Chip Cimbu

MPi 1AV
AEE
powerbull - FK

Chip Cimbu

Příspěvek od powerbull - FK »

Ahoj, chci se zeptat, mám feldu 1.6 55 Kw. Kámoš říkal, když mi ji prodával že je to chipnutý na 64 Kw je tohle možný? Omezovač je ale při 6000 otáčkách a volnoběh je 750 ot. Je možný že si kámoš vymýšlel ? Když cimbu říká, že nastaví 6500 a volnoběh na 860. ? Díky moc za odpověď. Zítra si jedu pro chip k Cimbu, tak aby to nebyli promrhaný 4 tisíce korun.
Uživatelský avatar
SatandaS
Příspěvky: 1553
Registrován: pon 11. srp 2008 16:45:56
Bydliště: Frýdek-Místek / Karviná
Kontaktovat uživatele:

Re: Chip Cimbu

Příspěvek od SatandaS »

nejsem odborník ale když ti říkal že ji tam má tak si to nech první přeměřit on to musí poznat ;)
Jara.K - FK

Re: Chip Cimbu

Příspěvek od Jara.K - FK »

První je to že by to mělo mít nálepku. Sou docela dost pevný a vydrží tam dlouho. Jednotky na felicii nejdou jen přehrát ale musí se provést zásah donich. Takže je to občas vídět na spoji.
Uživatelský avatar
SatandaS
Příspěvky: 1553
Registrován: pon 11. srp 2008 16:45:56
Bydliště: Frýdek-Místek / Karviná
Kontaktovat uživatele:

Re: Chip Cimbu

Příspěvek od SatandaS »

nálepka tam byt nemusí já ji tam taky nemám a to jsem dostal dvě. Myslím že je mám ještě v kastlíku :)
Jara.K - FK

Re: Chip Cimbu

Příspěvek od Jara.K - FK »

Aha a nebo napíchnout na diagnostiku. Tam ti to v ŘJ motoru napíše AUTOSOFT pak je to upravený.
Bredly - FK

Re: Chip Cimbu

Příspěvek od Bredly - FK »

No je to divne, ze to nemas po 6500... A do akych otacok ti to auto svizne taha?..u seriovky by to malo byt do 4500..vyzssie by to malo byt uz take mrtve...ja mam cimbu a taha to dobre minimalne do 5000 otacok..toto by mohol byt ten najsmerodatnejsi udaj podla mna..lebo na samom vykone to moc neprida, ale ja som hlavne ocenil to rozsirene spektrum vyuzitelnych otacok.
Kuk1
Příspěvky: 424
Registrován: ned 19. črc 2009 21:50:23
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Re: Chip Cimbu

Příspěvek od Kuk1 »

Koupil jsem použitou řj na fel 1.6 s čipem od Cimbu, ale va VAGu se hlásí "jako" normální řj. Je to správně?
Obrázek
luk111
Příspěvky: 215
Registrován: ned 22. srp 2010 19:47:20
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Re: Chip Cimbu

Příspěvek od luk111 »

Jo je to tak právně, také jsem měl cimbu a ve vagu normál série. Zku to vytočit do omezovač kolik ti to dá, cimbu ho má posunutý výš.
Uživatelský avatar
lukydm
Příspěvky: 940
Registrován: sob 09. srp 2008 12:20:38
Bydliště: Prešov
Kontaktovat uživatele:

Re: Chip Cimbu

Příspěvek od lukydm »

Len to nevytačaj :D :D :D ň
Ja mam M-E(motor-excel) a tiez nič mi nepiše ;)
Na 1,3 som to videl :)
Felicia Combi 1.6M-E 69kW 1998 Re-born
Felicia FUN 1.6MPi 55kW 1999 "Auto které má na silnici úspěch"
http://www.feliciaklub.cz/forum/viewtop ... 48#p418448
Kuk1
Příspěvky: 424
Registrován: ned 19. črc 2009 21:50:23
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Re: Chip Cimbu

Příspěvek od Kuk1 »

Podle všeho to asi bude upravená řj. Někde jsem viděl, že řj od motor-excelu v položece komponent ukazují Motor-Excel... Tak jsem si nějak myslel, že to bude i u Cimbu :lol:
Na řj je VAG číslo 032 906 030 M a ve VAGu je na konci AG, takže jinej soft tam taky bude. Hádám i podle toho, když motor vytočím např na 3200 ot./min a rychle pustím plyn tak otáčky mezi pásmem 2000 až volnoběh letí strašně rychle dolů, až sebou motor cukne jak se snaží kolem volnoběžných otáček začít regulovat volnoběh...
Uživatelský avatar
lukydm
Příspěvky: 940
Registrován: sob 09. srp 2008 12:20:38
Bydliště: Prešov
Kontaktovat uživatele:

Re: Chip Cimbu

Příspěvek od lukydm »

AG je normalne označenie RJ :salut:
To ze s motorom zatrasie pri padani otačok na volnobeh, je chyba RJ, teda softu, mne to robi tiež, novšie modely 99-01 tento problem uz nemaju.
Felicia Combi 1.6M-E 69kW 1998 Re-born
Felicia FUN 1.6MPi 55kW 1999 "Auto které má na silnici úspěch"
http://www.feliciaklub.cz/forum/viewtop ... 48#p418448
Kuk1
Příspěvky: 424
Registrován: ned 19. črc 2009 21:50:23
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Re: Chip Cimbu

Příspěvek od Kuk1 »

Ano, to o AG vím. Taková označení má moje nechipnutá řj a i ta "cimbu" má stejné označení. Akorát na mé AG jednotce se nevyskytuje výše popsaný jev.
mach
Příspěvky: 239
Registrován: sob 05. bře 2011 14:34:26
Bydliště: Lnáře
Kontaktovat uživatele:

Re: Chip Cimbu

Příspěvek od mach »

měl jsem na 1.3 cimbu, a na VAGu nepsala nic. Na 1.6 sportmotor - psal sportmotor, ted mám motorexcel - nepíše nic, jen klasicky Marelli.... cimbu měla omezovač o 1000ot posunutý.. na 1.6 sportmotor taky o 1000 a zvýšený volnoběh cca820ot. Motorexcel omezovač nemá vůbec a volnoběh cca1000ot. po zkušenostech už bych Cimbu ani Sportmotor nechtěl, už jen Motorexcel...
miro021

Re: Chip Cimbu

Příspěvek od miro021 »

Mne sa dodzubala riadiaca jednota, tak som kupil nachipovanu od Cimbu. Cena lepsia ako obycajna jednotka v skodovke, tak preco nekupit priamo nachipovanu(platil som myslim 150€ v Bratislave, uz presne neviem). Myslim ze chipom sa autu vobec neublizi. AEE je uz do vyroby riadne poddimenzovana a tych par kilowatov na vyse sice nie je az tak citit, ale hlavne sa posunie krutiaci moment vyzsie, takze ked felda svizne tahala do 4500 otacok..tak teraz taha svizne skoro az do 5500, na predbiehanie je to dobra volba. A taktiez sa zvysil volnobeh z tych smiesnych 550 odhadom na 800 otacok.
Uživatelský avatar
Milos-Racing
Příspěvky: 100
Registrován: stř 20. bře 2013 20:20:13
Bydliště: Vsetín
Kontaktovat uživatele:

Re: Chip Cimbu

Příspěvek od Milos-Racing »

Ahoj,chtěl bych se zeptat.. U jednotky Cimbu,jak je ve Vagu soft.kodování,tak má tam být 00000 nebo 00008? Děkuji vám :)
Odpovědět