Zavzdušnění palivové soustavy

AEF
Hauárd

Zavzdušnění palivové soustavy

Příspěvek od Hauárd »

potrebulem poradit menil som si palivovy filter na felde 1.9 diesel natocil som to asi po 5 sekundach to skapalo a uz to nejde natocit nalial som donho aj naftu ale nechce to chytit co sa stim da robit ??? poradte dakujem
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Zavzdusnena

Příspěvek od 103457 »

Na čerpadle by jsi měl mít šroubek na odvzdušnění, takže povolit a někdo ti musí startovat dokud nepoteče čistá nespěněná nafta. Pak utáhni šroubek a máš odvzdušněno.
Návštěvník

Re: Zavzdusnena

Příspěvek od Návštěvník »

skusal som to z tim srobikom a nic mam pocit ze to vuobec netaha naftu nemohlo mi odist vstrekovacie cerpadlo???
smazany clen - FK

Re: Zavzdusnena

Příspěvek od smazany clen - FK »

nalils ten filtr hned jaks ho menil?cerpadlo nemuze odejit jestli to predtim jelo.Skus povolit prevlecnou matku na trubce prvniho valce co vede ke vstriku a at ti nekdo startuje a divej se jestli tece nafta bez bublin.jestli to pak nechytne tak skus vsechny trubky.
Návštěvník

Re: Zavzdusnena

Příspěvek od Návštěvník »

Hej nalial som donho naftu este pred vymenou skusal som to aj odvzdusnit tim ze som povolil triski a startoval som a islo stoho trosku nafty ale len mizerne malo auto je uz v servise lebo ho surne potrebujem nech mi niekdo ukaze toho VOLA co vymyslel diezlovu feliciu ved co to je za blbost ze cerpadlo ide len ked sa toci motor to musel vymyslet len DEBIL.......
smazany clen - FK

Re: Zavzdusnena

Příspěvek od smazany clen - FK »

to je tim ze je to vstrikovaci cerpadlo LUCAS.Ale jestlis to neozivil tim spusobem jak tady vsicni psali tak je to divny.me se to teda vzdy povedlo napoprvni.
Uživatelský avatar
Tomas6
Příspěvky: 3758
Registrován: sob 06. říj 2007 17:47:49
Bydliště: Slušovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Zavzdusnena

Příspěvek od Tomas6 »

Návštěvník píše:Hej nalial som donho naftu este pred vymenou skusal som to aj odvzdusnit tim ze som povolil triski a startoval som a islo stoho trosku nafty ale len mizerne malo auto je uz v servise lebo ho surne potrebujem nech mi niekdo ukaze toho VOLA co vymyslel diezlovu feliciu ved co to je za blbost ze cerpadlo ide len ked sa toci motor to musel vymyslet len DEBIL.......

Běžná praxe u všech dieslových motorů.Málokteré auto s klasickým rotačním vstřikovacím čerpadlem má ruční pumpičku.
Felda 1,3BMM lpg Kat off,střed off,favo svody,soieta...Jede jako ďas. :-)
Passat B4 1Z EGR off+něco nalitého.Nejede špatně,ale mohlo by to být lepší...
http://www.feliciaklub.cz/forum_new/vie ... 16&t=10389
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Zavzdusnena

Příspěvek od 103457 »

Řekl bych, že problém je v tom, že jsi byl sám. Musí ti někdo startovat a druhý povolovat a odvzdušˇnovat. Než jsi oběhl auto a dotáhl trubky, tak to znovu nasálo vzduch.
smazany clen - FK

prazdna nadrz - start

Příspěvek od smazany clen - FK »

ake mate skusenosti, ak ste nahodou dojazdili na prazdnu nadrz so startom, ja som mal problem s odvzdusnenim, resp. zahltenim naft. filtra na tomto motore nie je ziadna pumpicka tak som tocil a baterka dostala zahul, ked som mal slabu tak to som feldu hned roztahoval, vtedy chytila po par metroch, je na to nejaka finta, chcem menit naftovy filter a nerad by som zase dal zabrat baterke, je nova 3 mesacna tak by som ju nerad vybil. ten dojazd na prazdnu nadrz bol preto lebo bolo nespolahlive meranie v palivovej nadrzi
smoldo1

