škube na volnoběh, škrtící klapka a vše okolo

MPi 1AV
AEE
Odpovědět
robin1 - FK

Re: škube na volnoběh, škrtící klapka a vše okolo

Příspěvek od robin1 - FK »

Neboj sa, neodíde. ;)
2limb

Re: škube na volnoběh, škrtící klapka a vše okolo

Příspěvek od 2limb »

Ahoj mám problém s motorem,když je studenej chytá a běží normálně ale když vypne sytič tak to začne chcípat,jel jsem dom a po cestě cca..10km,mi auto začalo škubat jako by docházel benzin a chcíplo to,dál mi to nešlo natočit a problém stále prečnívá,mám to v garáži a pokaždy když je to studeny tak mi to chytne může to mit na svědomí škrt.klap,nebo jsou tu další možnosti :roll: prosím pomozte jsem zoufalí..
Uživatelský avatar
Fidlla
Příspěvky: 1236
Registrován: sob 06. led 2007 20:04:27
Bydliště: Trpík
Kontaktovat uživatele:

Re: škube na volnoběh, škrtící klapka a vše okolo

Příspěvek od Fidlla »

JJ vypada to na zasranou klapku,ale muže to být i palivový filtr.... odkud si,možná by ti pomohl někdo zblízka osobně!!!
2limb

Re: škube na volnoběh, škrtící klapka a vše okolo

Příspěvek od 2limb »

jsem z Děčína,nejhorší na tom je že vag mi žádnou chybu neukazuje,palivovej filtr jsem měnil srpen-září tak nevim,pokaždý když se t ohřeje tak to chcípne,než to chcípne tak motor běží krásně a v klídku,stačilo by ji vyčistit?
Uživatelský avatar
Fidlla
Příspěvky: 1236
Registrován: sob 06. led 2007 20:04:27
Bydliště: Trpík
Kontaktovat uživatele:

Re: škube na volnoběh, škrtící klapka a vše okolo

Příspěvek od Fidlla »

Jaký máš motor 1,3BMM-1,3MPi-1,6MPi ?
Uživatelský avatar
Fidlla
Příspěvky: 1236
Registrován: sob 06. led 2007 20:04:27
Bydliště: Trpík
Kontaktovat uživatele:

Re: škube na volnoběh, škrtící klapka a vše okolo

Příspěvek od Fidlla »

Muže to být více věcí,chce to napíchnout na vag..... klapka,sonda,čidla....... jo a sytič felicie nemaj a žadný neměli :) :) :)
robin1 - FK

Re: škube na volnoběh, škrtící klapka a vše okolo

Příspěvek od robin1 - FK »

2limb:
Nemyslím si, že by tvoj problém bol spôsobovaný klapkou.
Napichni to ešte raz na VAG a sleduj, či riadiaca jednotka dostáva správnu informáciu o teplote motora a či prebieha lambdaregulácia. Hlavne sa zameraj na čas, kedy už to bude mať tendenciu zhasnúť.
Po zhasnuti motora, keď už nebude možné znovu naštartovať, treba zistiť, či je to kvôli tomu, že nedáva iskru, alebo palivo.
Foxi - FK

Re: škube na volnoběh, škrtící klapka a vše okolo

Příspěvek od Foxi - FK »

Hmm... me neco podobneho delala zrovna zasrana klapka. Presneji, studene v pohode, jak se to ohralo tak volnobeh spadl nekam na 200 az 300 ot/min. (podle budiku)
A samozrejme to velice ochotne chciplo. Ale pri jizde to pak jelo v pohode.
Pomohlo vycisteni klapky. A zakladni nastaveni. Tedy.. uprime receno, odpojeni baterky.
Protoze kdyz mi to v servisu pripojili na VAG, tak bylo pry vsechno v pohode.. a pritom mi moturek od klapky doslova kopal do plynu. Porad s klapkou mrdal sem a tam, ze to pekne cvakalo.
*pokrci rameny*
Hlavne ze to ted zase funguje jak ma.. uz par let.
robin1 - FK

Re: škube na volnoběh, škrtící klapka a vše okolo

Příspěvek od robin1 - FK »

Foxi:
To je jasné. Na správne riadenie voľnobehu má čistota klapky veľký vplyv.
czjivo

