Schéma chladenie + kúrenie 1.6

MPi 1AV
AEE
DanoSK - FK

Schéma chladenie + kúrenie 1.6

Příspěvek od DanoSK - FK »

Zdravim, nenasiel som to tu na fore a ani v servisnej prirucke som to nenasiel... Nema niekto jednoduchu schemu - nakres chladenia a kurenia na feldu 1.6? Bolo by super, keby tam bol vyznaceny tok vody... Dakujem
ferdamravenec
Příspěvky: 4170
Registrován: čtv 13. led 2011 6:18:25
Bydliště: Horní Podluží
Kontaktovat uživatele:

Re: Schéma chladenie + kúrenie 1.6

Příspěvek od ferdamravenec »

co konkrétně potřebuješ vědět ?
Uživatelský avatar
Atnarfus
Příspěvky: 4122
Registrován: úte 25. pro 2007 14:31:06
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Schéma chladenie + kúrenie 1.6

Příspěvek od Atnarfus »

Schéma nemám. Docela pěkné obrázky jsou ale v dílenské příručce. Nakonec bude ale nejlepší zvednout kapotu a podívat se jak je to krásně jednoduché. Středem celého chladícího systému je box s termostatem pod rozdělovačem. Z něj jdou hadice do chladiče, hadice do topení, hadice k expanzní nádobce, vzadu je plastová trubka k čerpadlu a přímo hlavou proudí voda z motoru. Uvnitř je pouze termostat, který škrtí průtok vody do chladiče.
DanoSK - FK

Re: Schéma chladenie + kúrenie 1.6

Příspěvek od DanoSK - FK »

Potrebujem co najlepsie preplachnut cely system. Zas..l som si ho kyselinou citronovou.. Pred vymenou rozvodov a vodnej pumpy som tam do povodnej naplne sypol 100g kyseliny citronovej a teraz mi v obehu robi "citronadu"... Staru zmes som vypustil, kolko mi islo. Nalial som novu destilku a G12-ku a po zohriati a zmiesani mi to urobilo na vrchu krasne hnede kapucino - pena v expanzke. Expanzku som uz 3-krat vymontoval, vylial a vycistil... Postupne je peny menej a menej, ale stale sa to tam robi. Kupil som uz novu G12 aj destilku. Pred zimou to musi byt v poriadku. Tak to chcem vyplachnut ako najlepsie sa da, kym tam dam novu nemrznucu zmes... Aj motor, aj chladic, aj kurenie musim preplachnut... Myslim, ze by mi trebalo postupovat smerom "zdola" - to znamena tlacit vodu do rurok, ktore su napojene na spodne priruby...
Ako to vyplachujete vy? Ta pena je fakt riadny hnus - take jemne mazlave hnedaste kapucino... Pred tym som tam mal tiez G12, ziadnu zelenu... Takze mi to musela domrvit ta kyselina...
Uživatelský avatar
emilio52
_________________
_________________
Příspěvky: 4134
Registrován: pát 28. pro 2007 21:07:04
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: Schéma chladenie + kúrenie 1.6

Příspěvek od emilio52 »

Nevím jak u 1.6 ale u 1.3 je dole vypouštěcí šroub tak povolit a do expanzní nádržky napoj hadici z vodovodu a mírným tlakem pořádné propláchni ---a pro jistotu vymontuj termostat aby to lepší kolovalo .
možná pomůže i toto sice 1.3 ale princip a postup propláchnutí je stejný .
Když si to pročteš tak tam nejdeš odpověď jak propláchnout .
viewtopic.php?f=21&t=2647&hilit=G11#wrap
Každé ráno, když vstanu, prohlédnu si seznam 50 nejbohatších lidí na světě. Když na něm nejsem, jdu do práce moje felda
ObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Atnarfus
Příspěvky: 4122
Registrován: úte 25. pro 2007 14:31:06
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Schéma chladenie + kúrenie 1.6

Příspěvek od Atnarfus »

1.6ku vypustíš jedině demontáží čerpadla, nebo téměř vypustíš demontáží trubky k čerpadlu. Lepší bude to několikrát naplnit, protočit a vypustit jenom vodou, aby se to co tam teď máš co nejvíc naředilo. Vypouštěj to normálně odpojením hadice od chladiče. Tím sice vypustíš cca polovinu, ale nic lepšího nevymyslíš.
mondik

Re: Schéma chladenie + kúrenie 1.6

Příspěvek od mondik »

Ahoj potreboval bych poradit menil sem tesneni pod hlavou a nechtic sem zabral za obal termostatu a ted mi tece voda z trubky co vede od vodni pumpy do termostatu.Tece mi to kolem te trubky co je zastrcena do obalu termostatu.a nevim co s tym.dik za inficko
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Schéma chladenie + kúrenie 1.6

Příspěvek od 103457 »

Nevím, co chceš poradit, závadu musíš zjistit sám, bude to mechanická chyba. Trubka je jen zastrčená přes O kroužek a zajištěná plastovou západkou. Musíš to prozkoumat, jestli je prasklá trubka, příruba, štíplej O kroužek. To mi od PC nevidíme. :o
Odpovědět