Re: prazdna nadrz - start

Příspěvek od smoldo1 »

Zdravim ja ked som menil palivový filter tak som potom povolil odvzdusnovaci sroub pri palivovom cerpadle a do nadrze som pustil vzduch z komresora a pockal az potecie nafta z toho srouba. Potom to uz chytlo.
smazany clen - FK

Re: prazdna nadrz - start

Příspěvek od smazany clen - FK »

No tak jak budeš menit filtr tak ho nalij naftou a chytne to hned.A s tím roztahovaním to moc nepreháněj už sem pár hrdinům dělal motory že jim praskl rozvodák.Když dojedeš nádrž tak nalij filtr naftou a povol trubky na čerpadle až poteče nafta tak je dotahni a dolij filtr do plna a nastartuj.
Diablo - FK

Re: prazdna nadrz - start

Příspěvek od Diablo - FK »

panove panove kam to spejeme..... to vas nenapadlo jak je hadicka s naftou odnadrze do filtru ji zmacknou kombi klestema ci svorkou -> nafta zustane v hadicce a nezapadne. pak jen zalejete filtr naftou, date do auta, pripojite hadicky, natocite a nechate kloktat na volnobeh a pohodicka, tak to delam ja a chyta i po vymene na 1-3 prevaleni ;)
smazany clen - FK

Re: Zavzdusnena

Příspěvek od smazany clen - FK »

môžete mi niekto povedat kde na vstrekovacom čerpadle je odvzdušňovací šróbik..? ja som ho nemohol nájst ked sa mi zavdzušnil môj motor..dolieval som stale naftu do palivoveho filtru, ale vobec mi to neslo nastartovat.. az po 2 hodinach neustáleho dolievania do palivoveho filtru sa mi to podarilo naštartovať, aj to už z inej batérie, bo moja bola po tolkych štartoch totalne kaput.. keby sa mi to stalo niekde na ceste, tak som v koncoch. Kamoš mi povedal ze ja mám vstrekovacie čerpadlo samoodvzdušňovacie.. je to pravda? može to byť? bo ten spomínaný šróbik neviem nájsť :) A druhá otázka. dá sa tam nejako implementovať ručná pumpička, dá sa kupit normálne v obchode.. ale neviem, kam by som ju mal akoze zapojiť, medzi čo..?
Dík za rady. :D
TonyCS

Re: Zavzdusnena

Příspěvek od TonyCS »

Tu odvzdušnovací pumpičku můžeš připojit na tu silnější hadičku, ktera ti vede z pal. filtru k motoru do čerpadla. Hlavně musíš dodržet, aby to byla přívodní hadice a pumpička byla správným směrem( podle toku nafty). ;)

Ještě k tomu odvzdušnění palivové soustavy. Přez startování je to snad nejhorší způsob. Něhledim na to, že se může vybít baterie, ta se nechá znovu nabít, ale starter čím déle se točí tím více se zahřívá! Takže se vám může také stát že si nejdříve koupíte novej startér a pak začnete zase od začátku. Znam takový opraváře ze servisů, který se s tim nemažou a tahaj tak dlouho feldu na laně až naskočí, ale tady hrozí potkání motoru! Nejjednoduší způsob co aplikuji na každé felicii je, že si natlakuju kompresor strčim hadici od kompresoru obalenou hadrem ( aby to trosku těsnilo) do nádrže, nastavim ho na slabší tlak a vepředu čekam u odvzdušnováku až mi poteče čistá nafta. Poté se startér pětkrát otočí a felda naskočí.
Diablo - FK

Re: Zavzdusnena

Příspěvek od Diablo - FK »

Moje zkusenost : Hadice z nadrze a do nadrze zaskrtim svorkou, vyndam filtr, nandam filtr, zaleju nekolikrat (aby plne nasal) pripojim hadicky, otocim klickem a na 2otoceni chytne, vyzkouseno snad 10x na 4 feliciich a dodnes stim neni problem a vsichni si to chvalej. Kazdej a svuj nazor a metodu, ale tohle doporucuju. Je to pak bez odvzdusnovani apod. ;)
grohmis

Re: prazdna nadrz - start

Příspěvek od grohmis »

