Rozvody 1,6 mpi

MPi 1AV
AEE
Odpovědět
smazany clen - FK

Rozvody 1,6 mpi

Příspěvek od smazany clen - FK »

Zdravim,

mam takvovej problemek. Koupil jsem Felicii a potrebuju udelat rozvody. Ma najeto 100000 a jeste nejspis to nikdo na tom neudelal. Jde mi o to kolik penez to tak muze stat. Mam znameho kterej mi i s praci rekl 4000kc. Jednalo se o to ze vymeni rozvodovy remen, vodni pumpu, kladku a olej + olej. a vzduchovej filtr. Chtel jsem se zeptat jestli ta cena je v pohode a kolik a popripade jake dily doprucujete a jestli je potreba menit tu vodni pumpu.

Diky za radu
Pepa
smazany clen - FK

Re: Rozvody 1,6 mpi

Příspěvek od smazany clen - FK »

Tak obyč řemen od fy Gufero mě stál asi 700,kladka asi 350,vodní pumpa stojí cca 500.Oba dva oleje,pokud jsou kvalitní,tak to je takových minimálně1500,filtry do 300.To je 3350 za materiál,650 za práci.To je dost slušný.
Ta pumpa se mění preventivně,protože kdyby začala téct,tak může řemen díky mazlavýmu fridexu proklouznou apřeskočit třeba odva zuby a hotovo..............Tož tak.Já ji neměnil,protože už jsem zkrátka neměl ani korunu navíc.Ale jestli ti není líto pětistovky,určitě ji dej novou. :)
Uživatelský avatar
Atnarfus
Příspěvky: 4122
Registrován: úte 25. pro 2007 14:31:06
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozvody 1,6 mpi

Příspěvek od Atnarfus »

Samotné rozvody stojí ve značkovém servise cca 3500Kč. Kolega si je nechával dělat u garážníka a stálo ho to 2300.
Přičteš-li si vodní pumpu, výměnu oleje a filtru, tak to je cena pohodová.
Josh123456 - FK

Re: Rozvody 1,6 mpi

Příspěvek od Josh123456 - FK »

Tak, tak... Souhlasím s názory. Já jsem taky blbec nechal starou punpu a po zhruba 1,5 roce začala vlhnout. Štěstí, že jsem to zpozoroval v čas. Tak jsem to dělal znova ty rozvody, takže radim také nešetřit a dát vše nové. Pumpa, kladka, řemen.
smazany clen - FK

Re: Rozvody 1,6 mpi

Příspěvek od smazany clen - FK »

Diky za info, uz jsem to objednal a nechavam to udelat cely.

Peknej den
Uživatelský avatar
trivet
Příspěvky: 144
Registrován: pát 31. říj 2003 15:23:52
Bydliště: Nové Mìsto nad Metují
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozvody 1,6 mpi

Příspěvek od trivet »

Rozovdy jsme měnili včera, trvalo to asi 3hoďky. Kladka cca 750,- a řemen cca 400,- Bosch (nakupováno se slevou).
MagicanBlack - FK

Re: Rozvody 1,6 mpi

Příspěvek od MagicanBlack - FK »

Já nevím ale třeba táta v servise dává jedine Gates.. prý jiný nenamontuje...:-) pže prý má s ním jen dobré zkušenosti..

Ale za 4000 je cena dobrá si myslím.. ;)
ka-spel
Příspěvky: 1207
Registrován: pon 17. dub 2006 8:37:38
Bydliště: Prostějov
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozvody 1,6 mpi

Příspěvek od ka-spel »

Když jsem byl po koupi auta v servisu u známého, tak kontroloval rozvody a viděl Bosch, tak mě řekl, že průměr, že on dává taky Gates.
Naposledy upravil(a) emilio52 dne ned 22. bře 2009 13:43:29, celkem upraveno 1 x.
Důvod: předchozí citace viz:pravidla č.4
ex nebožka 1,6 lpg Obrázek
Uživatelský avatar
Vici
Příspěvky: 1278
Registrován: úte 16. pro 2003 16:17:43
Bydliště: Rožnov p.R.
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozvody 1,6 mpi

Příspěvek od Vici »

ja mam radeji contitech

jinak vodni pumpa za 500......... to bych rekl ze je lepsi tam nechat tu puvodni pokud netece
O1 Combi ASZ 204PS/461Nm, Galaxy AUY 149PS/368Nm, Sharan AUY 4motion série, Favorit Silver Line 50kW
ka-spel
Příspěvky: 1207
Registrován: pon 17. dub 2006 8:37:38
Bydliště: Prostějov
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozvody 1,6 mpi

Příspěvek od ka-spel »

Taky mě to čeká. Co Vici doporučuješ za pumpu a kladku. Mimo origo škoda jak vždy doporučuješ. ;)

GT K015428XS sada rozvodového řemenu GATES NE 1855 2208 ks
SK VKMA01110 sada rozvodového řemenu SKF ANO 1931 2298 ks
TI KT90234 sada rozvodového řemenu TIMKEN ANO 1621 1929 ks

Nebo ještě Litens, Graf, INA, Dayco.

