Tahlo řazení

vše okolo převodovek
Roobb1 - FK

Tahlo řazení

Příspěvek od Roobb1 - FK »

Prosím o radu. Potřeboval bych vědět jestli tahlo řazení s tou vaničkou pasuje z 1.3 na 1.9D. Na netu vypadaj uplně stejně. A jak vytahnout šroub co je tahlo přišroubovane k tyči převodovky. Matku ze spoda odšroubuju, ale šroub mě nejde zvrchu vytahnout. Při jekym koliv řadicim stupni tam pořad něco zavazi a šroub nede vytahnout. Dik.
Uživatelský avatar
Atnarfus
Příspěvky: 4122
Registrován: úte 25. pro 2007 14:31:06
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Tahlo řazení

Příspěvek od Atnarfus »

Origoš je tam naražený čep. Šroub přiměřené délky se tam dá namontovat. Je divné, že ho tam někdo dokázal dát a teď nejde vytáhnout. Zkoušej naklonit řadící páku doprava-doleva, nějak ho tam fakt museli dostat.
mikka
Příspěvky: 915
Registrován: čtv 18. led 2007 21:04:23
Bydliště: Olomouc

Re: Tahlo řazení

Příspěvek od mikka »

Táhlo řazení s vaničkou je pro všechny felicie stejné. Liší se jen konzola řazení - to druhé táhlo s domečkem pro kloub řadicí páky. Jsou dva druhy - jeden pro 1,3 a druhý pro 1,6 a 1,9.
Roobb1 - FK

Re: Tahlo řazení

Příspěvek od Roobb1 - FK »

Včera jsem to vyměnil. To tahlo jsem nakonec nemusel měnit, vyměnil jsem vnitřek toho kloubu a misto toho nytu sem dal šroub. A ten šroub na tyči z převodovky šel vytahnout. Musel jsem povolit tu tyč nad ním, co drží celou řadičku. Jinak dík za rady. Ten pružny kolík jsem tam nedal, vratil jsem tam ten šroub.
Uživatelský avatar
Speedbiker
Příspěvky: 128
Registrován: ned 08. čer 2008 11:37:50
Bydliště: JIZNI MORAVA
Kontaktovat uživatele:

Re: Tahlo řazení

Příspěvek od Speedbiker »

Zdravím, mám takový problém, dnes jsem se divál na řazení a místo toho čepu na táhlu řazení mám danou závlačku!! Je to vůbec možné, aby nějaké prase to tam takhle vrazilo?? a když jsem se díval tak tu díru tak už ji někdo upravoval - je menší, 8 šroub se tam nevleze, co ted s tím? Chystám se vyměnit gufero řadící tyče co jde do převodovky.
Uživatelský avatar
JoS
Příspěvky: 258
Registrován: čtv 07. led 2010 17:02:30
Bydliště: Pardubice/Seč

Re: Tahlo řazení

Příspěvek od JoS »

Tak to zkus postupně převrtat na průměr 8,5mm vrtákama po 0,5mm.Pak tam dej šroub 8mm sw samojistící matkou.
Miskoo

Re: Tahlo řazení

Příspěvek od Miskoo »

Môžte mi pomôct? Chcem vymeniť prevodovku ale nepasuje mi tiahlo radenia u prevodovky. Na pravo je prevodovka čo som teraz vyhodil z auta a na lavo je čo tam chcem dať. ale všimnite si že je iné tiahlo. čo teraz? :shock: http://miskoo.rajce.idnes.cz/Felda/#Snimka0244.jpg
Uživatelský avatar
Chose
Příspěvky: 324
Registrován: stř 04. bře 2009 21:49:20
Bydliště: Hroznová Lhota

Re: Tahlo řazení

Příspěvek od Chose »

Vyraz ty pružné kolíky co držá ty bazmeky na výstupní tyči řazení a přehod je mezi sebou a naklepni kolíky zpátky ;)
Felicie 1.3 BMM 50kw,romantická červená
Miskoo

Re: Tahlo řazení

Příspěvek od Miskoo »

Dík podarilo sa. ;)
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Tahlo řazení

Příspěvek od 103457 »

Nechci zakládat nový topic, mám dotaz, jde zaměnit u 1,6-ky kompletní táhla řazení do 96 a od 96-do98 ? myslím tím komplet řazení jen s tím čepem
Obrázek
a toto:
http://www.nd-skoda-volkswagen.cz/cz/au ... do-98.html
:?: :?: Jde mi o to, že mám již šaltrpáku volnou, chtěl bych táhla repasovat, ale nerad bych měl auto rozebrané. Koupil jsem použité řazení na 1,6-ku s tím, že ho vklidu zrepasuji a poté na autě jen vyměním za mé použité. Ovšem jsem si neuvědomil, jaký mám typ řazení. :oops:
mikka
Příspěvky: 915
Registrován: čtv 18. led 2007 21:04:23
Bydliště: Olomouc

