výměna motoru 1.6 místo 1.3

MPi 1AV
AEE
davelook
Příspěvky: 2
Registrován: ned 17. dub 2016 16:35:25

výměna motoru 1.6 místo 1.3

Příspěvek od davelook »

Zdravím, měl bych dotaz ohledně výměny motoru 1.6 namísto původní 1.3. Jedná se o to, že vlastním felicii combi 1.6ku, motorově šlape jak hodinky,ale po technické stránce KO, značná koroze,neprojde TK a mám možnost koupit velice výhodně druhého kombíka v hodně solidním stavu po 2. majiteli,seviska, bez koroze a takřka ve stejné výbavě(klima,abs,airbagy atd.) akorát jiná barva a motorizace 1.3mpi. Výkonově je úplně jinde(chcíplá), měl jsem možnost ji několikrát projet a zkrátka moje nynější 1.6ka prostě jede!! s motorem jsem už několik let maximálně spokojen a i proto je mi líto se ho zbavit...Vím, že legálně podle legislativy to možné není. O samotnou výměnu motoru nejde,dělám v autodílně při zaměstnání,takže to je v pohodě. Vím, že bych musel přerazit štítky s VIN kódem a taky převařit a nalakovat do barvy část podběhu s výr. číslem kastle, takže problém už jinde teoreticky nevidím,jelikož obě auta mají ABS a airbagy jakožto výbavu, která se uvádí v ORV. Ikdyž v druhopisu velkého techničáku mojí 1.6, který mi vydali při koupi a přihlášení auta asi 3 roky zpět, už nejsou uvedeny ani airbagy. Musel bych akorát ještě nechat zapsat změnu laku,ikdyž uvažuju o celolaku na původní odstín. Myslím, že by s tím neměl být problém,protože ty auta jsou v podstatě stejná až na motor, takže mě zajímá, jestli tady někdo nemá takovou zkušenost s přestavbou resp. výměnou motoru. Kdyby se opravdu nejednalo o velmi výhodnou nabídku, tak to neřeším a pořídím jinou 1.6ku... tak díky za případné info
Uživatelský avatar
Maty
__________________
__________________
Příspěvky: 5680
Registrován: sob 01. bře 2008 9:52:40
Bydliště: Liberec 11
Kontaktovat uživatele:

Re: výměna motoru 1.6 místo 1.3

Příspěvek od Maty »

co vlastně chceš? :D

Motor si přehodíš, štítky přerazíš? Airbagy se již nezapisují (zrovna jsem to řešil při přepisu jedné feldy)
Největším problémem všech informací je to, že je nikdo nechce HLEDAT !!!
Bylo ...Škoda Felicia GLXi 1.3Mpi 50kW r.v.1998 ... zelená .... Blíže --->ZDE<---
Bylo ...Citroën C5 Tourer 2.2HDi 125kw r.v. 2008 ... stříbrná
Je ... BMW F31 318d 105kw r.v. 2013 ... stříbrná
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: výměna motoru 1.6 místo 1.3

Příspěvek od 103457 »

Přesně tak, přehoď motor i s převodovkou + výfukové potrubí z tvojí do té druhé kastle, pak ještě elektriku pro motor s řj. nevím zda to nebude chtít i čerpadlo z 1,6ky je tam rozdíl v tlaku paliva.
davelook
Příspěvky: 2
Registrován: ned 17. dub 2016 16:35:25

Re: výměna motoru 1.6 místo 1.3

Příspěvek od davelook »

chtěl jsem jen vědět,jestli už někdo prováděl výměnu motoru za jiný typ a jestli mu to na třeba náhodou nepřišli na TK podle např. toho, že se jim nezdál ten převařený kus podběhu s číslem karoseie nebo ta změna barvy v TP,protože na stanici asi nebudou blbci,aby nepoznali že auto není přelakované,když by v techničáku viděli zápis o změně barvy, ale tady počítám s tím, že auto pujde do původní barvy.
ferdamravenec
Příspěvky: 4170
Registrován: čtv 13. led 2011 6:18:25
Bydliště: Horní Podluží
Kontaktovat uživatele:

Re: výměna motoru 1.6 místo 1.3

Příspěvek od ferdamravenec »

tak neměň motor , ale karoserii - ptal jsi se jestli to jde oficiálně ?
Uživatelský avatar
Basic
Příspěvky: 67
Registrován: pát 29. led 2016 13:57:03
Bydliště: Spišská Nová Ves
Kontaktovat uživatele:

Re: výměna motoru 1.6 místo 1.3

Příspěvek od Basic »

Za fľašu slivovice sa dá všetko. Však na SR/ČR cestách jazdí toľko cigánských šrotov, a pritom by technicky dávno nemali prejsť. Sem-tam sa nájde napríklad Favorit s motorom 1.6 MPi z Felicie a má TK aj EK. Alebo 1.3 BMM výmena za 1.3 MPi a tak. Cez známosti sa to robilo už odjakživa, alebo za fľašku. Týmto nenabádam, len sa držím faktov čo som už videl/zažil.
Odpovědět