Spojka, výměna spojky a vše okolo

vše okolo převodovek
Odpovědět
Stefi74 - FK

Re: Výběr spojky

Příspěvek od Stefi74 - FK »

o valeu sem přemejšlel je za necelejch 1700 kč sada ;) Luk 1800
Uživatelský avatar
Alf
Příspěvky: 637
Registrován: ned 24. pro 2006 11:10:17
Bydliště: Prostějov

Re: Výběr spojky

Příspěvek od Alf »

Tak tam šupni Valeo, tím nic nepokazíš a za ty peníze se hodí...
1.3 Mpi, 50kW, 2000, Special,
Servo, klima, ABS, 2x Airbag,

Výroba Tripplingu pro vozidla se sériovým přerušovačem v kladné větvi...Felicia, Octavia
http://www.feliciaklub.cz/forum/viewtop ... &start=150
Stefi74 - FK

Re: Výběr spojky

Příspěvek od Stefi74 - FK »

jo tak super dam tam pak to valeo ;)
Uživatelský avatar
Ivarek
_________________
_________________
Příspěvky: 2843
Registrován: čtv 15. bře 2007 12:17:01
Bydliště: Melnik
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr spojky

Příspěvek od Ivarek »

Sachs za 1500kč,Valeo za 1700kč a jdeš do Valea? 95% lidí ti tu radí Sachs a jdeš stejně do Valea...nechápu... :shock:
Brezi - FK

Re: Výměna Spojky

Příspěvek od Brezi - FK »

Tak spojku už mám vyměněnou ale štve mě že po výměně začala převodovka jak kdyby chrčet hlavně při rozjíždění (předtím to nědělalo) nevíte čím by to mohlo být?? děkuji
Uživatelský avatar
Chose
Příspěvky: 324
Registrován: stř 04. bře 2009 21:49:20
Bydliště: Hroznová Lhota

Re: Výměna Spojky

Příspěvek od Chose »

Možná blbá otázka,dals do převodovky olej?
Felicie 1.3 BMM 50kw,romantická červená
Brezi - FK

Re: Výměna Spojky

Příspěvek od Brezi - FK »

Jo Jo dal jsem tam olej,jinak jak jsem dělal tu spojku tak ta stara lamela byla o.k ale přitlačák byl na 4 kusy zlomeny nevim jak se to mohlo stát :D
Uživatelský avatar
JoS
Příspěvky: 258
Registrován: čtv 07. led 2010 17:02:30
Bydliště: Pardubice/Seč

Re: Výměna Spojky

Příspěvek od JoS »

Taky blbá otázka:vypínací ložisko jsi dával nový,že jo? :)
Brezi - FK

Re: Výměna Spojky

Příspěvek od Brezi - FK »

Jo kupoval jsem celou sadu Valeo lamelu přitlačák ložisko i gufera jsem měnil takže už fakt nevím čim by to mohlo být,ale předtím to nedělalo
Brezi - FK

Re: Výměna Spojky

Příspěvek od Brezi - FK »

Problém vyřešen (špatně naklepnuta poloosa)
pacinkov - FK

Re: Výměna Spojky

Příspěvek od pacinkov - FK »

Caka ma vymena spojky. Lamelu, pritlacny tanier a lozisko mam pripravene (Sachs). Prosim o radu, ake gufera nakupit, ked to uz bude rozobrate, rad by som ich dal vymenit. Dik.
Sadra17
Příspěvky: 2886
Registrován: pon 15. pro 2008 17:29:27
Bydliště: Jižní čechy

Re: Výměna Spojky

Příspěvek od Sadra17 »

na poloosy a na tyčku řazení
sem nejlepší tak nezáviďte
1.3 BMM kombi LPG
Golf III tdi 66kw + bosch 764 => cca 95kw
Uživatelský avatar
Mexikan
Příspěvky: 784
Registrován: úte 12. úno 2008 2:10:20
Bydliště: Branka u Opavy
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna Spojky

Příspěvek od Mexikan »

Já tam taky nic nerval a i při tom všem venglování se s tím nic nestalo. Ale jk tady víší výše, náhoda je sviňa.
A3 + Pick-up 1.9D, ex 1.3MPi

Moje garáž
michal.wb - FK

cena výměny spojky.