Zdravím lidičky,taky jsem se dlouho trápil se zavzdušněným čerpadlem!Startoval jsem a v domění,že si čerpadlo samo nasaje naftu jsem vyštavil baterku (takže bezvýsledně) Druhý den po nabití baterky,jsem začal špekulovat co dál. Napadlo mě odsád vzduch pomocí balonku (hustoměr na chlad. kapalinu) z odvzdušnovacího šroubu u čerpadla. Spočátku jsem tahal jen vzduch a pak už šla čistá nafta!!! motor párkrát zažbleptal a naskočil!!! POZOR je třeba dolívat naftu do filtru,ať znovu nenatáhnete vzduch!!!! Tak hodně zdaru s ropáčkem........ zdraví Lukáš
Uživatelský avatar
Kovi
Příspěvky: 780
Registrován: pát 21. zář 2007 16:09:21
Bydliště: Most
Kontaktovat uživatele:

Re: prazdna nadrz - start

Příspěvek od Kovi »

Tak mě napadlo,co tam naimplantovat bypass s balonkem nebo rovnou s nějakým starým motorkem z ostřikovačů?? Teda praktický využití by měl jen pro ty z nás co mění filtr pravidelně a poctivě. Odpadlo by totiž zalejvání filtru a různý vifikundace s hadičkama.
I kdybych měl jít údolím stínu smrti, ničeho zlého se nebojím, neboť ty se mnou jsi: tvůj prut a tvá hůl mě konejší.
U ostatních se evoluce projevuje stylem: Chodítko, odstrkávadlo, kolo, fichtl, mašina, auto......
no a já jdu zase pozpátku...Auto, motorka, kolo.... ale nebojte, protože stejně se zase sejdem u toho chodítka...:)
Diablo - FK

Re: prazdna nadrz - start

Příspěvek od Diablo - FK »

citroeny balonky maji, ty debilove je davaji i do HDI motoru :D kde jsou k hofnu ;) taky me to napadlo u feldy, me tam stacej ty kabely a jistice k muzice, natoz tam rvat balonek ;)
vanplus - FK

Re: prazdna nadrz - start

Příspěvek od vanplus - FK »

ty brďo ja tam mam balonek a koukám že tam neni origo? ale stejně musim povolit odvzdušňovák a balonkovat než de nafta....takže nic moc
Návštěvník

Re: prazdna nadrz - start

Příspěvek od Návštěvník »

Zdravim, chci se podelit o nasledujici prihodu z dneska.

Pri cca 750km od posledniho tankovani doplna mi zacalo problikavat "hladove oko", rikam si OK, na nejakych 50-80-100km je tam jeste nafty dost.

Pri 780km (kdy oko uz svitilo casteji ale porad jeste ne nonstop) jsem trochu riznul jednu 270st. pravotocivou stoupavou zatacku (Praha - vyjezd z Jizni spojky ze smeru od Barrandaku na Cerny most na krizeni s Prumyslovou smerem do Hloubetina).

Vyjedu na Prumyslovou a po par stovkach metru najednou motor chcip, sviti kontrolka mazani a baterky.

Zkousim to natocit, nastartuju, okamzite opetovny zdech motoru.
Setrvacnosti dojizdim k pumpe ktera je nastesti kousek.
Pistole cvakne pri rovnych 40l.
Prvni start - zdech.
Druhy start - uz je vse OK, a dal uz jsem pokracoval v poradku - samozrejme lehce orosen potem a poucen pro priste.

Cili pokud se tu tvrdi, ze naftova Felda (combi) ma nadrz 47l (mam doma nejakou knizku o Feldach a tam je jen obecna veta, ze ma stejnou jako benzinove = 42l), tak tam melo byt jeste cca 7l nafty.
Myslite ze se opravdu da trochu razantnejsim prujezdem prave zatacky docilit toho, ze se vsechno odstredivou silou odlilo na ten konec nadrze, ktery je vzdalen od nasavani, a zdechlo to na preruseny privod paliva k motoru? Nebo ze by tam nekde bylo neco v neporadku?