Re: škube na volnoběh, škrtící klapka a vše okolo

Příspěvek od czjivo »

Panove mel jsem to same. Dle VAG vse v poradku. Studene to na volnobech pouze 700ot, obcas chciplo. Pri jizde obcas skubalo. Servisak si tak enevedel rady a vse prohazoval. Cidla teploty OK, klabka cistena.
1.) byl spatky kontakt v konektoru RJ. Odvez to jinam a postupne prohazovali a az pak zacali merit kabelaz.
2.) dale klapka take KO, mela bud spatne snimala, nebo malo el. otvirala. Nejspis znicena RJ.
Ted jse vse OK. chytna na prvni skytnuti, jede docela slusne a spotreba kolem 7,5l pri delsich jizdach po meste.
Meverick - FK

Re: škube na volnoběh, škrtící klapka a vše okolo

Příspěvek od Meverick - FK »

Přesně to samé mi taky dělala felda .. mám 1.6 .. když se to ohřalo tak během jizdy při delším přeřazování rychle spadly otačky a chípnul motor .. vyměnili klapku a bylo to OK.
Yany - FK

Re: škube na volnoběh, škrtící klapka a vše okolo

Příspěvek od Yany - FK »

...ja som teraz menil termostat na 1,6 a po nastartovani mi to zdochyna, otacky su zalostne nizke, doteraz sa stale drzali cca na 1100, cim to moze byt? Dalsia neprijemnost je, ze mi to pocas jazdy pri preradovani, konkretne ked stlacim spojku a brzdu sem tam skape... :pale:
Basco
Příspěvky: 60
Registrován: pon 20. črc 2009 19:31:43
Bydliště: okr.Hodonín
Kontaktovat uživatele:

Re: škube na volnoběh, škrtící klapka a vše okolo

Příspěvek od Basco »

ja dal včera novu klapku a parada,jede jak kanec,neskube při přeřazeni a už ani nechcipa za jizdy.Je to sic druhák ale neva,je nová
Uživatelský avatar
lukydm
Příspěvky: 940
Registrován: sob 09. srp 2008 12:20:38
Bydliště: Prešov
Kontaktovat uživatele:

Re: škube na volnoběh, škrtící klapka a vše okolo

Příspěvek od lukydm »

Poradte mi, beham po meste s feldou 1,6 a taku mam spotrebu :shock:(priemer tak 12l, toto stupalo, pokial som stal na volnobeh)
Lamda regulacia funguje podla vag, nesmrdi, motor taha prekvapivo veeelmi dobre(druha felda ma normalne 8,5l)
Obrázek
A okamzita spotreba na volnobehu je 1,2l
Obrázek
Felicia Combi 1.6M-E 69kW 1998 Re-born
Felicia FUN 1.6MPi 55kW 1999 "Auto které má na silnici úspěch"
http://www.feliciaklub.cz/forum/viewtop ... 48#p418448
robin1 - FK

Re: škube na volnoběh, škrtící klapka a vše okolo

Příspěvek od robin1 - FK »

Teplota motora je vo VAGu v poriadku?
Tá spoteba sa zhoduje s reálnou?
Uživatelský avatar
lukydm
Příspěvky: 940
Registrován: sob 09. srp 2008 12:20:38
Bydliště: Prešov
Kontaktovat uživatele:

Re: škube na volnoběh, škrtící klapka a vše okolo

Příspěvek od lukydm »

Ano, spotreba sa zhoduje z realnou :D :( Teplota je v pohode, podla budika aj vo vagu...Skusim to este raz zresetovat...
Palivovy filter som este nemenil. Vzduchovy hej, teraz je tam na skusku sportova vlozka kingdragon...Motor ide velmi pekne
Felicia Combi 1.6M-E 69kW 1998 Re-born
Felicia FUN 1.6MPi 55kW 1999 "Auto které má na silnici úspěch"
http://www.feliciaklub.cz/forum/viewtop ... 48#p418448
JaraK - FK

Re: škube na volnoběh, škrtící klapka a vše okolo

Příspěvek od JaraK - FK »

