Spotřeba a věci kolem nafty

AEF
Odpovědět
Lars1 - FK

Re: Spotřeba a věci kolem nafty

Příspěvek od Lars1 - FK »

kouBaMW píše:Dneska si to tak jedu a dojedu stribrnou feli combi 1.9d s nejakym dedulou alisas kloboukarem, deda jede 40-50km/h, najednou oba dojedeme autobus, co se nestalo- dedula podradil nejmin o dva kvalty :D, slapnul tomu a ja nevidel ani na tri metry pred sebe jak mu to hulilo :lol: :lol: ne fakt, videl sem uz hodne tdi pri tomto manevru ale kloboukar s feli to vyhrava na plne care :mrgreen:

To by bylo něco pro Mistra Diabla :lol: :lol: :lol:
Sigy - FK

Re: Spotřeba a věci kolem nafty

Příspěvek od Sigy - FK »

To chci :twisted: už jsem docílil toho, že mam zvouček na dizlu, že mě slyši douho předtím než přijedu, tak ted fáze 2... čoud :twisted:
vladon - FK

Re: Spotřeba a věci kolem nafty

Příspěvek od vladon - FK »

Jeste mam maly dotaz k tem kapkam, jak se to aplikuje? Natankoval jsem a pak striknul do nadrze patricne mnozstvi, nebo je lepsi prvne dat redidlo a pak to zredit naftou? Kvuli promichani..
kouBaMW - FK

Re: Spotřeba a věci kolem nafty

Příspěvek od kouBaMW - FK »

Sigy píše:To chci :twisted: už jsem docílil toho, že mam zvouček na dizlu, že mě slyši douho předtím než přijedu, tak ted fáze 2... čoud :twisted:


na to ti dam asi jedinou radu :) - jezdit 6 dní v tydnu mega klobouka a hezky zanaset vyfuk sazema a pekne v nedeli pri ceste do kostela tomu slapnout az k podlaze at to vsechno vyleti :mrgreen:

myslim ze to byl pripad toho deduli ve stribrne feli :)
kouBaMW - FK

Re: Spotřeba a věci kolem nafty

Příspěvek od kouBaMW - FK »

vladon píše:Jeste mam maly dotaz k tem kapkam, jak se to aplikuje? Natankoval jsem a pak striknul do nadrze patricne mnozstvi, nebo je lepsi prvne dat redidlo a pak to zredit naftou? Kvuli promichani..


myslim ze nejlepsi je to protrebat v kanystru s nejakym mnozstvim nafty, vylit to do nadrze a natankovat
Diablo - FK

Re: Spotřeba a věci kolem nafty

Příspěvek od Diablo - FK »

ja do perkinse leju kandak redidla na 130l nafta a to je coudik, pokud si chci opravdu uzit, staci dat pres filtr hadr :D ja jsem pak tak stastnej :D
Uživatelský avatar
Jojin
Příspěvky: 295
Registrován: pát 05. čer 2009 12:26:47
Bydliště: Hluboká nad Vltavou
Kontaktovat uživatele:

Re: Spotřeba a věci kolem nafty

Příspěvek od Jojin »

První dojmy po použití VIF. Motor je malinko hlučnější ale ochotně zabírá. Poslední spotřeba před nasazením VIF (po vyčištění sacích kanálů a zaslepení EGR který byl doposud jen odpojen) byla 4,98 l/100. Tož uvidíme ...
FELICIA 1,9D GLX cca 300 000 km
Obrázek

Velké závady mívají banální příčiny. (můj otec)
Je těžké být debilem, protože konkurence je veliká. (Miroslav Horníček)
Moudrost přichází s věkem. Někdy však věk přijde sám.
Diablo - FK

Re: Spotřeba a věci kolem nafty

Příspěvek od Diablo - FK »

ted bude to papat vic nez driv pac na to ¨budes hamtat :D
Uživatelský avatar
Jojin
Příspěvky: 295
Registrován: pát 05. čer 2009 12:26:47
Bydliště: Hluboká nad Vltavou
Kontaktovat uživatele:

Re: Spotřeba a věci kolem nafty

Příspěvek od Jojin »

Z toho velkej strach nemám ... považuju auto za dopravní prostředek ( zlé huby o nás říkají že jsme A - B řidiči ;) ) a ukáže se teprve časem protože teď mám jen takové couračky"kolem komína"ale teď odjíždím na čtrnáct dní a je pravděpodobné že bude dost kilometrů.
Naposledy upravil(a) emilio52 dne úte 15. zář 2009 19:29:49, celkem upraveno 1 x.
Důvod: předchozí citace odstraněna viz:pravidla č.4
FELICIA 1,9D GLX cca 300 000 km
Obrázek

Velké závady mívají banální příčiny. (můj otec)
Je těžké být debilem, protože konkurence je veliká. (Miroslav Horníček)
Moudrost přichází s věkem. Někdy však věk přijde sám.
Diablo - FK

Re: Spotřeba a věci kolem nafty

Příspěvek od Diablo - FK »

ja jsem taky jezdil couracky, ale necoural jsem se :D bylo to videt :D
kouBaMW - FK

Re: Spotřeba a věci kolem nafty

Příspěvek od kouBaMW - FK »

ted sem najel skoro 800km po dalnici s oplachtovanym vozikem dlouhym 2,5m, na vysku 1,7m, takze odpor jak krava (a to nepocitam tezky naklad) a felina to statecne tahla za prumernych 9l/100km coz myslim jde :)
Diablo - FK

Re: Spotřeba a věci kolem nafty

Příspěvek od Diablo - FK »

no ten odpor vzduchu to je svine a pokud tahla vozejk a naklad, tak bych ji to za zle nemel, jinak strop spotreby je nekde u 13l kdyz jsem mel Feli
Zbysek - FK

Re: Spotřeba a věci kolem nafty

Příspěvek od Zbysek - FK »

Ale to je strop spotřeby pouze u tebe. Na takové hodnoty se normální člověk nemůže nikdy dostat :D
Diablo - FK

Re: Spotřeba a věci kolem nafty

Příspěvek od Diablo - FK »

no u bagru jsem dokazal i 3/4 nadrze za sichtu :D a to jsem delal jen od 8 do 16 a odpo hodina pauza :D
Zbysek - FK

Re: Spotřeba a věci kolem nafty

Příspěvek od Zbysek - FK »

Ty se musíš firmě vyplatit :D
Diablo - FK

Re: Spotřeba a věci kolem nafty

Příspěvek od Diablo - FK »

ma jen 130l nadrz mno :D stary skodovky nakladace meli nadrz z matesa a tankovali 2x denne :D no vyplatim se jedine sam sobe :D to vis metr blata je previt :D to poslu foto zda chces :D
RadekN70 - FK

Re: Spotřeba a věci kolem nafty

Příspěvek od RadekN70 - FK »

Lidi, tankovali jste někdo tu novou naftu od shellu??
Uživatelský avatar
Jojin
Příspěvky: 295
Registrován: pát 05. čer 2009 12:26:47
Bydliště: Hluboká nad Vltavou
Kontaktovat uživatele:

Re: Spotřeba a věci kolem nafty

Příspěvek od Jojin »

Jakou"novou"naftu? Mají jen dva druhy...
FELICIA 1,9D GLX cca 300 000 km
Obrázek

Velké závady mívají banální příčiny. (můj otec)
Je těžké být debilem, protože konkurence je veliká. (Miroslav Horníček)
Moudrost přichází s věkem. Někdy však věk přijde sám.
Zbysek - FK

Re: Spotřeba a věci kolem nafty

Příspěvek od Zbysek - FK »

Nemyslel jsi "novou" šedesátku od Benziny?
RadekN70 - FK

Re: Spotřeba a věci kolem nafty

Příspěvek od RadekN70 - FK »

Se mrkni na jejich stránky, mají novou naftu....
Uživatelský avatar
Jojin
Příspěvky: 295
Registrován: pát 05. čer 2009 12:26:47
Bydliště: Hluboká nad Vltavou
Kontaktovat uživatele:

Re: Spotřeba a věci kolem nafty

Příspěvek od Jojin »

Jo ták, reklamní trhák. Díval jsem se kde všude ji budou mít, naštěstí vždycky dost daleko abych nepropadl pokušení či šílenství si to natankovat. Pochopitelně že cenu neuvádí ... si jí můžou ... třeba vypít. ;)
FELICIA 1,9D GLX cca 300 000 km
Obrázek

Velké závady mívají banální příčiny. (můj otec)
Je těžké být debilem, protože konkurence je veliká. (Miroslav Horníček)
Moudrost přichází s věkem. Někdy však věk přijde sám.
Uživatelský avatar
DonSalieri
Příspěvky: 111
Registrován: sob 13. zář 2008 22:37:14
Bydliště: Prostějov

Re: Spotřeba a věci kolem nafty

Příspěvek od DonSalieri »

Jo taky jsem to zaslechl v radiu slybuji pocity zavodniku ovsem skutek nejspis zase utek, myslim ze jde o slusny reklamni tah..Shellu v ČR nevěřím, nej nafta co jde u nas sehnat bude zřejme Verva diesel od Benziny coz dokazal i test v AutoDieslu..
1.9TD Passat Variant....
Uživatelský avatar
Jojin
Příspěvky: 295
Registrován: pát 05. čer 2009 12:26:47
Bydliště: Hluboká nad Vltavou
Kontaktovat uživatele:

Re: Spotřeba a věci kolem nafty

Příspěvek od Jojin »

No nevím, Vervu jsem ještě netankoval ale Shell už mnohokrát a jsem docela spokojen (je to subjektivní ale zdá se mi že chod motoru je klidnější a tišší). Asi budu muset ten"zázrak" ;) od Benziny odzkoušet.
FELICIA 1,9D GLX cca 300 000 km
Obrázek

Velké závady mívají banální příčiny. (můj otec)
Je těžké být debilem, protože konkurence je veliká. (Miroslav Horníček)
Moudrost přichází s věkem. Někdy však věk přijde sám.
RadekN70 - FK

Re: Spotřeba a věci kolem nafty

Příspěvek od RadekN70 - FK »

Jedině nafta od shellu.......
Uživatelský avatar
Jojin
Příspěvky: 295
Registrován: pát 05. čer 2009 12:26:47
Bydliště: Hluboká nad Vltavou
Kontaktovat uživatele:

Re: Spotřeba a věci kolem nafty

Příspěvek od Jojin »

... já dělám Felišový pomyšlení! Vždycky jí tu naftu od Shellu říznu VIFem. :D
FELICIA 1,9D GLX cca 300 000 km
Obrázek

Velké závady mívají banální příčiny. (můj otec)
Je těžké být debilem, protože konkurence je veliká. (Miroslav Horníček)
Moudrost přichází s věkem. Někdy však věk přijde sám.
vladon - FK

Re: Spotřeba a věci kolem nafty

Příspěvek od vladon - FK »

Ja bezaromatikem :)
Uživatelský avatar
Jojin
Příspěvky: 295
Registrován: pát 05. čer 2009 12:26:47
Bydliště: Hluboká nad Vltavou
Kontaktovat uživatele:

Re: Spotřeba a věci kolem nafty

Příspěvek od Jojin »

Hele a nemá tvoje Felda nad střechou takový svítící kruh? Že by měla svatozář za to co ti toleruje ... :D
FELICIA 1,9D GLX cca 300 000 km
Obrázek

Velké závady mívají banální příčiny. (můj otec)
Je těžké být debilem, protože konkurence je veliká. (Miroslav Horníček)
Moudrost přichází s věkem. Někdy však věk přijde sám.
kouBaMW - FK

Re: Spotřeba a věci kolem nafty

Příspěvek od kouBaMW - FK »

tak co vejrostci, jak vam chyta felda v mrazech ? :lol:
vladon - FK

Re: Spotřeba a věci kolem nafty

Příspěvek od vladon - FK »