Ze ma zatacka na palivomer vliv, ze kdyz mam na rovince 1/4, tak pri pravotocive to spadne skoro k 0 a pri levotocive to naopak vysplha nekam k 1/3-1/2, to uz jsem odpozoroval...
smazany clen - FK

Re: prazdna nadrz - start

Příspěvek od smazany clen - FK »

Ano, samozřejmě je to tím nahnutím v zatáčce, protože lucas na tomhle motoru je tak blbě stavěn, že chvilkový pokles paliva a tedy maličko vzuchu zapříčiní špatné nasátí další nafty a motor zdechne. Právě proto by se s tímhle motorem nemělo jezdit pokud možno na rezervu, protože to může udělat. Ostatně feldy jsou asi poslední auta, kde se ještě dalo na rezervu jezdit. Kdo jezdí na rezervu u nových aut je hodně velkej magor.
Jurka - FK

Re: prazdna nadrz - start

Příspěvek od Jurka - FK »

Proč?
smazany clen - FK

Re: prazdna nadrz - start

Příspěvek od smazany clen - FK »

Co proč?
smazany clen - FK

Re: prazdna nadrz - start

Příspěvek od smazany clen - FK »

no ja som napriklad jaazdil aj tak že už som mal ručičku palivometru asi milimeter nad prazdnou nadržou a isiel som aj do tiahlich zataciek ale motor mi isiel dalej.
Jurka - FK

Re: prazdna nadrz - start

Příspěvek od Jurka - FK »

Zbysek píše:Co proč?

Proč nejezdit na rezervu u nových aut?
smazany clen - FK

Re: prazdna nadrz - start

Příspěvek od smazany clen - FK »

Vlastně každé nové auto má již jinak řešeno podávání paliva z nádrže než třeba ještě feldy. Není už tam čerpadlo nahoře a dolů vedoucí sací koš, ale čerpadlo je co nejníž a má na vstupu košíček. Dole je z důvodu, že dnes musí podávat mnohem větší výkony ve výtlaku = více se hřejí. A právě proto je dole, protože se skvěle chladí palivem (ano, i když projde zpětným vedením ohřáté palivo, stále je to chladnější než motorek). Takže když někdo jezdí stále na rezervu a motorek se nechladí, přijede pak k nám, aby jsme mu vyměnili čerpadlo, protože dočerpalo. Samozřejmě ho takto odděláte pouze v případě častého používání rezervy. Doufám ale že doba kdy známí jezdili se stvokou na benzinku je dávno pryč a každej tam snad naláduje rozumně.
vanplus - FK

Re: prazdna nadrz - start

Příspěvek od vanplus - FK »

ahoj tak já když vemu táhlou zatáčku doprava nebo zastavim na chodníku pravou stranou tak mi to zdechne a musim to odvzdušnit jinak nemam šanci....teda samo pokud mám rezervu nebo kousek nad ní...
hans007 - FK

Re: prazdna nadrz - start

Příspěvek od hans007 - FK »

lidi co tady pořád odvzdušňujete?přece stačí sešlápnout pedál plynu na podlahu a točit,motor po třech sekundách naskočí a je to....
Zbysek - FK

Re: prazdna nadrz - start

Příspěvek od Zbysek - FK »

hans007 píše:lidi co tady pořád odvzdušňujete?přece stačí sešlápnout pedál plynu na podlahu a točit,motor po třech sekundách naskočí a je to....


Tak takto jednoduše to opravdu nejde pokud se ti zavzdušní systém. Něco jiného je, pokud pouze měníš filtr dobrým způsobem a nedojde ti ke zavzdušnění jako některým.
hans007 - FK

Re: prazdna nadrz - start

Příspěvek od hans007 - FK »

a jak se to teda dělá?to mi jako chceš říkat že je to tak skvěle vymyšlené že jak se to zavzdušní že už se to nedá rozjet,to by bylo docela na hovno vymyšlené ne?jednou jsem měnil filtr a nevěděl jsem že se tam má nalít nafta,dal jsem to jen tak,bylo to zavzdušněné protože se to nedalo ani na deset pokusů nastartovat a mohl jsem točit jak jsem chtěl a pak mi jeden kámoš co se v těhle autech v práci hrabe denně že mám jenom sešlápnout plyn na doraz a točit a fakt to chytlo a normálka,mic jsem odvzdušňovat nemusel jen jsem to pak ještě několikrát musel pořádně prošlápnou a vytočit protože to ještě ze začátku trošku vynechávalo,to samé se mi stalo několikrát když jsem vyjel nádrž do sucha a pak mi to nechtělo chytnout,vzpoměl jsem si na ten plyn a vesele to nakopl...
Zbysek - FK

