Řídící jednotka

MPi 1AV
AEE
kadaboy
Příspěvky: 15
Registrován: pát 14. kvě 2004 15:22:02

Řídící jednotka

Příspěvek od kadaboy »

Cau lidi, mám dlouhodobější problém s feldou - cuká a ztrácí výkon při určitých otáčkách. Zkoušelo se měnit už hodně věcí kromě jedné a to řídící jednotka. Je tady trošku problém v tom, že mám ŘJ bez imobilizéru a kupovat novou aniž bych věděl, že to pojede, je zbytečný. Chtěl bych někoho s ŘJ bez imobilizéru poprosit, zda by tu byla možnost vyzkoušet a projet se s jinou řídící jednotkou? Jsem z Pardubic. Moc díky za pomoc.
Bolthorn - FK

Re: Řídící jednotka

Příspěvek od Bolthorn - FK »

Tak sem napiš, co jsi vše měnil a tak... Třeba si na něco zapomněl a nakonec to nemusí být ani RJ..
kadaboy
Příspěvky: 15
Registrován: pát 14. kvě 2004 15:22:02

Re: Řídící jednotka

Příspěvek od kadaboy »

Měněno bylo: svíčky, lambda, kabely ke svíčkám, palec k rozdělovači. Bylo to u třech elektrikářů, kteří měřili tlak čerpadla, vstřiky, zapal cívku. Čištěna škrtící klapka, provedeno základní nastavení. Měřeny emise a ukazují, že motor šlape jak víno a nemá špatný spalování, ba naopak, prý lepší jak nový motor. Přesto zéjména kolem 2,5tis a přes 3 tis otáček motor v zápřahu (do kopece, plný auto) ztratí výkon, cuká a prostě se mu nechce. Pěnez už to stálo dost a žádný výsledky. Bylo mi doporučeno vyzkoušet řídící jednotku, protože vše šlape jak má. Našel by se tu někdo, kdo by mi s tím pomohl?
Uživatelský avatar
MajklGT
Příspěvky: 401
Registrován: čtv 05. říj 2006 19:30:21
Bydliště: Ivančice
Kontaktovat uživatele:

Re: Řídící jednotka

Příspěvek od MajklGT »

Na aukru jsem jednu RJ videl za 300Kc.
kadaboy
Příspěvky: 15
Registrován: pát 14. kvě 2004 15:22:02

Re: Řídící jednotka

Příspěvek od kadaboy »

Přeci jenom bych to chtěl prvně vyzkoušet než kupovat, i když 300 je dobrá cena, ale už tam asi není...
Uživatelský avatar
MajklGT
Příspěvky: 401
Registrován: čtv 05. říj 2006 19:30:21
Bydliště: Ivančice
Kontaktovat uživatele:

Re: Řídící jednotka

Příspěvek od MajklGT »

Jasne. Jeste tam je. Aukce konci za 12hod (21:55)
http://www.aukro.cz/item373008460_skoda ... 6_mpi.html
kadaboy
Příspěvky: 15
Registrován: pát 14. kvě 2004 15:22:02

Re: Řídící jednotka

Příspěvek od kadaboy »

Díval jsem se na to číselné označení a je tam na konci AG. Já mám L. Tuším, že jsem se jednou ptal na ty označení a ekvivalent k L je AF, ale nejsem si ted jist. Nechá se to někde zjistit? POdle mě AG bude mít imo
Uživatelský avatar
MajklGT
Příspěvky: 401
Registrován: čtv 05. říj 2006 19:30:21
Bydliště: Ivančice
Kontaktovat uživatele:

Re: Řídící jednotka

Příspěvek od MajklGT »

Tak to bohuzel nevim :(
Uživatelský avatar
Vici
Příspěvky: 1278
Registrován: úte 16. pro 2003 16:17:43
Bydliště: Rožnov p.R.
Kontaktovat uživatele:

Re: Řídící jednotka

Příspěvek od Vici »

kadaboy píše:Díval jsem se na to číselné označení a je tam na konci AG. Já mám L. Tuším, že jsem se jednou ptal na ty označení a ekvivalent k L je AF, ale nejsem si ted jist. Nechá se to někde zjistit? POdle mě AG bude mít imo