Tak abych odpovedel jako prvni, tak se musim pochlubit ze v sobotu rano (BRNO) jsem nastartoval celkem v poho, sice se motor prevalil a pak se zacal rozmyslet jestli udela jeste otacku, ale udelal mi radost a chytl :) V nedeli rano uz mi radost neudelal, otocil se tak 3-5x a konecna. Takze jsem dnes prikupil novou baterku, nejprve jsem vahal nad BANNERkou, ze bych dal opet 74AH se startovacim proudem 680A, ale ceny se pomerne zmenily a uz nehrozi ze bych ji sehnal za 1700kc jako pred 4 lety.
Jelikoz mam posledni ctvrtleti celkem financni krizi, tak jako spravny setrilek jsem zacal premyslet kde co levne sehnat, nakonec jsem neco vyakuroval a jel si pro baterku 72AH/680A od nejakeho zazracneho vyrobce PROFORCE :) Rada Green Line, ci neco takoveho.
No, po navsteve prodejny jsem se zakoukal jeste do 80AH/720A kousku, ktery jsem nakonec poridil za 1750Kc. Predpokladam ze spousta lidi mi tu vynada proc kupuju takovy sunty,ale jednak my auto se me skoro sype pod rukama (cemuz se diky me peci nedivim), ale protoze ho pouzivam jako drozku na vozeni stav. mat a meho syna se zenou, popr. taha tunovy vozik (stavim RD), takze mam ted jiny priority nez se venovat memu stroji. Tak sem si rekl ze zkusim neco levnejsiho a vzhledem k trilety zaruce to nebudu resit, jestli to odejde ctvrtou zimu jako Bannerka, tak se to za ty penize vyplatilo. Kdyz bych ji den predtim nenabijel, tak bych pockal na oblevu a starty budou dobry,ale zase nebudu tak moc setrit, abych si pokazde musel volat doktora se startovacimi kabely.. :)
Dotaz prisel jako na zavolanou, zrovna jsem si dnes rikal to samy, ze napisu jak jste ostatni na tom. Sice by bylo lepsi zvlast tema,ale budiz, rozhodl jsem se odpovedet primo sem.
A dotaz na zaver, jaky mate nazor na ty solarni udrzovace baterii ? Co jsem se dival na parametry (papirove parametry - po realnych testech jsem nepatral), tak tam prodejci uvadi max. proud 135mA, coz v zimnim obdobi "natlaci" do baterky sotva 1A kapacity kdyz bude cely den prat zoncna (to je po hantecu slunce.. :)
Jinak te koupe baterky ani tak nelituju, protoze do baraku stejne potrebuju najeakou baterii k zaloznimu zdroji na obehove cerpadlo a tim padem mi odpadnul problem se shanenim.. :)
Tak jsem napsal maly nocni roman a zitra ahoj.
Uživatelský avatar
Jojin
Příspěvky: 295
Registrován: pát 05. čer 2009 12:26:47
Bydliště: Hluboká nad Vltavou
Kontaktovat uživatele:

Re: Spotřeba a věci kolem nafty

Příspěvek od Jojin »

Já měnil baterku letos v lednu, taky odešla do věčných lovišť ... tiše, ani neotočila :cry: . Tak tam mám Bosch 72Ah ... je to ropák takže vzhledem k postarším žhavičkám blafne tak po páté otáčce při -8 až -10°C. Takže spokojenost :) .
K udržovačům baterie ... tato solární zařízení baterii nenabíjí ale jen pokrývají stráty samovybitím ... se pokusím referovat až na jaře. Toto zařízení má syn na své lodi a pakliže nehodlá s ní pracovat jako ledoborec (byl by jako první ledoborec v Týně nad Vltavou) tak lodička stojí a baterka se sama vybíjí ... tož uvidíme.
FELICIA 1,9D GLX cca 300 000 km
Obrázek

Velké závady mívají banální příčiny. (můj otec)
Je těžké být debilem, protože konkurence je veliká. (Miroslav Horníček)
Moudrost přichází s věkem. Někdy však věk přijde sám.
Zbysek - FK

