olejovy chladic 1.9D

AEF
SamanShrek - FK

olejovy chladic 1.9D

Příspěvek od SamanShrek - FK »

Sewas.
Dlhsiu dobu sa uz pohravam s myslienkou na dalsie chladenie agregatu, konkretne chladenie oleja, a chcel by som poradit ci to ma zmysel alebo je to zbytocny luxus.
Zatial mam tri varianty:
:arrow: Nechat to tak
:arrow: Vymenik tepla z Skody Octavie 1.9 SDI/TDI ktory sa montuje medzi bloka olejovy filter (origo sa to napaja vraj na obeh vody ja myslim, ze by to malo vlastny okruh) + kompanzna nadobka + chladic pred origo chladic (momentalne mam k dispozicii z dvojzonovej klimy ale tak na tom by sa este zapracovalo)
:arrow: sada na chladenie oleja ktora obsahuje chladic, hadice, spojovaci material a medzikus medzi filter a blok, ktory ma zaslepeny priamy rietok a olej je nuteny ist do chladica a potom spat cez filter do motora

Co by ste radili, resp. mate niekto nieco podobne ci uz v hlave alebo aj v aute????
Marty_pv - FK

Re: olejovy chladic 1.9D

Příspěvek od Marty_pv - FK »

Nejdřív si pořiď pořádný budíky, měř teplotu oleje za jízdy a na základě měření zjistíš jestli má nebo nemá úprava chlazení smysl - sériový výměník voda-olej tak jak je zapojený by měl stačit
Uživatelský avatar
Kovi
Příspěvky: 780
Registrován: pát 21. zář 2007 16:09:21
Bydliště: Most
Kontaktovat uživatele:

Re: olejovy chladic 1.9D

Příspěvek od Kovi »

Nechat to tak ,protože tenhle motor není na žádný dovádění....Jinak takovej jekajsi chladič oleje tam už je...je to spíš jen výměník tepla.
I kdybych měl jít údolím stínu smrti, ničeho zlého se nebojím, neboť ty se mnou jsi: tvůj prut a tvá hůl mě konejší.
U ostatních se evoluce projevuje stylem: Chodítko, odstrkávadlo, kolo, fichtl, mašina, auto......
no a já jdu zase pozpátku...Auto, motorka, kolo.... ale nebojte, protože stejně se zase sejdem u toho chodítka...:)
SamanShrek - FK

Re: olejovy chladic 1.9D

Příspěvek od SamanShrek - FK »

cidlo teploty oleja ake a kam?
FrajerRS

Re: olejovy chladic 1.9D

Příspěvek od FrajerRS »

Zdar borci, prosimvas nema nekdo momentalne ten vymenik venku z auta, potreboval bych zmerit vnitrni prumer natrubku na vstupu a vystupu z vymeniku, diky moc :)
pipo444
Příspěvky: 596
Registrován: čtv 13. bře 2014 18:35:16
Bydliště: Piešťany
Kontaktovat uživatele:

Re: olejovy chladic 1.9D

Příspěvek od pipo444 »

čau nemám ho zrovna vonku :mrgreen: ale obidva nátrubky sú rovnaké a počítaj že je to cca priemer 15mm ;) ak by mal niekto na polici tak nech zmeria presne :D na čo to potrebuješ vedieť ?
FrajerRS

Re: olejovy chladic 1.9D

Příspěvek od FrajerRS »

Diky za snahu ale potrebuju vedet presny udaj ne odhady cca! :D Nastesti uz me to zmerili jini takze kdyby to nekdy nekdo taky potreboval vedet tak je to 13 mm.
pipo444
Příspěvky: 596
Registrován: čtv 13. bře 2014 18:35:16
Bydliště: Piešťany
Kontaktovat uživatele:

Re: olejovy chladic 1.9D

Příspěvek od pipo444 »

no vidíš skoro som trafil ! :D a na čo si to vlastne potreboval ? ja som jednu trubku pri oprave urval a potom zváral :mrgreen:
Odpovědět