Jaký olej byste šoupli do 1.6ky?

MPi 1AV
AEE

Tak který olejíček?

Můžete vybrat 1 možnost

 
 
Zobrazit výsledky

Jurka - FK

Jaký olej byste šoupli do 1.6ky?

Příspěvek od Jurka - FK »

Tak kolegové...vzheldem ktomu, že jsem v jiném topicu vyřešil ztrácející se olej víkem ventilů a čeká mě výměna oleje potřeboval bych poradit co tam nalít... Fakt nevím.... Udělal jsem si takové tři hlavní kandidáty a jeden z nich to musí být!!! Takže tři varianty:

Mogul Extreme 10W/40 http://www.oleje.cz/eshop/show_prod.php?id=1253

Total Quartz 7000, 10W/40 http://www.oleje.cz/eshop/show_prod.php?id=607

Fuchs Titan Carat MC 10W/40 http://www.oleje.cz/eshop/show_prod.php?id=683

Já se v tom teda moc nevyznám a myslím, že at tam naleju kterýkoliv z těch tří, tak to nepoznám.... Ale vy určitě víte co je dobré pro 1.6ku... Pište prosím Vaše zkušenosti, ale jen pouze s těmito třemi druhy oleje, protože z více už se mi vybírat nechce a taky hlasujte pro jeden z těch tří..
Já osobně bych byl pro ten Mogul asi (dělají dobré vazelíny, tak i oleje by mohli být dobré:))
smazany clen - FK

Re: Jaký olej byste šoupli do 1.6ky?

Příspěvek od smazany clen - FK »

Já od nich objednal a koupil ten Total quartz 7000.Slušný olej.Hlavně za ty peníze.Objednal jsem ho jen 3 litry a budu to mít akorát mezi ryskama.Nejlepší způsob pro tenhle motor.Nežere a po 10 000km klapka čistá. :)
smazany clen - FK

Re: Jaký olej byste šoupli do 1.6ky?

Příspěvek od smazany clen - FK »

No, sám sis odpověděl: "myslím, že at tam naleju kterýkoliv z těch tří, tak to nepoznám...."
Jsou to stejný oleje, kup si ten, který je ti nejsympatičtější ;)
Mnohem důležitější je včas ho vyměnit.
Uživatelský avatar
Atnarfus
Příspěvky: 4122
Registrován: úte 25. pro 2007 14:31:06
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaký olej byste šoupli do 1.6ky?

Příspěvek od Atnarfus »

Do jedné dávám Mogul GX-FE Pro 10W-40. Do druhé dávám Cinol 10W-40. Jezdí to na oba normálně, hydroštely neklapou, tak to neřeším. Cinol je navíc za pakatel.
Jurka - FK

Re: Jaký olej byste šoupli do 1.6ky?

Příspěvek od Jurka - FK »

No asi to tak vypadá, že půjdu do toho Mogulu...je mi takovej nejsympatičtější.... je levnej a žádnej šmejd to určitě nebude... a ještě ktomu je to nějaká novinka EXTREME, tak se uvidí
Hanz86

Re: Jaký olej byste šoupli do 1.6ky?

Příspěvek od Hanz86 »

Ja mam ten mogul a jsem naprosto spokojenej.Felda ma najeto 193 000 km a je v pohodě
Návštěvník

Re: Jaký olej byste šoupli do 1.6ky?

Příspěvek od Návštěvník »

Pokud porovnám technické listy olejů Mogul 10W-40 Extreme a Total Quartz 7000 10W-40 tak je na tom Total o něco lépe v těchto paramterech: Viskózní index, bod vzplanutí, bod tekutosti, kinemat. viskozitu při 100 C mají oba stejnou.
ka-spel
Příspěvky: 1207
Registrován: pon 17. dub 2006 8:37:38
Bydliště: Prostějov
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaký olej byste šoupli do 1.6ky?

Příspěvek od ka-spel »

Jurka píše:No asi to tak vypadá, že půjdu do toho Mogulu...je mi takovej nejsympatičtější.... je levnej a žádnej šmejd to určitě nebude... a ještě ktomu je to nějaká novinka EXTREME, tak se uvidí


Za ty prachy je to drahý. 5 l Total 9000 5W40 koupíš za 844 http://www.superautodily.cz/index.php?s ... odukt=8836
ex nebožka 1,6 lpg Obrázek
Bolthorn - FK

Re: Jaký olej byste šoupli do 1.6ky?