Zdarec tak sem to tady přečetl ale mají tu spíš problém s nízkýma otáčkama. Klapku čistím pravidelně. včera sem nastartoval a zdechlo to. tak sem nastartoval znova a dusilo se to. pak sem jezdil asik 6 hodin najel 140km a volnoběh my lítal mezi 1100 -1300 otáčkama se spotřebou 1.6 l/h Te to dost nepříjemné zvláště když mě to auto živí. když jedu pod lehkým plinem tak to začne cukat. Váha vzduchu nebo klapka to kje jediný co mě napadá.
Uživatelský avatar
lukydm
Příspěvky: 940
Registrován: sob 09. srp 2008 12:20:38
Bydliště: Prešov
Kontaktovat uživatele:

Re: škube na volnoběh, škrtící klapka a vše okolo

Příspěvek od lukydm »

aj mne to robilo...Spravil som zakladne nastavenie cez VAG a ide :)
Felicia Combi 1.6M-E 69kW 1998 Re-born
Felicia FUN 1.6MPi 55kW 1999 "Auto které má na silnici úspěch"
http://www.feliciaklub.cz/forum/viewtop ... 48#p418448
JaraK - FK

Re: škube na volnoběh, škrtící klapka a vše okolo

Příspěvek od JaraK - FK »

Muže my prosím někdo vysvětlit slovo VAG?? at to tu nemusím dlouho hledat? A zapoměl sem dodat že auto začalo docela hulit ale voda ani olej se vůbec neztrácí.
Naposledy upravil(a) Návštěvník dne ned 30. led 2011 17:30:19, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
lukydm
Příspěvky: 940
Registrován: sob 09. srp 2008 12:20:38
Bydliště: Prešov
Kontaktovat uživatele:

Re: škube na volnoběh, škrtící klapka a vše okolo

Příspěvek od lukydm »

VAG-program na diagnostiku...
Felicia Combi 1.6M-E 69kW 1998 Re-born
Felicia FUN 1.6MPi 55kW 1999 "Auto které má na silnici úspěch"
http://www.feliciaklub.cz/forum/viewtop ... 48#p418448
JaraK - FK

Re: škube na volnoběh, škrtící klapka a vše okolo

Příspěvek od JaraK - FK »

Aha kamoš má diagnostiku na wv transporter na 99 nevíte jestli to sedí?
Uživatelský avatar
lukydm
Příspěvky: 940
Registrován: sob 09. srp 2008 12:20:38
Bydliště: Prešov
Kontaktovat uživatele:

Re: škube na volnoběh, škrtící klapka a vše okolo

Příspěvek od lukydm »

bude to pasovat ;)
Felicia Combi 1.6M-E 69kW 1998 Re-born
Felicia FUN 1.6MPi 55kW 1999 "Auto které má na silnici úspěch"
http://www.feliciaklub.cz/forum/viewtop ... 48#p418448
JaraK - FK

Re: škube na volnoběh, škrtící klapka a vše okolo

Příspěvek od JaraK - FK »

Super. A návod na nastavení klapky najdu přímo v diagnostice předpokládám.
Uživatelský avatar
lukydm
Příspěvky: 940
Registrován: sob 09. srp 2008 12:20:38
Bydliště: Prešov
Kontaktovat uživatele:

Re: škube na volnoběh, škrtící klapka a vše okolo

Příspěvek od lukydm »

Tento problem sa mi stava raz za cas :roll: vid video
Rano tazko toci, toci, stiahne baterku, cvakne relatko, pretoci starter, motor naskoci, otazky 3000...No dobre, necham pobehat, vypnem, nastartujem a zacne robit toto...Ked sa mi to stalo v noci, tak mi rozžeravilo zvody aj k lambde do cervena :shock: Motor ide dobre, no len to jazdenie je strasne, inokedy si to drzi samo otacky na 1500...
Moze to byt tym, ze v momente startovania, ked mi stiahne baterku, ze sa vtedy ako keby klapka odpojila vplynom nizkeho napatia??? Ked sa motor ohrial na prevadzkovu teplotu, po vypnuti a znovu natoceni, tak ide vsetko normalne...
http://www.youtube.com/watch?v=ZebTyEFgNok