Osobně bych to viděl na Litens nebo INA, Contitech, Graf nebo FEBI.
ex nebožka 1,6 lpg Obrázek
smazany clen - FK

Re: Rozvody 1,6 mpi

Příspěvek od smazany clen - FK »

Nevim co mi tam da, ale doufam, ze to nebude nejake šméé :) radsi si to jeste zjistim. Diky
Uživatelský avatar
Vici
Příspěvky: 1278
Registrován: úte 16. pro 2003 16:17:43
Bydliště: Rožnov p.R.
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozvody 1,6 mpi

Příspěvek od Vici »

no ja sem posledne dal kladku INA tusim a remeny Contitech.... pumpu bych asi koupil original, nicemu jinemu uz neverim
O1 Combi ASZ 204PS/461Nm, Galaxy AUY 149PS/368Nm, Sharan AUY 4motion série, Favorit Silver Line 50kW
Mart

Rozvodovy remen

Příspěvek od Mart »

Zdravim

Rad bych se zeptal na jednu vec. Kdyz jste si nechavali vymenit rozvodovy remen co za znacku jste tam nechali dat ( BOSCH, GATES nebo original SKODOVACKEJ )?

Diky vsem za radu
Uživatelský avatar
Atnarfus
Příspěvky: 4122
Registrován: úte 25. pro 2007 14:31:06
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozvodovy remen

Příspěvek od Atnarfus »

Kladku mám Kanadskou a řemen značku ani nevím. Kamarád mi to prodal za velkoobchod, tak jsem moc neváhal.
Když to bude něco značkového, tak to bude OK. Třeba Contitech by měl být dobrý.

Můžeš koupit super řemen a super kladku, ale když to bude měnit pako, tak se to stejně potká. Kolegovi se potkal nedávno Ford Mondeo. To hovado co mu to měnilo, tam dalo na kladku obyčejný šroub místo pevnostního. Uklepalo se to za 20k km.
smazany clen - FK

Re: Rozvodovy remen

Příspěvek od smazany clen - FK »

Tak to je pěknej nářez. :evil:
Bolthorn - FK

Čekají mě rozvody....

Příspěvek od Bolthorn - FK »

Jelikož co nejdříve chci měnit rozvody, se chci zeptat jakou značku dílů koupit... Jedná se o poměr cena kvalita... Originál jsou předražené... Jedná se i vodní pumpu... Buď jestli se najde někdo kdo mi zrepasuje mojí orig... A nebo jakou koupit... Zkrátka a jasně s čím máte dobré zkušenosti a za rozumnou cenu... Díky díky díky ;)
smazany clen - FK

Re: Čekají mě rozvody....

Příspěvek od smazany clen - FK »

Teď řeknu něco,za co mě budou všichni kamenovat.Jestli máš najeto do 100 000 a ta pumpa je original a ani nevlhne,tak bych ji snad neměnil. :geek:
Josh123456 - FK

Re: Čekají mě rozvody....

Příspěvek od Josh123456 - FK »

Každopádně rozvody udělat komlet. I s pumpou. Udělal jsem přesně to, že jsem nechal starou pumpu, i když byla ok a ejhle za 2 roky šup a louže pod autem a hádej odkud :-D no a tak jsem si to zopakoval rozvody - jen rozebrání - akorád, že + jen výměna pumpy :-)
Bolthorn - FK

Re: Čekají mě rozvody....

Příspěvek od Bolthorn - FK »

Jo dík... Pumpu tam mám právě už druhou... Jednu orig, tu mám právě ještě schovanou pro případný repas a druhou za 500,- a ta jde taky do kytek... Tak mi jde hlavně o radu jakou koupit pumpu.
smazany clen - FK

Re: Čekají mě rozvody....