AG ma imo
O1 Combi ASZ 204PS/461Nm, Galaxy AUY 149PS/368Nm, Sharan AUY 4motion série, Favorit Silver Line 50kW
kadaboy
Příspěvky: 15
Registrován: pát 14. kvě 2004 15:22:02

Re: Řídící jednotka

Příspěvek od kadaboy »

Díky Vici.
Koukám, že se ale asi nenajde někdo, kdo by mi pomohl to vyzkoušet:(
ohm

Re: Řídící jednotka

Příspěvek od ohm »

to kadaboy: zdar, přišel jsi na něco? já mám podobný problém, dusí a cuká do 2000 ot/min, plyn na zemi, jen to chrchlá a poskakuje, po překročení 2000 ot., přibližně, to naskočí a valí jak má...projevuje se to hlavně po opětovném nastartování, pokud to stojí přes noc a nastartuju, tak nic, stačí popojet, chcipnout, znovu nastartovat, není možné se s tím domluvit...
ohm

Re: Řídící jednotka

Příspěvek od ohm »

abych to ještě upřesnil, volnoběh šlape krásně, je tam jakoby díra na plynu, při lehkém pošlápnutí plynu má motor tendenci chcípnout, otáčky vyběhnou jen při delším sešlápnutí...
kadaboy
Příspěvky: 15
Registrován: pát 14. kvě 2004 15:22:02

Re: Řídící jednotka

Příspěvek od kadaboy »

Ne e, na nic jsem nepřišel, protože bohužel se nikdo nenašel, kdo by mi to půjčil:( Ten tvůj problém je asi trošku jinačí a myslím, že jsem někde tady ve foru viděl něco podobnýho, ale už si nevzpomínám, čím to bylo. Zkoušel jsi s tím něco dělat?
ohm

Re: Řídící jednotka

Příspěvek od ohm »

zdar, jasně, že jsem s tím něco dělal, po nekonečném bádání, ježdění po servisech jsem to už pomalu vzdal, ted už jen sem tam pročtu forum, jestli se neobjeví něco podobného. Mám s tím neuvěřitelné problémy, začlo to chodem na 3 válce, špatný vstřikovač, dal se nový, jelo to, ale objevilo se to zas, vadný vstřikovač, reklamace, údajně se při výměně benzínového potrubí dostaly do systému nečistoty, do toho ve vysokých otáčkách nahodilý jev: krátkodobý pokles výkonu, jakoby to přestane dávat benzín, prostě nejede, při předjíždění fakt "zábava", ted ještě to, co jsem popisoval, dusí se v nizkých otáčkách... :cry:
kadaboy
Příspěvky: 15
Registrován: pát 14. kvě 2004 15:22:02

Re: Řídící jednotka

Příspěvek od kadaboy »

Vstřikovačem jsem myslel, že to taky je. Ale poté, co mi to změřili dva nezávislý elektikáři, tak mě ujistili, že je vše ok. Jeden hází zkrat na kostru, ale prý je v pohodě. U tebe počítač nic nepíše?
ohm

Re: Řídící jednotka

Příspěvek od ohm »

háže to závadu vstř. ventilu č.1, no, mám tam schované ještě tři nové vstřikovače, jeden se už vyměnil, takže tam zkusím dat zbylé tři, ať jsou všechny 4 nové a funkční a uvidím, při poslední debatě s elektřikářem říkal, že jak odejde jeden, nakonec odejdou všechny, každopodně posledně se zaměřil hlavně na tříválcový chod, ted se zkusíme zaměřit na to, že se to dusí a je díra na plynu...a uvidíme, jo, ještě jedna poznámka, je tam jednotka CIMBU (je to r. v. 97, takže jsem potřeboval upravit nízký volnoběh), slyšel jsem taky takové názory, jakmile se vymění jednotka u auta, co má nějaké léta a km za sebou, začne to dělat problémy, prostě neměnit řídící jednotku, Cimbu to dělá výměným způsobem, možná, kdybych věděl, co to možná způsobí, ten volnoběh bych zkousl...
kadaboy
Příspěvky: 15
Registrován: pát 14. kvě 2004 15:22:02

