Samovolne zvysovanie otacok

AEF
Toki
Příspěvky: 24
Registrován: sob 11. črc 2015 21:05:23
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

Samovolne zvysovanie otacok

Příspěvek od Toki »

Hojte,
mam problem s mojou feldickou. Niekedy ked zastavim a stojim dlhsie na brzde, samovolne sa mi zvysia otacky (akokeby sa zapol sytic) a hned klesnu. Robi to niekedy aj pri studenom nastartovani, asi tak 5-10 krat sa akokeby zapne a vypne sytic. Preto sa chcem opytat ci s tym mate skusenosti.

Btw co je ten konektor na pravej strane (su 2 vedla seba a myslim ten pravy). Ked ho vytiahnem ihned sa zapne sytic, ide do toho konektora podtlak. Nebude problem v tom?

Dakujem
pipo444
Příspěvky: 596
Registrován: čtv 13. bře 2014 18:35:16
Bydliště: Piešťany
Kontaktovat uživatele:

Re: Samovolne zvysovanie otacok

Příspěvek od pipo444 »

ahoj. toto poznám aj aj aj mne sa to stane párkrát ked som na brzde
áno ten ventil púšťa podtlak do banky ktorá potiahne tiahlo a to zníži otáčky.
v prvom rade skontroluj stav podtlakových hadíc, či nie je niekde diera alebo volný spoj kade by mohlo prisávať falošný vzduch. vačšinou konce hadíc a ak sú opletené nieje to dobre vidieť na prvý pohlad.
v konečnom dôsledku to može robiť aj samotná jednotka ja ked neviem prečo lebo ona otvára ten elektromagnetický ventil.
Toki
Příspěvky: 24
Registrován: sob 11. črc 2015 21:05:23
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

Re: Samovolne zvysovanie otacok

Příspěvek od Toki »

Tie hadicky ma napadli, vyskusam. Len ci s tym nemate skusenosti ma zaujimalo.
pipo444
Příspěvky: 596
Registrován: čtv 13. bře 2014 18:35:16
Bydliště: Piešťany
Kontaktovat uživatele:

Re: Samovolne zvysovanie otacok

Příspěvek od pipo444 »

mno zo zaujimavosti skusim kuknuť do diagnostiky či tam nájdem dáku závadu.
ak by si sa to pýtal u 1,3 tam pochopím lebo tam je podtlaková hadica napojená na sacie potrubie, a motor si vtedy trocha pridá to je známe.
ale u 1,9 je podltaková pumpa poháňaná motorom.
ešte zo zvedavosti skúsim preštudovať (alebo preštuduj) schému komplet či nájdeš ddáku súvislosť napr. medzi brzdovým spínačom a RJ :D
Toki
Příspěvky: 24
Registrován: sob 11. črc 2015 21:05:23
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

Re: Samovolne zvysovanie otacok

Příspěvek od Toki »

Dnes som si vsimol ze pri stlaceni brzdoveho pedalu, citim spod pristrojovky vibracie. Nie je to ako krive kotuce, nic nejde do volantu ani do napravy. Zmeni sa trosku aj chod motora. Nevies cim to moze byt?
pipo444
Příspěvky: 596
Registrován: čtv 13. bře 2014 18:35:16
Bydliště: Piešťany
Kontaktovat uživatele:

Re: Samovolne zvysovanie otacok

Příspěvek od pipo444 »

vibrácie môžu isť od motora, pozri v akom stave je spodný silentblok - vzpera prevodovky rovno nad ňou cca je stred palubky.
vibrovať mpže a kvôli zlým silentom ale aj zlým nastavením predvstreku - teda čerpadla. ak je to už dosť citelné a trhá to.
Toki
Příspěvky: 24
Registrován: sob 11. črc 2015 21:05:23
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

Re: Samovolne zvysovanie otacok

Příspěvek od Toki »

Skusim pozriet silenty a vymenim vsetky podtlakove hadicky. Nie je to az take hrozne. Ale aj pri zastavenom aute nieco klepka ked je brzda nadoraz.
pipo444
Příspěvky: 596
Registrován: čtv 13. bře 2014 18:35:16
Bydliště: Piešťany
Kontaktovat uživatele:

Re: Samovolne zvysovanie otacok

Příspěvek od pipo444 »

iba keď je brzda dole ? skús schválne pozrieť ako sa trepe motor pod kapotou, na volnobeh.
pozri aj či nieje prasknutá alebo tak hadica od posilovača po motor. prelez všetky tie hadice a uvidíš. ak by sa ten motor extra trepal, mohlo sa niečo povytiahnuť, prasknúť, vyheglať...
guide19
Příspěvky: 23
Registrován: stř 31. říj 2012 21:59:41
Bydliště: Presov
Kontaktovat uživatele:

Re: Samovolne zvysovanie otacok

Příspěvek od guide19 »

Zdravim vas pani,

vyriesili ste to zvysovanie otacok pri stlaceni brzdoveho pedalu?
Ja som dlhsie registroval zvysovanie otacok v zakrutach a pri prejazde nerovnosti, no teraz som zistil ze sa mi tiez otacky zvysuju ked stalcim brzdovy pedal.
Tak som mal najprv podozrenie na netesnost v palivovej sustave ale teraz mam podozrenie na nejaku netesnost alebo prisavanie vzduchu, ale neviem ako je
podtlak spojeny resp. suvisi s cerpadlom a chodom motora.
Ak mate nejake rady ako zistit netesnost alebo dieru v sani alebo nieco podobne co moze robit problemy tak poradte.
pipo444
Příspěvky: 596
Registrován: čtv 13. bře 2014 18:35:16
Bydliště: Piešťany
Kontaktovat uživatele:

Re: Samovolne zvysovanie otacok

Příspěvek od pipo444 »

podtlak súvisí z čerpadlom jedine čo viem tak cez predsuvník - zvyšuje otáčky a teda dávku za studena. jedine ak by si mal kdesi dieru, alebo slabú vákuovú pumpu že keď stlačíš brzdu tak všetok podtlak sa minie na posilovači a teda neostane na predsuvník a ten pridá otáčky. tak to vidím ja. chce to skúšať a vymýšlať. ešte je tam aj nejaký jednocestný ventil - klapka, treba skúsiť či to funguje
guide19
Příspěvky: 23
Registrován: stř 31. říj 2012 21:59:41
Bydliště: Presov
Kontaktovat uživatele:

Re: Samovolne zvysovanie otacok

Příspěvek od guide19 »

predsuvnik mas na mysli sytic, resp. zariadenie na zvysovanie volnobeznych otacok? Ako to mam overit?
Ako sa da zistit netesnost alebo diera v hadiciach podtlaku?

jednocestný ventil - klapka - myslis ten v podtlakovej hadici k vakuovej pumpe?
pipo444
Příspěvky: 596
Registrován: čtv 13. bře 2014 18:35:16
Bydliště: Piešťany
Kontaktovat uživatele:

Re: Samovolne zvysovanie otacok

Příspěvek od pipo444 »

áno dobre si ma pochopil.
popozeraj spoje, hadice ku ventilu EGR a dalej by som asi preventívne vymenil, pozri tú plastovú hadicu či nieje prasknutá, pozri napojenie plastovej hadice ku vakuovej pumpe na bloku motora...
ďalej ma už len napadá zmerať aký podtlak vytvára vakuová pumpa. možno je už vybehaná
Odpovědět