Příspěvek od smazany clen - FK »

Tak v tom případě ihned!......Neodkládat.Ale tu pumpu bych teda origo koupil.Naopak kladku a řemen bych klidně koupil třeba od Gufera a po 50-60 000km bych ji vyměnilJestli ale najedeš za rok 1000 000 a nechceš furt měnit,tak kup něco lepšího.Takhle to mám i já a věřím,že tyhle kilometry to vydrží.Svíčky taky odjakživa kupuju laciný Brisk(teda ne zase ty nejlevnější) a měním je s olejem,protože těm zaručovaným proběhům nevěřím,stačí se na ně po těch 10tkm podívat.ajsou pěkný,ale úplně košér to už prostě není. :)
Bolthorn - FK

Re: Čekají mě rozvody....

Příspěvek od Bolthorn - FK »

Nová pumpa vyjde na 3500, to je pálka... Není nějaká jiná rozumná náhrada?
smazany clen - FK

Re: Čekají mě rozvody....

Příspěvek od smazany clen - FK »

Tohle je co za výrobce? To PL se mi nelíbí:http://www.autodilykrc.cz/eshop/detail/vodni-pumpa:58d2707516eba070
Bolthorn - FK

Re: Čekají mě rozvody....

Příspěvek od Bolthorn - FK »

že by polsko? :lol: ale i kdyby vydržela 1x méně než orig tak se stále vyplatí... Orig mi začala rosit v 50tis. Takže taky žádná sláva...
Naposledy upravil(a) emilio52 dne ned 22. bře 2009 13:45:14, celkem upraveno 1 x.
Důvod: předchozí citace viz:pravidla č.4
Bolthorn - FK

Re: Čekají mě rozvody....

Příspěvek od Bolthorn - FK »

Takže jsem na netu našel tyto vodní pumpy:
Starline cca 700,-
Graf cca 1000,-
Febi cca 1300,-
Já bych se asi přikláněl k Febi.. Do ní asi půjdu... Kladku asi orig. a rozvoďák nevím..
smazany clen - FK

Re: Čekají mě rozvody....

Příspěvek od smazany clen - FK »

No,já mám to Gufero s tím,že po 50 000 to půjde ven a jestli budou peníze,možná tam dám něco lepšího.Tu pumpu opravdu radši Febi,Starline je tak do vitríny mezi suvenýry. :lol:
Naposledy upravil(a) emilio52 dne ned 22. bře 2009 13:46:09, celkem upraveno 1 x.
Důvod: předchozí citace viz:pravidla č.4
smazany clen - FK

Re: Čekají mě rozvody....

Příspěvek od smazany clen - FK »

Vsechny by sli z duvodu toho ze starline mas tri roky zaruku ale radsi febi to je jistejsi.jinak kladka origo a rozvodak mas skoro jedno jakej vsechny vydrzi kdyz to nebude madein poland.Nejcasteji maji v mototechnach rozvodaky gates.
Bolthorn - FK

Re: Čekají mě rozvody....

Příspěvek od Bolthorn - FK »

Počkej, jako že starline 3 roky záruka? Tak to ji určitě stihnu do 3 let odrovnat a pak jí vyreklamuji a budu mít zadara zase novou... To je fajn ne? A kolik chtěj za orig kladku?
smazany clen - FK

Re: Čekají mě rozvody....

Příspěvek od smazany clen - FK »

No origo kladka bude kolem 1500 ale vyplati se to nez to pak kuchat ze to vrze.Jinak nakupuju skoro vse od starline maj ted docela kvalitni veci a vis jak kazdej to chce nejlevnejsi.Tak tri roky zaruka to uz o necem svedci to ti nedaj na kdejakej sunt.
smazany clen - FK

Re: Čekají mě rozvody....

Příspěvek od smazany clen - FK »

Rammsteinek píše:Jen k tomu Starline. Mam od nich spojku a taky je na ni 3 letá záruka. Horší je to, že se to nevztahuje na opotřebení provozem ale na mechanické závady, praskliny, atd.

No jasny no ze se budou kroutit ale kdyz to nakupujes ve velkym jak ja tak ti to prodejce zreklamne protoze by prisel o odberatele.Jinak treba spojku bych starline nedal takove veci kvuli kterym musis kuchnout pul auta tak davam origo bigo.
Josh123456 - FK

Re: Čekají mě rozvody....

Příspěvek od Josh123456 - FK »

Hlavně je príma, když ti pak řeknou, že byla provedena špatně montáž a nebo, že to nemontoval autoriz. servis, tak ti je celkem i kdyby tříletá záruka na dvě věci :-D - vždycky si něco najdou a že i autorizovaný serv. mají neorig. věci a prodávají je za origo :-D
smazany clen - FK

Re: Čekají mě rozvody....