Re: Řídící jednotka

Příspěvek od kadaboy »

O tom jsem neslyšel. Podle mě je to jedno, protože řídící jednotka musí být furt stejná, má stejný data atd. Ale třeba u tebe se taky klidně mohlo stát, že je v čudu. Kdyžtak potom ještě napiš jestli jste to nějak opravili.
ohm

Re: Řídící jednotka

Příspěvek od ohm »

jo, jasné, určitě napíšu, jak to dopadlo...
Uživatelský avatar
Vici
Příspěvky: 1278
Registrován: úte 16. pro 2003 16:17:43
Bydliště: Rožnov p.R.
Kontaktovat uživatele:

Re: Řídící jednotka

Příspěvek od Vici »

ohm píše:háže to závadu vstř. ventilu č.1, no, mám tam schované ještě tři nové vstřikovače, jeden se už vyměnil, takže tam zkusím dat zbylé tři, ať jsou všechny 4 nové a funkční a uvidím, při poslední debatě s elektřikářem říkal, že jak odejde jeden, nakonec odejdou všechny, každopodně posledně se zaměřil hlavně na tříválcový chod, ted se zkusíme zaměřit na to, že se to dusí a je díra na plynu...a uvidíme, jo, ještě jedna poznámka, je tam jednotka CIMBU (je to r. v. 97, takže jsem potřeboval upravit nízký volnoběh), slyšel jsem taky takové názory, jakmile se vymění jednotka u auta, co má nějaké léta a km za sebou, začne to dělat problémy, prostě neměnit řídící jednotku, Cimbu to dělá výměným způsobem, možná, kdybych věděl, co to možná způsobí, ten volnoběh bych zkousl...

vymenou jednotky nic nepokazis... to je blbost. pokud je funkcni bude fungoval jakakoliv...
svicky mas jake? resil sem trivalcovych chod hlavne za studena na kamosove 1,6 a bylo to svickama, dve zanovni densa (max 10tkm) mely praskly a jedna z nich dokonce rozpadly izolator
O1 Combi ASZ 204PS/461Nm, Galaxy AUY 149PS/368Nm, Sharan AUY 4motion série, Favorit Silver Line 50kW
ohm

Re: Řídící jednotka

Příspěvek od ohm »

svíčky tam jsou nové, bosche, ale ted řeším tu díru na plynu a to že se to prostě do 2 tis. ot. dusí, nechce to jet, tříválcový chod se vyřešil výměnou toho vstřikovače...a s tou řídící jednotkou to byl jen názor, který jsem někde zaslechl, takže pokud říkáš, že je to nesmysle, budu ti věřit...
ohm

Re: Řídící jednotka

Příspěvek od ohm »

tak problém vyřešen, vadné čerpadlo...nedávalo dostatečný tlak
slegrusik - FK

Re: Řídící jednotka

Příspěvek od slegrusik - FK »

Jak to čtu, člověk utratí nekřesťanský prachy než se dopídí k tomu, co jeho čtyřkolovému miláčkovi je! Moc rád bych vám poradil, ale bohužel tomu nerozumím.
Chci se zeptat jak se pozná chod motoru na tři válce!!! Díky ;)
Uživatelský avatar
MajklGT
Příspěvky: 401
Registrován: čtv 05. říj 2006 19:30:21
Bydliště: Ivančice
Kontaktovat uživatele:

Re: Řídící jednotka

Příspěvek od MajklGT »

Vetsinou podle zvuku.
Naposledy upravil(a) Peters56 dne čtv 25. úno 2010 17:04:44, celkem upraveno 1 x.
Důvod: předchozí citace, viz bod č. 4
slegrusik - FK

Re: Řídící jednotka

Příspěvek od slegrusik - FK »

MajklGT píše:
slegrusik píše:Jak to čtu, člověk utratí nekřesťanský prachy než se dopídí k tomu, co jeho čtyřkolovému miláčkovi je! Moc rád bych vám poradil, ale bohužel tomu nerozumím.
Chci se zeptat jak se pozná chod motoru na tři válce!!! Díky ;)


Vetsinou podle zvuku.