Vsimol som si, ze na nasej felde, RJ AG, volnobezne otacky 960, tam sa otacky nezasekavaju, ani ked je -15, ani pri 0°C...A na druhej felde, RJ AG otacky 850, tak tam sa casto zasekuju otacky a jazdim stym pokial sa motor neohreje, neviem co to ma znamenat :scratch: :rambo:
Felicia Combi 1.6M-E 69kW 1998 Re-born
Felicia FUN 1.6MPi 55kW 1999 "Auto které má na silnici úspěch"
http://www.feliciaklub.cz/forum/viewtop ... 48#p418448
JaraK - FK

Re: škube na volnoběh, škrtící klapka a vše okolo

Příspěvek od JaraK - FK »

Tak sem dneska vyčistil aspon klapku pač čekám na diagnostiku. Výsledek byl ten že místo spotřeby 1.6l/h je ted 2.0 l/h
robin1 - FK

Re: škube na volnoběh, škrtící klapka a vše okolo

Příspěvek od robin1 - FK »

lukydm píše:...rozžeravilo zvody aj k lambde do cervena...

To znamená, že ti zmes horí vo výfuku. Nemáš zle nastavené rozvody?
Ako je na tom základné nastavenie predstihu (6°+/-2°pred HÚ ?
Uživatelský avatar
lukydm
Příspěvky: 940
Registrován: sob 09. srp 2008 12:20:38
Bydliště: Prešov
Kontaktovat uživatele:

Re: škube na volnoběh, škrtící klapka a vše okolo

Příspěvek od lukydm »

Paramatre predstihu ti nepoviem...Rozvody su snad nastavene spravne, sam som ich menil :D Motor taha vzdy dobre, tato vec sa mi stala dvakrat za rok.
Felicia Combi 1.6M-E 69kW 1998 Re-born
Felicia FUN 1.6MPi 55kW 1999 "Auto které má na silnici úspěch"
http://www.feliciaklub.cz/forum/viewtop ... 48#p418448
JaraK - FK

Re: škube na volnoběh, škrtící klapka a vše okolo

Příspěvek od JaraK - FK »

Takže nastavení klapky pomocí VAG při 90 stupních a šlape jako hodinky.
robin1 - FK

Re: škube na volnoběh, škrtící klapka a vše okolo

Příspěvek od robin1 - FK »

Ak by niekoho zaujímalo, čo robí klapka po spustení základného nastavenia:

Dvojkanálovým digitálnym osciloskopom som snímal priebeh napätia na bežcoch potenciometrov klapky (oproti kostre) a vo VAGu som spustil základné nastavenie klapky. Potenciometre sú z riadiacej jednotky napájané stabilizovaným napätím +5V. S otváraním klapky napätie na bežcoch klesá.
Celé nastavenie trvá približne 7,5 sekundy. Časová základňa 1s/dielik. napäťový rozsah 1V/dielik

Popis oscilogramu:
1 - priebeh napätia na potenciometri regulovanom pedálom plynu a motorčekom klapky
2 - priebeh napätia na potenciometri regulovanom iba motorčekom klapky

A- klapka vo východiskovej polohe. Štart základného nastavenia.
B - klapka v maximálne zavretej polohe (motorček zavrel klapku po "spodný" mechanický doraz).
C - klapka v maximálne otvorenej polohe (motorček otvoril klapku po "vrchný" mechanický doraz).
D,E,F - počas návratu do východiskovej polohy motorček zastaví klapku v troch medzipolohách.
G - návrat klapky do východiskovej polohy. Ukončenie nastavenia.

Počas zastavenia klapky v polohách B,C,D,E,F si riadiaca jednotka ukladá do pamäte hodnoty napätia na bežcoch potenciometrov.