Příspěvek od smazany clen - FK »

tak to si pis borci ze skodovky ve skodovackejch monterkach potkavam denodene u meho prodejce
Jeste sem teda nemel problem a zrovna vodni pumpu sem reklamoval na 1.9felde a uznali bez problemu vsechno.A podotykam nemuseli mel sem ulomene lopatky.
smazany clen - FK

Re: Čekají mě rozvody....

Příspěvek od smazany clen - FK »

PINY píše:A podotykam nemuseli mel sem ulomene lopatky.

Tak to je vopravdu kvalita. :twisted:
Bolthorn - FK

Re: Čekají mě rozvody....

Příspěvek od Bolthorn - FK »

Tak jsem se rozhodl pro vše od FEBI. Vyjde to na 2900,- což je super... Kladka stojí 1200,- ale Timken stojí 978,- jak je na tom s kvalitou? Vodní pumpu Starline nechci, když se u toho zlámou lopatky... A jak jsou na tom díly Graf? Pumpa od Grafu stojí 990... Popř. jakou kombinaci by jste volili vy? Objednávat to budu asi na http://www.e-cat.cz mají tam docela výběr.. Já bych něco koupil, ale rozvody jsou celkem důležité tak se chci raději poradit...
Bolthorn - FK

Re: Čekají mě rozvody....

Příspěvek od Bolthorn - FK »

petjan píše:Jak casto by se rozvody meli menit?

myslím že každých 70tis.
pes

Re: Čekají mě rozvody....

Příspěvek od pes »

30tis,kontrola napnutí,60tis výměna doporučeno.
sowwwa - FK

Re: Čekají mě rozvody....

Příspěvek od sowwwa - FK »

Pred 4 dny jsem koupil Feldu 1.6, mela najeto 240k, rozvody naposled meneny pri 90k. Predevcirem jsem je vymenil, vodni pumpa uz skripala. Vzal jsem v Autokelly remen Gates, kladku Timken a pumpu Starline (mam sice k te znacce odpor, ale presvedcili me ze tech 90k musi vydrzet), cena asi 2400, prace tak 3 hodiny. Urcite by se to dalo sehnat i pod 2000. Myslim ze menit rozvody bez vodni pumpy nema smysl, jeji zivotnost bude priblizne stejna jako zivotnost napinaci kladky.
slegrusik - FK

Re: Rozvody 1,6 mpi

Příspěvek od slegrusik - FK »

Ahojda!
Taky se připojím s radou. Koupil jsem Feldu, má nalítáno 150 tis. Vůbec nevím jestli to někdo měnil! Počítám, že ne. Těď mě čekají svody takže musím zase počkat až budou peníze. Asi je nejvyšší čas na rozvody, že? Jsem teď švorc a doufám, že to dva měsíce přežije! Díky ;)
Uživatelský avatar
madmaik
_________________
_________________
Příspěvky: 1499
Registrován: stř 06. úno 2008 21:33:15
Bydliště: Praha 4/ Mochov
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozvody 1,6 mpi

Příspěvek od madmaik »

rozvody by se mely delat tusim kazdych 60 000km,takze podle me je uz nekdo delat musel.
Škoda Felicia SportLine 1,6mpi rv. 6/2000 a Skoda Felicia combi 1,6mpi Laurin a Klement 1995 no.2
bylo Skoda Felicia combi 1,6mpi Laurin a Klement 1995
este bych si pral nejakyho peknyho pickupa
http://feliciaklub.cz/forum_new/viewtop ... =16&t=8259
http://madmaik.rajce.idnes.cz/
slegrusik - FK

Re: Rozvody 1,6 mpi

Příspěvek od slegrusik - FK »

To snad ano, Felinka je z Německa! Jsem třetí majitel. Čím víc toho o Feldě zjišťuji, tím z toho mám těžší spaní. Ty rozvody mě ser.. když nevím kdy to někdo dělal. Při koupi jsem nevěděl na co se zeptat. Nevěděl jsem nač, protože jsem ještě laik :(
Naposledy upravil(a) emilio52 dne ned 22. bře 2009 13:47:55, celkem upraveno 1 x.
Důvod: předchozí citace viz:pravidla č.4
slegrusik - FK

Re: Rozvody 1,6 mpi

Příspěvek od slegrusik - FK »

Ještě mám prosbičku! Co udělat nejprve když koupím "nové" auto a nevím co, kdy a jak bylo měněno? Rad od zkušených si cením nejvíce! Olej tam je prý cca rok a v převodvce prý byl měněl , ale kdy nevím. Já jsem měnil vzduchový filtr a palivový filtr, to je to co jsem si mohl dovolit. Teď po maturitě čekám na peníze, od srpna nastupuji poprvé do práce! Chvilku to potrvá než budu mít nějaký peníz a budu rád když budu vědět co dát měnit nejprve.
Díky moc
sowwwa - FK

Re: Rozvody 1,6 mpi

Příspěvek od sowwwa - FK »

madmaik píše:rozvody by se mely delat tusim kazdych 60 000km,takze podle me je uz nekdo delat musel.


