škube na volnoběh, škrtící klapka a vše okolo

MPi 1AV
AEE
Odpovědět
kubca101 - FK

felicia 1.6 chcipa

Příspěvek od kubca101 - FK »

zdravim potreboval bych poradit. nedavno jsem opravoval motor a sundal jsem rozdelovac a neoznacil jsem si ho jak byl puvodne a ted mi to sem tam chcipa a spatne drzi volnobeh ale je mi divne ze jak otocim naplno volantem tak mi zacne nejak spinat posilovac a pochcipava to ale nechcipne. co mam delat??
Naposledy upravil(a) Návštěvník dne stř 17. srp 2011 19:40:54, celkem upraveno 1 x.
Důvod: sloučeno, viz pravidlo 3
Wenca - FK

Re: škube na volnoběh, škrtící klapka a vše okolo

Příspěvek od Wenca - FK »

to že se začne motor dusit když dáš plnej rejd na volnoběh a rveš to dál je podle mě normální..snaží se to zabrat ale už nemá kam, bejt tebou to nědělám, servočerpadlu to asi moc neprospívá (nemyslím tím když to udělaš na chviličku při otáčení volantem, ale nedělěj to schválně)
BzumKarvina - FK

Re: škube na volnoběh, škrtící klapka a vše okolo

Příspěvek od BzumKarvina - FK »

Tak jsem tu zase a nán dakší problém, před 3 měsíci mi odešla klapka, koupil jsem tedy novou, udělal základní nastavení a jezdil, po 3 tis. km si to sedlo a od té doby klid. Nyní mám problém v tom, že někdy na volnoběhu klesnou otáčky až pomalu ke chcípnutí a potom se srovnají. Při jízdě někdy škubne s celým autem(dělá to většinou po klesnutí otáček to škubnutí). Ptám se tedy čím by to mohlo být.

Klapka je originál, na svíčkách mám 10.000tis. km, kabely je svíčkám jsou původní, VAG nic nehlásí, olej měněný, termostat nový originál. Už jsem bezradný.

Dík za radu :(
targi - FK

houpají se otáčky

Příspěvek od targi - FK »

Ahoj, mam poslední dobou problém, kdyz je auto na volnobehu, tak se houpaji otacky od cca 800 do 1100, nenapada vas nekoho, co by to mohlo byt?? Jo, jinak uz to jednou tohle delalo cca pred rokem, trvalo to asi tyden, ale samo od sebe to prestalo, ted to nejak nechce prestat a uz mi pripada, ze bych s tim mela neco delat.... :?

Diky za rady

jinak, mam 1,6 motor 97 rv
Naposledy upravil(a) Návštěvník dne pon 22. srp 2011 11:39:40, celkem upraveno 1 x.
Důvod: sloučeno, viz pravidlo 3
Uživatelský avatar
Atnarfus
Příspěvky: 4122
Registrován: úte 25. pro 2007 14:31:06
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: houpají se otáčky

Příspěvek od Atnarfus »

Zkontroluj zda ma plynove lanko vuli. Podivej se jestli se klapka uplne zavira. podle popisu to vypada ze zustava pootevrena.
Dal uz potrebujes diagnostiku. Podivej se zda neni motor v nouzovem rezimu a zda ridici jednotka spravne rozpoznava volnobezny rezim.
BzumKarvina - FK

Re: škube na volnoběh, škrtící klapka a vše okolo

Příspěvek od BzumKarvina - FK »

BzumKarvina píše:Tak jsem tu zase a nán dakší problém, před 3 měsíci mi odešla klapka, koupil jsem tedy novou, udělal základní nastavení a jezdil, po 3 tis. km si to sedlo a od té doby klid. Nyní mám problém v tom, že někdy na volnoběhu klesnou otáčky až pomalu ke chcípnutí a potom se srovnají. Při jízdě někdy škubne s celým autem(dělá to většinou po klesnutí otáček to škubnutí). Ptám se tedy čím by to mohlo být.

Klapka je originál, na svíčkách mám 10.000tis. km, kabely je svíčkám jsou původní, VAG nic nehlásí, olej měněný, termostat nový originál. Už jsem bezradný.

