Zasunutí poloosy do převodovky

vše okolo převodovek
MikroTik_
Příspěvky: 56
Registrován: stř 22. čer 2016 11:17:37
Bydliště: Mladá Boleslav
Kontaktovat uživatele:

Zasunutí poloosy do převodovky

Příspěvek od MikroTik_ »

Zdravím,

měním spojku na svém Pickupu, sundal jsem, vystředil jsem a nyní mám problém s nasazením zpět na motor.
Převodovka nejde nasadit, blokuje to špatně nasazená pravá poloosa (levou jsem nevytahoval). Nejde se mi s ní dostat dál, než na fotkách v příloze... :hlava:

Jaký máte fígl na nasazení? Převodovku nedostanu ani na šrouby, že bych si ji chytil matkou a potom dotahováním vytvořil tlak mezi těhlicí a převodovkou... nasazovat poloosu mimo auto a potom demontovat těhlici na pravém kole se mi popravdě moc nechce...
PS: segrovka tam je

https://drive.google.com/open?id=1P4_mM ... 5DpvFvnLKI
https://drive.google.com/open?id=1yFbHM ... JB2iALau4P

Díky moc :)
Pickup 1.9D
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Zasunutí poloosy do převodovky

Příspěvek od 103457 »

Trochu nechápu co ti nejde.
Proč nandaváš převodovku i s poloosou? Proč nenandáš převodovku a pak teprve nedáváš polosy?

Mrkrev jsi použil, máš lamelu vystředěnou, aby jsi se do ní dostal s převodovkou?
Máš na polose dobrý pojistný kroužek? není moc vytahanej?
MikroTik_
Příspěvky: 56
Registrován: stř 22. čer 2016 11:17:37
Bydliště: Mladá Boleslav
Kontaktovat uživatele:

Re: Zasunutí poloosy do převodovky

Příspěvek od MikroTik_ »

Dík, odpovím
Trochu nechápu co ti nejde.
Pravé kolo nemám odstrojené, nevyndával jsem rameno z čepu, pouze při sundavaní převodovky vytáhl poloosu. A teď mi tam převodovka nejde zpátky dát, protože poloosa se už nemá kam hýbat a měla by se zasunout plně do diferáku - což nejde, proto se ptám na fígl...
Proč nandaváš převodovku i s poloosou?
Proč nenandáš převodovku a pak teprve nedáváš polosy?
Pouze s levou poloosou. Venku to mám proto, že jsem chtěl zjistit, proč mi tam nešla zandat ta pravá. Samozřejmě pak budu nasazovat nejdříve převodovku během toho do ní poloosu, jenže mi to právě nešlo, tak jsem to vyndal a zjišťuji.

Mrkrev jsi použil, máš lamelu vystředěnou, aby jsi se do ní dostal s převodovkou?
Jo, to mám, ještě dneska pro jistotu vyzkouším jen tak nasadit převodovku, jestli v tomhle nebude problém...
Máš na polose dobrý pojistný kroužek? není moc vytahanej
Je v pohodě, zkoušel jsem tam nasadit u poloosu co se mi válela v garáži bez kroužku - stejný výsledek...
Pickup 1.9D
Odpovědět