Re: prazdna nadrz - start

Příspěvek od Zbysek - FK »

Tenhle systém je bohužel takto opravdu vyřešen, protože použité čerpadlo Lucas dokáže sát naftu pouze když ji má souvisle tahat z nádrže. KDyž se "přetrhne" dodávka paliva, tahá to velmi pomalu vzduch, až to donucením podtlakem nasaje i naftu. V tvém případě jsi sice nezalil filtr, ale jak říkáš, mnohokrát jsi to tahal nasucho (což je pro čerpadlo opravdový luxus), takže když jsi to pak prošlápnul na plný kotel, samozřejmě už to chytlo, protože v té době už byl filtr zase naplněn celkem dost, i když se pak ještě plnil, když to cukalo. Běžně se normálně sevře svěrkou hadice k nádrži od filtru, filtr se dá nový, zaleje se, připojí se hadice, svěrka se povolí a vznikne tak natolik malá mezera v dopravě paliva, že to jen škubne a je hotovo. Samozřejmě pokud někdo zavzdušní soustavu moc, nezbývá, než na plný kotel dusit čerpadlo a trápit nejen ho, ale i startér s baterkou. Pokud však někdo zavzdušní celý okruh, že mu spadne nafta v celém potrubí, chce to zaplnit i to, protože jinak je to fakt nereálné natáhnout.
vanplus - FK

Re: prazdna nadrz - start

Příspěvek od vanplus - FK »

hans007 píše:a jak se to teda dělá?to mi jako chceš říkat že je to tak skvěle vymyšlené že jak se to zavzdušní že už se to nedá rozjet,to by bylo docela na hovno vymyšlené ne?jednou jsem měnil filtr a nevěděl jsem že se tam má nalít nafta,dal jsem to jen tak,bylo to zavzdušněné protože se to nedalo ani na deset pokusů nastartovat a mohl jsem točit jak jsem chtěl a pak mi jeden kámoš co se v těhle autech v práci hrabe denně že mám jenom sešlápnout plyn na doraz a točit a fakt to chytlo a normálka,mic jsem odvzdušňovat nemusel jen jsem to pak ještě několikrát musel pořádně prošlápnou a vytočit protože to ještě ze začátku trošku vynechávalo,to samé se mi stalo několikrát když jsem vyjel nádrž do sucha a pak mi to nechtělo chytnout,vzpoměl jsem si na ten plyn a vesele to nakopl...

ano co bys u felicie taky chtěl??? je to na hovno :D :D :D
olin

Re: Zavzdusnena

Příspěvek od olin »

Musím se taky podělit se zkušeností ,když totálně dojde nafta u 1,9D Feldy.Takhle debilně vymyšlené palivové čerpadlo jsem ještě neviděl. Ani způsob jak se to musí odvzdušňovat či zaplavovat naftou mi kdovíjak chytrý nepřipadá.Chtěl jsem si odvzdušnit feldu sám,ale je lepší to dělat ve dvou lidech.Vtip je v tom, že nafta musí být v nádrži ,trubkách, paliv. filtru, hadicích a palivovém čerpadle resp.musí vytékat z odvzdušňovacího šroubku nad paliv.čerpadlem.Ve dvou jsme postupovali následovně:Dolít naftu do palivového filtru (po odmontování železné spony na odtokové části hadic či trubiček),otevřít víčko nádrže (kvůli pozdějšímu lehčímu nasávání nafty z nádrže a vytváření tlaku do sacího potrubí), potom povolit odvzdušňovák čerpadla a jeden fouká pomocí jakékoli vytvarované gumové hadice (nebo něčím podobným)do nádrže(co je víčko nádrže) tak dlouho, až začne nafta vytékat odvzdušňovákem a jak vytéká v tu chvíli utáhnout odvzdušňovák.Potom stačilo chvíli točit starterem asi třicet vteřin a válce se začaly postupně zaplavovat naftou,až motor naskočil-ani jsem nešlapal na pedál akcelerátoru(na plyn), ale ta možnost tu pravděpodobně možná je,nevím.To byl nádherný zvuk dieslu,to by člověk nevěřil.Nevím jestli se tohle dá zvládnout v jednom člověku,ale mě se to kvůli dlouhému startování nezdařilo(vybitá baterie).
Zbysek - FK

