Cukání motoru na volnoběh

AEF
Pantheria

Cukání motoru na volnoběh

Příspěvek od Pantheria »

Zdar. Netušíte někdo, čím může být způsobeno chvění motoru 1,9 na volnoběh? Otáčky 850, třese se celé auto a je to cítit na řadičce. Není to nijak hrozné, ale když se na sedačce chvěji díky motoru, přijde mi to divné a obtěžuje to. Dělá to na studeném i teplém motoru. Když přidám na 1000 otáček, chvění ustane. Díky
Monstrak - FK

Re: Chvění motoru na volnoběh

Příspěvek od Monstrak - FK »

Mě to teda na 1.6 dělal silentblok na vrchu převodovky. Včera jsem ho vyměnil a chvění přestalo. Vymačkanej ani moc nebyl, ale byl 10 let starej. Možná je to i tvůj problém.
Uživatelský avatar
Kovi
Příspěvky: 780
Registrován: pát 21. zář 2007 16:09:21
Bydliště: Most
Kontaktovat uživatele:

Re: Chvění motoru na volnoběh

Příspěvek od Kovi »

Mě to dělá taky ,je to vymačkanejma nebo starejma silentblokama motoru. Kolega to minule měnil a paráda. Takže já se na to taky chystám,sice mi to nevadí,ale proč ne. Jinak To že motor sebou hází při volnoběhu je normální. Nemyslím aby s sebou škubal jak šílenej ,ale tak když jemně vibruje je to v poho.
I kdybych měl jít údolím stínu smrti, ničeho zlého se nebojím, neboť ty se mnou jsi: tvůj prut a tvá hůl mě konejší.
U ostatních se evoluce projevuje stylem: Chodítko, odstrkávadlo, kolo, fichtl, mašina, auto......
no a já jdu zase pozpátku...Auto, motorka, kolo.... ale nebojte, protože stejně se zase sejdem u toho chodítka...:)
Jurka - FK

Re: Chvění motoru na volnoběh

Příspěvek od Jurka - FK »

Monstrak píše:Mě to teda na 1.6 dělal silentblok na vrchu převodovky. Včera jsem ho vyměnil a chvění přestalo. Vymačkanej ani moc nebyl, ale byl 10 let starej. Možná je to i tvůj problém.

Poipiš mi to prosím, jak jsi to měnil ten silentblok vrchní na převodovce na 1.6ce díky
Monstrak - FK

Re: Chvění motoru na volnoběh

Příspěvek od Monstrak - FK »

Podepřel jsem převodovku, vymontoval z jedné strany šroub, z druhé matku, vyměnil silentblok a zašrouboval.
Pantheria

Re: Chvění motoru na volnoběh

Příspěvek od Pantheria »

Díky za názor. Zní to logicky. Tak já to prubnu.

Může se třeba nějak posunout setrvačník? Že by to jako dělalo vyosení setrvačníku. Ale netuším, jestli je to konstrukčně vůbec možné.
Uživatelský avatar
Kovi
Příspěvky: 780
Registrován: pát 21. zář 2007 16:09:21
Bydliště: Most
Kontaktovat uživatele:

Re: Chvění motoru na volnoběh

Příspěvek od Kovi »

to asi těžko ;)
I kdybych měl jít údolím stínu smrti, ničeho zlého se nebojím, neboť ty se mnou jsi: tvůj prut a tvá hůl mě konejší.
U ostatních se evoluce projevuje stylem: Chodítko, odstrkávadlo, kolo, fichtl, mašina, auto......
no a já jdu zase pozpátku...Auto, motorka, kolo.... ale nebojte, protože stejně se zase sejdem u toho chodítka...:)
Diablo - FK

Re: Chvění motoru na volnoběh

Příspěvek od Diablo - FK »

menil jsem ten silent blok, prace max na 10 min a auto je tedka klidny
Jurka - FK

Re: Chvění motoru na volnoběh

Příspěvek od Jurka - FK »

Musí se tam kupovat nějaké nově šrouby nebo nová ta matka? Nebo vklidu použít ty staré?
Monstrak - FK

Re: Chvění motoru na volnoběh

Příspěvek od Monstrak - FK »