Obrázek
encore - FK

Re: škube na volnoběh, škrtící klapka a vše okolo

Příspěvek od encore - FK »

Prosím o pomoc, když zapnu zapalování tak klapka je od soboty úplně sticha, ani si nebzukne a asi se ani neotevre. Po nastartování motor ihned chcípne. Musím startovat při sešlápnutým plynu a pom ho pustim a na studeným motoru otáčky drží na volnoběhu kolem 800. Po zahřátí motoru chcípne, plyn musím držet pořád jak při startu tak na volnoběhu, odpojení baterky nepomohlo, VAG nic nevypsal..... JE pryč klapka nebo vedení k ní da se nejak proměřit konektor ke klapce a jaké má hodnoty? Nemá třeba pojistku nebo odešla ŘJ?
robin1 - FK

Re: škube na volnoběh, škrtící klapka a vše okolo

Příspěvek od robin1 - FK »

- Popozeraj konektor na riadiacej jednotke a na klapke, či nie sú zoxidované piny.
- Môžeš vyskúšať test akčných členov, či sa bude klapka otvárať, ale s najväčšou pravdepodobnosťou nie. Počas testu skús hýbať kábelovým zväzkom postupne od klapky k jednotke.
- Ideálne by bolo odpojiť konektor riadiacej jednotky a na pin č.2 (čierny kábel) a pin č.26 (biely) pripojiť externých 12V. Napríklad z baterky (pre istotu cez 10A poistku.) Na pin č.2 pripoj plus a na pin č.26 kostru. Počas pripájania sleduj klapku. Ak sa bude zatvárať, prehoď polaritu napájania.
Skalda235 - FK

Re: škube na volnoběh, škrtící klapka a vše okolo

Příspěvek od Skalda235 - FK »

Pánové mám dotaz mam felicii 1.3 .glxi krásně startuje a volnoběh má taky má v pohodě ale jak lehce zavadím o plynový pedál tak mi to střelí do sání a nekdy to chcipne někdy to ševeli dal na volnoběh nevíte co stím je ???
Uživatelský avatar
lukydm
Příspěvky: 940
Registrován: sob 09. srp 2008 12:20:38
Bydliště: Prešov
Kontaktovat uživatele:

Re: škube na volnoběh, škrtící klapka a vše okolo

Příspěvek od lukydm »

Skusil by som sviecky...Teraz sme to na jednom BMMku riesili, proste zle sviecky...Boli nove, ale na BMM nesli dobre a ani neviem ake tam sviecky presne maju ist :scratch:
Felicia Combi 1.6M-E 69kW 1998 Re-born
Felicia FUN 1.6MPi 55kW 1999 "Auto které má na silnici úspěch"
http://www.feliciaklub.cz/forum/viewtop ... 48#p418448
PemaR - FK

Re: škube na volnoběh, škrtící klapka a vše okolo

Příspěvek od PemaR - FK »

Caute, nemam sice feldu ale golfa s motorem z feldy 1,6MPi a cca pred rokem najednou neslo auto vubec nastartovat jedine s plynem ale jakmile se pustil auto nemelo ani snahu drzet volnobeh. Sehnal sem starsi klapku ktera byla vyrazena ze nedrzi volnobeh a taky ze ne pri nastartovani vyleti otacky na 3tis, pak spadnou na 2tis a ty 2tis jsou totalni volnobeh. Ojedinele spadnou na 1,5tis a kolisaji pravidelne 1,5-2tis porad nahoru a dolu. S touhle klapkou uz jezdim asi rok ale ted z5 k te puvodni klapce ktera fungovala bezspoblemu a umrela ze dne na den. Co na ni mohlo odejit? Procetl jsem ze vsichni maji problem s otackama ale normalne nastartuji a jsou schopni odjet na tu moji ani tuk. Je mozne ze uplne odesel ten ridici motorek? Diky.
Naposledy upravil(a) Návštěvník dne pát 23. zář 2011 16:21:36, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
hromyblesky
Příspěvky: 4227
Registrován: úte 10. úno 2009 8:40:01
Bydliště: Region razovitý ,tam někdo primo uprostřed mesta Ostravy,bo je to tu fajne cyp.
Kontaktovat uživatele:

Re: škube na volnoběh, škrtící klapka a vše okolo

Příspěvek od hromyblesky »

poradte tomu bezradnymu synkovi :-)
synku lampy tu pálí,,,, neony blikaj na cestu...
FAKJU BIČ
VAUXHALL píše:Me by zajimalo kde bys to chtel jeste snizovat,kdyz motor je 12cm nad zemi
za vsim hledej pravidlo 7 a 15
Meverick - FK

Re: škube na volnoběh, škrtící klapka a vše okolo

Příspěvek od Meverick - FK »