Nedokážu si představit ten zvuk! Něco jako nerovnoměrný chod motoru?
Uživatelský avatar
MajklGT
Příspěvky: 401
Registrován: čtv 05. říj 2006 19:30:21
Bydliště: Ivančice
Kontaktovat uživatele:

Re: Řídící jednotka

Příspěvek od MajklGT »

Tezko se to popisuje, ale myslim ze si to vystihl ;)
Naposledy upravil(a) Peters56 dne čtv 25. úno 2010 17:05:42, celkem upraveno 1 x.
Důvod: předchozí citace bod č. 4
kadaboy
Příspěvky: 15
Registrován: pát 14. kvě 2004 15:22:02

Re: Řídící jednotka

Příspěvek od kadaboy »

ohm
a ta díra na plynu byla jenom přesně ve dvou nebo to bylo nějaké rozmezí otáček? Taky jsem si myslel, že je to pal čerpadlem, ale měřili mi ho dva lidi a říkali že je ok...
kadaboy
Příspěvky: 15
Registrován: pát 14. kvě 2004 15:22:02

Re: Řídící jednotka

Příspěvek od kadaboy »

Muj problém vyřešen. Náhodou jsem narazil na inzerát ohledně řídící jednotky a souhlasilo koncový písmeno - L. Zajel jsem si pro ní, vyzkoušel a je to paráda, konečně zas motor má plynulý chod a jde pěkne bez škubání do otáček.
robin1 - FK

Re: Řídící jednotka

Příspěvek od robin1 - FK »

Sú nejaké odlišnosti medzi riadiacou jednotkou AG a AJ?
Uživatelský avatar
Vici
Příspěvky: 1278
Registrován: úte 16. pro 2003 16:17:43
Bydliště: Rožnov p.R.
Kontaktovat uživatele:

Re: Řídící jednotka

Příspěvek od Vici »

jo AG je ok, AJ má novější soft který je dost na prd... hlavně po startu kdy je venku teplo to dělá pěkný binec... AJ pokud možno nebrat
O1 Combi ASZ 204PS/461Nm, Galaxy AUY 149PS/368Nm, Sharan AUY 4motion série, Favorit Silver Line 50kW
robin1 - FK

Re: Řídící jednotka

Příspěvek od robin1 - FK »

Aha..., vďaka. Čítal som, že tu má (malo) viacero ľudí problém s so štartom v teplom období, len som nevedel, že je to záležitosť rj.
Naposledy upravil(a) Peters56 dne čtv 25. úno 2010 17:06:18, celkem upraveno 1 x.
Důvod: předchozí citace, bod č. 4
alwil

Re: Řídící jednotka

Příspěvek od alwil »

Chtěl bych se zeptat jaký je rozdíl AG AJ a M nebo jestli můžu zaměnit jednotku buď :a)032906030AJ za 032906030M
b)032906030AG za 032906030M
??
Díky předem za odpověď
Uživatelský avatar
lukydm
Příspěvky: 940
Registrován: sob 09. srp 2008 12:20:38
Bydliště: Prešov
Kontaktovat uživatele:

Re: Řídící jednotka

Příspěvek od lukydm »

typ M sa montoval od 96 do 98ST...volnobezne otacky mali vtedy cca640-740ot/min, boli prilis nizke :roll:
typ AG, AF a AJ sa montovali od 98NT...volnobezne otacky pozdvihli na cca720-820ot/min, volnobeh bol kludny a dalo sa pohnut s autom bez plynu :)
Felicia Combi 1.6M-E 69kW 1998 Re-born
Felicia FUN 1.6MPi 55kW 1999 "Auto které má na silnici úspěch"
http://www.feliciaklub.cz/forum/viewtop ... 48#p418448
Uživatelský avatar
MajklGT
Příspěvky: 401
Registrován: čtv 05. říj 2006 19:30:21
Bydliště: Ivančice
Kontaktovat uživatele:

Re: Řídící jednotka

Příspěvek od MajklGT »

