Spojka, výměna spojky a vše okolo

vše okolo převodovek
Odpovědět
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna spojky.

Příspěvek od 103457 »

Kuladmin, šokuješ mi cenama, už jednou jsem se tu o tom přesvědčil v tvém podání, fakt změň dodavatele. ;) :lol:
Koukni pro srovnání třeba sem: http://www.elitecat.cz/Default.aspx
Kuladmin
Příspěvky: 1751
Registrován: ned 20. črc 2008 18:21:06
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna spojky.

Příspěvek od Kuladmin »

Ja tam defakto nenakupuju jen odtamtud koukam na dily apod. Me prave samotneho zarazila ta cena ale ted vidim ze oni jsou nejak mimo misu. (Nakupuji jinde v obchudku co dela jen skodovky a hlavne strasi). Jen se optam co bylo to minule?
EDIT: A kdyz ted koukma do ceniku na jine dily tak zas takova slava to taky neni nektere veci zas maji oni solidne drazsi nez v autokelly.
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna spojky.

Příspěvek od 103457 »

Už přesně nevím, ale rovněž jsme diskutovali o cenách dílů. ;)
MISIN

Re: Výměna spojky.

Příspěvek od MISIN »

Tak v autodílech 2R stojí sada SACHS a LUK obě 1350 i s DPH.Jakou byste radši koupili??
Josh123456 - FK

Re: Výměna spojky.

Příspěvek od Josh123456 - FK »

jelikož mám jen zkušenosti a dobré zkušenosti se sachs, tak sachs.
Uživatelský avatar
Ivarek
_________________
_________________
Příspěvky: 2843
Registrován: čtv 15. bře 2007 12:17:01
Bydliště: Melnik
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna spojky.

Příspěvek od Ivarek »

100% Sachs.
jupik - FK

Re: Výměna spojky.

Příspěvek od jupik - FK »

zrdavím,
jaký je rozdíl mezi spojkou před facelifte a po něm? protože ta do roku 98 SACHS vyjde na cca 2t http://www.elitecat.cz/ArticleDetail.as ... eId=100051
a od roku 98 http://www.elitecat.cz/ArticleDetail.as ... eId=100051 skoro 5t
Uživatelský avatar
Ivarek
_________________
_________________
Příspěvky: 2843
Registrován: čtv 15. bře 2007 12:17:01
Bydliště: Melnik
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna spojky.

Příspěvek od Ivarek »

Já myslel že pro Favorita a všechny 1,3 Feldy byla jen jedna spojka... :?
jupik - FK

Re: Výměna spojky.

Příspěvek od jupik - FK »

no to já taky a ejhle jedna za 2tkc druhá 5tkc
smazany clen - FK

Re: Spojka

Příspěvek od smazany clen - FK »

Mám také dotaz,
mě obcas spojka dělá to,že při rozjezdu jakoby zapíská,nevíte jestli už je to zrálé na výměnu?nebo co by to mohlo být?? :)
Josh123456 - FK

Re: Spojka

Příspěvek od Josh123456 - FK »

já si myslim, že to dělá vlhký prach z obložení spojky, co se usadil na stěnách karteru a i u samotné spojky-mě to dělalo taky, ale jelikož musela skříň ven, tak se udělala i spojka a je klid. Bylo tam dost prachu a ten si myslím, že to dělal.
harvi - FK

Re: Spojka

Příspěvek od harvi - FK »

bladeus píše:Mám také dotaz,
mě obcas spojka dělá to,že při rozjezdu jakoby zapíská,nevíte jestli už je to zrálé na výměnu?nebo co by to mohlo být?? :)


je to piskanie pri prudsom rozjazde? mne sa to stava iba ak sa chcem rychlejsie rozbehnut, no nie vzdy... pri kludnom rozbehu mi to este nezaskripalo
Uživatelský avatar
Atnarfus
Příspěvky: 4122
Registrován: úte 25. pro 2007 14:31:06
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Spojka

Příspěvek od Atnarfus »

Skřípe to, nebo to houká?

Houkání spojky v prokluzu je celkem běžná věc a nevím že by to bylo něčím nebezpečné. Služební auto mi to dělalo úplně nové.

