Strácí se voda.

MPi 1AV
AEE
Jerry - FK

Strácí se voda.

Příspěvek od Jerry - FK »

Zdravím všechny.
Mám dotaz ohledně vody,STRÁCÍ se. Netlačí se do oleje,do nádoby,všude je sucho. Jen z vyfuku mi to valí jak z kohoutku.
Může mi někdo poradit,co ,nebo čím to je??? Dekuji.
ferdamravenec
Příspěvky: 4170
Registrován: čtv 13. led 2011 6:18:25
Bydliště: Horní Podluží
Kontaktovat uživatele:

Re: Strácí se voda.

Příspěvek od ferdamravenec »

nejspíš prasklá hlava
Jerry - FK

Re: Strácí se voda.

Příspěvek od Jerry - FK »

...těsnění pod hlavou by to nemohlo být?
Uživatelský avatar
Atnarfus
Příspěvky: 4122
Registrován: úte 25. pro 2007 14:31:06
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Strácí se voda.

Příspěvek od Atnarfus »

Když by bylo propálené těsnění pod hlavou mezi spalovacím prostorem a chladícím kanálem, tak by to tlakovalo do vody. Jestli to do vody netlakuje, tak to spíš někde teče ven, než do spalovacího prostoru. Teoreticky by mohla být prasklá hlava mezi výfukovým kanálem a chladícím kanálem, ale to je dost exotika.
Zkus natlakovat chladící systém a myslím že najdeš nějakou netěsnost.
Jerry - FK

Re: Strácí se voda.

Příspěvek od Jerry - FK »

Díky za info.
Ležel jsem dnes pod autem a kape mi voda mezi převodovkou a motorem...teda, pokud to není nad tím.Je tam takový jakýsi plast,do kterého je zapojená hadice od vody...
ferdamravenec
Příspěvky: 4170
Registrován: čtv 13. led 2011 6:18:25
Bydliště: Horní Podluží
Kontaktovat uživatele:

Re: Strácí se voda.

Příspěvek od ferdamravenec »

no to už je lepší než z vejfuku , tam už se dá něco řešit , tam bývá buď ožraná hlava , ale většinou jen slehlý kroužek , zkus hledat tady na foru , nevím přesně ale je to někde kolem 4 až 4,5 x asi 50
Uživatelský avatar
Atnarfus
Příspěvky: 4122
Registrován: úte 25. pro 2007 14:31:06
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Strácí se voda.

Příspěvek od Atnarfus »

Mezi hlavou a plastovým tělesem termostatu je Okroužek. Kup si i kroužek dolu k čerpadlu. Jak se s tím pohne, většinou to tam začne téct (za motorem vede šikmo dolu plastová trubky a ta je zasunutá do díry v bloku, tam je také kroužek).

Jak už jsem psal. Nejlepší je to natlakovat a pak spolehlivě poznáš kde to teče. Jak na natlakování chladící soustavy jsem tu už někde popisoval.
Jerry - FK

Re: Strácí se voda.

Příspěvek od Jerry - FK »

určitě to tak udělám...jen ještě dotaz...z výfuku mi teče voda opravdu jak z kohoutku.....Je mi jasné že tam kondezuje voda a že kape,ale jakmile dojíždík k baráku,i po ujetí 150km,tak zamnou je lajna jak hrom......no,natlakujeme a uvidíme co dál. JInáč všem děkuji.
Uživatelský avatar
Atnarfus
Příspěvky: 4122
Registrován: úte 25. pro 2007 14:31:06
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Strácí se voda.

Příspěvek od Atnarfus »

Z výfuku u Felicie se hulí vyloženě dost, aby to ale vyloženě kapalo, to jsem nikdy nezaznamenal.
Borderer
Příspěvky: 28
Registrován: pon 24. bře 2014 17:40:09
Bydliště: Trutnov
Kontaktovat uživatele:

Re: Strácí se voda.

Příspěvek od Borderer »

Měl sem feldu na tlakování chladícího systému, to nic neukázalo a taky mě valí voda z vejfuku. Zkus uprostřed těch 120ti kilometrů zastavit, a prošlápnout plyn, potom bych až to řešil. Ono ten vejfuk vychladne dost rychle a rádo to tam kondenzuje i tak. :-)
alabastr
Příspěvky: 3
Registrován: čtv 22. říj 2015 20:01:20

Re: Strácí se voda.