Jeste se posunulo cervene pole o cca 600ot min u NT (NT 5500, ST 6100)
Uživatelský avatar
lukydm
Příspěvky: 940
Registrován: sob 09. srp 2008 12:20:38
Bydliště: Prešov
Kontaktovat uživatele:

Re: Řídící jednotka

Příspěvek od lukydm »

a ja som sa cudoval, ze na starej RJ typ M vytocim to cez 6000ot :D
a segrina NT typ AG len 5800ot :D
Felicia Combi 1.6M-E 69kW 1998 Re-born
Felicia FUN 1.6MPi 55kW 1999 "Auto které má na silnici úspěch"
http://www.feliciaklub.cz/forum/viewtop ... 48#p418448
Uživatelský avatar
MajklGT
Příspěvky: 401
Registrován: čtv 05. říj 2006 19:30:21
Bydliště: Ivančice
Kontaktovat uživatele:

Re: Řídící jednotka

Příspěvek od MajklGT »

Presne ;) Pry ta starsi jede lip (ma sw od VW a novejsi od Skody)
Uživatelský avatar
lukydm
Příspěvky: 940
Registrován: sob 09. srp 2008 12:20:38
Bydliště: Prešov
Kontaktovat uživatele:

Re: Řídící jednotka

Příspěvek od lukydm »

a ST ma ostrejsiu vacku! :!:
Docital som sa v servisnej prirucke :!:
Felicia Combi 1.6M-E 69kW 1998 Re-born
Felicia FUN 1.6MPi 55kW 1999 "Auto které má na silnici úspěch"
http://www.feliciaklub.cz/forum/viewtop ... 48#p418448
PJDefort - FK

Re: Řídící jednotka

Příspěvek od PJDefort - FK »

AJ točí 6200 :D
alwil

Re: Řídící jednotka

Příspěvek od alwil »

No, tak nakonec je moje závada řídící jednotkou, takže nemá někdo na prodej typ M ?
Uživatelský avatar
Vici
Příspěvky: 1278
Registrován: úte 16. pro 2003 16:17:43
Bydliště: Rožnov p.R.
Kontaktovat uživatele:

Re: Řídící jednotka

Příspěvek od Vici »

něco bych našel.. vici@centrum.cz
O1 Combi ASZ 204PS/461Nm, Galaxy AUY 149PS/368Nm, Sharan AUY 4motion série, Favorit Silver Line 50kW
alwil

Re: Řídící jednotka

Příspěvek od alwil »

Vlastně jsem zapoměl napsat to, kdyby jí měl někdo v okolí Plzeňska, Prahy - spíše středočeský kraj
Vici: díky za nabídku, ale Rožnov p.R je daleko :(
Uživatelský avatar
lukydm
Příspěvky: 940
Registrován: sob 09. srp 2008 12:20:38
Bydliště: Prešov
Kontaktovat uživatele:

Re: Řídící jednotka

Příspěvek od lukydm »

len jednej veci nechapem :roll: "Preco vyrobcom RJ bola Magnetti Marelly??? Made In Italy :roll: :roll:
Ked 1,3 maju Siemens Bosch Made in Germany
To len kvoli tomu, ze som uz po 4x menil RJ :roll:
Felicia Combi 1.6M-E 69kW 1998 Re-born
Felicia FUN 1.6MPi 55kW 1999 "Auto které má na silnici úspěch"
http://www.feliciaklub.cz/forum/viewtop ... 48#p418448
Uživatelský avatar
Vici
Příspěvky: 1278
Registrován: úte 16. pro 2003 16:17:43
Bydliště: Rožnov p.R.
Kontaktovat uživatele:

Re: Řídící jednotka

Příspěvek od Vici »

4x jsi měnil jednotku? tak to asi nebude ten problém v jednotce, spíš výsledek problému...
O1 Combi ASZ 204PS/461Nm, Galaxy AUY 149PS/368Nm, Sharan AUY 4motion série, Favorit Silver Line 50kW
Uživatelský avatar
MajklGT
Příspěvky: 401
Registrován: čtv 05. říj 2006 19:30:21
Bydliště: Ivančice
Kontaktovat uživatele:

