Kladka napínání řemene alternátoru

MPi 1AV
AEE
vita.nek
Příspěvky: 6
Registrován: úte 01. pro 2015 15:10:40

Kladka napínání řemene alternátoru

Příspěvek od vita.nek »

Zdarec, rozpadla se mi kladka napínání u klíňáku alternátoru (varianta s klimatizací a servem) bohužel ať dělám co dělám, nemůžu ji z auta dostat, vlastně jsem ani moc nepochopil jak tam drží. Není to velice za co chytnout a když se mi to sikovkama chytit povedlo, tak stejně s tím otočit nejde ani na jednu stranu. Závit pro šroub je porušený a šroub tam dostat nejde (chtěl jsem ho tam zakontrovat a zkusit s tím pohnout přes něj). Nějaké nápady?

Obrázek


mělo by se jednat o tento díl

Obrázek
Uživatelský avatar
JoS
Příspěvky: 258
Registrován: čtv 07. led 2010 17:02:30
Bydliště: Pardubice/Seč

Re: Kladka napínání řemene alternátoru

Příspěvek od JoS »

Asi budeš muset vymontovat alternátor, snad je tam zezadu ještě třetí šroub. Tady máš obrázek z Etky:
Obrázek
vita.nek
Příspěvky: 6
Registrován: úte 01. pro 2015 15:10:40

Re: Kladka napínání řemene alternátoru

Příspěvek od vita.nek »

tak se mi podařilo najít ETKU online - super věc mimochodem a skutečně by zezadu měl být šroub .. hned na to mrknu, díky za nakopnutí

Obrázek


//EDIT: tak super, je to venku - fakt to drželo jen na šroubu zezadu ale dostat se tam zvrchu je boj :-D

//EDIT2: vyměněno. Poznatky z montáže

- s delšíma rukama se dá celá výměna kladky a řemene zvládnout shora, netřeba demontovat další díly (je ovšem bezpodmínečně nutné mít studený motor)
- dávejte si pozor ať vám nevypadne šroub držící kladku - je k němu strašně špatný přístup přes montážní otvor
- novou kladku vkládejte zaaretovanou čepem (stačí kulatina či šroub) tak jak vidíte na obrázku nového dílu POZOR: čep volte o něco málo delší než je samotná kladka, nejlépe na svém konci zohnutý, pro snažší vysunutí
Odpovědět