Příspěvek od michal.wb - FK »

zajímalo by mě kolik cca. stojí výměna spojky. mám Felicii 1,3 r.v.1995. Problém s řazením není, zabírá dobře, akorát je dost tuhá. chtěl bych znát přibližnou cenu abych pak někomu nenaletěl a nepřeplatil bych za to. Děkuji moc
a omlouvám se jestli se to tu už řešilo. já sem to teda nenašel.
Uživatelský avatar
mako
Příspěvky: 436
Registrován: pát 15. srp 2008 16:44:12
Bydliště: [SK] - ZM
Kontaktovat uživatele:

Re: cena výměny spojky.

Příspěvek od mako »

origo spojka se dá sehnat za 1500kč, ale někde ji prodávají i za 3-4tis. a záleží kdo ti ji bude měnit, od toho se bude odvíjet cena
VW passariantion+VW felicia diesel power
ex-felicia GLXi 1,3MPi 1997 Red-Hot-chilli, ex-felicia LXi 1,4mpi 1996 White candy
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: cena výměny spojky.

Příspěvek od 103457 »

Pravda předsedo :lol:
Hele a není v háji jen lanko? Zkus dát nejdřív nové lanko, možná se budeš divit, jak spojka jde najednou lehce. :o
Uživatelský avatar
Atnarfus
Příspěvky: 4122
Registrován: úte 25. pro 2007 14:31:06
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: cena výměny spojky.

Příspěvek od Atnarfus »

Jestli spojka neklouže, nebo nějak zoufale necuká při rozjezdu, tak nemá smysl jí měnit.
Jestli ti jde těžko šlapat pedál, tak dej nové lanko (150Kč), rozeber pedály a promaž čep na kterém se spojkový pedál točí. Nakonec to chce trochu promáznout i hřídel, který jde do převodovky (ten pod pákou na které končí spojkové lanko).
EVA

Re: cena výměny spojky.

Příspěvek od EVA »

Dobrý den,prosím ,chci se tady zeptat na cenu celou vyměnu spojky i s práci,v jednom servisu chtějí za to dohromady 3700kc.myslite si že je to tak akort?děkuji za odpovědi EVA.JE TO SAMOZŘEJMĚ NA FELICII.
Lugosy
Příspěvky: 248
Registrován: úte 17. bře 2009 22:04:42
Bydliště: Svobodné Heřmanice
Kontaktovat uživatele:

Re: cena výměny spojky.

Příspěvek od Lugosy »

Zdravim,
servis koupi original sadu Sachs tak za 1200-1300. Praci na zvedaku zvladne pohodlne jeden clovek za jednu hodinu, to je naklad zamestnavatele na pracovnika zhruba 100-150. Takze servis ma naklad 1500 a 2200 vyvar. Vezmu-li koncovou cenu spojky Sachs u nas v mototechne, tedy 1800 a cenu prace 500/h, je prodany naklad servisu 2300 a teoreticky vyvar 1400. Jenomze servis da servisni hodinu a cenu spojky zvysi tak, aby udelal tuto cenu, ktera je budto stejna, nebo nizsi, nez servis vedlejsi - tot byznys. Osobne bych to za tu cenu delat nenechal, jenze co Vam zbyva, kdyz si to sama nevymenite. Otazkou je, zda Vam pri tom treba nevymeni gufera poloos, razeni a olej, kdyz uz to budou mit venku, to uz by bylo zajimavejsi. Chapu, ze z neceho servisy zit musi, ale i tak je to na muj vkus hodne.
Berte to jen jako nazor, urcite nechci nikomu kazit ksefty.
EVA

Re: cena výměny spojky.

Příspěvek od EVA »

DĚKUJI ZA ODPOVĚD,JE TO MALÁ DÍLNA,NENÍ TO ZN SERVIS A TE MAJITEL MI ŘÍKAL,ŽE NA TOM JE NEHORŠÍ VYNDAT PŘEVODOVKU,ŽE STRÁVL NAD TÍM 6 HODIN A JEŠTĚ HORŠÍ TO BUDE DÁT ZPÁTKY TAK ASI KOLEM 12 TI HODIN,TO SE MI TAKÉ NĚJAK NEZDÁ.
Uživatelský avatar
AirWolf
Příspěvky: 51
Registrován: úte 23. bře 2004 20:08:14
Bydliště: Třebechovice pod Orebem
Kontaktovat uživatele:

Re: cena výměny spojky.

Příspěvek od AirWolf »

Koukám pán v servisu u toho nejdřív rozebere celý auto a poté složí celé dvě auta. Spojku jsem na felicii nikdy nedělal, ale vyndavat ji 6 hodin a dávat ji tam potom 12 hodin je fakt nějak moc.
Visions in Blue
Návštěvník

Re: cena výměny spojky.