Dík za radu :(




Odpovím si sám:
Problém byl v ŘJ, po výměně vše funguje tak jak má, nedokázala správně nastavit klapku :D
Standa10121996 - FK

Re: škube na volnoběh, škrtící klapka a vše okolo

Příspěvek od Standa10121996 - FK »

po nastartování ráno za studena běží motor pravidelně bez jakéhokoliv cukání, ale jakmile začne po chvíli ŘJ snižovat volnoběžné otáčky, motor začne na volnoběh lehce cukat a po zahřátí na provozní teplotu to pořád na volnoběh lehce cuká.Dělá to takto už dlouhou dobu.Chci se zeptat, zda je to normální nebo to může být klapkou či ŘJ?
redroker
Příspěvky: 185
Registrován: pát 23. říj 2009 9:43:52
Bydliště: Litvínov
Kontaktovat uživatele:

Re: škube na volnoběh, škrtící klapka a vše okolo

Příspěvek od redroker »

Dlouhou dobu jsem řešil problém s otáčkama, kdy po zahřátí spadly na 400, před pár dny jsem tam nechal namontovat novou klapku, vyměnily i čidlo teploty,diagnostika hlásí základní nastavení....problém trvá dál!Kde může být ještě zádrhel? :hlava:
Návštěvník

Re: škube na volnoběh, škrtící klapka a vše okolo

Příspěvek od Návštěvník »

Nazdárek kolegové felinkáři,

mám problém s mojí láskou.Na volnobběh mi kolísají otáčky a pak to úplně chcípne a když zařadím,tak chvilku jede a hned na to už nejde za plynem a opět to chcípne.Myslíte si,že by pomohlo vyčištění škrtící klapky,výměna rozdělovače i palce,výměna svíček???Děkuji předem za odpověď.Auto mi stojí už skoro dva měsíce a nikdo si stím zatím neví rady.Moc děkuji za odpověď.
Uživatelský avatar
Fidlla
Příspěvky: 1236
Registrován: sob 06. led 2007 20:04:27
Bydliště: Trpík
Kontaktovat uživatele:

Re: škube na volnoběh, škrtící klapka a vše okolo

Příspěvek od Fidlla »

redroker píše:Dlouhou dobu jsem řešil problém s otáčkama, kdy po zahřátí spadly na 400, před pár dny jsem tam nechal namontovat novou klapku, vyměnily i čidlo teploty,diagnostika hlásí základní nastavení....problém trvá dál!Kde může být ještě zádrhel? :hlava:



musíš vymazat chyby v řj pomocí motordiagu a pak pomocí vagu -zakladní nastavení... ;)
Uživatelský avatar
smrcek
Příspěvky: 2473
Registrován: úte 16. zář 2008 10:48:10
Bydliště: Praha - Horní Počernice
Kontaktovat uživatele:

Re: škube na volnoběh, škrtící klapka a vše okolo

Příspěvek od smrcek »

A to základní nastavení provedu jak? Mám VAG 304CZ...Díky
Díky za hlasy
FUNice TADY
Z důvodu žabomyších válek a přístupu některých expertů spíše v pozadí.
Uživatelský avatar
Fidlla
Příspěvky: 1236
Registrován: sob 06. led 2007 20:04:27
Bydliště: Trpík
Kontaktovat uživatele:

Re: škube na volnoběh, škrtící klapka a vše okolo

Příspěvek od Fidlla »

Návštěvník píše:Nazdárek kolegové felinkáři,

mám problém s mojí láskou.Na volnobběh mi kolísají otáčky a pak to úplně chcípne a když zařadím,tak chvilku jede a hned na to už nejde za plynem a opět to chcípne.Myslíte si,že by pomohlo vyčištění škrtící klapky,výměna rozdělovače i palce,výměna svíček???Děkuji předem za odpověď.Auto mi stojí už skoro dva měsíce a nikdo si stím zatím neví rady.Moc děkuji za odpověď.



občas to je potřeba vyčistit-ja to dělam preventivně jednou za dva roky-pak to chce zakladní nastavení a vymazat taky chyby v řj... ;)
Návštěvník

Re: škube na volnoběh, škrtící klapka a vše okolo

Příspěvek od Návštěvník »

mám 1.6MPI.Dalším problémem u mého motoru je,že mi auto před dvěma lety prodali stočené dvakrát o 100 000km,takže mám na motoru nalítáno už skoro 400 000km.ale už jsem ho měl v servisu na seřízení a dělali nějakou generálku.Ale jak říkám,to jsem dělal,když jsem auto kupoval.díky za info
Naposledy upravil(a) Jura_Favorit dne ned 25. zář 2011 10:42:10, celkem upraveno 1 x.
Důvod: Odstraněna citace - viz. bod č. 4 Pravidel pro vkládání příspěvků!
Wenca - FK