Re: Spotřeba a věci kolem nafty

Příspěvek od Zbysek - FK »

Tak já hlásím, že moje feldička včera nenastartovala ráno a musely pomoct startovací kabely. Ale to bude patrně spíš tím, že se o ni teď nestarám já, ale tchán, kterému se auta vždy rozpadají pod rukama. Takže budu muset asi feldu trochu dát do kupy, aby neumřela tuto zimu. Předchozí dvě zimy jsem si stále říkal že určitě nevydrží baterka, ale před zimou se nabila a vydržela v klidu i po týdnech stání v Ostravské zimě. Tak pokud letos ta baterka už fakt není kaput, tak jí zase dám údržbu (tedy spíš celému autu) a bude to zase v klidu.
kouBaMW - FK

Re: Spotřeba a věci kolem nafty

Příspěvek od kouBaMW - FK »

Jojin: to sme na tom podobne, ja mam zhavice 6let stare a taky to dyl toci, mit slabou baterku tak sem nahrany, jinak ty baterky fakt podrazily jak svina :x
Uživatelský avatar
Jojin
Příspěvky: 295
Registrován: pát 05. čer 2009 12:26:47
Bydliště: Hluboká nad Vltavou
Kontaktovat uživatele:

Re: Spotřeba a věci kolem nafty

Příspěvek od Jojin »

Co naděláš ... suchejma děckama nezatopíš a mokrý nehořej! ;)
FELICIA 1,9D GLX cca 300 000 km
Obrázek

Velké závady mívají banální příčiny. (můj otec)
Je těžké být debilem, protože konkurence je veliká. (Miroslav Horníček)
Moudrost přichází s věkem. Někdy však věk přijde sám.
vladon - FK

Re: Spotřeba a věci kolem nafty

Příspěvek od vladon - FK »

Zbysek píše:Tak já hlásím, že moje feldička včera nenastartovala ráno a musely pomoct startovací kabely. Ale to bude patrně spíš tím, že se o ni teď nestarám já, ale tchán, kterému se auta vždy rozpadají pod rukama. Takže budu muset asi feldu trochu dát do kupy, aby neumřela tuto zimu. Předchozí dvě zimy jsem si stále říkal že určitě nevydrží baterka, ale před zimou se nabila a vydržela v klidu i po týdnech stání v Ostravské zimě. Tak pokud letos ta baterka už fakt není kaput, tak jí zase dám údržbu (tedy spíš celému autu) a bude to zase v klidu.


v cem spociva udrzba baterky? Krome doliti vody
Uživatelský avatar
Jojin
Příspěvky: 295
Registrován: pát 05. čer 2009 12:26:47
Bydliště: Hluboká nad Vltavou
Kontaktovat uživatele:

Re: Spotřeba a věci kolem nafty

Příspěvek od Jojin »

Takže u"bez údržbových"baterek udržovat kontakty nezoxidované, to samé platí o kontaktech (spojích kabelů) obecně. Jinak jen to dolití destilované vody ... mě se osvědčilo před zimou baterku nabít na nabíječce ... možná to je jen dojem ale připadá mi že je potom lepší.
FELICIA 1,9D GLX cca 300 000 km
Obrázek

Velké závady mívají banální příčiny. (můj otec)
Je těžké být debilem, protože konkurence je veliká. (Miroslav Horníček)
Moudrost přichází s věkem. Někdy však věk přijde sám.
vladon - FK

Re: Spotřeba a věci kolem nafty

Příspěvek od vladon - FK »

No ja osobne nabijim baterku nekolikrat do roka na nabijecce, dokud se nevypne, ze je baterie nabita..
Uživatelský avatar
Jojin
Příspěvky: 295
Registrován: pát 05. čer 2009 12:26:47
Bydliště: Hluboká nad Vltavou
Kontaktovat uživatele:

Re: Spotřeba a věci kolem nafty

Příspěvek od Jojin »