Příspěvek od Návštěvník »

je to divné,asi jsem naletěla,ale myslela jsem si že by bylo asi lepší dát auto na šrot,ale pry by to byla ještě škoda.
Lugosy
Příspěvky: 248
Registrován: úte 17. bře 2009 22:04:42
Bydliště: Svobodné Heřmanice
Kontaktovat uživatele:

Re: cena výměny spojky.

Příspěvek od Lugosy »

Ja to delal jen jednou a mel auto jen vpredu zvednuto na kozach, u montaze i demontaze lezel, delam s elektronikou a pocitacema, takze zadna korba a demontaz mi trvala necelou hodinu, protoze pres pul hodky jsem pripravoval pracoviste (zvedani, podkladani, pripravky, naradi). Pak jsem jeste sundaval, nechal odlehcit a montoval zpet setrvacnik, to se normalne nedela, montaz i demontaz do 10 minut. Vymena spojky v setrvaku 10 minut. Nejhorsi bylo vkladani prevodovky zpet, to mi trvalo asi dve hodky, protoze jsem nedokazal vyvinout takovou silu, abych ji zasunul napoprve a musel vymyslet, donest a pouzit podlozky a paky. Ovsem povedlo se. Kdybych mel zvedak a znal nazpamet naradi, nemam za hodku co delat a nadru se minimalne, takhle jsem zabral a natrhl si lytkovy sval :) Kdybyste potrebovala konzultaci na cokoliv, na foru jsou nejen amateri jako ja, ale take nezanedbatelne mnozstvi profiku. Pan nejspise videl zenskou, vyuzil Vasi neznalosti a oskubal Vas.
Uživatelský avatar
Atnarfus
Příspěvky: 4122
Registrován: úte 25. pro 2007 14:31:06
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: cena výměny spojky.

Příspěvek od Atnarfus »

6h? To vyndavá převodovku z lokomotivy?
Se asi definitivně zbláznil. Za hodinu a půl venku a za ten samý čas zpět. Za den musí mechanik udělat dvě spojky a ještě nějaké drobné opravy k tomu, aby se uživil.
Uživatelský avatar
hromyblesky
Příspěvky: 4227
Registrován: úte 10. úno 2009 8:40:01
Bydliště: Region razovitý ,tam někdo primo uprostřed mesta Ostravy,bo je to tu fajne cyp.
Kontaktovat uživatele:

Re: cena výměny spojky.

Příspěvek od hromyblesky »

EVA a ostatni vymenu spojky vam udelam za 1000kč prace,, plus spojkovy set (kvalitni cca 1200-1500 stovek---vetsinou sachs popr luk)
synku lampy tu pálí,,,, neony blikaj na cestu...
FAKJU BIČ
VAUXHALL píše:Me by zajimalo kde bys to chtel jeste snizovat,kdyz motor je 12cm nad zemi
za vsim hledej pravidlo 7 a 15
sisin - FK

Re: cena výměny spojky.

Příspěvek od sisin - FK »

Hromy máš SZ pane kolego
driverbus - FK

Re: cena výměny spojky.

Příspěvek od driverbus - FK »

Mě stála výměna 1500kč. Koupil jsem spojkovou sadu za cca 1300kč starline. Bohužel ložisko co v této sadě bylo tak tam vůbec nepasovalo bylo zřejmě do jiného auta :D takže mi tam borec co to měnil dal "zánovní" když je auto studené tak to trochu rachotí, ale nechat to vyměnit za nové se mi nechce přece jen 1500za práci je dost. Jo a když to měl dole vyměnil mi i silentbloky na převodovce, ale to si myslím moc času nezabralo :lol:
Lugosy
Příspěvky: 248
Registrován: úte 17. bře 2009 22:04:42
Bydliště: Svobodné Heřmanice
Kontaktovat uživatele:

Re: cena výměny spojky.