Nemusíš kupovat nic kromě silentbloku za cca 150Kč. Lze použít všechno původní.
smazany clen - FK

Re: Chvění motoru na volnoběh

Příspěvek od smazany clen - FK »

me na volnobeh motor tak sterka, takovy zajima zvuk, kdyz seslapnu spojku, tak to prestane, bud to dela spojka, coz nevim proc, nebo prevodovka, tam muzu jedine zkontrolovat hladinu oleje, rozebirat ji nehodlam. Mate nekdo podobny problem?
Jurka - FK

Re: Chvění motoru na volnoběh

Příspěvek od Jurka - FK »

Chavier píše:me na volnobeh motor tak sterka, takovy zajima zvuk, kdyz seslapnu spojku, tak to prestane, bud to dela spojka, coz nevim proc, nebo prevodovka, tam muzu jedine zkontrolovat hladinu oleje, rozebirat ji nehodlam. Mate nekdo podobny problem?

Jo tohle prej dělá pětkové kolečko volné v převodovce nebo něco na ten způsob
Návštěvník

Re: Chvění motoru na volnoběh

Příspěvek od Návštěvník »

Monstrak píše:Nemusíš kupovat nic kromě silentbloku za cca 150Kč. Lze použít všechno původní.


Můžeš sem prosím hodit odkaz na ten díl? V knize k felicii jsem se dočetl, že silentblok převodovky je integrální částí víka převodovky a nelze ho jednoduše vyměnit, ale patrně jsi myslel něco jiného. Dík
Jurka - FK

Re: Chvění motoru na volnoběh

Příspěvek od Jurka - FK »

oni sou tam dva... jeden vidíš zvrchu nad převodovkou když koukneš do motoru a druhý je pod ním ten vidět není a ten de těžko vyměnit... dej hledat slovo silentbloky a určitě ti to najde téma, které jsem já zakládal a je tam vše popsané na obrázku co kde jak sou silentbloky v motoru a i odkazy na ně...
Pantheria

Re: Chvění motoru na volnoběh

Příspěvek od Pantheria »

Jurka píše:oni sou tam dva... jeden vidíš zvrchu nad převodovkou když koukneš do motoru a druhý je pod ním ten vidět není a ten de těžko vyměnit... dej hledat slovo silentbloky a určitě ti to najde téma, které jsem já zakládal a je tam vše popsané na obrázku co kde jak sou silentbloky v motoru a i odkazy na ně...


Díky, už je mi to jasné.
Pantheria - FK

Cuklání motoru

Příspěvek od Pantheria - FK »

Zdravím pánové.
Taky vám na volnoběh motor škube s autem? Vybrace jsou fakt mazec. Uvítám i, pokud by někdo dal typ, co by s tím mohlo cvičit.
vanplus - FK

Re: Cuklání motoru

Příspěvek od vanplus - FK »

no myslíš že je to jako stará ždímačka? tak to sem tu někde čet že to je silentblokem,a podle mě je to taky jediný logický řešení....
Pantheria - FK

Re: Cuklání motoru

Příspěvek od Pantheria - FK »

vanplus píše:no myslíš že je to jako ždímačka? tak to sem tu někde čet že to je silentblokem,a podle mě je to taky jediný logický řešení....

Silentbloky všechny nový - měněno před čtvrt rokem
Zbysek - FK

Re: Cuklání motoru

Příspěvek od Zbysek - FK »

Měnil jsi tedy všechny čtyři silentbloky na motoru a převodovce?
Pantheria - FK

Re: Cuklání motoru

Příspěvek od Pantheria - FK »

Zbysek píše:Měnil jsi tedy všechny čtyři silentbloky na motoru a převodovce?