Obavam se, ze nemusel. Ja koupil Feldu s 240000 km a rozvody byly delany pri 90000 km. Vodni pumpa uz skripala, ta byla nejspis jeste puvodni z fabriky. Remen a kladka jeste nemely zjevne vady. To znamena, ze i tech 150000 km asi ve vetsine pripadu snesou, ale nespolehal bych na to, a menil radsi kolem 90000 km, samozrejme i s vodni pumpou.
slegrusik - FK

Re: Čekají mě rozvody....

Příspěvek od slegrusik - FK »

Prosím o vysvětlení!
Potřebuji nechat vyměnit rozvody. Chci se zeptat jestli se mění oba řemeny(rozvodový,klínový)asi jo. Provádíte si někdo výměnu sám nebo je to záležitost jen pro servis? Včera jsem ležel pod autem a koukal se na klíňák. Ty podélné drážky na něm jsou už rozpraskané! Teď zrovna 4 litry nemám nechat to vyměnit ale mám strach, aby to někde neprdlo a ..... :?
Neznáte někdo dobrý servis v Hradci a okolí?
Díky moc!
Uživatelský avatar
Dejwis
Příspěvky: 1202
Registrován: pát 12. led 2007 14:02:23
Bydliště: Stredoceský kraj

Re: Čekají mě rozvody....

Příspěvek od Dejwis »

SKF!!! Kolem 2000kč
!!! Rozprodej dílů z Feldy !!!
Uživatelský avatar
Vici
Příspěvky: 1278
Registrován: úte 16. pro 2003 16:17:43
Bydliště: Rožnov p.R.
Kontaktovat uživatele:

Re: Čekají mě rozvody....

Příspěvek od Vici »

kladka INA, NTN... tim nic nepokazis
remen contitech, gates.....
pumpu bych asi opravdu koupil original.... nevim... protoze ta kdyz se kousne na lozisku do kterehho treba natece voda, je to pro motor konecna

a samozrejme vymenit i drazkovany remen!!!! treba contitech

staci mi co jsem si uzil s pumpama na 1,3ce :-(
O1 Combi ASZ 204PS/461Nm, Galaxy AUY 149PS/368Nm, Sharan AUY 4motion série, Favorit Silver Line 50kW
slegrusik - FK

Re: Čekají mě rozvody....

Příspěvek od slegrusik - FK »

Nemám přehled o cenách a ani o tom nemám páru. Kolik cca to bude stát?
Naposledy upravil(a) emilio52 dne ned 22. bře 2009 13:52:19, celkem upraveno 1 x.
Důvod: předchozí citace viz:pravidla č.4
Bolthorn - FK

Re: Čekají mě rozvody....

Příspěvek od Bolthorn - FK »

Viči: Myslím si, že když ne přímo originál, tak ještě pumpa od Febi je v pohodě...
slegrusik - FK

Re: Čekají mě rozvody....

Příspěvek od slegrusik - FK »

Ahoj Kluci!
Chci se zeptat: Když nové rozvody tak: Rovodový řemen+kladka+pumpa a rovnou vyměnit klínový řemen+napínací kladka? Když to sečtu tak je to pěknej balík!!! Jsem z toho teda špatnej!
Jak to řešíte Vy?
Díky

PS: ten klíňák co pohání altík+čerpadlo posilovače bych snad svedl vyměnit sám, né? Četl jsi si příručku a neměl by to být problém pokud se nemusí měnit i ta napínací kladka. Mění se?
Naposledy upravil(a) Návštěvník dne pát 08. srp 2008 13:04:03, celkem upraveno 1 x.
Bolthorn - FK

Re: Čekají mě rozvody....

Příspěvek od Bolthorn - FK »

Záleží co je balík jak pro koho...
slegrusik - FK

Re: Čekají mě rozvody....

Příspěvek od slegrusik - FK »

Pro mě zatím jo! Bohužel
Naposledy upravil(a) emilio52 dne ned 22. bře 2009 13:54:02, celkem upraveno 1 x.
Důvod: předchozí citace viz:pravidla č.4
Odpovědět