Re: Zavzdusnena

Příspěvek od Zbysek - FK »

Tak tyto problémy nastanou pouze v případě, kdy se člověku podaří zavzdušnit celý systém. A to se stane pouze pokud někdo zcela ignoruje tradiční postup. Pokud při se zaškrtí hadičky a poté se normálně zalije filtr, motor to skoro ani nepozná, protože jen pocukne maličko po nastartování a jede jako předtím. Tedy pokud člověk ví jak na to a dodržuje to, potom není vůbec v tomto problém. Samozřejmě pokud se nebavíme o zavzdušnní systému z prázdné nádrže, kde je potom lepší natlačit naftu kompresorem přes nádrž. Ovšem takoví lidé, kteří nechají systém zavzdušnit, protože dojíždí totálně na rezervu by do toho auta neměli ani sedat.
Lars1 - FK

Re: prazdna nadrz - start

Příspěvek od Lars1 - FK »

Prázdna nádrž se mi povedlo jednou u služební feldy. Začlo blikat hladový voko tak si řikam to je tak na 50 km - 300m před benzinkou vzdalenou 18 km udělála škit a když jse rosvitily konrolky mazání a dobijení mě bylo jasný že to nevide - nakonec jsem dojel setrvačnosti až ke stojanu naštěsti těch 300m bylo po rovině. Do suchy nadrže se vydál 50 litru paliva. Je právda že točila asi tak 15 sekund, ale chitla.
jantarbeda

Re: Zavzdusnena

Příspěvek od jantarbeda »

Pro Olina.Diky za radu.Pouzil jsem tvuj navod stim kompresorem a SUPER.Muzu doporucit,s odvzdusnenim cerpadla LUCAS si neumi poradit ani automechanici.Auto chytlo na druhe protoceni motoru.Jinak jsem se stim trapil 2 dny a nic.Diky.
820

Spadlá nafta

Příspěvek od 820 »

Ahoj mám malý problém mám naftovou felinu a cca měsic jsem s ni nejezdil - problémy s baterkou a po mesici jsem chtel nastartovat a pořád to nechytalo :cry:
tudíž jsem usoudil že mám spadlou naftu z motoru. Moje otázka zní jak jí tam mám dostat nechce se mi to řešit přes servis. Proste mám auto na ulici a chtel bych vedet jestli to jde nejak udelat:-)
Dík za odpovedi
Zbysek - FK

Re: Spadlá nafta

Příspěvek od Zbysek - FK »

Pokud je opravdu spadlá nafta (což by neměla ani po dlouhodobém stání při těsnosti systému), tak bude nejlepší zalít palivový filtr, aby ti to chytlo a natahovalo naftu.
Diablo - FK

Re: Spadlá nafta

Příspěvek od Diablo - FK »

jj jak rika kolega, nebo si mezi filtr a nadrz dej nastalo balonek a muzes si kdykoliv napumpovat :)
vinnetou

felicia 1.9D nestartuje

Příspěvek od vinnetou »

Zdar, mam problém s mojí feldou.
dnes ráno jsem přišel do auta nažhavil nastartoval a začal mi poletovat volnověh tak od 1000 do 1300 otaček a po chvíli motor zhasl. V nádrži jsem měl nafty kusek pod rezervou a auto bylo zaparkovaný na svahu čumákem nahoru. Sjel jsem tedy z kopce, ale nepomohlo to tak jsem nalil do nádrže 15L nafty a furt nic zkoušel jsem to startovat i přez kabely,ale ani neblaflo. Ptám se tedy čím to může být? Ještě, aby toho nebylo málo tak jsem odšrouboval odvzdušňovák ze vstřikovacího čerpadla a tím jsem to prý podělal ještě víc.

předem děkuji za rady
Zbysek - FK

Re: felicia 1.9D nestartuje

Příspěvek od Zbysek - FK »

