Dusí se při přidání plynu

MPi 1AV
AEE
Fildas
Příspěvky: 13
Registrován: sob 06. úno 2016 18:34:20
Bydliště: Opava
Kontaktovat uživatele:

Dusí se při přidání plynu

Příspěvek od Fildas »

Zdravím, píšu sem jestli by mi někdo dokázal poradit, procházel jsem 1.6kové forum ale koukám že se tyhle závady projevujou lidem trochu rozdílně a pokaždé s jinou příčinou.. Já nastartuju, je jedno jestli za tepla nebo za studena, chvíli jde motor normálně hezky za plynem, a pak to začne, podržím plyn v určitých otáčkách a ty začnou lítat nahoru a dolů, prostě se to přidusí, pak se zase chytne a pořád dokola, prostě si to při přidání dělá co chce, a občas se podaří že když pedál překročí nějakou hranici tak ve vysokých už to zase reaguje normálně, rozjet se je dost problém. Je fakt jedno jakou má motor teplotu. Už jsem měnil čidlo teploty, dostal jsem přes známého modul s klapkou které normálně jezdily a žádný rozdíl, akorát teda nová klapa drží líp volnoběh, vytahoval jsem paliváč, ten byl nedávno měněný, vložku čerpadla, všechno čistounké, věci k zapalování se zdají být ok, a svíčky nové, zkoušel jsem ty finty s baterkou nebo 1kou pojistkou, samozřejmě nic. Neměl jsem přístup k diagnostice, ted mi ji teprve známý bude dělat ale předpokládám že zjistíme velké kulové jak už to bývá. Pořád přemýšlím jestli čerpadlo už nemuže mít slabý tlak, ale beztak ho koupím a bude to to samé. Už mě nenapadá co by to ještě mohlo být, pochybuju že by odešla jednotka... Má někdo jiný tip? předem díky
Fildas
Příspěvky: 13
Registrován: sob 06. úno 2016 18:34:20
Bydliště: Opava
Kontaktovat uživatele:

Re: Dusí se při přidání plynu

Příspěvek od Fildas »

Jinak teda motor nevynechává, pořád jde na čtyři. Feldu jsem vždycky vychvaloval a mám to vozítko rád, ale když vidím kolik je s tímhle motorem problémů.. škodovky byly zlaté dokud tam DASS ATOO :salut: nezačlo cpát svoji užasnou techniku :roll:
ferdamravenec
Příspěvky: 4170
Registrován: čtv 13. led 2011 6:18:25
Bydliště: Horní Podluží
Kontaktovat uživatele:

Re: Dusí se při přidání plynu

Příspěvek od ferdamravenec »

nemáš vyplněno odkud jsi

pro mne by nebyl problém , půjčit ti čerpadlo z mého auta a namundit tvoje - rychle by se poznalo jestli je dobrý

jinak ještě katík , a výfuk - poslední díl (pokud je plněný vatou)
Fildas
Příspěvky: 13
Registrován: sob 06. úno 2016 18:34:20
Bydliště: Opava
Kontaktovat uživatele:

Re: Dusí se při přidání plynu

Příspěvek od Fildas »

Jo omlouvám se už vyplněno, jsem z Opavy, asi to koukám bude daleko.. Ale díky za nabídku, no ještě jedině ten výfuk, to mě nenapadlo zkusit, že by byl třeba kat vysypaný? to zase musím říct že na emisích mi to vždycky chválili že to má lepší hodnoty než některé nové klebety, ale tak mohl se rozpadnout že
Fildas
Příspěvky: 13
Registrován: sob 06. úno 2016 18:34:20
Bydliště: Opava
Kontaktovat uživatele:

Re: Dusí se při přidání plynu

Příspěvek od Fildas »

Tak dneska vyzkoušeno nové čerpadlo, a nic. komplet jsem odpojil výfuk, zkontroloval rozvody, znova kontrola rozdělovače, chová se to furt stejně, cokoliv s tím udělám tak bez rozdílu :-( stokrát nic umořilo vola, fakt :hlava:
Uživatelský avatar
JoS
Příspěvky: 258
Registrován: čtv 07. led 2010 17:02:30
Bydliště: Pardubice/Seč

Re: Dusí se při přidání plynu

Příspěvek od JoS »

