Vyskakovanie 3.stupňa

vše okolo převodovek
favo1.3mpi
Příspěvky: 12
Registrován: pát 02. led 2015 17:11:45

Vyskakovanie 3.stupňa

Příspěvek od favo1.3mpi »

Ahojte chalani, potrebujem radu, ked idem na 3 Jke a vytočím ju viac ako nad 5 tisíc vyskočí mi . Tak isto ked idem zo 4 ky do 3 jky a mam vyššie otáčky tak mi vyskakuje . Naopak ked mam nízke otáčky tak od 2000-3000 strašne hviždí . Tuto chorobu som mal na starej prevodovke, tak som ju vymenil . Jedná sa o Feliciu 1.3 mpi . Prevodovka so stalym prevodom 4.18 . Druhú mam asi 2 mesiace a postihlo ju to isté . Aká môže byť závada ? dakujem za každé info.
pipo444
Příspěvky: 596
Registrován: čtv 13. bře 2014 18:35:16
Bydliště: Piešťany
Kontaktovat uživatele:

Re: Vyskakovanie 3.stupňa

Příspěvek od pipo444 »

vyskakovanie trojky podla všetkého nieje nič neobvyklého, posunie sa kolečko. trpí na to 1,3 a 1,9 kdežto 1,6 tam má proti tomu dajaký vymedzovací krúžok a dal by sa namontovať aj to ostatných prevodoviek. druhá vec 5000 ot. na trojke ? :mrgreen: troška vela či nie ? chudák prevodovka aj motor. to tam hoď radej štvorku a päťku :)
Paulie
Příspěvky: 282
Registrován: stř 29. čer 2011 17:57:27
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Vyskakovanie 3.stupňa

Příspěvek od Paulie »

:ot: 5000ot. - Proč ne? Když jedu svižněji, proč motor nevytočit? Jasně pokud pojedu na trojku 5000ot. vzdálenost třeba 100km, tak tvojí poznámku chápu.
Já jenom, že z jednoho blbého dotazu s hned tazatel dozví jak jezdí ,,špatně", a že auto má 4. a 5. rych. stupeň.
Spíš chudák motor, který se do takovýchto otáček nikdy nedostane.
Není to nic proti tobě, jenom mě zaráží takovéto reakce. ;) :)
pipo444
Příspěvky: 596
Registrován: čtv 13. bře 2014 18:35:16
Bydliště: Piešťany
Kontaktovat uživatele:

Re: Vyskakovanie 3.stupňa

Příspěvek od pipo444 »

jasné možno bola moja reakcia lebo mám 1,9D a 5000 ot. je max. na otáčkomeri a to ani nedá :mrgreen: to je iná motorizácia. každopádne som napísal o tom kolečku a dole pod týmto tématom je toho dosť o tomto probléme popísané ;) skorej by ma zaujímalo pri akom zachádzaní sa to kolečko uvolní a posunie. ja mám cez 156000 možno aj viac a o ničom takom neviem :D
Paulie
Příspěvky: 282
Registrován: stř 29. čer 2011 17:57:27
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Vyskakovanie 3.stupňa

Příspěvek od Paulie »

Mě by to taky zajímalo. Protože mám najeto 240 tisíc. Převodovku jsem měnil minulý rok, protože synchorn dvojky nesynchronizoval. V zimě doslova.
Vyměněná převodovka je taková celá nějaká uhučená proti té staré, tak jsem zvědavý co potká mě :D
Ale musím zaklepat, zatím drží. :)
pipo444
Příspěvky: 596
Registrován: čtv 13. bře 2014 18:35:16
Bydliště: Piešťany
Kontaktovat uživatele:

Re: Vyskakovanie 3.stupňa

Příspěvek od pipo444 »

to si bol jako na tatre čo :D trebalo medziplyn :D inač čo by sa oplatilo, rozpoliť svoju známu prevodovku o ktorej viem že je len synchron zlý alebo zobrať neznámu prevodovku ? dá sa kupiť ten synchron ? potom už len treba niekoho kto by to vymenil a hotovo :) ta by som to riešil ja. ale zasa bolo by to asi na dlhšie ako len prehodiť kus za kus
favo1.3mpi
Příspěvky: 12
Registrován: pát 02. led 2015 17:11:45

Re: Vyskakovanie 3.stupňa

Příspěvek od favo1.3mpi »

Motor mam nato robený , je cely po G.O , ostrá vačka, odhlahčeny zotrvačnik, T-piesty. Ladene zvody. Znížena hlava zvačšené kanále dal som kratšiu prevodovku z pick upu , všekto bolo v pohode, pochvilke začala 3Jka piskať potom vo vyšších otačkach vyskakovať, no dnes už som v takom štadiu, že dam 3 jku a hned aj vyskočí.
pipo444
Příspěvky: 596
Registrován: čtv 13. bře 2014 18:35:16
Bydliště: Piešťany
Kontaktovat uživatele:

Re: Vyskakovanie 3.stupňa

Příspěvek od pipo444 »

mno, možno motor na to je robený ale prevodovka sériová nie :D keď si mal rozobratú prevodovku mohol si tam šlahnúť aj ten vymedzovací krúžok z 1,6 feldy a bol by pokoj ;)
favo1.3mpi
Příspěvky: 12
Registrován: pát 02. led 2015 17:11:45

Re: Vyskakovanie 3.stupňa

Příspěvek od favo1.3mpi »

To by som aj urobil, keby viem, že tento problém ju postihne . ty si to už riešil, al. poznaš niekoho kto to riešil ?
pipo444
Příspěvky: 596
Registrován: čtv 13. bře 2014 18:35:16
Bydliště: Piešťany
Kontaktovat uživatele:

Re: Vyskakovanie 3.stupňa

Příspěvek od pipo444 »

ja osobne som to chvalabohu neriešil, ale čítal som tu toho hafo na fóre, pod týmto tématom je toho dosť o presne rovnakom probléme ;)
Odpovědět