Krom toho na víku převodovky.
vanplus - FK

Re: Cuklání motoru

Příspěvek od vanplus - FK »

no tak to je myslim zrovna ten prevít,někde se to tu už řešilo...pokud si přesedlal do feldy z nějakýho jinýho (novějšího)auta tak to taky muže bejt ten problém proč te děsej ty vibrace...ale zas na volnoběh by to nemělo bejt hrozný
Pantheria - FK

Re: Cuklání motoru

Příspěvek od Pantheria - FK »

vanplus píše:no tak to je myslim zrovna ten prevít,někde se to tu už řešilo...pokud si přesedlal do feldy z nějakýho jinýho (novějšího)auta tak to taky muže bejt ten problém proč te děsej ty vibrace...ale zas na volnoběh by to nemělo bejt hrozný

Před tím jsem měl fáčko. Jde mi o to, jestli je to jen horší komfort jízdy, nebo jestli se tam něco ničí.
Zbysek - FK

Re: Cuklání motoru

Příspěvek od Zbysek - FK »

Záleží opravdu jak moc ti to cuká. Přece jen tohle je velmi subjektivní záležitost, kterou vnímá každý jinak. Třeba podle mě mi taky motor zbytečně vibruje na volnoběh a každý kdo v tom jel a dokonce třeba i dělá ty motory mi řekl že je to naprosto v pohodě. Ale stejně pořád hledám způsob jak ho zklidnit.
Pantheria - FK

Re: Cuklání motoru

Příspěvek od Pantheria - FK »

Zbysek píše:Záleží opravdu jak moc ti to cuká. Přece jen tohle je velmi subjektivní záležitost, kterou vnímá každý jinak. Třeba podle mě mi taky motor zbytečně vibruje na volnoběh a každý kdo v tom jel a dokonce třeba i dělá ty motory mi řekl že je to naprosto v pohodě. Ale stejně pořád hledám způsob jak ho zklidnit.

No já sedím v autě a cítím, jak to hází s autem dopředu a zpět. Prostě se to třepe.
Zbysek - FK

Re: Cuklání motoru

Příspěvek od Zbysek - FK »

Tak v tom případě to bude nejspíše právě silentblokem na převodovce (vrchním čtverečekem)
Pantheria - FK

Re: Cuklání motoru

Příspěvek od Pantheria - FK »

Zbysek píše:Tak v tom případě to bude nejspíše právě silentblokem na převodovce (vrchním čtverečekem)

Ten je nový.
smazany clen - FK

Re: Cuklání motoru

Příspěvek od smazany clen - FK »

Pantheria píše:
Zbysek píše:Tak v tom případě to bude nejspíše právě silentblokem na převodovce (vrchním čtverečekem)

Ten je nový.

tak ti dali asi z 1.3
Pantheria - FK

Re: Cuklání motoru

Příspěvek od Pantheria - FK »

schympanze píše:
Pantheria píše:
Zbysek píše:Tak v tom případě to bude nejspíše právě silentblokem na převodovce (vrchním čtverečekem)

Ten je nový.

tak ti dali asi z 1.3

doufám že ne. Vždy, když jedu pro nějaké díly, hovořím o dieslu. tak snad umějí číste, ne? Ikdyž, když jsem sháněl palivové potrubí, tak jsem si to musel sám vyhledat v ETCE autorizovaného servisu. Odborníci jak prase.
Uživatelský avatar
Vici
Příspěvky: 1278
Registrován: úte 16. pro 2003 16:17:43
Bydliště: Rožnov p.R.
Kontaktovat uživatele:

Re: Cuklání motoru

Příspěvek od Vici »

schympanze píše:
Pantheria píše:
Zbysek píše:Tak v tom případě to bude nejspíše právě silentblokem na převodovce (vrchním čtverečekem)

Ten je nový.

tak ti dali asi z 1.3

ctverecek je pro vsecky typy stejny
O1 Combi ASZ 204PS/461Nm, Galaxy AUY 149PS/368Nm, Sharan AUY 4motion série, Favorit Silver Line 50kW
smazany clen - FK

Re: Cuklání motoru

Příspěvek od smazany clen - FK »

stvorec možno ano ale silentblok prevodovky je rozlisny.im ide o to predat co maju.ja servisom neverim.ale nevihnem sa im.niesom taky zdatny v opravach až tak
Pantheria - FK

Re: Cuklání motoru

Příspěvek od Pantheria - FK »

schympanze píše:stvorec možno ano ale silentblok prevodovky je rozlisny.im ide o to predat co maju.ja servisom neverim.ale nevihnem sa im.niesom taky zdatny v opravach až tak

No to je ale pro mě trochu potíž. Silentblok převodovky asi jen tak nevyměmín na ulici. Kolik to stojí v servisu? Raději originálním??
smazany clen - FK