Už při tom startu se ti zavzdušnil systém, což šlo jasně poznat tím zvyšováním otáček a přisáváním vzduchu. Když to pak zhaslo, bylo to kvůli tomu, že to nedokázalo už nic nasát z nádrže. Tím že jsi vyšroubil odvzdušňovák jsi tomu dal opravdu korunu, protože jsi tam pustil vzduch ještě z druhé strany. Tedy nyní jedině zalít filtr naftou a startovat až to chytne. Je to trápení startéru a baterky hlavně, takže nejlépe přes jiné auto, nebo nabíječku.
vinnetou

Re: felicia 1.9D nestartuje

Příspěvek od vinnetou »

a čepadlo nedokáže znovu tam tu naftu nahnat? kdybych startoval a povolil odvzdusnovak?
Zbysek - FK

Re: felicia 1.9D nestartuje

Příspěvek od Zbysek - FK »

pokud tam máš originál čerpadlo, jako že asi jo (tedy Lucas a ne předělaný Bosch), tak samo naftu nedokáže nasát. Nemá na to totiž uzpůsobené vnitřnosti. Tedy nedokáže nasát je silný pojem. Ono to dokáže nasát dokonce i při zcela prázdných trubkách, ovšem v tom případě to nepřežije startér ani baterka po takové době, která je k tomu potřeba. Právě proto se zaleje filtr naftou, která už je pak blízko čerpadla a hadičky jsou celkem plné, tedy čerpadlo si lokne, motor zakucká, naskočí a v otáčkách už to pak docela snadno nasaje i z nádrže.
Návštěvník

Re: felicia 1.9D nestartuje

Příspěvek od Návštěvník »

a neslo by zapnout jenom čerpadlo ze bych na nej externe prived stavu a nechal ho chvilku bezet?
Zbysek - FK

Re: felicia 1.9D nestartuje

Příspěvek od Zbysek - FK »

Dieselová felicie má mechanické rotační čerpadlo přímo na motour. Elektrické podávací čerpodalo v nádrži na autě není a proto právě taky jsou problémy když někdo dojíždí s tímto motorem až na rezervu, nebo se mu to jinak zavzdušní.
Návštěvník

Re: felicia 1.9D nestartuje

Příspěvek od Návštěvník »

už mi to jezdí bylo to zavzdušněný jak si říkal nasáli jsme naftu pumpou a pak jsme to roztáhli na laně asi po 300metrech to blaflo. Moc ti děkuju za pomoc :P
vladon - FK

Re: prazdna nadrz - start

Příspěvek od vladon - FK »

Pro navstevnik: ( Nový příspěvekod Návštěvník v Stř 30. Črc 2008 10:38 )

To se pletes, zaprve kdyz jsi takhle riznul zatacku a zavzdusnil system, tak si klidne mohl mit v nadrzi jeste par litru a kdyz cvakne pistole, bezne tam jeste nalijes cca 3-5L nafty. Strasne to peni a musis to dolivat po vicko nekolik minut. Takze to vicemene vychazi ze se do ni vleze 47L. Me osobne se to zdalo o trosku vic,ale pry je to vazne 47.
radas1 - FK

Po odkalení naf.filtru jsem už nenastartoval...

Příspěvek od radas1 - FK »

Pomoc prosim.Odkalil jsem naftovy filtr dole bilym kolečkem a nastartoval a vše v pohode.Auto jsem vypnul a za hodinu už nenetočil. Felda 1.9 d r.v.1997 naj.149000km .diky
Naposledy upravil(a) Skury dne pon 19. říj 2009 16:00:21, celkem upraveno 2 x.
Důvod: přesunuto do správné sekce
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: nastaruju

Příspěvek od 103457 »

a) použít tlačítko hledat
b) správně zvolit topic = větší šance na správnou odpověď
c) podat nejpodrobnější informace, co se s autem děje, či neděje, zda jsi zkoušel chybu najít a odstranit
d) máš to zavzdušněný
Uživatelský avatar
Skury
_________________
_________________
Příspěvky: 2854
Registrován: pon 19. led 2004 13:28:54
Bydliště: Plzen
Kontaktovat uživatele:

Re: nastaruju

Příspěvek od Skury »

Za E) Napsat pořádnej nadpis!
Be in, be pirate. Pirates.cz + Škoda Felicia Fun 1̶.̶8̶T̶ - bude update
ProjektySNADNO.cz - zpracování projektových dokumentací na rodinné a bytové domy, interiérový design, specializace na nestandardní řešení.
Odpovědět