Re: Tahlo řazení

Příspěvek od mikka »

Jde zaměnit bez problémů.
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Tahlo řazení

Příspěvek od 103457 »

Díky .
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Tahlo řazení

Příspěvek od 103457 »

Tak jsem dneska šupnul pod feldu nové táhla řazení + nové gufero a manžetu z fáva.
Vyskytl se drobný problém a to, že mám kvalty trošku posunuté dozadu, čili, když zařadím 3-ku mám šaltpáku přesně uprostřed rámečku, asi tak, jak jsem měl dříve neutrál.
Nyní dotaz, když to řazení znovu vyndám a tu šaltpáku trochu přihnu ve svěráku, nepraskne ta trubka? Zdá se mi velmi pevná.
Uživatelský avatar
Ivarek
_________________
_________________
Příspěvky: 2843
Registrován: čtv 15. bře 2007 12:17:01
Bydliště: Melnik
Kontaktovat uživatele:

Re: Tahlo řazení

Příspěvek od Ivarek »

Dle mýho nepraskne ani náhodou.Když jsem jí řezal kvůli fofrklacku z Fábule tak byl problém jí vůbec přepůlit.
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Tahlo řazení

Příspěvek od 103457 »

OK, tak dám vědět zítra :lol:
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Tahlo řazení

Příspěvek od 103457 »

Hotovo, vyndal jsem žazení, obkreslil ho na zemi na papír, tím myslím, šaltpáku odspodu až nahoru po závit a poté ohyb ve svěráku trochu narovnal, přiložil opět k mému nákresu a konec šaltpáky se posunul cca o 3 cm dopředu. Po namontování je řazení naprosto shodné, tak, jak jsem ho měl se starýma táhlama řazení. Jenom je řazení přesnější a fofrklacek už se nekvedlá, jak nudle v bandě. :lol:
Jenom doufám, že to nemá paměť a časem se ohyb nevrátí z5 do původního tvaru. :shock: :P
Dyka
Příspěvky: 35
Registrován: stř 20. srp 2014 20:15:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Tahlo řazení

Příspěvek od Dyka »

Ahoj všichni,

mám dotaz. V servisu mi řekli, že mám natolik vykvedlané táhlo řazení, co leze do převodovky, že ho už nelze utěsnit guferem a že mi to poteče pořád. Jediné, co se s tím prý dá udělat, je kontrolovat co 3 měsíce hladinu oleje v převodovce. Jinak, že by se musela rozebrat převodovka kvůli výměně toho táhla. Je to pravda nebo je to jenom výmluva a nechce se jim do toho?

Díky za vysvětlení.
miroslavko
Příspěvky: 8
Registrován: pon 01. čer 2015 15:17:00

Re: Tahlo řazení

Příspěvek od miroslavko »

Pravda je to len čiastočne. Hlavne, neuviedol si, či máš vymenené gufero a olej tečie aj napriek výmene gufera. Ak je gufero vymenené a aj napriek výmene netesní, je vydraté tiahlo a pomôže buď výmena tiahla za nevydraté, alebo podbrúsenie a nachromovanie pôvodného tiahla. Ak je gufero staré, rozhodne ho daj vymeniť mechanikovi, ktorý vie, že už pri výmene tohoto gufera sa ono dá poškodiť, ak sa pri výmene neoblepí otvor pre poistný čap tak, aby otrepy okolo otvoru gufero nepoškodili (inak aj nové, takto poškodené gufero nebude tesniť).
Veľa Felícií už dnes má tento problém. Čiastočná nepravda vo výpovedi pracovníka servisu je v tom, že budeš musieť kontrolovať hladinu oleja každé tri mesiace.
Pravda je, že pri výmene tiahla sa musí rozobrať prevodovka.
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Tahlo řazení

Příspěvek od 103457 »

Měl jsem stejnej problém a nechal jsem si kvůli tomu u našeho člena URNA, udělat repas převodovky s novým táhlem. Můžeš zkusit vyměnit gufero táhla a dát hustší olej, třeba 80W-90. Je pravda že je potřeba hladinu kontrolovat, pokud ti olej kape přes gufero. Jak často je třeba kontrolovat, musíš vysledovat sám, někdy to kape hned po rozjezdu, jak začneš řadit, jindy jen, když je olej hodně teplej = řídkej.
Dyka
Příspěvky: 35
Registrován: stř 20. srp 2014 20:15:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Tahlo řazení

Příspěvek od Dyka »

No, gufero bylo měněný už 2x. Řekl bych, že bude vydřená ta tyč (po 150000 km už má nárok). Nová česká se dá koupit za 500,- Kč, to není zase taková pálka.
Dneska mi servisák tvrdil, že je vymletá skříň převodovky, že už to guferem nepůjde utěsnit. Je to vůbec možný, aby se hliník, ve kterým je guma, přes kterou jde tyč, mohl takhle vymlít??? :?:
Odpovědět