Skřípání dělá spoj výfuku u 1.3
smazany clen - FK

Re: Spojka

Příspěvek od smazany clen - FK »

No píská to při prudším rozjezdu a kdyz mam nalozeny auto vic jak 2osobama a je to trosku více do kopce,tak se spatne rozjizdí,jakoby se odirali kameny o sebe v prevodovce,ale asi uz bude prokluzovat spojka ze? :D
Josh123456 - FK

Re: Spojka

Příspěvek od Josh123456 - FK »

no jestli zabírá prakticky až úplně u konce, tak to asi bude známka toho,že je načatá, ale to takhle nejde s určitostí říct- jestli ti prokluzuje v době, když už nestojíš na pedálu, tak je asi v háji.
slegrusik - FK

Re: Spojka

Příspěvek od slegrusik - FK »

Klucí!
Prosím. Potřebuju tip kde koupit spojkovou sadu SACHS na feldu 1.6, za dobrou cenu. Díky.
Zatím jsem nenašel nic za rozumnou cenu

Jaká je kvalita spojky zn.LUK, nemáte někdo zkušenost?
Dedla
Příspěvky: 1425
Registrován: pon 13. úno 2006 18:40:52
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Spojka

Příspěvek od Dedla »

Na Feldu jedině Sachs a to neljlépe s kombinací přítlačáku 1,6. ( + 20kg přítlačná síla)
Luk bych nebral. Za těch pár ušetřených bankovek to nesotojí,když to má člověku udělat nějakou dlouhodobou službu...
Úpravy řídících jednotek motorů Felicia
Ex. Felda http://www.youtube.com/watch?v=b5al6XngGWo Kejzi dík!
VW Sharan TDI : "Dospělé auto pro dospělého člověka".
http://www.youtube.com/watch?v=CkJzc2D2 ... re=related
Nemám rád SZ...
Uživatelský avatar
Tomas6
Příspěvky: 3758
Registrován: sob 06. říj 2007 17:47:49
Bydliště: Slušovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Spojka

Příspěvek od Tomas6 »

Nevím co máš proti LUKu.Já jich namontoval už teda hafo.A nejen na feldy,ale i na dodávky,octávky,fabie a fungujou bez problému.Na mojí feldě vydržela zhruba 100 000km.Většina cest město a okolí a povětšinou s vozíkem.Já teda Luk max.spokojenost...
Felda 1,3BMM lpg Kat off,střed off,favo svody,soieta...Jede jako ďas. :-)
Passat B4 1Z EGR off+něco nalitého.Nejede špatně,ale mohlo by to být lepší...
http://www.feliciaklub.cz/forum_new/vie ... 16&t=10389
Dedla
Příspěvky: 1425
Registrován: pon 13. úno 2006 18:40:52
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Spojka

Příspěvek od Dedla »

Co člověk to názor,nikoho od Luku neodrazuju,ale...
Já viděl od setu Luku pro Feldu po desítkách,nebo stovkách kilometrů ustřižený obložení lamely z nýtů a dokonce i proražený obal převodovky od kuličky z rozsypaného spojkového ložiska.
Úpravy řídících jednotek motorů Felicia
Ex. Felda http://www.youtube.com/watch?v=b5al6XngGWo Kejzi dík!
VW Sharan TDI : "Dospělé auto pro dospělého člověka".
http://www.youtube.com/watch?v=CkJzc2D2 ... re=related
Nemám rád SZ...
Uživatelský avatar
Tomas6
Příspěvky: 3758
Registrován: sob 06. říj 2007 17:47:49
Bydliště: Slušovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Spojka

Příspěvek od Tomas6 »

Nesetkal jsem se nikdy s ničím takovým.A co znám spoustu mechaniků,taky dávaj luk.Já u nás snad ani sachs nikde neviděl.Ono je to možná taky jedno.bo ten sach bouchají ve fabrice na slovensku a luk tuším že o bránu vedle. :D Jednu dobu jsme montovali i Delphi a taky fungovaly.hodně záleží na řidičovi.Pokud budu prase tak ti zničím Sachs úplně stejně jak luk,nebo valeo.a to na 10 km.
Felda 1,3BMM lpg Kat off,střed off,favo svody,soieta...Jede jako ďas. :-)
Passat B4 1Z EGR off+něco nalitého.Nejede špatně,ale mohlo by to být lepší...
http://www.feliciaklub.cz/forum_new/vie ... 16&t=10389
Uživatelský avatar
Schimi
Příspěvky: 601
Registrován: stř 07. led 2009 21:22:22
Bydliště: Olomoucko
Kontaktovat uživatele:

Re: Spojka

Příspěvek od Schimi »

Dedla píše:Na Feldu jedině Sachs a to neljlépe s kombinací přítlačáku 1,6. ( + 20kg přítlačná síla)
...