Re: škube na volnoběh, škrtící klapka a vše okolo

Příspěvek od Wenca - FK »

navstevnik-> jak starej mas vejfuk?
Návštěvník

Re: škube na volnoběh, škrtící klapka a vše okolo

Příspěvek od Návštěvník »

Výfuk je starý cca 2 roky,ale je tam vadná i lambda sonda,tu musím nechat také udělat
Wenca - FK

Re: škube na volnoběh, škrtící klapka a vše okolo

Příspěvek od Wenca - FK »

a neni zborcenej vevnitr? podobny priznaky uz tu nekdo mel..
Pauli - FK

Re: škube na volnoběh, škrtící klapka a vše okolo

Příspěvek od Pauli - FK »

Zdarec lidi. Prosím moc o radu. Pokud je auto studené tak nastartuje, a hned zdechne.Až na popáté se to někdy povede nastartovat. Jakmile ale ujedu zruba 3 km, a motor se zahřeje, tak potom už nastartuji na poprvé. Takže pokud mi auto stojí zruba déle než 6 hod. tak jsou s tím startováním problémi. Někdo mi říkal, že je problém ve škrtící klapce, ale tu jsem nechal vyčistit. 4 měsíce zpět bylo vše OK, až teď to začíná opět blbnout, jak začíná být zima. Už si fakt nevím rady, a kupovat novou klapku za 5000kč se mi nechce. Kdybych věděl, že to bude na 100 procent klapka, tak jí koupím, ale každý mi říká něco jiného. :(( Když jsem s tím byl na diagnostice, tak mi to právě ukázalo špatnou klapku, borec to zresetovat a nastavil, poté vše bylo ok, ale nechápu, proč to půl roku bylo Ok a teď to opět blbne :((( Felda 1.6
Uživatelský avatar
Skodylak105L
Příspěvky: 27
Registrován: sob 19. bře 2011 17:08:15
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

nová škrtící klapka-problém

Příspěvek od Skodylak105L »

Zdravím,
koupil sem origo novou škrtící klapku, protože mi ta stará nedržela otáčky a tady ta nová to dělá zase!
Nastartuju studený motor a otáčky vystřelí na 2000 a drží po ujetí pár set metrů je to zase ok. Za jízdy jak vyřadím tak otáčky prudce spadnou až to málem chcípne..
Dělá to celkem často a pěkně mě to štve přece jenom ta klapka nebyla nejlevnější!
Samozdřejmě , že se udělalo základní nastavení několikrát a nic. Diagnostika nehlásí žádnou chybu vše ok!
Tak co teď s tím? :(
Škoda Felicia 1.6 MPi 71kW , r.v.99 http://tomislav105l.rajce.idnes.cz/Felda_100Hp/
Škoda 105L, r.v. 1988, najeto 58 200km http://tomislav105l.rajce.idnes.cz/Skodylak105L/
Badd
Příspěvky: 58
Registrován: sob 05. zář 2009 14:46:25

Re: škube na volnoběh, škrtící klapka a vše okolo

Příspěvek od Badd »

.....
Naposledy upravil(a) Badd dne stř 17. bře 2021 19:06:37, celkem upraveno 1 x.
redroker
Příspěvky: 185
Registrován: pát 23. říj 2009 9:43:52
Bydliště: Litvínov
Kontaktovat uživatele:

Re: škube na volnoběh, škrtící klapka a vše okolo

Příspěvek od redroker »

to fidllas: Co se týče toho motordiagu,copak tento postup není běžný v servisech? Po výměně mám otáčky po zahřátí na 500,je to ještě OK,nebo je potřeba to řešit?Jeden automechanik mi řekl,že pokud neproblikává kontr.mazání,tak je to dobrý! :hlava:
Uživatelský avatar
Fidlla
Příspěvky: 1236
Registrován: sob 06. led 2007 20:04:27
Bydliště: Trpík
Kontaktovat uživatele:

Re: škube na volnoběh, škrtící klapka a vše okolo

Příspěvek od Fidlla »

redroker: 500 otáček za minutu,to si ti musi motor pěkně klepat ne??, optimální otačky motoru jsou kolem 750-800 !!! -----


jo k motordiagu,v řj máš načtěny chyby a ty ostraníš bud motordiagem-otázka 5 min a nebo vyjmi řj z auta a nech ji 2 měsíce ležwet-snad se ti chyby smaznou samy...


jo a servisy..... :) :) :) :) nevědí jak to odstanit nebo malo který tento program nemají :lol: :lol: :lol:


co si neudělaš sam to nemaš... :|
redroker
Příspěvky: 185
Registrován: pát 23. říj 2009 9:43:52
Bydliště: Litvínov
Kontaktovat uživatele:

Re: škube na volnoběh, škrtící klapka a vše okolo

Příspěvek od redroker »

Aha, dva měsíce auto bude stát a ještě to není stopro, že ty chyby odezní :scratch:
Uživatelský avatar
Fidlla
Příspěvky: 1236
Registrován: sob 06. led 2007 20:04:27
Bydliště: Trpík
Kontaktovat uživatele:

Re: škube na volnoběh, škrtící klapka a vše okolo

Příspěvek od Fidlla »

redroker: bud motordiag a nebo 2 měsíce vyndana řj-jestli bude stat zaleží jestli tam daš jinou řj,.....
redroker
Příspěvky: 185
Registrován: pát 23. říj 2009 9:43:52
Bydliště: Litvínov
Kontaktovat uživatele:

Re: škube na volnoběh, škrtící klapka a vše okolo

Příspěvek od redroker »

Včera jsesi vyzvedl auto v servisu, mimo jiné se opět řešily ty otáčky. Abych to shrnul. Asi 3 roky mám otáčky po zahřátí mezi 400-500,minulý rok jsem koupil novou,po výměně se nic nedělo,stejný.Mezi tím mi v servisu nechali tu původní klapku opravit/vyčistit,převčírem tedy opět výměna.Včera jsem to byl projet,po zahřátí vyhodím kvalt otáčky kolísají mezi 400-800 během 1-2 vteřin,někdy se chvíli zastaví třeba na 5-10 vteřin na hodnotě 800,ale pak během mžiku spadnou i na 200 a pak 400 a tam drží! Takže při neutrálu cca 30 vteřin jak na houpačce a pak se ustálí na těch 400-500ot. :hlava:
milada - FK

Re: škube na volnoběh, škrtící klapka a vše okolo

Příspěvek od milada - FK »

uplne stejnej problem jsem mnel taky,dalo my to asi dva dny a pak to z niceho nic prestalo.vod te doby je to pul roku a us se to nestalo.je teda pravda ze jsem bral benzin u pochybny benzinky kdys to dalo.
redroker
Příspěvky: 185
Registrován: pát 23. říj 2009 9:43:52
Bydliště: Litvínov
Kontaktovat uživatele:

Re: škube na volnoběh, škrtící klapka a vše okolo

Příspěvek od redroker »

Ono to tím palivem asi nebude,z 80% beru jen u OMV,nebo Shell.Měl jsem během 3/4 roku na autě 2 klapky,nejdříve novou, otáčky beze změny.Po zahřátí mezi 400-600,ale držely,nespadly níž.Před 14 dny opět výměna (repasovaná ta původní) a otáčky za studena kolem 2 tis.,po zahřátí jak jsem popsal jak na houpačce.Teď mi měnili těsnění na sání,ale stejný,takže :hlava:
Wenca - FK

Re: škube na volnoběh, škrtící klapka a vše okolo

Příspěvek od Wenca - FK »

Tak už došlo i na mě .( začalo to tím že feldě se ze dne na den prestalo chtit jet tak jak by mela, nešla vubec za plynem a víc jak 120 jsem z ní nevymáčkl, vyčistil jsem škrtící klapku, nepomohlo, udělal jsem základní nastavení pres vag (ve vagu byla zapsana jedna chyba - výstup zapalování-zkrat na kostu-sporadicky > vymazano a uz se neobjevuje) a vse se mnohem vic zhorsilo, od ted si klapka dela co chce, volnobeh skoro neudrží, kdyz na neutral proslapnu plyn tak otacky vyleti tak na 2tis a zase spadnou a takle porad dokola, o jízde ani nemluvim, to je o hubu...ted je otazka jestli je to v jednotce nebo primo v klapce? ze by se odporoucela do vecnych lovist?
Wenca - FK