Ono zase méně může být více. Desky se tímto procesem nabití a vybití také opotřebovávají a už jen fakt že dobíjení auta není zrovna nejšetrnější (snaží se co nejdříve dobít aby baterie byla co nejdříve v plné síle k dispozici) by měl omezit tento úkon jen na údržbu před zimou.
FELICIA 1,9D GLX cca 300 000 km
Obrázek

Velké závady mívají banální příčiny. (můj otec)
Je těžké být debilem, protože konkurence je veliká. (Miroslav Horníček)
Moudrost přichází s věkem. Někdy však věk přijde sám.
vladon - FK

Re: Spotřeba a věci kolem nafty

Příspěvek od vladon - FK »

No to nevim, nabijecka je dle meho nazoru hodne setrna, max. dobijeci proude je tusim 3A (nebo neco maliucko pres 3A), jak se blizi baterka k vrcholu (bez komentare.. :)) tak se proud snizi na 800mA a jak se nabije, tak ji udrzuje necim v radu 100mA. Tento proces nabijen nepovazuji za skodlivy.
Navic, nevim co je na tom pravdy,ale od nejakeho odbornika na baterie jsem slysel ze i autobaterka ma pametovy efekt a udajne se v aute dobiji kolem 80% kapacity. Tudiz ji obcasne dobiti pry muze jen pomoci.

Osobne nevim zda je mozne aby olovena baterka mohla mit tyto problemy, mozna ma, kazdopadne se domnivam ze mym dobijenim na ni nic nezkazim..
Uživatelský avatar
Jojin
Příspěvky: 295
Registrován: pát 05. čer 2009 12:26:47
Bydliště: Hluboká nad Vltavou
Kontaktovat uživatele:

Re: Spotřeba a věci kolem nafty

Příspěvek od Jojin »

Já netvrdím že něco kazíš ... považuji za vhodnější baterku dobít před zimou (pochopitelně s náležitou kontrolou elektrolitu atd.) a ostatní"preventivní"dobití si odpustit.
Pamatuji že nabíječky nemělu žádnou automatickou regulaci a byly to v podstatě trafa s usměrňovačem a odporovou regulací (v podstatě reostat - elektrikáři nekamenujte, možná se tomu říká jinak) a u těch platilo pravidlo"desetinného proudu". Měla-li baterie kapacitu třeba 60Ah tak se nabíjela 6A, 40Ah - 4A atd., vyjímkou bylo tzv. formování baterie (dnes koupíte baterku naformovanou a nabitou) které se provádělo na"setinový proud"a po nabití se baterie vybila většinou přes žárovku s menší watáží a potom se už nabíjela klasicky ...
FELICIA 1,9D GLX cca 300 000 km
Obrázek

Velké závady mívají banální příčiny. (můj otec)
Je těžké být debilem, protože konkurence je veliká. (Miroslav Horníček)
Moudrost přichází s věkem. Někdy však věk přijde sám.
Lars1 - FK

Re: Spotřeba a věci kolem nafty

Příspěvek od Lars1 - FK »

Já taky v úterý nenastartoval bylo - 25 °C na vině byla slabší baterka stačilo ji hodit na hodinu na nabíječku a bylo po problému. Potom už bylo vše v pohodě
Zbysek - FK

Re: Spotřeba a věci kolem nafty

Příspěvek od Zbysek - FK »

Já udržuji baterky max. dolitím destilky, když je to ještě bezúdržba a jinak kontakty mám automaticky čisté pořád, to beru jako samozřejmost, ale hlavně právě před zimou pořádně nabít a to dobrou nabíječkou a ne nějakým tím malým šmejdem, který je jen udržovací (takový ty přenosný maličký trafa s pár ampérami za pár stovek). Když se nabije pořádnou nabíječkou, tak jde hned poznat jak startér cvičí najednou.
Lars1 - FK

Re: Spotřeba a věci kolem nafty

Příspěvek od Lars1 - FK »

