1.6 po startu vynechává

MPi 1AV
AEE
Borderer
Příspěvky: 28
Registrován: pon 24. bře 2014 17:40:09
Bydliště: Trutnov
Kontaktovat uživatele:

1.6 po startu vynechává

Příspěvek od Borderer »

Pročetl jsem celou sekci, ale myslím si, že sem nenašel to, co sem hledal.
Začala mne zlobit 1.6tka, najeto 230t km. Když za studena či vlažna nastartuju, chvíli pravidělně "bafá" do vejfuku. Asi tedy vynechává, ale motor se neklepe. Při přidání plynu se nezadusí, zvednou se otáčky a frekvence "bafání" se zvýší. Takhle to zlobí 10-15 sekund po startu, pak se to srovná. Koukal sem do VAGu a tam sem nenašel žádnou chybu. Jen asi rok zpátky tam byla sporadická chyba na 4. vstřiku, ale od té doby se neobjevila. V zapalování měněno svíčky, kabely, zapalovací modul a před půlrokem víčko a palec na rozdělovači. Jezdím na LPG (sekvence), startuji pokaždé na benzín. Nenapadá něco někoho? Povaha závady mne poměrně omezuje ve zkoušení co to může být, když mám jen pár vteřin. :? Jak musí být vstřik KO, aby ho vyhodila jednotka? Jestli nemůže být načatý/přicpaný a chvíli mu trvá, než se srovná. V nádrži mám kvůli biosračkám cosi od OMW 100... Ještě mne napadlo, jestli to nemůže být kombinace tohohle benzínu s mírně rozhašeným předstihem, leč rozhašený je asi dva roky a objevilo se to až teď.

P.S. Pověstný hrubý chod na studeném motoru to není, ten mne provází také. :D
Uživatelský avatar
JoS
Příspěvky: 258
Registrován: čtv 07. led 2010 17:02:30
Bydliště: Pardubice/Seč

Re: 1.6 po startu vynechává

Příspěvek od JoS »

Asi před 5 lety jsme tady řešili, že hláška sporadická závada vstřiku je ve skutěčnosti způsobená vadným/opotřebeným podtlakovým regulátorem tlaku paliva ve vstřikovací liště. Způsobuje to také díru na plynu při přidání z nulové polohy plynového pedálu a hrubý chod studeného motoru za letního počasí nad 15°C.
http://www.skoda-dily.cz/nahradni-dil/0 ... -3488.html
Odpovědět