Chystám se taky vyměnit spojku. Kde s jistotou dostanu sadu Sachs na 1,6? Je ten přítlačák na 1,6 nějak poznat od toho na 1,3? Je tam něco vyraženo?
1,6 sportline 1999
Dedla
Příspěvky: 1425
Registrován: pon 13. úno 2006 18:40:52
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Spojka

Příspěvek od Dedla »

Originální díl - přítlačák na 1,6 je: 032 141 025G.
A na 1,3ojku Favorit/Felda je to: 047 141 025G.
Úpravy řídících jednotek motorů Felicia
Ex. Felda http://www.youtube.com/watch?v=b5al6XngGWo Kejzi dík!
VW Sharan TDI : "Dospělé auto pro dospělého člověka".
http://www.youtube.com/watch?v=CkJzc2D2 ... re=related
Nemám rád SZ...
slegrusik - FK

Re: Spojka

Příspěvek od slegrusik - FK »

Díky za info. A kde bych to sehnal výhodněji? Kde nakupujete? Já jsem viděl zatím sady Sachs cca za 5000Kč :o Nebo to koupit zvlášť? Přítlačák, lamelu a ložisko?
slegrusik - FK

Re: Spojka

Příspěvek od slegrusik - FK »

Kolegové!
Prosím o radu, psal jsem o radu do škoda-díly a dostal jsem doporučení na toto: http://www.skoda-dily.cz/nahradni-dil/2 ... licia.html

Už jsem tu četl rozdílné názory na značku LUK. Zajímá mě jestli neudělám hloupost když jí koupím.
Děkuji mockrát ;)
Uživatelský avatar
Ivarek
_________________
_________________
Příspěvky: 2843
Registrován: čtv 15. bře 2007 12:17:01
Bydliště: Melnik
Kontaktovat uživatele:

Re: Spojka

Příspěvek od Ivarek »

slegrusik - FK

Re: Spojka

Příspěvek od slegrusik - FK »

Díky! ;)
Já se v tom nevyznám takže se musím ptát
Uživatelský avatar
Schimi
Příspěvky: 601
Registrován: stř 07. led 2009 21:22:22
Bydliště: Olomoucko
Kontaktovat uživatele:

Re: Spojka

Příspěvek od Schimi »

Dedla píše:Originální díl - přítlačák na 1,6 je: 032 141 025G.
A na 1,3ojku Favorit/Felda je to: 047 141 025G.


Díky moc.
Tohle číslo je někde na přítlačáku?
1,6 sportline 1999
slegrusik - FK

Re: Spojka

Příspěvek od slegrusik - FK »

Teď jsem obvolal pár krámů s autodíly a dověděl jsem se, že někdo dělá repasi spojky. Prý když je dobrá spojka tak na namelu nalepí nové obložení Ferodo. Cca to vyjde na 400 Kč. Vyplatí se to vůbec? Já myslím, že asi ne. Pokud tam mám spojku od výroby 150 tis jako že asi jo tak to by chtělo novou...Nemáte někdo s tím zkušenost?
Dělaji to zde: http://www.amauto.cz
Josh123456 - FK

Re: Spojka

Příspěvek od Josh123456 - FK »

nalepí jo? Tak to musí bejt kvalita teda :D
já být tebou, tak nic neřešim a koupim sachs než nějakej repas zbastlenej.
slegrusik - FK

Re: Spojka

Příspěvek od slegrusik - FK »

Prej to nalepí a zanejtujou nebo tak, nechci kecat. To je fuk koupím novou ;) Pořád mi vrtá hlavou ta spojková sada LUK?
Ja a měli tam přítlačák Sachs za 650Kč, ložisko za 200 kila, ale lamela je Valeo za 700Kč
Uživatelský avatar
Ivarek
_________________
_________________
Příspěvky: 2843
Registrován: čtv 15. bře 2007 12:17:01
Bydliště: Melnik
Kontaktovat uživatele:

Re: Spojka

Příspěvek od Ivarek »

Tak pokud chceš teda mermomocí šetřit a kupovat neorigo krámy můžeš si koupit třeba tuhle.... :roll:

http://www.aukro.cz/item561881409_kompl ... a_1_3.html
slegrusik - FK

Re: Spojka

Příspěvek od slegrusik - FK »



Já nechci šetřit :roll:
Tyto díly můžu s čistým svědomín objednat?
Uživatelský avatar
Ivarek
_________________
_________________
Příspěvky: 2843
Registrován: čtv 15. bře 2007 12:17:01
Bydliště: Melnik
Kontaktovat uživatele:

Re: Spojka

Příspěvek od Ivarek »

Jako nemusíš to kupovat odsud,třeba to seženeš někde poblíž levněji ale dal bych tam prostě ten Sachs.A řekne ti to víc lidí.Myslím že to není až tak triviální záležitost a na tomhle bych fakt nešetřil.
Ale jinak samozřejmě je to tvoje auto a peníze.
Josh123456 - FK

Re: Spojka

Příspěvek od Josh123456 - FK »

Já taky souhlasim jedině s sachsem.... ! To něni termostat, který se dá snadno vyměnit, ale spojka to je pravý opak slova "snadný "-neni dobrý na tom šetřit
slegrusik - FK

Re: Spojka

Příspěvek od slegrusik - FK »

Dnes jsem obvolal pár mototechen, ale když to objednám tak i s poštovným je to cca o 200Kč levnější. Jasný, máte pravdu, dám na Sachs ;)
A díky
slegrusik - FK

Re: Spojka

Příspěvek od slegrusik - FK »

Ještě mám dotaz. To spojkové ložisko je stejné pro všechny typy motorů Felicie? A k přítlačáku se taky dodávají nové šrouby s pojistným tmelem nebo jak to je? Díky
Uživatelský avatar
hromyblesky
Příspěvky: 4227
Registrován: úte 10. úno 2009 8:40:01
Bydliště: Region razovitý ,tam někdo primo uprostřed mesta Ostravy,bo je to tu fajne cyp.
Kontaktovat uživatele:

Re: Spojka

Příspěvek od hromyblesky »

slegrusik píše:Teď jsem obvolal pár krámů s autodíly a dověděl jsem se, že někdo dělá repasi spojky. Prý když je dobrá spojka tak na namelu nalepí nové obložení Ferodo. Cca to vyjde na 400 Kč. Vyplatí se to vůbec? Já myslím, že asi ne. Pokud tam mám spojku od výroby 150 tis jako že asi jo tak to by chtělo novou...Nemáte někdo s tím zkušenost?
Dělaji to zde: http://www.amauto.cz

ja mam na facku lamelu repas,na felde sem mel taky,a pro uspesnost memu otci jsem dal taky repas,a vsichni bezproblemu,je normalne nytovana,kdybych ti to nerekl na oko to nepoznas,tata ma 40 kKW feldu a dal sem mu lamelu a pritlacak z 1,6 a kdyz jede plne nalozen do kopce a podrazuje neproklouzne ani nahodou,

ted nevim kolik repas stoji,ale myslim ze 300-400 kč s tim ze odevzdas puvodni lamelu (aby meli zase z ceho delat ten repas)pritlacak jinak osobne davam z 1,6SACHS lozisko SACHS,a na facko pritlacak co jsem nasel,a lozisko SACHS,a vse fachci tak jak ma


k pritlacaku zadne srouby nedostanes,jsou tam M8 sestihrany na 12-tku klic,a ty srouby pouzijes zpet,loziska se myslim lisi,ale favo a fela je stejne(tedy 1,3)
synku lampy tu pálí,,,, neony blikaj na cestu...
FAKJU BIČ
VAUXHALL píše:Me by zajimalo kde bys to chtel jeste snizovat,kdyz motor je 12cm nad zemi
za vsim hledej pravidlo 7 a 15
slegrusik - FK

Re: Spojka

Příspěvek od slegrusik - FK »

No díly už mám objednané, ložisko bylo v oddělení na 1.6ku tak snad ani jiný není :D
Josh123456 - FK

Re: Spojka

Příspěvek od Josh123456 - FK »

Myslim, že 1,3 a 1,6 spojka se liší přítlačnou silou rozdílně o 20kg.
slegrusik - FK

Re: Spojka

Příspěvek od slegrusik - FK »

Tak chlapci, spojku mám novou :D
Je to rozdíl jako prase! Rozjezd je o pět minut kratší :lol: No jsem rád, že to mám z krku
smazany clen - FK

Re: Spojka

Příspěvek od smazany clen - FK »

Josh123456 píše:Tak gratulace :) u mě to pak bylo taky nebe a dudy.