Re: škube na volnoběh, škrtící klapka a vše okolo

Příspěvek od Wenca - FK »

noo tak vymena klapky nepomohla, chova se to uplne stejne, ted uz to temer vubec neudrzi volnobeh (cca 400 ot.) a na plyn si to reaguje jak chce...nicmene mi neustale vyskakuje tato chyba:

00609 - Vystup zapalovani 1
31-10 - preruseni n.zkrat na kostru - Sporadicky

dle vis je to modul, nebo vedení k modulu, je mozne aby se auto kvuli vadnému modulu chovalo takhle? ze by vubec nedrzelo volnobeh a plyn si delal co chce? poradte prosim nekdo, kdo s tim ma zkusenost. kazdopadne sem modul vyndal (btw je měněný pred pul rokem uplne nový) a hodil ho k topení, uvidim jestli to pomuze.
Jara.K - FK

Re: škube na volnoběh, škrtící klapka a vše okolo

Příspěvek od Jara.K - FK »

Není nový jako nový stejně jako v origo krabici je modul wika. Ano je to možný. Zkus ho vyměnit. Spíše zapujčit at nekupuješ novej.
Wenca - FK

Re: škube na volnoběh, škrtící klapka a vše okolo

Příspěvek od Wenca - FK »

ach jo...ja uz nevim co s tim :-( civku jsem vymenil, chyba se sice uz neobjevuje ale auto si porad dela co chce, opetovne nastaveni škrtici klapky pomohlo sice v tom, ze si to uz aspon udrží volnoběh ale pokud na neutral pomalicku pridavam tak cca kolem 3tis. proste otacky spadnou zase k tisici a auto se jakoby dusí a pritom nohu mam stale ve stejny poloze...poradi jeste nekdo cim by to mohlo byt? potrebuju jezdit do prace ale nemam cim :-(
Wenca - FK

Re: škube na volnoběh, škrtící klapka a vše okolo

Příspěvek od Wenca - FK »

Tak děkuji Jarovi, že se aspoň částečně zajimal o muj problem a děkuji všem ostatnim za naprostou ignoraci. Nakonec jsem vyčistil rozdělovač a dal nové VN káble a felda jezdi jako nova...tak snad to vydrží
redroker
Příspěvky: 185
Registrován: pát 23. říj 2009 9:43:52
Bydliště: Litvínov
Kontaktovat uživatele:

Re: škube na volnoběh, škrtící klapka a vše okolo

Příspěvek od redroker »

Ten problém s otáčkami,který jsem popsal výše,může to být rovněž rozdělovačem? I když to ale mechanik připojí na přístroje,tak mu to prý nic nehlásí,jen základní stav.Když jsem se mu zmínil,jestli to nemůže být problém ve snímači otášek,nebo teploty,tak to razantně zamítl! Už mě to taky štve, pokus-omyl a nic,jen peníze do větráku :scratch:
Tomik1

Re: škube na volnoběh, škrtící klapka a vše okolo

Příspěvek od Tomik1 »

když je zanesená škrtící klapka, tak auto vždy nedrží volnoběh nebo můžou otáčky na volnoběh jen kolísat a čím je způsobeno, že někdy otáčky jen kolísají a jindy to vůbec neudrží volnoběh?
robin1 - FK

Re: škube na volnoběh, škrtící klapka a vše okolo

Příspěvek od robin1 - FK »

Riadiaca jednotka má vo svojej trvalej pamäti uložené predpokladané hodnoty množstva nasávaného vzduchu pri rôznych uhloch otvorenia klapky. Keď je klapka čistá, tak skutočné množstvo nasávaného vzduchu sa rovná predpokladanému. Postupne, ako sa klapka zanáša, sa skutočné množstvo znižuje. Riadiaca jednotka sa tento stav snaží vykompenzovať zväčšením uhla otvorenia klapky. Táto nová hodnota otvorenia sa ukladá do dočasnej pamäte. Riadiaca jednotka vie znečistenie klapky kompenzovať len v určitom rozsahu. Keď sa tento rozsah prekročí, jednotka už nevie vyregulovať plynulý voľnobeh a otáčky začnú kolísať.
Stefan961

Re: škube na volnoběh, škrtící klapka a vše okolo

Příspěvek od Stefan961 »