Re: Cuklání motoru

Příspěvek od smazany clen - FK »

Pantheria píše:
schympanze píše:stvorec možno ano ale silentblok prevodovky je rozlisny.im ide o to predat co maju.ja servisom neverim.ale nevihnem sa im.niesom taky zdatny v opravach až tak

No to je ale pro mě trochu potíž. Silentblok převodovky asi jen tak nevyměmín na ulici. Kolik to stojí v servisu? Raději originálním??

no myslim okolo 300 korun material.teda ten silent blok (spermia) sa to vraj nazyva.okolo 500 až 600 sk ma to vyslo sa mi zda.ale nie v skodovackom servise.
Pantheria - FK

Re: Cuklání motoru

Příspěvek od Pantheria - FK »

schympanze píše:
Pantheria píše:
schympanze píše:stvorec možno ano ale silentblok prevodovky je rozlisny.im ide o to predat co maju.ja servisom neverim.ale nevihnem sa im.niesom taky zdatny v opravach až tak

No to je ale pro mě trochu potíž. Silentblok převodovky asi jen tak nevyměmín na ulici. Kolik to stojí v servisu? Raději originálním??

no myslim okolo 300 korun material.teda ten silent blok (spermia) sa to vraj nazyva.okolo 500 až 600 sk ma to vyslo sa mi zda.ale nie v skodovackom servise.

No počkej. Myslíš ten pod převodovkou - reakční vzperu, nebo ten ve víku převodovky? Já ktom toho ve víku převodovky mám vyměněné všechny. Na ten ve výku myslím musí převodovky ven. A mě pak zajímá, na kolik vyjde výměna.
smazany clen - FK

Re: Cuklání motoru

Příspěvek od smazany clen - FK »

Pantheria - FK

Re: Cuklání motoru

Příspěvek od Pantheria - FK »


To je rakční vzpěra. Já myslel siletblok v tomhle výku převodovky. http://www.autodilykrc.cz/eshop/detail/viko-prevodovky-bocni:1a26f2b277a09ccd
smazany clen - FK

Re: Cuklání motoru

Příspěvek od smazany clen - FK »

aha.no tak ak mas to v poriadku tak skus ten reakcny vymenit
vanplus - FK

Re: Cuklání motoru

Příspěvek od vanplus - FK »

mno já jsem měnil reakční a můžu říct že ten se pozná velice jednoduše podle toho že převodovka naráží při pohybu do spodku auta a to nejde nepoznat takže bych to tipoval pokud se to jen třese, na ten vrchní silentblok převodovky....
vanplus - FK

Re: Cuklání motoru

Příspěvek od vanplus - FK »

citace-No to je ale pro mě trochu potíž. Silentblok převodovky asi jen tak nevyměmín na ulici. Kolik to stojí v servisu? Raději originálním??[/quote]
vyměníš ho na ulici,jen motor svěsíš k jedný straně a vyměníš to....já bych do servisu auto nedal ani omylem
,ani feldu....
smazany clen - FK

Re: Cuklání motoru

Příspěvek od smazany clen - FK »

on sa bude triast aj keby sa vymenili vsetky silentbloky podla mna.on je už tak stavany.myslim že s tym už nic nespravime.jedine... ak by niekto prisiel s dakym vylepsenim. :idea: ;)
Pantheria - FK

Śkubání motoru

Příspěvek od Pantheria - FK »

Zdravím.
Vím, že se to tu už řešilo, ale odpověď jsem nenašel. Škube mi motor. Nějakou dobu to sleduji a chová se to takto. Když nastartuji studený motor, tak v okamžiku, kdy motor naskočí se zelé auto zatřese, ale hned se zase uklidní, jakmile motor chytne. Zařadím jedničku, pouštím spojku a nejprve ucítím jakoby tupý náraz (to už kola zabírají). Pokud jedu třeba prudčeji na dvojku a velmi jemně přidám plyn, vše je normální. Pokud přidám/uberu prudčeji, je cítít takové drc drc. Občas mi to dělá i pri jízdě na volnoběh (druhý stupeň) proti mírnému kopci. Začne to s autem házet dopředu a dozadu. Po přidání se to zase uklidní. Mám v podezření, že to může dělat uložení motoru, nebo nějaká vůle někde mezi kolem a diferenciálem/převodovkou. V rychlejší jízdě při přidání/ubrání je i vidět, jak se řadička posune trochu dozadu/dopředu. Na vyšší stupně se to děje taky, ale je to cítit tím méně, čím vyšší je převodový stupeň. Auto je z roku 1999 a má naježděno 98000. Mám ho po otci a ten feldě kapky nedával. Jezdí vůči autu ohleduplně.
Podařil se někomu stejný problém odstranit?