A to spodní uložení vypínací páky jsi čistil?A jakou vazelínou to pak nejlíp namazat?Lepší s molykou nebo radši lithiovou? :)
smazany clen - FK

Re: Spojka

Příspěvek od smazany clen - FK »

Zdarec,
Lidi schanim novou spojku,mam porad tu puvodni a mam najeto 275 tisic...
Radi se strasne ztuha,casto musim pouzit velkou silu abych vubec zaradil,o zpatecce ani nemluve...
Nevite nekdo o necem tady z Moravskoslezskeho kraje?
Díky moc
Uživatelský avatar
Chose
Příspěvky: 324
Registrován: stř 04. bře 2009 21:49:20
Bydliště: Hroznová Lhota

Re: Spojka

Příspěvek od Chose »

To ti vydržela dost dlouho.Ja bych osobně doporučil spojkovou sadu LUK,cena zhruba1200kč.Už sem jich pár namontoval a zatím žádný problém.Jižní morava.
Felicie 1.3 BMM 50kw,romantická červená
Josh123456 - FK

Re: Spojka

Příspěvek od Josh123456 - FK »

JoS: no já jelikoš, když chceš dát jiný ložisko, tak jsem celou páku vyndal a očistil a namazal vazelínou, ale teď nevim jako čoveče-se zejtra kouknu.. Ale asi A0 nebo nějaká grafitka... Mažeme s ní tyhle části spojky normálně a já ani nevim, která to je :-).... Si mě zaskočil, ale každopádně s ní neni problém nějaký, aby vytekla mezi obložení lamely nebo tak to né.. Nesmí se toho tam dát kilo. Pak je to ok. Jinak jsem mazal všechno, co se hejbe a i plochy, které se hejbou a taky nový lanko potom dodatečně jsem dával, jelikož staré "skákalo".
smazany clen - FK

Re: Spojka

Příspěvek od smazany clen - FK »

Josh123456 píše:JoS: no já jelikoš, když chceš dát jiný ložisko, tak jsem celou páku vyndal a očistil a namazal vazelínou, ale teď nevim jako čoveče-se zejtra kouknu.. Ale asi A0 nebo nějaká grafitka... Mažeme s ní tyhle části spojky normálně a já ani nevim, která to je :-).... Si mě zaskočil, ale každopádně s ní neni problém nějaký, aby vytekla mezi obložení lamely nebo tak to né.. Nesmí se toho tam dát kilo. Pak je to ok. Jinak jsem mazal všechno, co se hejbe a i plochy, které se hejbou a taky nový lanko potom dodatečně jsem dával, jelikož staré "skákalo".

Dík! :) No,já jenom,že spousta lidí na to při výměně spojky kašle.Totéž bylo i u mého předchůdce.Když je chladno a vlhko,tak je to ok,ale vsuchu a po zahřátí to uložení drhne.Hodně se to zlepšilo po výměně bowdenu a prokapání toho silonového horního uložení,ale dolů se bez rozpůlení agregátu nedostanu.Teď najaře se chystám na komplet výměnu(kotouč+lamela+ložisko),takže to chci nějak ošetřit vhodným tukem,aby to nedrhlo do konce životnosti spojky.Proto se ptám. ;) :)
Josh123456 - FK

Re: Spojka

Příspěvek od Josh123456 - FK »

o víkendu ti to řeknu přesně, co to je za vazelínu
Uživatelský avatar
Ivarek
_________________
_________________
Příspěvky: 2843
Registrován: čtv 15. bře 2007 12:17:01
Bydliště: Melnik
Kontaktovat uživatele:

Re: Spojka

Příspěvek od Ivarek »

Co se týká toho spodního uložení vypínací páky mě napadla taková věc...vyvrtat zespodu do obalu převodovky v místě toho uložení malou,něco jako mazací dírku kudy by se tam natlačila vazelínka popřípadě stříknul olej.Ta dírka by se normálně pak zaslepila třeba šroubkem aby se tam nedostával bordel atd.
Josh123456 - FK

Re: Spojka

Příspěvek od Josh123456 - FK »

ivanek-to je taky možnost, ale bál bych se těch šponek, co by se při vyvrtání dostaly mazi tu tyčku a karter-pak by mohly rýt a vydírat.
Misin

Cena výměny spojky

Příspěvek od Misin »

Čau, nevíte někdo kolik mě zhruba bude stát výměna spojky v neznačkovém servisu?
Díky
Uživatelský avatar
DuDe
Příspěvky: 799
Registrován: sob 08. črc 2006 12:46:58
Bydliště: Velky Tynec
Kontaktovat uživatele:

Re: Kolik bude stát výměna spojky?

Příspěvek od DuDe »

Kolem 3000,- podle značky spojkové sady . Mín kvalitní (čínská) stojí spojková sada 900,- + práce , tak 1500,-
Odpovědět