Tenhle regulátor tlaku ve vstřikovací liště způsobuje řadu problémů, když je vadný. A nemusí mít jen proděravělou membránu, po čase bývá unavený a minimálně už neureguluje přechodové stavy při přidání plynu. A navíc je v něm totiž taky sítko a to může být plné svinstva. http://www.skoda-dily.cz/nahradni-dil/036133035a-regulator-tlaku-paliva-oe-3488.html
Taky musí být v pořádku ta podtlaková hadička, která řídí jeho tlak.
Fildas
Příspěvky: 13
Registrován: sob 06. úno 2016 18:34:20
Bydliště: Opava
Kontaktovat uživatele:

Re: Dusí se při přidání plynu

Příspěvek od Fildas »

Ten regulátor jsem právě vyndával, a je fakt že bylo trochu zanesené to sítko, tak jsem pořádně vyčistil a složil, hadička zdá se že saje vpohodě. no a dneska se stavil kamarád se stejnou feldou, tak jsme ještě zkusili přehodit snímač tlaku vzduchu a vypadá to že je to tím, teda nejede to ještě uplně ideálně, chová se to jak koktávka ftédéíčku, říkám tomu auto kývajících hlav :-D prostě rozjezd je takový vlažný a od určitých otáček najednou táhne krásně, jako se chová motor s turbem :-D ale už zmizelo to šílené dusení, a dá se stím normálně jet. tak v sobotu by měl přijít snímač tak snad už to bude dobré, poskládam to a už na to nešáhnu :-D no němčoury jsem při tom hledání proklel snad tisíckrát :twisted:
ferdamravenec
Příspěvky: 4170
Registrován: čtv 13. led 2011 6:18:25
Bydliště: Horní Podluží
Kontaktovat uživatele:

Re: Dusí se při přidání plynu

Příspěvek od ferdamravenec »

a po výměně snímače proběhlo nastavení ŘJ/klapky ?
Fildas
Příspěvky: 13
Registrován: sob 06. úno 2016 18:34:20
Bydliště: Opava
Kontaktovat uživatele:

Re: Dusí se při přidání plynu

Příspěvek od Fildas »

ne to už jsem neudělal :-( byla tma a kosa tak jsme to jen rychle přehodili, ale napadlo mě to až doma že jsem to měl udělat než to někde projedu... každopádně uvidím v sobotu, jestli to zas nepojede tak už mě trefi ...
OldSchool

Re: Dusí se při přidání plynu

Příspěvek od OldSchool »

Zdravím kolegu z Opavy :-) Sice Ti neporadím, ale máme doma podobný případ s 1.3 50kW, když je třeba trošku vlhko nebo auto déle stojí (třeba 3dny), tak nastartuje, ale jakoby jeden válec vynechával. Vypozoroval jsem akorát, že po PRUDKÉM přidání plynu se začne dusit ještě více, ovšem při pozvolném přidávání do otáček je vše v nejlepším pořádku. Což je i tak dost na prd, když se chcete rozjet na křižovatce.

Mimochodem, neuškodil by nějaký sraz třeba na jaře v Opavě s lidmi třeba z okolí :)
Fildas
Příspěvky: 13
Registrován: sob 06. úno 2016 18:34:20
Bydliště: Opava
Kontaktovat uživatele:

Re: Dusí se při přidání plynu

Příspěvek od Fildas »

tohle jsou hrozné závady, občas to bývá uplně kravina co nenapadne člověka vůbec hledat, jedině vylučovací metodou.. Třeba jestli už nemáš čerpadlo slabé, když to pomalu za plynem jde, nebo jak jsou na tom paliváč a svíčky... ja se teď jen modlím do zítřka, ještě pak udělám to nastavení a musí to být dobré!! jinak nějaký sraz proč ne :-)
OldSchool

Re: Dusí se při přidání plynu

Příspěvek od OldSchool »

Přesně tak, potom aby jsi byl děd vševěd :-D Tak super, jenomže kdy a kde? Někdy na jaře by to chtělo :-) Až budu mít obuto na letní :lol:
Fildas
Příspěvky: 13
Registrován: sob 06. úno 2016 18:34:20
Bydliště: Opava
Kontaktovat uživatele:

Re: Dusí se při přidání plynu

Příspěvek od Fildas »

Takže snímač vzduchu nepomohl, zkoušel jsem po výměně akorát reset nastavení, kolega s diagnostikou stále nedorazil.. Už jsem prošel snad všechno, nechápu to...
Fildas
Příspěvky: 13
Registrován: sob 06. úno 2016 18:34:20
Bydliště: Opava
Kontaktovat uživatele:

Re: Dusí se při přidání plynu

Příspěvek od Fildas »

Jo jo dá se nějak na jaře, pokud už mi velectěný pan motor pojede :hlava: , jinak ještě mám v záloze rapida 130ku v nejhorším :-D tak bychom se domluvili, jsi přímo z Opavy? místo nevím ale možností by bylo dost. no gumy mě tež čekají, kua samá investice poslední dobou, a to je jen felda
Uživatelský avatar
old.school
Příspěvky: 65
Registrován: pon 05. říj 2015 19:55:40
Bydliště: Opava
Kontaktovat uživatele:

Re: Dusí se při přidání plynu

Příspěvek od old.school »

Ano, jsem přímo z Opavy. Někde se sejdeme a je celkem jedno s čím :D Jinak jaké gumy potřebuješ? :P
Old.School
Škoda Felicia (1999) Magic2, 1.3MPi 50kW, posilovač, ABS
ferdamravenec
Příspěvky: 4170
Registrován: čtv 13. led 2011 6:18:25
Bydliště: Horní Podluží
Kontaktovat uživatele:

Re: Dusí se při přidání plynu

Příspěvek od ferdamravenec »

už to máš vyřešený ? nebo ne ?
Fildas
Příspěvky: 13
Registrován: sob 06. úno 2016 18:34:20
Bydliště: Opava
Kontaktovat uživatele:

Re: Dusí se při přidání plynu

Příspěvek od Fildas »

Ještě ne, teď na to zas nebyl čas, ale chcu ještě tento týden skočit za jedním známým co dělá mechanika že bych mu to tam nechal, já už sem zkusil co se dalo takže jsem fakt zvědavý na co on přijde, hlavně aby už jezdila konečně, v těch sračkách co jsou venku jezdím ted na kole do práce a už mě to fakt nebaví :x
ferdamravenec
Příspěvky: 4170
Registrován: čtv 13. led 2011 6:18:25
Bydliště: Horní Podluží
Kontaktovat uživatele:

Re: Dusí se při přidání plynu

Příspěvek od ferdamravenec »

jelikož jsi manipuloval s regulátorem , můžeš mít jen poškozenou hadičku

taky jsem to řešil - dělal jsem na autě : výfuk , brzdový palivový a odvzdušňovací potrubí , a pak to začalo blbnout
prostě jak jsem bojoval s trubkama tak jsem se o ni opřel

vyměnil jsem ji sice i s regulátorem (nechtěl jsem s ní zbytečně manipulovat) a je to zase OK

ačkoli je gumová , tak po těch letech je křehčí , měl jsem tam dírku jak od špendlíku
Fildas
Příspěvky: 13
Registrován: sob 06. úno 2016 18:34:20
Bydliště: Opava
Kontaktovat uživatele:

Re: Dusí se při přidání plynu

Příspěvek od Fildas »

zkusím ji ještě vyměnit, ja ji sice odpojoval až jak to blblo ale muže tam být nějaká minidírka, i když podtlak v ní byl, ale nemusí to být poznat že.. no a když to nepomůže zkusím ještě vstřiky i s lištou, a pak už fakt nevim, auto už mi tři týdny stojí protože jsem totalně ztratil chut na tom něco dělat, uvidíme no
Fildas
Příspěvky: 13
Registrován: sob 06. úno 2016 18:34:20
Bydliště: Opava
Kontaktovat uživatele:

Re: Dusí se při přidání plynu

Příspěvek od Fildas »

Dneska další marný pokus, z druhého auta jsem vyzkoušel všechny vstřiky, regulátor tlaku s hadičkou a nic, vyzkoušeno snad všechno co na tom je a chová se to pořád stejně. začínám si myslet jestli to není nějak posedlé ďáblem nebo co...
Fildas
Příspěvky: 13
Registrován: sob 06. úno 2016 18:34:20
Bydliště: Opava
Kontaktovat uživatele:

Re: Dusí se při přidání plynu

Příspěvek od Fildas »

Tak to vypadá že felda už jede, nevěřil jsem tomu ale diagnostika nakonec pomohla, stačil levný kabel, ale puvodní problém musel být bud ten snímač vzduchu nebo klapka, jenom v té nedočkavosti jsem chyby smazal bez uložení... takže na to co jsem byl nejvíc zvědavý se pořádně už nedovím, teď se jen modlit ať to drží :-D
Odpovědět