Re: Řídící jednotka

Příspěvek od MajklGT »

1.3MPi ma Siemens a 1.6 Marelli
Bosch ma 1.3 BMM
Uživatelský avatar
lukydm
Příspěvky: 940
Registrován: sob 09. srp 2008 12:20:38
Bydliště: Prešov
Kontaktovat uživatele:

Re: Řídící jednotka

Příspěvek od lukydm »

dneska som to tocil na 6400ot :shock: :shock: a to este chcelo ist, len som sa uz bal, ze sa nieco stane
Typ AG
Felicia Combi 1.6M-E 69kW 1998 Re-born
Felicia FUN 1.6MPi 55kW 1999 "Auto které má na silnici úspěch"
http://www.feliciaklub.cz/forum/viewtop ... 48#p418448
Tony

Re: Řídící jednotka

Příspěvek od Tony »

Co je potřeba nastavit při výměně řídící jednotky(klapku, imo)?
kadaboy
Příspěvky: 15
Registrován: pát 14. kvě 2004 15:22:02

Re: Řídící jednotka

Příspěvek od kadaboy »

Po X letech mám zas problém s feldou, opět to vypadá na řídící jednotku, ale problém je, že ji už nemůžu sehnat.
Nemáte někdo řídící jednotku na 1.6 bez imobilizéru - označení končí L nebo AF?
Díky
Uživatelský avatar
lukydm
Příspěvky: 940
Registrován: sob 09. srp 2008 12:20:38
Bydliště: Prešov
Kontaktovat uživatele:

Re: Řídící jednotka

Příspěvek od lukydm »

Bez IMO asi ne :) Cez VAG sa to da nakodovat...
Na bazosi je plno dielov na feldy
Felicia Combi 1.6M-E 69kW 1998 Re-born
Felicia FUN 1.6MPi 55kW 1999 "Auto které má na silnici úspěch"
http://www.feliciaklub.cz/forum/viewtop ... 48#p418448
Xyz255
Příspěvky: 295
Registrován: čtv 08. kvě 2014 14:45:04
Bydliště: Vyškov
Kontaktovat uživatele:

Re: Řídící jednotka

Příspěvek od Xyz255 »

Když bych si chtěl zvednout volnoběh bez čipu na OF záměnou za novější jednotku, můžu to udělat i bez výměny vačky nebo bych musel měnit i vačku za novější, aby to nebylo všelijak dodrbaný?
kadaboy
Příspěvky: 15
Registrován: pát 14. kvě 2004 15:22:02

Re: Řídící jednotka

Příspěvek od kadaboy »

lukydm píše:Bez IMO asi ne :) Cez VAG sa to da nakodovat...
Na bazosi je plno dielov na feldy
Můžeš mi prosím napsat postup, jak to myslíš nakodovat? Klíč mám obyč bez IMO, v autě nemám IMO. Koupim se jednotku s IMO, co tedy udělat?
Moc díky
Uživatelský avatar
Maty
__________________
__________________
Příspěvky: 5680
Registrován: sob 01. bře 2008 9:52:40
Bydliště: Liberec 11
Kontaktovat uživatele:

Re: Řídící jednotka

Příspěvek od Maty »

Co dodělat? .... Imo jednotku, kroužek okolo spínačky, čipy do klíče ... a pokud pak znáš PIN od imo tak přes VAg nakódovat nové klíče k jednotce imo a pak přizpůsobit jednotku imo k řj motoru


Nebo vzít tu jednotku s imo co jsi koupil .. odnést jí k někomu kdo se tím zabývá a on by ti měl být schopný ti to imo z té ŘJ deaktivovat (nejde to přes vag ... musí se programovat přímo ŘJ motoru)
Největším problémem všech informací je to, že je nikdo nechce HLEDAT !!!
Bylo ...Škoda Felicia GLXi 1.3Mpi 50kW r.v.1998 ... zelená .... Blíže --->ZDE<---
Bylo ...Citroën C5 Tourer 2.2HDi 125kw r.v. 2008 ... stříbrná
Je ... BMW F31 318d 105kw r.v. 2013 ... stříbrná
Odpovědět