Příspěvek od Lugosy »

Souhlasim s cenou kitu, co psal Hromyblesky. Me stal Sachs 1340Kc. Takze az prijde cas u mlade, budes asi mit, Hromyblesky, kseft, protoze uz se mi do toho nebude podruhe chtit :)
Hanz - FK

Re: Výběr spojky

Příspěvek od Hanz - FK »

Já koupil LUK a spokojenost. www.autodilydrc.cz za 1300kč
na autokelly za 2136Kč :D
Uživatelský avatar
bobas
Příspěvky: 1438
Registrován: stř 30. led 2008 13:05:58
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr spojky

Příspěvek od bobas »

Trosku ot na Fiatu mam valeo original jeste ma 280 tkm ,auto tahalo vlek apod,a porad ta spojka funguje a neklouze....tot ma zkusenost s valeem...
Sadra17
Příspěvky: 2886
Registrován: pon 15. pro 2008 17:29:27
Bydliště: Jižní čechy

Re: Výběr spojky

Příspěvek od Sadra17 »

LUK po chvíli nic moc moc rychle se opotřebovává :thumbdown: sice funguje dobře ale kratší dobu
sem nejlepší tak nezáviďte
1.3 BMM kombi LPG
Golf III tdi 66kw + bosch 764 => cca 95kw
janaB

Re: cena výměny spojky.

Příspěvek od janaB »

tak to mně odešla včera a když jsem si volala do servisu, tak mi řekli, že za to chcou 5tis :) tak to jsem na tom asi nejhůř a mám také felicii :(
xXxTRA - FK

Re: cena výměny spojky.

Příspěvek od xXxTRA - FK »

spojku sme na mem aute menili 2 hodiny... de o to, ze se menila jenom lamela, no budiz, prevodovka byla dole za 30 minut, ja jsem kamos odpojil nahon tachometru, cidla a pod, ja jsem povolil srouby co ji drzi na motoru (pardon, matky) pak jenom hever pod motor, shodit to ze silentbloku a motor spustit nize, prevodovku sesunout... vyhodit lamelu, nahodit novou, vystredit a hura s prevodovkou spatky... 2 hodiny to trvalo od te doby co jsme prisli ke schladnutemu autu, az do nastartovani...

Lamela sachs me stala 600,- - vyborna prodejna nahradnich dilu Lucas, eshop nemaji, maji jenom pobocky... mam ji minutu od baraku a starline dily ani nevedou :D
JAWAEVO - FK

Re: cena výměny spojky.

Příspěvek od JAWAEVO - FK »

za hodinu sám spojku nevymeníš ani keby si sa pretrhol a ma lneviem čo k dizpozicii, ale zase 6 je tiež debilina šikovný človek sám ju za neaké 2 hodiny + niečo možno vymení podla toho ako čo ide rozobrať
Uživatelský avatar
hromyblesky
Příspěvky: 4227
Registrován: úte 10. úno 2009 8:40:01
Bydliště: Region razovitý ,tam někdo primo uprostřed mesta Ostravy,bo je to tu fajne cyp.
Kontaktovat uživatele:

Re: cena výměny spojky.

Příspěvek od hromyblesky »

rekord na spojku mam 45 minut sam bez cizi asistence na 1,3 mpi bez klimy,bez serva bez lpg (zadne zdrzovaci vehementy),samorzemne na zvedaku se vzduchovych naradim,bez komplikaci(nejake zatrhle sruby,pešek atd),,,,na chodniku ve dvou sem to delal za 1,5-2 hodky
synku lampy tu pálí,,,, neony blikaj na cestu...
FAKJU BIČ
VAUXHALL píše:Me by zajimalo kde bys to chtel jeste snizovat,kdyz motor je 12cm nad zemi
za vsim hledej pravidlo 7 a 15
Standa3

Re: cena výměny spojky.

Příspěvek od Standa3 »

jaké máte zkušenosti se spojkovou sadou Starline?Nemám s ní žádné zkušenosti
xXxTRA - FK

Re: cena výměny spojky.

Příspěvek od xXxTRA - FK »

spojka starline mi vydržela půl roku, jako nouzovka budiž ale jinak se obloukem vyhnout a koupit Sachs nebo LUK
Standa3

Re: cena výměny spojky.

Příspěvek od Standa3 »

a když ti odešla ta spojka Starline, tak se to projevovalo tak, že prokluzovala nebo nešla vypnout?
xXxTRA - FK

spojka 1.6

Příspěvek od xXxTRA - FK »

jednomu dedovi odesla spojka - totalne prokluzuje... je to deda a za pul roku auto konci technicka, rikal ze pote auto preda vnukovi a at se stara, ze uz jezdit nebude (je mu 80)

aby to pro nej nebylo financne narocnejsi (zname duchody), bude stacit kdyz mu vymenim lamelu? za predpokladu ze úritlacak nebude vydreny, i kdyz zadne zvuky se neozyvaji, ani lozisko nehuci, jenom to klouze... vysku pedalu jsem seridil, je to porad stejne, auto dostanu do pohybu, pri zarazenem 3tim az patem stupni pokud slapnu plyn na podlahu tak auto jede stejne rychle ale otacky vyleti...