Příspěvek od Bolthorn - FK »

Já tam liju Castrol Magnatec, ale příští výměnu, která je už zanedlouho, přecházím na Total Quartz 7000. Četl jsem o něm jenom samou chválu. A myslím si, že i ten Castrol může jít oproti Totalu někam.
Bolthorn - FK

Re: Jaký olej byste šoupli do 1.6ky?

Příspěvek od Bolthorn - FK »

Jinak jsem se teď koukal na cenu toho Totalu a malém jsem nevěřil... Cena za litr jen 130Kč a za 5l 580,-... Za Castrol Magnatec 4l dávám asi 1100,-... Je toto možné? Mě stačí 3l pač do výměny nedolejvám a mám to za 500 i s filtrem... A to měním olej i 3x do roka..
Uživatelský avatar
Atnarfus
Příspěvky: 4122
Registrován: úte 25. pro 2007 14:31:06
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaký olej byste šoupli do 1.6ky?

Příspěvek od Atnarfus »

Jo, dávat 1100 za olej do Feldy, to je fakt házení perel sviním.

Když měníš 3x za rok, to jako najedeš 45k km? Na takovou porci už bych si koupil nějaké auto.
smazany clen - FK

Re: Jaký olej byste šoupli do 1.6ky?

Příspěvek od smazany clen - FK »

ja se priklanim k tomu Totalu...taky az budu menit olej pujdu do neho...zatim sem na nej neslysel jednu spatnou pripominku...jen porad nevim jestli 5W40 nebo 10W40...do ceho pujdete vy?
Bolthorn - FK

Re: Jaký olej byste šoupli do 1.6ky?

Příspěvek od Bolthorn - FK »

Atnarfus píše:Jo, dávat 1100 za olej do Feldy, to je fakt házení perel sviním.

Když měníš 3x za rok, to jako najedeš 45k km? Na takovou porci už bych si koupil nějaké auto.

Najedu tak 25tis. Měním po 8tis.
Bolthorn - FK

Re: Jaký olej byste šoupli do 1.6ky?

Příspěvek od Bolthorn - FK »

mr.Freak píše:ja se priklanim k tomu Totalu...taky az budu menit olej pujdu do neho...zatim sem na nej neslysel jednu spatnou pripominku...jen porad nevim jestli 5W40 nebo 10W40...do ceho pujdete vy?

Do 1.6 dej 10W40...
Uživatelský avatar
Atnarfus
Příspěvky: 4122
Registrován: úte 25. pro 2007 14:31:06
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaký olej byste šoupli do 1.6ky?

Příspěvek od Atnarfus »

Bolthorn píše:
Atnarfus píše:Jo, dávat 1100 za olej do Feldy, to je fakt házení perel sviním.

Když měníš 3x za rok, to jako najedeš 45k km? Na takovou porci už bych si koupil nějaké auto.

Najedu tak 25tis. Měním po 8tis.


Proč tak brzo? Zvlášť při tvém nájezdu. Předepsáno je rok, nebo 15k km. Já měním po cca 14 měsících a 12k km.
Bolthorn - FK

Re: Jaký olej byste šoupli do 1.6ky?

Příspěvek od Bolthorn - FK »

Atnarfus píše:
Bolthorn píše:
Atnarfus píše:Jo, dávat 1100 za olej do Feldy, to je fakt házení perel sviním.

Když měníš 3x za rok, to jako najedeš 45k km? Na takovou porci už bych si koupil nějaké auto.

Najedu tak 25tis. Měním po 8tis.


Proč tak brzo? Zvlášť při tvém nájezdu. Předepsáno je rok, nebo 15k km. Já měním po cca 14 měsících a 12k km.

Zdá se mi to pro motor lepší, jezdím hodně ve vysokých otáčkách. Rozhodně je to lepší měnit častěji...
smazany clen - FK

Re: Jaký olej byste šoupli do 1.6ky?

Příspěvek od smazany clen - FK »

Bolthorn píše:Do 1.6 dej 10W40...

a do 1.3 MPI?
Bolthorn - FK

Re: Jaký olej byste šoupli do 1.6ky?

Příspěvek od Bolthorn - FK »

mr.Freak píše:
Bolthorn píše:Do 1.6 dej 10W40...

a do 1.3 MPI?

Co tam máš teď? A kolik to má nalítáno?
smazany clen - FK

Re: Jaký olej byste šoupli do 1.6ky?