Ja bych mu odpověděl ale na jeho otazku nemám odpověd :) .. jedině .. neřeš starou klapku , zajeď na vrakáč a tam ti jí za 300 Kč nechaj použitou .. já mám v autě už třetí .. první od kámoše za 350 a druhou z vrakáče za 300 .. Je to lepší než bádat kolem toho co sní může bejt .. jinak původní mi lítala do vysokejch otáček a první vyměněná nedržela volnoběh .. a ta druhá je zatím ok ... mám auto tři roky tak to ,mám klapku na rok :D ....
petrik77 - FK

Re: škube na volnoběh, škrtící klapka a vše okolo

Příspěvek od petrik77 - FK »

Zdravim pani,mam feldu 1,6 a nasledovny problem.Kazdy den ked sadnem prvy krat do auta a nastartujem tak vsetko v poho,ale ked pridam plyn tak zhasne motor,potom nastartujem zas a uz ide,potom uz ide stale ale na dalsi den spravi to iste,cize vzdy to zhasina len po nejakom dlhsom case a vzdy len pri prvom starte.neviete co to moze byt?Dakujem.
Uživatelský avatar
lukydm
Příspěvky: 940
Registrován: sob 09. srp 2008 12:20:38
Bydliště: Prešov
Kontaktovat uživatele:

Re: škube na volnoběh, škrtící klapka a vše okolo

Příspěvek od lukydm »

Meverick píše:Ja bych mu odpověděl ale na jeho otazku nemám odpověd :) .. jedině .. neřeš starou klapku , zajeď na vrakáč a tam ti jí za 300 Kč nechaj použitou .. já mám v autě už třetí .. první od kámoše za 350 a druhou z vrakáče za 300 .. Je to lepší než bádat kolem toho co sní může bejt .. jinak původní mi lítala do vysokejch otáček a první vyměněná nedržela volnoběh .. a ta druhá je zatím ok ... mám auto tři roky tak to ,mám klapku na rok :D ....


Ked myslis, ze netreba riesit staru klapku, precitaj si toto :D ;)
viewtopic.php?f=22&t=24183
Felicia Combi 1.6M-E 69kW 1998 Re-born
Felicia FUN 1.6MPi 55kW 1999 "Auto které má na silnici úspěch"
http://www.feliciaklub.cz/forum/viewtop ... 48#p418448
frakab - FK

Kolísání otáček volnoběhu

Příspěvek od frakab - FK »

Zdravím, mám menší problem. Při volnohoběhu u zahřátého motoru kolísají otáčky motoru dolů a nahoru. Nedrží se v rovině. Pomůže čistič vstřikování který se lije do benzínu nebo je to jiná závada? Děkuji.
Naposledy upravil(a) Návštěvník dne ned 19. čer 2011 20:58:29, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Atnarfus
Příspěvky: 4122
Registrován: úte 25. pro 2007 14:31:06
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Kolísání otáček volnoběhu

Příspěvek od Atnarfus »

Vstřikovací čerpadlo tam nemáme, tak jeho vyčištění určitě nepomůže :D

Kolísání volnoběhu je dost široký pojem. V jakém rozsahu otáček to kolísá? Kolísá to náhodně, nebo pravidelně? Popiš to trochu podrobněji.
frakab - FK

Re: Kolísání otáček volnoběhu

Příspěvek od frakab - FK »

Otáčky se pohybují od 800 do 1200.
Naposledy upravil(a) Návštěvník dne ned 19. čer 2011 20:59:15, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Atnarfus
Příspěvky: 4122
Registrován: úte 25. pro 2007 14:31:06
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Kolísání otáček volnoběhu

Příspěvek od Atnarfus »

Začal bych klasikou - vyčistit škrtící klapku a udělat základní nastavení. Jak na to je tu důkladně probráno.
seamys - FK

Re: škube na volnoběh, škrtící klapka a vše okolo

Příspěvek od seamys - FK »