Tak Ja tiež mám problem s Feldou 1,6 a už tiež som bezradný. Kolisanie otačok som mal riešil som vymenou klapky až tak neliataju už otáčky ale sú
nizke po zahriatí motora okolo 600 - 650 . nastavenie klapky bolo spravene, vyčistenie rozdelovača , nové VN kable , Sviečky NGK , filter vzduchu.
Na diagnostike teraz zas vypisalo že vstrek 1. valec . Je to možné ?
Sprava sa takto že keď uberem plyn niekedy zhasne motor no inokedy nie , stojím na mieste a volnobehu a odrazu rozmyslí motor a skape.
Trasie to s motorom na volnobehu ako by som sedel v hojdačke.
Čo mám ešte skusiť , Radily že može byť falošny vzduch z odvetraní kluky , no až tak sa my veriť nechce + dosť slabo sa mi zdá tahá motor no 1,6
asi ma lepšie tahať.
ďakujem za rady.
Štefan
robin1 - FK

Re: škube na volnoběh, škrtící klapka a vše okolo

Příspěvek od robin1 - FK »

Po výmene klapky spravil si aj základné nastavenie a vymazanie adaptačných hodnôt?
Steve961

Re: škube na volnoběh, škrtící klapka a vše okolo

Příspěvek od Steve961 »

ano bola klapka nastavená na diagnostike aj register zavad vymazany , vypisalo že vstrek
janekk - FK

Re: škube na volnoběh, škrtící klapka a vše okolo

Příspěvek od janekk - FK »

Zdárek pánové mam 97 1,6 po vyměnění asi třech klapek furt piští. nevíte co s tím .... tedy mám takového tušáka, že mi někde přebíjí slabý proud. má s tím někdo zkušenosti??

PS: při hledáni ve foru mi nic nenašlo.. :scratch:
redroker
Příspěvky: 185
Registrován: pát 23. říj 2009 9:43:52
Bydliště: Litvínov
Kontaktovat uživatele:

Re: škube na volnoběh, škrtící klapka a vše okolo

Příspěvek od redroker »

Tak jsem včera podstoupil další fázi vyřešení problému s nizkými otáčkami při neutrále.Jak jsem popsal výše, postupným zahříváním jdou otáčky dolů na nějakých 400,nebo se houpají mezi 400-800,alespoň jednou za jízdu mot. chcípne.V průběhu posledních 2 let měněna škr.klapka,těsnění na sání a zapal. kabely (+víko rozdělovače s palcem).Včera jsem jel do servisu s novou lambdou,ještě před tím auto připojily na PC a tam zjistily,že čidlo teploty chl. kapaliny dává nějakých 80st,přičemž motor byl zahř. asi o polovinu méně.Jiný problém jim to nevypsalo.Takže se lambda neměnila, zakoupil jsem čidlo, před barákem vyměnil,projel jsem to,ale žádné velké zlepšení. Když jsem přijížděl k baráku,vyhodil jsem kvalt,že to dojedu jen tak,ale než jsem dojel, tak motor KO,tak už nevim.
robin1 - FK

Re: škube na volnoběh, škrtící klapka a vše okolo

Příspěvek od robin1 - FK »

Ešte v roku 2011 si písal, že ti menili čidlo teploty vody. Teraz zistili, že to čidlo dáva zlé hodnoty, takže sa menilo za ďalšie. Skontrolovali potom v počítači, či toto najnovšie čidlo je v poriadku?
redroker
Příspěvky: 185
Registrován: pát 23. říj 2009 9:43:52
Bydliště: Litvínov
Kontaktovat uživatele:

Re: škube na volnoběh, škrtící klapka a vše okolo

Příspěvek od redroker »

Prošel jsem si své záznamy výměn a zjistil jsem,že v tom r.2011 tam výměnu čidla nemám,nevím kde jsem to vzal.
Dnes auto znovu na diagnostice,žádný problém nenalezen,proměřeno čidlo,napájení,lambda taky dává prý správná čísla,ale otáčky lítaj stále jak na horský dráze. Doporučil mi jen, aby ta lambda byla prověřená,abych zajel na emise.Takže počkám do srpna,protože mám technickou,takže to ještě odložím.Když ani pak se nic nenajde,zkusím ještě zajet do nějakého servisu škodovky.
robin1 - FK

Re: škube na volnoběh, škrtící klapka a vše okolo

Příspěvek od robin1 - FK »

Ideálne by bolo, keby si vo VAGu nahral hodnoty teploty vzduchu, vody, lambdy, klapky a dal ich sem, aby sme sa na to mohli pozrieť, ako sa menia dáta, ktoré idú do riadiacej jednotky, postupne ako stúpa teplota motora.