Příspěvek od smazany clen - FK »

Bolthorn píše:Co tam máš teď? A kolik to má nalítáno?

auto mam necely mesic, ale myslim ze predchozi majitel dodrzoval doporuceni 15W/40..oprvdu netusim...najeto poctivych 130t km a nikde ani kapka neuniká a olej žere minimálně, skoro vůbec
Bolthorn - FK

Re: Jaký olej byste šoupli do 1.6ky?

Příspěvek od Bolthorn - FK »

mr.Freak píše:
Bolthorn píše:Co tam máš teď? A kolik to má nalítáno?

auto mam necely mesic, ale myslim ze predchozi majitel dodrzoval doporuceni 15W/40..oprvdu netusim...najeto poctivych 130t km a nikde ani kapka neuniká a olej žere minimálně, skoro vůbec

tak tam lij dál těch 15w40...
Uživatelský avatar
Atnarfus
Příspěvky: 4122
Registrován: úte 25. pro 2007 14:31:06
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaký olej byste šoupli do 1.6ky?

Příspěvek od Atnarfus »

Přesně tak. Jestli víš co přesně tam minulý majitel dával, tak tam dávej dál přesně to samé.

Ono se zdá, že 10W-40 je proti 15W-40 nějaký rozdíl, ale ono je to skoro to samé. To číselné značení je trochu zavádějící.
smazany clen - FK

Re: Jaký olej byste šoupli do 1.6ky?

Příspěvek od smazany clen - FK »

Není to to samé. 10W-40 je tekutější za studena oproti 15W-40. Viz. technické listy výrobců atd., atd., atd. ..... 15W-40 nepatří do motoru 1.6, do 1.3 může být, protože 1.6 má hydroštely a je třeba, aby tyto byly při studeném startu co nejřív zaolejovány. U 15W-40 je to o několik sekund později. Jinak 10W-40 bych se nebál v případě 1.3 použít, řekl bych že je to jakýsi zlatý střed pro všechny felicie. Není třeba se bát řečí o rozpuštění jakýchsi úsad a ucpání a zadření motoru. Nepíše se rok 1969, nejezdíme už ve starých dobrých Š 1000 MB na olej M6A. V případě, že nevím, co tam byl za olej, tak zkrátit interval první výměny (výměna filtru je jistě samozřejmostí). Jsou lidi, co jezdí dokonce s 1.3 na 5W-40 a bez problémů.
smazany clen - FK

Re: Jaký olej byste šoupli do 1.6ky?

Příspěvek od smazany clen - FK »

Keldon píše:Není to to samé. 10W-40 je tekutější za studena oproti 15W-40. Viz. technické listy výrobců atd., atd., atd. ..... 15W-40 nepatří do motoru 1.6, do 1.3 může být, protože 1.6 má hydroštely a je třeba, aby tyto byly při studeném startu co nejřív zaolejovány. U 15W-40 je to o několik sekund později. Jinak 10W-40 bych se nebál v případě 1.3 použít, řekl bych že je to jakýsi zlatý střed pro všechny felicie. Není třeba se bát řečí o rozpuštění jakýchsi úsad a ucpání a zadření motoru. Nepíše se rok 1969, nejezdíme už ve starých dobrých Š 1000 MB na olej M6A. V případě, že nevím, co tam byl za olej, tak zkrátit interval první výměny (výměna filtru je jistě samozřejmostí). Jsou lidi, co jezdí dokonce s 1.3 na 5W-40 a bez problémů.

Tak s tímhle bych do puntíku souhlasil.Pokud se bojíš,tak při přechodu na 10w40 u 1,3 můžeš první výměnu zkrátit na 5 000km.Po oleji castrol bych to udělal.Jinak už tu někdo psal,že mu u hydroštelů studený 15w40 způsoboval,že ventily měly jiné časování a nemohl studený motor natočit.
Uživatelský avatar
Atnarfus
Příspěvky: 4122
Registrován: úte 25. pro 2007 14:31:06
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaký olej byste šoupli do 1.6ky?

Příspěvek od Atnarfus »

Tekutější je, ale není to zase tak zásadní rozdíl. Rozhodně si nikdo nemůže představovat, že to nějak odpovídá tomu číslování. Že by 10W-40 byl o třetinu tekutější než 15W-40
smazany clen - FK

Re: Jaký olej byste šoupli do 1.6ky?