Já se po pravdě o baterku nestarám vůbec. Maximálně očistím kontakty ale dobil jsem ji a startér točil jak blázen :thumleft:
Uživatelský avatar
robin222
Příspěvky: 5
Registrován: pon 25. srp 2008 18:35:05
Bydliště: Moravská Nová Ves / Uherský Ostroh
Kontaktovat uživatele:

Re: Spotřeba a věci kolem nafty

Příspěvek od robin222 »

Nazdar chlapi mám dotaz mimo mísu, chtěl bych se zeptat vás zkušenějích. Mám feldu 1,9D a mám stálou spotřebu 6l/100km. Všude čtu ,že s tímto autem jezdíte za 4,5-5,5l/km. Šlo by tu mou spotřebu nějak snížit? :scratch:
Auto: Fel.combi, r.v 2000, najeto 160 tis. a olej to nežere, filtry nové, trysky ok., starty léto-zima na drnc, VAG - nezapsána žádná závada. egr-off. auto jede dobře a nekouří.
Obrázek
Zbysek - FK

Re: Spotřeba a věci kolem nafty

Příspěvek od Zbysek - FK »

Nejezdíš na nějakých velkých kolech, nebo nevozíš muziku? Pokud ani jedno z toho, tak lze upravit předvstřik, čímž lze snížit částečně spotřebu (pokud je nyní trochu blbě nastaven)
Uživatelský avatar
robin222
Příspěvky: 5
Registrován: pon 25. srp 2008 18:35:05
Bydliště: Moravská Nová Ves / Uherský Ostroh
Kontaktovat uživatele:

Re: Spotřeba a věci kolem nafty

Příspěvek od robin222 »

Ne ne ,vše je standart tovární. Ten předvstřik upravím pouze posunutím čerpadla? Tim potenciometrem hýbat nemusím?
Obrázek
nebulus - FK

Re: Spotřeba a věci kolem nafty

Příspěvek od nebulus - FK »

Máš dosť nafúkané kolesá? Mne raz na Dácii MCV nahustili kolesá ako na Felde a spotreba bola o pol litra vyššia.
Návštěvník

Re: Spotřeba a věci kolem nafty

Příspěvek od Návštěvník »

robin222:
Pripoj EGR a budes mat 5,5L/100Km. Cokolvek ,,vylepsis,, prejavi sa na spotrVIPLNebe.
Uživatelský avatar
Jojin
Příspěvky: 295
Registrován: pát 05. čer 2009 12:26:47
Bydliště: Hluboká nad Vltavou
Kontaktovat uživatele:

Re: Spotřeba a věci kolem nafty

Příspěvek od Jojin »

Problám je někde mezi sedačkou a volantem :) máš těžkou nohu ... není to sice noha gardového tankisty ale popřemýšlej a stylu jízdy.
FELICIA 1,9D GLX cca 300 000 km
Obrázek

Velké závady mívají banální příčiny. (můj otec)
Je těžké být debilem, protože konkurence je veliká. (Miroslav Horníček)
Moudrost přichází s věkem. Někdy však věk přijde sám.
Zbysek - FK

Re: Spotřeba a věci kolem nafty

Příspěvek od Zbysek - FK »

Jakým stylem s tím autem jezdíš? Pokud jezdíš často nad 130, tak to na kombíku bude normální spotřeba. Jinak poladit to předvstřikem tedy jde (čerpadlem, ne poťákem), ale pokud ti auto jinak jede dobře, tak je to škoda do toho hrabat.
Uživatelský avatar
robin222
Příspěvky: 5
Registrován: pon 25. srp 2008 18:35:05
Bydliště: Moravská Nová Ves / Uherský Ostroh
Kontaktovat uživatele:

Re: Spotřeba a věci kolem nafty

Příspěvek od robin222 »

Jezdím normálně, žádná honička ,ale ani brzda provozu. Jízda po městě nebo po dálnici /až 160km/hod. prázdný nebo plně naložen/ už 2 roky je to pořád kolem 6l. /viz. spotřeby.cz./ Zkusím pohnout kousek tím čerpadlem, když tak vrátit to mohu kdykoliv.
Obrázek
Odpovědět