pro začátek proč praskla hadice ? špatnej termostat ? propíchnutá příruba ? těsnění pod hlavou ? (na to 1,6 zas tak moc netrpěj)

neznamená to že když je v háji těsnění pod hlavou tak musí jít voda do oleje ......................... , ............... , ............ ,
kdo ví co udělá převařená chl. směs
vypusť to co je v chladícím systému , vypláchni ho , zkontroluj přírubu a termostat , najej vodu , a hlídej
Sancho
Příspěvky: 14
Registrován: pon 19. kvě 2014 8:37:28
Bydliště: Dobrná
Kontaktovat uživatele:

Re: zmizela chladici kapalina

Příspěvek od Sancho »

no, hadice byla prasklá v malým místě, prasklina do L cca 1x1cm hned pod posilovačem řízení, takže podle mě v tom nějakou roli sehrál ten plech co odděluje posilovač od téhle hadice. Hlavně ta díra těsnila do určité míry sama o sobě, skoro do 3000/min to z te diry vubec neteklo a popravdě nebyla ani pořádně vidět dokud jsem nevěděl (podle proudu vody) kde přesně hledat. Dneska budu mít čas, tak hadici vyměním, vypustím celou vodu, pro jistotu zabrousím dokulata hrany toho plechu kdyby náhodou a uvidím co uvidím...
Každá závada je příležitost něco na autě vylepšit
Uživatelský avatar
Atnarfus
Příspěvky: 4122
Registrován: úte 25. pro 2007 14:31:06
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: zmizela chladici kapalina

Příspěvek od Atnarfus »

Co to máš za motor, že máš hadici s vodou někde okolo posilovače řízení? 1.6AEE tam nic takového nemá.
Vyměň hadici, doplň chladící kapalinu a pak chladící systém natlakuj. Je to jediná spolehlivá metoda na nalezení všech netěsností.
Co vytvořilo emulzi v expanzní nádobce netuším. Chladicí kapalina nic takového nevytváří, ale jestli nemáš auto od nového, nevíš co tam kdy kdo nalil. Lidi se to pořád snaží něčím čistit, utěsňovat...
Odpovědět