ja si myslim za lamela bude stacit, vas nazor?
Uživatelský avatar
Ivarek
_________________
_________________
Příspěvky: 2843
Registrován: čtv 15. bře 2007 12:17:01
Bydliště: Melnik
Kontaktovat uživatele:

Re: Spojka

Příspěvek od Ivarek »

No já si myslím že naopak bude v háji přítlačák.
xXxTRA - FK

Re: Spojka

Příspěvek od xXxTRA - FK »

no soudim z toho, ze mi spojka klouzala fatalne, sebemensi kopec byl velky problem... mel sem odpalenou lamelu, takze tedy radis i pritlacak?
Uživatelský avatar
Ivarek
_________________
_________________
Příspěvky: 2843
Registrován: čtv 15. bře 2007 12:17:01
Bydliště: Melnik
Kontaktovat uživatele:

Re: Spojka

Příspěvek od Ivarek »

No hele mě když klouzala spojka tak jsem měl na přítlačáku prdlej takovej ten obvodovej kruh (1x na waranovi a 1x na Fáčku).Asi bych shodil převodovku a podle toho co tam najdeš koupíš co bude v háji.
Jinak u mýho auta s LPG,servem a ABS je celkem porod vyndat převodovku,takže já kdybych to podstupoval tak určo vyměním lamelu,přítlačák i ložisko Sachs se dá sehnat za 1500kč,takže není co řešit.
Standa3

Re: Spojka

Příspěvek od Standa3 »

jak je možné, že když u spojky odejde přítlačák, tak spojka po sešlápnutí pedálu nevypíná a tudíž není možné řadit při běžícím motoru?To tam odejde pružina, která ovládá ten přítlačák nebo jak je to?
xXxTRA - FK

Re: Spojka

Příspěvek od xXxTRA - FK »

mozna se neco vzprici a spojka nevypne
Uživatelský avatar
Vlada320
Příspěvky: 706
Registrován: sob 19. led 2008 21:41:38
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Re: Spojka

Příspěvek od Vlada320 »

to mě jenom tak napadlo když fáčko to mělo líp řešený tak proč to nezkusit prohodit z favorita do feldy.musela by se vyměnit ta vypínací páka a asi lanko ale myslím že to tam všechno krásně šlo ne nebo ne?já bych do toho klidně šel kdybych sehnal materiál z favortia
Škoda Felicia Kombi 1.3 mpi Lpg 390 000 km, STK za námi a pořád slouží věrně dál, těch 500 tisíc km s ní prostě dám :-)
Standa3

Re: Spojka

Příspěvek od Standa3 »

měla by se po demontáži převodovky od motoru a následné výměně spojky nechat znovu seřídit geometrie přední nápravy?
Uživatelský avatar
Ivarek
_________________
_________________
Příspěvky: 2843
Registrován: čtv 15. bře 2007 12:17:01
Bydliště: Melnik
Kontaktovat uživatele:

Re: Spojka

Příspěvek od Ivarek »

Ne,je to zbytečné.
sachmar - FK

Re: cena výměny spojky.

Příspěvek od sachmar - FK »

AirWolf píše:Koukám pán v servisu u toho nejdřív rozebere celý auto a poté složí celé dvě auta. Spojku jsem na felicii nikdy nedělal, ale vyndavat ji 6 hodin a dávat ji tam potom 12 hodin je fakt nějak moc.


To je borec,výměna spojky za 1,5hod. není co dělat. :salut:
crazyduke - FK

Re: cena výměny spojky.

Příspěvek od crazyduke - FK »

Je tu někdo z okolí Kladna, co by mi zvládl vyměnit spojku na Feldě 1,6 ???? Už začíná "dost" prokluzovat.... :?: 775 648 369
Díky....
Uživatelský avatar
Suri
Příspěvky: 1239
Registrován: stř 03. čer 2009 19:51:28
Bydliště: Banská Bystrica
Kontaktovat uživatele:

Re: cena výměny spojky.

Příspěvek od Suri »

Chalani - vie mi niekto na určito povedať veľkosť orechu torx na skrutky ktoré držia prítlačný tanier spojky? zrejme rovnaké ako na fábii 1,4 ďakujem
Odpovědět