Příspěvek od smazany clen - FK »

Atnarfus píše:Tekutější je, ale není to zase tak zásadní rozdíl. Rozhodně si nikdo nemůže představovat, že to nějak odpovídá tomu číslování. Že by 10W-40 byl o třetinu tekutější než 15W-40

Aha,no za provozní teploty jsou na tom stejně,ale za nízkých teplot je 10w řidší a hned namaže.Za provozní teploty je 10w stejný,ne-li hustší olej.Je to jen o té pecifikaci.Do škody 105-130 bych to nedával. :)
ka-spel
Příspěvky: 1207
Registrován: pon 17. dub 2006 8:37:38
Bydliště: Prostějov
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaký olej byste šoupli do 1.6ky?

Příspěvek od ka-spel »

Atnarfus píše:
Bolthorn píše:
Atnarfus píše:Jo, dávat 1100 za olej do Feldy, to je fakt házení perel sviním.

Když měníš 3x za rok, to jako najedeš 45k km? Na takovou porci už bych si koupil nějaké auto.

Najedu tak 25tis. Měním po 8tis.


Proč tak brzo? Zvlášť při tvém nájezdu. Předepsáno je rok, nebo 15k km. Já měním po cca 14 měsících a 12k km.


Pokud jezdí couračky po městě, tak to není vůbec brzo. Hleděl jsem jak rychle dokáže být olej v takovém režimu vyčerpaný - alkalická rezerva na nule. Já mění taky tak. Akorát po dovolenkové střece to tam nechám do 9 tis.
ex nebožka 1,6 lpg Obrázek
roman200

Re: Jaký olej byste šoupli do 1.6ky?

Příspěvek od roman200 »

ja dávam castrol TWS 10w60 a lepší olej asi ani nie je
smazany clen - FK

Re: Jaký olej byste šoupli do 1.6ky?

Příspěvek od smazany clen - FK »

smazany clen - FK

Re: Jaký olej byste šoupli do 1.6ky?

Příspěvek od smazany clen - FK »

tak jsem se rozhodil pro ten 10W/40 nejspíš...motoru to neublíží, pač šlape jak hodinky a v zimě to bude líp mazat :)
MagicanBlack - FK

Re: Jaký olej byste šoupli do 1.6ky?

Příspěvek od MagicanBlack - FK »

10W 40 v pohode.. motor se docela uklidni..
Ted jsem pordidl Castrol Magnatec 10W 40.. za pohuhých 900 kč bylo toho 5 litrů... takze se to vyplatí ;)
smazany clen - FK

Re: Jaký olej byste šoupli do 1.6ky?

Příspěvek od smazany clen - FK »

Kastrol je nejlepší na vaření.Do motoru bych ho nedal.Takovej TAF do převodovky,to už je jiná káva.To ten Quartz7000 je lepší za stejný peníze.Ale nejsem jejich dealer,je to jen imho. ;) Každý tam může dát ćo chce.Jestli chceš mermomocí předražený olj,tak tam nalej shell.Ten je aspoň opravdu kvalitní,ale u nás je nejdražší v evropě.
smazany clen - FK

Re: Jaký olej byste šoupli do 1.6ky?

Příspěvek od smazany clen - FK »

Nevím, proč tady stále ještě někdo opěvuje Castrol Magnatec 10W-40. Je podstatně dražší než Total Quartz 7000, přitom má Castrol dle tech. listů horší parametry. Skutečně tvrdím, že není olej jako olej, i když vyhovuje urečitým normám A3, VW 500.00 atd., atd. I v rámci jedné viskózní třídy (např. 10W-40) jsou rozdíly v kvalitě. Je to asi jak s těmi maturanty. Ten, který odmaturoval na samé čtyřky, splnil stejné normy stejně jako ten s vyznamenáním.
smazany clen - FK

Re: Jaký olej byste šoupli do 1.6ky?

