Spojka stávkuje?

vše okolo převodovek
sisin - FK

Spojka stávkuje?

Příspěvek od sisin - FK »

Zdar všichni,pročetl jsem toho hodne a použil HLEDAT,ale nic konkrétního k mému problému jsem nenašel a nebo jsem se špatně díval.
Dneska si to mažu z centra a najednou se mi zdá,že jak přidávám plyn tak se motor točí do otáček,ale auto jede stejně rychle,nezrychluje. Vypnul jsem rádio(volume na 50) a opravdu. Na křižovatce jsem zařadil jedna,pustil spojku a šnek by byl rychlejší než já. Prostě to nezabralo a jel jsem ani né krokem. Nějakým zbůsobem jsem asi reflexivě potáhl nohou pedál nahoru a rozjelo se to.Zabírá to až když zvednu pedál spojky asi 5 cm nad ůroveň brzdového a plynového,takže si myslím,že se nějak špatně rozpojují přítlačné kotouče či co. Když jsem vymáčkl spojku a zařadil dvojku tak to samé,přizvedl jsem nohou pedál a rozjelo se to. Myslel jsem,že je prasklá vratná pružina pedálu,ale je v pořádku,lanko nebylo prasklé,ale mechoš co je kousek od zahrady mi řekl,že drhne lanko. Koupil jsem nové,vyměnil,ale dělá to furt. Vypadá to jako by se nevracela spojka(kotouče),když přizvednu pedál výše tak je to dobré,jinak to vlastně skoro stojí.
Je v háji spojka,přítlačné kotouče,stačí pod ten váleček ze silonu stříknout WD,ustřihnout gumu u konce bovdenu jak jsem se dočetl a nebo je v háji spojka? Kolik výměna +- výjde?
Díky všem za případné rady.
Uživatelský avatar
Atnarfus
Příspěvky: 4122
Registrován: úte 25. pro 2007 14:31:06
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Spojka stávkuje?

Příspěvek od Atnarfus »

Vyhákni lanko u převodovky.
Zkontroluj jestli chodí volně pedál.
Zkontroluj jestli chodí zcela volně páka co jde do převodovky. Když by drhla, tak stříkni WDčko hned pod páku, nad ten silon.

Jestli to všechno chodí lehce, tak je opravdu něco v háji na samotné spojce.
sisin - FK

Re: Spojka stávkuje?

Příspěvek od sisin - FK »

Skontrolováno,lanko koupené a vyměněné,stříknuté spešl mazivem,které se dostane i tam kde by to člověk nečekal,povexloval jsem s tím několikrát,vše se zdá být v pohodě,ale problém přetrvává. Tyčka je uložená v nějakém ložisku(vypínacím) tak jestli není v háji to a nebo nějaké pojistky co jsou uvnitř.Zítra to pořeším s Hromym tak se mi na to snad podívá.Já bych to rozbral,ale nevím jestli bych to složil zpátky.Sice bych měl mechoša na mobilu,ale to je taková robota,že bych měl jenom nervy tak uvidím zítra.
Uživatelský avatar
Atnarfus
Příspěvky: 4122
Registrován: úte 25. pro 2007 14:31:06
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Spojka stávkuje?

Příspěvek od Atnarfus »

Uvnitř není v podstatě nic. Ta hřídel co vede do převodovky uvnitř končí vidličkou, která tlačí na ložisko a ložisko tlačí na přítlačný kotouč.
Něco tam bude zaviněné, přirezlé, nebo přidřené, když se to nechce vracet. I když ono se ti to vrací ne?
Bez rozebrání o tom asi nemá cenu špekulovat.
sisin - FK

Re: Spojka stávkuje?

Příspěvek od sisin - FK »

Vrací se to,ale asi málo,dneska odvezeno ke Hromymmu,ale cesta byla na infarkt. Nechtělo to jet,otáčky kolem 3 tisíc a záběr skoro žádný. Pro jistotu za mnou jel tatík kdybych zůstal viset. Hromy říkal,že to vidí na pátek tak to snad dopadne,protože jsem bez auta hotový a už ani nevím jak se jezdí v šalině a kolik stojí jízdenka. Sice mám od tchána půjčeného 19 kosočtverec,ale kdyby se mi posralo ještě něco na tom tak mě asi jebne.Jsem zvědavý co je po smrti.
Cmoud

Re: Spojka stávkuje?

Příspěvek od Cmoud »

Zdar mě se dnes stalo úplně to samé, nevíte čím to bylo? Zastavím před krámem, nakoupím, sednu do auta a divná odezva spojkového pedálu. Motor do otáček ok,ale auto stojí na místě. trochu pomáhá zvednout spojkový pedál, ale jen tak do 2800 ot/min. pak to jde jen do otáček a nic. Spojkové lanko mi přijde, že je dost volné (beru to tak, že zatáhnu za lanko směrem k pedálu, tak vznikne vůle konce lanka a té opěrné časti - nevím jak se to jmenuje :) ). díky za každou radu a omlouvám se za lajcký popis :)
Odpovědět