Příspěvek od alabastr »

dobrý večer, mám dotaz...koupil jsem škodu felicie 1.3 MPI, nejspíše déle stála v bazaru...když jsem ji koupil byla v chladící soustavě jen voda, nechápu proč, ale byla. Zjistil jsem, že protejká termostat i vodní pumpa, vyměněno. Když se tam po několika dnech po té opravě termostatu a pumpy dolil modrej fridex a destilka, tak mi v nádržce vzniknul na hladině jakýsi šlem, připomíná mi to hnědou naředěnou vazelínu. Je to nečistota, máte s tímhle někdo zkušenost ? nebo se jedná o únik oleje do chladicího systemu, to by ale měla být ta voda v nádržc e spíše černá ? díky
ferdamravenec
Příspěvky: 4170
Registrován: čtv 13. led 2011 6:18:25
Bydliště: Horní Podluží
Kontaktovat uživatele:

Re: Strácí se voda.

Příspěvek od ferdamravenec »

dostuduj si pravidla , krom toho jsi v jiné sekci ,
dá se jen dohadovat , přesně to nikdo neřekne , může to bejt těsněním , buď je nebo bylo v háji , může bejt prasklá hlava ,
alabastr
Příspěvky: 3
Registrován: čtv 22. říj 2015 20:01:20

Re: Strácí se voda.

Příspěvek od alabastr »

aby ses nepos...... zaprvé bys měl přestat dělat chytráka , pže jsem si objel kluky, co dělají tyto motory dnes a denně a na 99 % je to nečistota způsobená rzí a jinými sračkami v chladícím sytemu způsobená delším stáním vozidla / tak, jak jsem psal /, žádný horory prasklé hlavy, jak píšeš ty...zadruhé jsem tu nový, takže si přestan honit ego s tímto způsobem napomínání...a odpovídat nemusíš, takovéhle nemehla tady vidět nechci !
Xyz255
Příspěvky: 295
Registrován: čtv 08. kvě 2014 14:45:04
Bydliště: Vyškov
Kontaktovat uživatele:

Re: Strácí se voda.

Příspěvek od Xyz255 »

Tak když sis objel lidi a víš to tak proč otravuješ tady a chováš se jak kretén?
alabastr
Příspěvky: 3
Registrován: čtv 22. říj 2015 20:01:20

Re: Strácí se voda.

Příspěvek od alabastr »

běž si před panelák k tý svý felicii a rozdávej dalším buranům své rady :-D
Borderer
Příspěvky: 28
Registrován: pon 24. bře 2014 17:40:09
Bydliště: Trutnov
Kontaktovat uživatele:

Re: Strácí se voda.

Příspěvek od Borderer »

Třeba má prototyp, jedinej svýho druhu. :-D Felicia 1.3 OHC a netušil, kam to má chudák vlastně napsat. :-D
Uživatelský avatar
Maty
__________________
__________________
Příspěvky: 5680
Registrován: sob 01. bře 2008 9:52:40
Bydliště: Liberec 11
Kontaktovat uživatele:

Re: Strácí se voda.

Příspěvek od Maty »

alabastr píše:aby ses nepos...... zaprvé bys měl přestat dělat chytráka , pže jsem si objel kluky, co dělají tyto motory dnes a denně a na 99 % je to nečistota způsobená rzí a jinými sračkami v chladícím sytemu způsobená delším stáním vozidla / tak, jak jsem psal /, žádný horory prasklé hlavy, jak píšeš ty...zadruhé jsem tu nový, takže si přestan honit ego s tímto způsobem napomínání...a odpovídat nemusíš, takovéhle nemehla tady vidět nechci !

Mno ... Taky tady takový nemehla jako ty vidět nechci

Co se rozčiluješ? Máš 1.3MPi nacpeš dotaz do sekce 1.6MPi (ne není to stejný motor), to tématu kde se řeší Ztráta vody a ty řešíš bordel v nádobce .... tak nevim kdo je tady nemehlo

Pokud sis objel Kluky tak se jich zeptej co s tim? Propláchni několikrát soustavu čistou vodou (nalejt, ohřát, projet, vylejt) a uvidíš zda to bylo nečistotama...
Největším problémem všech informací je to, že je nikdo nechce HLEDAT !!!
Bylo ...Škoda Felicia GLXi 1.3Mpi 50kW r.v.1998 ... zelená .... Blíže --->ZDE<---
Bylo ...Citroën C5 Tourer 2.2HDi 125kw r.v. 2008 ... stříbrná
Je ... BMW F31 318d 105kw r.v. 2013 ... stříbrná
Prcek1
Příspěvky: 233
Registrován: sob 10. led 2009 8:57:05
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Strácí se voda.

Příspěvek od Prcek1 »

Popř. můžeš použít nějakej čistič chladící soustavy.
Odpovědět