Příspěvek od smazany clen - FK »

Keldon píše:Nevím, proč tady stále ještě někdo opěvuje Castrol Magnatec 10W-40. Je podstatně dražší než Total Quartz 7000, přitom má Castrol dle tech. listů horší parametry. Skutečně tvrdím, že není olej jako olej, i když vyhovuje urečitým normám A3, VW 500.00 atd., atd. I v rámci jedné viskózní třídy (např. 10W-40) jsou rozdíly v kvalitě. Je to asi jak s těmi maturanty. Ten, který odmaturoval na samé čtyřky, splnil stejné normy stejně jako ten s vyznamenáním.


co si budeme povídat...firma, která má ve světě jméno, defacto jí zná každý motorista a je partnerem a třeba i sponzorem různých soutěží nebude produkovat výrobky, který budou levnější jak konkurence...je to především o jméně a přitom kvalitnější může být i jiný "noname" olej...prostě to je Castrol tak si to nechaj zaplatit...a to je všude...v PC, oblečení, jídlo...holt značka něco stojí ;) Jsem rád, že sem se dozvěděl o tom oleji Total, ušetřil sem pár stovek za ten Castrol :)
smazany clen - FK

Re: Jaký olej byste šoupli do 1.6ky?

Příspěvek od smazany clen - FK »

A vo vo vo tom ................to je. :)
Jurka - FK

Re: Jaký olej byste šoupli do 1.6ky?

Příspěvek od Jurka - FK »

Zase na opačnou stranu ten Total zase není známej nikde sem ho neviděl jentak prodávat atp. Zase podle čeho soudíte, že je tak dobrej? Ty technický listy zase nemusí být až tak pravdivé ne? Výrobci si rádi vymýšlejí zvlášt ti jejichž výrobky nejsou známý příliš jako Total... Na http://www.oleje.cz byl Total nejprodávanější výrobek, ale bylo to díky kvalitě nebo díky tomu jak je levný??? Když se nadtím tak člověk zamyslí, tak je možná lepší koupit něco značkovýho třeba ten Mogul... je známej používá ho mnohokrát více lidí jako třeba Total a je to taková jistota... To jen tak na zamyšlení
Bolthorn - FK

Re: Jaký olej byste šoupli do 1.6ky?

Příspěvek od Bolthorn - FK »

Nevím no, ale Total je docela známa značka....
smazany clen - FK

Re: Jaký olej byste šoupli do 1.6ky?

Příspěvek od smazany clen - FK »

To je tím,že jsme tady jako na vesnici a různí propagátoři a dealeři si tady slidma dělají,co ctějí.V době,kdy tady byla akorát benzina,jsem v celý evropě viděl na vlastní oči pumpy společností Total,Esso Agip aFina.Ani Aral a Omv nebylo tenkrát moc vidět.Oleje Fuchs zná v Německu každej blbec. :?
Jurka - FK

Re: Jaký olej byste šoupli do 1.6ky?

Příspěvek od Jurka - FK »

Mě stejně zaráží, že je ten TOTAL, tak levnej....až moc levnej... jestli je to vůbec origo
Bolthorn - FK

Re: Jaký olej byste šoupli do 1.6ky?

Příspěvek od Bolthorn - FK »

Jurka píše:Mě stejně zaráží, že je ten TOTAL, tak levnej....až moc levnej... jestli je to vůbec origo

ježíš, co to furt řešíš! Hlavní je že je odzkoušený a každý ho chválí a nemá s ním špatné zkušenosti! Je levný no, tak buďme rádi, že se ještě najde levný a kvalitní olej... Už to tady někdo vysvětloval, že u těch drahých se platí jen za jméno značky... Vždyť si sám psal na začátku, že Ti jde o cenu...
Jurka - FK

Re: Jaký olej byste šoupli do 1.6ky?

Příspěvek od Jurka - FK »

Sám nevím proč to tolik řeším....
ka-spel
Příspěvky: 1207
Registrován: pon 17. dub 2006 8:37:38
Bydliště: Prostějov
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaký olej byste šoupli do 1.6ky?

Příspěvek od ka-spel »

roman200 píše:ja dávam castrol TWS 10w60 a lepší olej asi ani nie je


Mobil 1 5W50
ex nebožka 1,6 lpg Obrázek
blow.fishy - FK

Re: Jaký olej byste šoupli do 1.6ky?

Příspěvek od blow.fishy - FK »

Cau feldaci.Koupil jsem motorovy olej http://www.oleje.cz/eshop/show_prod.php?id=607 a k tomu jeste přísadu http://www.oleje.cz/eshop/show_prod.php?id=796 Myslite,ze tim motoru prospeju,nebo mu tim muzu i nejak pohorsit?Mam najeto 135tkm.Generalka byla ve 127tkm a prej tam byl texaco olej..Dik za rady
Hans - FK

Re: Jaký olej byste šoupli do 1.6ky?