Díky Martin
Zbysek - FK

Re: Śkubání motoru

Příspěvek od Zbysek - FK »

Tohle vypadá opravdu na uložení motoru. Hlavně spodní reakční vzpěra společně se zadním uložením řadící páky.
Diablo - FK

Re: Śkubání motoru

Příspěvek od Diablo - FK »

jo znam znam :D Zachyt reakce v cudu a taky potentak klasika :lol:
Pantheria - FK

Re: Śkubání motoru

Příspěvek od Pantheria - FK »

Diablo píše:jo znam znam :D Zachyt reakce v cudu a taky potentak klasika :lol:


Zkus mi to prosím přeložit do běžné češtiny. :D
Pantheria - FK

Re: Śkubání motoru

Příspěvek od Pantheria - FK »

Zbysek píše:Tohle vypadá opravdu na uložení motoru. Hlavně spodní reakční vzpěra společně se zadním uložením řadící páky.


Reakčka dávaná v létě origo škoda a uložení řadičky taky.
Zbysek - FK

Re: Śkubání motoru

Příspěvek od Zbysek - FK »

Dával jsi jen samotnou reakční vzpěru na převodovce, nebo i silentblok v uchycení té zadní páky k reakčce? Ty bývají také občas vymlácené. Jinak když máš zkus to projet s otevřenou kapotou, jestli se ti při těch nárazech a cukání opravdu hodně hýbe motor (to jde pěkně vidět), nebo jestli ten je v klidu a hýbe se něco dole (poloosy, diferák...)
Pantheria - FK

Re: Śkubání motoru

Příspěvek od Pantheria - FK »

Zbysek píše:Dával jsi jen samotnou reakční vzpěru na převodovce, nebo i silentblok v uchycení té zadní páky k reakčce? Ty bývají také občas vymlácené. Jinak když máš zkus to projet s otevřenou kapotou, jestli se ti při těch nárazech a cukání opravdu hodně hýbe motor (to jde pěkně vidět), nebo jestli ten je v klidu a hýbe se něco dole (poloosy, diferák...)


Zdar, ten zadní jsem nedával, nepodařilo se mi to vyndat z nosníku. Bylo tot tam zarezlé jak sviň. Ale zkoušel jsem s tím viklat tyčí a guma se mi zdála ok. Vůli jsem neviděl.
Pantheria - FK

Re: Śkubání motoru

Příspěvek od Pantheria - FK »

Zbysek píše:Dával jsi jen samotnou reakční vzpěru na převodovce, nebo i silentblok v uchycení té zadní páky k reakčce? Ty bývají také občas vymlácené. Jinak když máš zkus to projet s otevřenou kapotou, jestli se ti při těch nárazech a cukání opravdu hodně hýbe motor (to jde pěkně vidět), nebo jestli ten je v klidu a hýbe se něco dole (poloosy, diferák...)



Jo a vidíš. S tou hauptnou to zkusím. Jen musím někam na letiště. U nás mezi panelákama by to byl hardcore. :D
Diablo - FK

Re: Śkubání motoru

Příspěvek od Diablo - FK »

toe dobry ta pani uz tam lezela :lol:
Zbysek - FK

Re: Śkubání motoru

Příspěvek od Zbysek - FK »

Však ti to dělá stejně hlavně na ty rozjezdy jak říkáš, tak s tím se dá popojíždět i na parkovišti.
Pantheria - FK

Re: Śkubání motoru

Příspěvek od Pantheria - FK »

Diablo píše:toe dobry ta pani uz tam lezela :lol:


Tak nějak. :D
Odpovědět