Ahoj, už nevěřím v zázrak opravení mého stroje, tak se aspoň pochlubím mojí kombinací různých problémů v jednom balíčku. Je to 1.6 r. 1996, 2 roky zpět nová škr. klapka (7tisíc :shock: ) denně v provozu stylem z/do práce 5-7km tam a zpět, krátké trasy, 99,9% město, momentální projevy jsou: ráno nastartuju vždy na jedno cvaknutí - hned vyletí otáčky na 2500-3000 a drží se tak cca 3min(i při 30stupních celsia, v zimě i na 3500ot/min a až 5min), při rozjezdu auto škube pod plynem, pak otáčky spadnou na normál, jezdím-li déle jak 10-15min a motor se dostatečně zahřeje, tak naopak na volnoběh se "dusí" a padaj otáčky a chcíp. Od té doby nenastartuji jinak než za pomocí přidání plynu (na jedno otočení nastartuju zas až po x hodinách), jelikož nejsem technický typ - předal jsem fáro celkem do dvou servisů - postup byl vždy stejný vyčištění klapky, reset - a po 5 min zas postaru, u druhého servisu podobně + borec postupně měnil různé součástky, zvolil vylučovací metodu, postupě měnil čidlo, klapku, snad i lambdu, a bůhvíco po dvou týdnech se mi omluvil že na nic nepřišel, já si na to tak nějak zvykl a dojezdím ho dokud bude schopen jezdit, pak to pošlu ze skály..... tož tak pro pobavení :bigsmurf:
Meverick - FK

Re: škube na volnoběh, škrtící klapka a vše okolo

Příspěvek od Meverick - FK »

Seamys : zkus vyměmnit řídící jednotku .. jinak to co jsi vše napsal tak to jsou problemy škrtící klapky ...já už mám v autě třetí .. a dělalo mi to samé co tobě ... jinak mám 16Mpi 1995 -- takže stejnej motor jako ty .. jestli ti můžu poradit .. už nekupuj fungl novou klapku je to zbytečný .. já jsem jednu sehnal za 300 a druhou za 400 .. stačí když objedeš vrakáče .. a ušetříš 6000 :) .. momentálně mám v autě škrtící klapku rok98 a auto šlape jak hodinky i přesto že je mu 16 let a má nalítáno 430 000 km .
Jo a hlavně nekupuj novou ŘJ stojí prej přez 20 000 .. kdybys měl zájem nechal bych ti tu co mám doma za 1500.
DMC

Re: škube na volnoběh, škrtící klapka a vše okolo

Příspěvek od DMC »

Zdravím, Mám zřejmě problém se škrtící klapkou. cca před měsícem mi začalo při vyřazení rychlosti padat otáčky a následovalo zhasnutí motoru. opakovalo se to na každé křižovatce a při každém zastavení nebo vyřazení. No celkem běs. Na doporučení jsme koupil sprej na čištění škrtící klapky - byla dost zanesená až uplně černá po vyčištění auto přestalo chcípat a otáčky drželi cca na 800ot. Myslel jsem že je po všem a parada vydrželo to tak 2 dny, potom mi při startu otačky vždycky vyletěli na 2500 ot. a trvalo to asi 1-2 km pak se to uklidnilo a otačky drželi. zkusil jsme odpojit baterku na par hodin a od te doby mi otáčky zase klesly při stratu tak na 200ot. někdy to i zhasne.
Děje se to hlavně při startu a kratce po něm kdy je motor studeny po ujetí asi 5 -10 km to přestane chcipat ale otacky porad kolisaji kolem 500. klapka vyčištěná, základní nasravení provedeno a beze změny.
Nemůže to být nějké to čidlo teploty vuduchU? Nechci vrážet spoustu pěněz do nové klapky.

VAG:
00282 - Ovladac skrtici klapky (V60)
36-00 - preruseni

No jak jsem již psal, klapku jsem čistil i sprejem za chodu motoru - pomohlo to tak že mi to přestalo chcipat při každém vyřazení rychlosti ale otáčky stale houpaly nahoru dolu, pak mi to začalo dělat že při studeném startu musím startovat s plynem a alespoň minutu stat na plynu aby to nechciplo, pak se otačky na volnoběh ustálí alespň tak na 250 ot/min div to nechcipne. po zahřátí motoru asi po 5 km se otáčky ustálý na 600-700 ot/min. a je to celkem vpoho. změna otáček taky ještě reaguje na otočení volantem když se zapne servo a nebo při rozsvícení světel. Zřejmě to bude chtít vyměnit tu klapku co? taky když se ráno rozjíždím tak to auto sebou jakoby trhá při akceleraci ale je to jen kousek od baraku ke křižovatce.
jo ta klapka byla čištěna i komplet cela po vytažení z auta a udělané zakladní nastavení - nepomohlo.
takže vyměnit?
keenworth - FK