Příspěvek od Hans - FK »

No já těm aditivům moc nevěřím. Kamarád nalil aditivum do dieselu s 350t km a za 500km zadřel kliku. :? Nemáš ani najeto moc kilometrů. 135t km je nic.
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaký olej byste šoupli do 1.6ky?

Příspěvek od 103457 »

Hans
To ale není vina aditiva, ale toho co to do takovýho motoru nalil. Vznětový motory tvoří carbony zejména pokud už má nalítáno 350tis a jestli je ten aditiv rozpustil, tak se není divit, že se ta klika kousla.
ka-spel
Příspěvky: 1207
Registrován: pon 17. dub 2006 8:37:38
Bydliště: Prostějov
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaký olej byste šoupli do 1.6ky?

Příspěvek od ka-spel »

Škoda peněz. To je lepší http://oleje.cz/eshop/show_prod.php?id=757 nebo to vrazit do lepšího oleje.
ex nebožka 1,6 lpg Obrázek
Uživatelský avatar
Ravo
Příspěvky: 62
Registrován: pon 12. čer 2006 15:25:29
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaký olej byste šoupli do 1.6ky?

Příspěvek od Ravo »

Dávám ten nejlevnější olej co seženu aby splňoval parametry 10W-40 a hlavně API SJ (momentálně je to ESSO Uniflo myslím - prodává mi to kámoš ze servisu, kde to dávaj). To jí holce musí stačit a řekl bych že v pohodě, najeto 350tis! a nežere olej (cca 0,5litru na 15tis km) a klapka je taky čistá (držím to na spodní rysce), měním až nejdřív po 15tis. ale spíš pozdějc (než se k tomu dostanu a najdu si čas...takže 16-17 reálný intervaly
Felicia 1.6 GLX - Old Face Hot Chilli Metalista
Obrázek
ka-spel
Příspěvky: 1207
Registrován: pon 17. dub 2006 8:37:38
Bydliště: Prostějov
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaký olej byste šoupli do 1.6ky?

Příspěvek od ka-spel »

To moc přeháníš :!: Pokud nejezdíš denně dlouhé štreky, ale i tak je to moc. Mám možnost v laboratoři si změřit vzorky olejů a při denních krátkých pojížďkách je olej po 7 tis. totálně vyčerpaný (TBN = 0).
ex nebožka 1,6 lpg Obrázek
smazany clen - FK

Re: Jaký olej byste šoupli do 1.6ky?

Příspěvek od smazany clen - FK »

já dávám Valvo durablend 10W40
Uživatelský avatar
Ravo
Příspěvky: 62
Registrován: pon 12. čer 2006 15:25:29
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaký olej byste šoupli do 1.6ky?

Příspěvek od Ravo »

ka-spel píše:To moc přeháníš :!: Pokud nejezdíš denně dlouhé štreky, ale i tak je to moc. Mám možnost v laboratoři si změřit vzorky olejů a při denních krátkých pojížďkách je olej po 7 tis. totálně vyčerpaný (TBN = 0).


Hmmm...nechápu to...když výrobce psal interval 15tis v době, kdy aditiva v olejích byly na úplně jiné urovni než dnes (cca 10 let vývoje), tak snad věděl o čem mluví. A musel počítat spíš s horší variantou chování se k motoru...tak kde je problém?
A nevěřím že by při vývoji něco podceňovali a neměřili jak se to chová....přecejenom je to VW motor že ;-)
Felicia 1.6 GLX - Old Face Hot Chilli Metalista
Obrázek
Uživatelský avatar
DonSalieri
Příspěvky: 111
Registrován: sob 13. zář 2008 22:37:14
Bydliště: Prostějov

Re: Jaký olej byste šoupli do 1.6ky?

Příspěvek od DonSalieri »

Problem je v tom, ze 15tis km je maximalni interval uvazovany za idealnich podminek,tedy dlouhe trasy se zahratym motorem..Pokud jezdis kombinaci mesto a delsi trasy dal bych interval na 10 tis v pripade castych kratkych tras klidne 7tis jak psal Kaspel..Olej je totiz studenymi starty dost namahan....Jinak jeste k tomu aditivu, osobne bych ho tam taky nedaval staci dobrej olej a to jsi vybral na vybornou a pravidelne menit..Pokud chces pro auto neco extra radsi muzes zkratit interval vymeny coz je asi to nejlepsi co muzes udelat..
1.9TD Passat Variant....
Odpovědět