Ešte otázka: keď sa menila klapka, spravilo sa základné nastavenie klapky a vymazali sa adaptácie?


Čo si myslel týmto?
diagnostika hlásí základní nastavení....
redroker
Příspěvky: 185
Registrován: pát 23. říj 2009 9:43:52
Bydliště: Litvínov
Kontaktovat uživatele:

Re: škube na volnoběh, škrtící klapka a vše okolo

Příspěvek od redroker »

To jsou slova servisáka, že je podle něj OK. Ty údaje z diagnostiky samozřejmě nemám,podle servisu tam nic v nepořádku nebylo a myslím, že 2x 300kč za diag. stačilo.Uvidím,co řeknou zítra emise.
robin1 - FK

Re: škube na volnoběh, škrtící klapka a vše okolo

Příspěvek od robin1 - FK »

Myslel som tým, že by si si zaobstaral vlastnú diagnostiku (VAG-Com, kábel, notebook)
redroker
Příspěvky: 185
Registrován: pát 23. říj 2009 9:43:52
Bydliště: Litvínov
Kontaktovat uživatele:

Re: škube na volnoběh, škrtící klapka a vše okolo

Příspěvek od redroker »

To by se určitě hodilo,nakolik takováto sranda přijde?
robin1 - FK

Re: škube na volnoběh, škrtící klapka a vše okolo

Příspěvek od robin1 - FK »

Ak máš notebook, tak zaplatíš len za diagnostický kábel (cca 300KČ). Soft je "zdarma" ;)
redroker
Příspěvky: 185
Registrován: pát 23. říj 2009 9:43:52
Bydliště: Litvínov
Kontaktovat uživatele:

Re: škube na volnoběh, škrtící klapka a vše okolo

Příspěvek od redroker »

TTen soft se dá sehnat kde?Díky!
redroker
Příspěvky: 185
Registrován: pát 23. říj 2009 9:43:52
Bydliště: Litvínov
Kontaktovat uživatele:

Re: škube na volnoběh, škrtící klapka a vše okolo

Příspěvek od redroker »

...asi jsem našel vag-com.cz
redroker
Příspěvky: 185
Registrován: pát 23. říj 2009 9:43:52
Bydliště: Litvínov
Kontaktovat uživatele:

Re: škube na volnoběh, škrtící klapka a vše okolo

Příspěvek od redroker »

Tak výměna lambdy taky nic neřeší,výsledek stejnej!Nejvíc mě štve, že jsem během měsíce vyhodil do větráku 4-5 tisíc (materiál,servis),aniž by se něco změnilo k lepšímu.Servisy se napakovaly,hlavně škodovka.Tam jsem vytasil 1400kč za diag.,kontrolu vstřiků a práci,s výsledkem,že klapka je OK a že to bude tou sondou,protože dává špatné hodnoty.Teď už opravdu zbývá jen ta ŘJ,ale teď jsem momentálně finančně na dně. Cožpak o to, ŘJ by se sehnat dala,na netu mezi 500-1000kč,když to nebude ono, dala by se zas udat,ale dělá se mi už teď šoufl,když si představím, že zas nasypu několik set servisu!
Když se ještě vrátím k té škodovce,nevím co si o nich mám myslet,servisák mi nejdřív na můj dotaz,jestli to motoru nějak škodí odvětil, že ne,že to je dobrej motor a on si s tím poradí.Při test. jízdě,když motor chcípnul,zas hodil verzi: "no,vidíte, to je špatný, zbytečně se namáhají řemeny,spojka (při nastartování )"Tak si vyberte.
Taky se klidně může stát,že bych nemusel projít STK,která mě čeká příští měsíc,nechal jsem si před 2 týdny udělat emise a u CO2 mám hodnotu 14,1 podle škodovky je to špatný,tady má prý být rozmezí 8-10,dále u lambdy je 1,051 a má být cca 1,031
:hlava:
robin1 - FK

Re: škube na volnoběh, škrtící klapka a vše okolo

Příspěvek od robin1 - FK »

Kyslíku bolo na emisiách koľko?
Odpovědět