Re: škube na volnoběh, škrtící klapka a vše okolo

Příspěvek od keenworth - FK »

Měl bych taky dotaz. Myslíte si, že je možné aby škrtící klapka mohla za to, že po stlačení plynu přes 3/4 záběru se pedál zasekne a auto jede na plný plyn. Je to docela nepříjemné. Když není nastartováno, tak se pedál nezasekne, ale je cítit že ve 3/4 záběru trošku drhne. Lanko nikde poničené není a bovden skřípnutý taky ne. Když vezmu za klapku a ručně ji otevřu, tak taky žádný zádrhel. Ale mám zvýšené a zasekávající se otáčky. Vag bohužel nemám a odpojení baterky nepomohlo. :(
Uživatelský avatar
Atnarfus
Příspěvky: 4122
Registrován: úte 25. pro 2007 14:31:06
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: škube na volnoběh, škrtící klapka a vše okolo

Příspěvek od Atnarfus »

Rozeber jí, prohlédni a hned budeš vědět.
bart.homer - FK

Re: škube na volnoběh, škrtící klapka a vše okolo

Příspěvek od bart.homer - FK »

Ahoj, též bych byl moc rád za nějakou tu radu od vás zkušenějších. Stalo se mi před cca 14 dny, že jsem ráno nastartoval, jel do práce a při rozjezdu do křižovatky ( motor ještě za studena) měl snahu začít pocukávat. Zabrzdil jsem, rozjel se znova a vš ok. Tohle se mi stalo 2x. Usoudil jsem, že by to mohlo být benzínem. Nikdy to totiž před tím nedělalo a když jsem začal brát u jedné menší benzinky na okraji města, tak se to po týdnu objevilo. Slyšel jsem, že tam údajně ředí benzín a známý, který tam bral benzín do motorové pilky, tak s tím také měl problémy. Nemohl ji vůbec nastartovat. Tudíž jsem vyjel co nejvíce benzínu, vzal benzín u jiné větší benzinky a na další radu jsem do nádrže nalil i směs proti zamrzání benzínu v zimním období, protože tato směs by si měla částečně poradit s tou vodou v benzínu. Je pravda, že se mi to zlepšilo a za celé dva týdny co jsem měl dovolenou jsem najel necelých 700 km a nepocítil jsem žádné problémy.
V sobotu jsem vzal benzín a zapoměl jsem přilít směs. Auto mě 1,5 dne stálo a dnes když jsem startoval, tak jsem napoprvé delší dobu startoval než to je u mě běžné a po nastartování auto začalo škubat, dusit se a po přidání plynu mě poté i chcíplo. Nastartoval jsem po druhé a to samé. Při třetím nastartování se mě ho podařilo udržet nastartované a stále škubalo a po několika minutách se to ustálilo. Jakmile se motor trošku více protočil a ohřál, tak to bylo v pořádku a startoval jsem na "první škrtnutí".
Mám dojem, že spíš bylo auto "přechlastané" a tudíž nevím zda to má něco společného se škrtící klapkou. Docela to bylo pro mě překvápko, protože jsem celé tři roky s ním jezdil jak "žíznivá" střela a najel spousty kilometrů a dnes mi udělá tohleto.
Poradíte někdo, čím by to mohlo být ???
Dík.
:hlava:
Uživatelský avatar
emilio52
_________________
_________________
Příspěvky: 4134
Registrován: pát 28. pro 2007 21:07:04
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: škube na volnoběh, škrtící klapka a vše okolo

Příspěvek od emilio52 »

Nejdřív bych zkusil vyjet co nejvíc nádrž a pak tankovat někde jinde , vpřípadě že se závada bude opakovat tak pak bych to řešil
Každé ráno, když vstanu, prohlédnu si seznam 50 nejbohatších lidí na světě. Když na něm nejsem, jdu do práce moje felda
ObrázekObrázek
Odpovědět