Zapadlý náhon tachometru do převodovky

vše okolo převodovek
Rambo-x
Příspěvky: 861
Registrován: úte 25. zář 2012 21:55:37
Bydliště: Vladislav
Kontaktovat uživatele:

Re: Zapadlý náhon tachometru do převodovky

Příspěvek od Rambo-x »

To se podle mě rozemlelo na kousíčky,je to kus plastu,ty kola to schroustaj myslím že bez problému.....po takové příhodě by možná nebylo špatný po několika stech kilometrů vyměnit olej a co nejvíc těch kousíčků vyplavit....jen nechápu jak to tam může padat,rozdělával jsem to několikrát a nedokážu si představit jak to tam někomu může padnout....chytnu to kolečko s hřídelkou za konec mezi dva prsty a až cítím že opravdu pevně zapadlo do svého místa tak to pustím a nasadím na to ložisko náhonu a hotovo
mlhosi
Příspěvky: 46
Registrován: ned 09. kvě 2010 13:12:55

Re: Zapadlý náhon tachometru do převodovky

Příspěvek od mlhosi »

Kupil som tento diel a je po problemoch s tohoto to nevypadava.
http://www.rychle-nahradnidily.cz/katal ... 10620.html
VAN3R
Příspěvky: 110
Registrován: stř 07. bře 2012 15:28:06
Bydliště: Lučenec
Kontaktovat uživatele:

Re: Zapadlý náhon tachometru do převodovky

Příspěvek od VAN3R »

Nazdar....Mohol by som tento náhon tachometra dať aj do prevodovky Felicie 1.3 BMM r.v 95? Nieje to obmedzené rokom výroby auta?
http://www.rychle-nahradnidily.cz/katal ... 10620.html
Ževraj už stohto neodpadáva to plastové kolečko náhonu.....čo je na tom pravdy?
mlhosi
Příspěvky: 46
Registrován: ned 09. kvě 2010 13:12:55

Re: Zapadlý náhon tachometru do převodovky

Příspěvek od mlhosi »

to neviem ci to tam bude pasovat ja mam 1.3 mpi a to kolecko ma 16 zubov
mlhosi
Příspěvky: 46
Registrován: ned 09. kvě 2010 13:12:55

Re: Zapadlý náhon tachometru do převodovky

Příspěvek od mlhosi »

Takze to zapadle kolecko znicilo diferencial bola nutna vymena prevodovky
Uživatelský avatar
Evzen
Příspěvky: 28
Registrován: čtv 28. led 2010 19:45:04

Re: Zapadlý náhon tachometru do převodovky

Příspěvek od Evzen »

Včera jsem si pročítal fórum a narazil na tuhle hororovou diskuzi. :shock:
Tak přispěju se svojí zkušeností :D :D
Protože jsem na dnešek měl v plánu nalévat nový olej do převodovky, jímala mě už dopředu po přečtění vašich příspěvků z tohoto úkonu doslova hrůza. Celou dobu jsem myslel na to "vyndavej to pomalu" a stejně se mi stalo se mi to stejné, co tady někteří popisovali. Ten tolika lidmi prokletý plastový bazmek mi při vyndavání náhonu samozřejmě dolů spadl, ale naštěstí "nezmizel v převodovce", jak zde někteří popisovali. Prostě celá ta plastová hřídelka s kolečkem zůstala, sice nakřivo ale zašprajcnutá, nahoře a za vykukující hřídelku šla normálně vytáhnout. Dokonce jsem si říkal, jak je vůbec možné, že to někomu zapadlo celé dovnitř, že to snad ani není možné....
Každopádně práce to byla pro silnější povahu, než jsem já. Mít ještě před pár hodinami po ruce konstruktéra, který tohle vymyslel, tak by tekla krev a nebyla by to moje. Který blb mohl vymyslet plnění oleje do převodovky přes náhon tachometru??!!?? :evil: :evil:
Samozřejmě přístup mizerný. Hadice od serva ani nevadila, ale kvůli hadicím k ohřívání reduktoru LPG jsem nemohl k náhonu pořádně dostat ruce. Samozřejmě ta drážkovaná převlečná matice na náhonu nešla jako na potvoru rukou povolit. Na sykovky málo místa, kombinačky jsem tam sice dostal, ale zase nebylo kvůli lambdě a výfuku kam povolovat a sevřít jsem je mohl sotva dvěma prsty.
Úplně běsnej jsem ve finále auto zvedl na hever, abych se k tomu dostal zespodu a vyrobil jsem si ze starýho otvíráku na lahve provizorní "klíč" :D
K ničemu, tak přesně se to vyrobit nedalo a já byl v pasti jak Luboš co opravoval Lakatoše. :D
Nakonec se nedalo jinak než šroubovák, kladívko, asistenta, který mi šroubovák zhora držel a pěkně z pod auta lehce ťukat k uvolnění té drážkované převlečné matice.
Matici jsem s velkou slávou trochu povolil a jal se vytahovat celý náhon. To byla další zkouška trpělivosti, protože tam byl zalehlý tak, že jsem musel do prostoru volného po zajišťovací destičce stejně strkat kousek pásoviny a náhon jsem páčením asi půl hodiny takto uvolňoval.
No, nakonec, se vše podařilo, ale byl to doslova očistec. :hlava:
Soucítím a souhlasím s těmi, kteří zde popisovali tuhle eskapádu výše a buďte klidní, jsem další :alien: do klubu těch, kterým "to" tam spadlo. :D
Ruce mám dobité jak Rocky Balboa, ale je to hotové, halelujááá.... :flower:

P.S. Nechápu proč konstruktéři nemohli nahoře v převodovce udělat ještě jednu díru s normální zátkou, jako nalévací otvor. Ke kontrole správné hladiny by mohl sloužit obyčený kousek nebo kulatinky. Doma snadno vyrobitelný přípravek pro každého. Stejně jsem to tak, a všichni ostatní, musel udělat. Na vymontovaném náhonu jsem si odměřil, jak vysoko od hrany nalévacího otvoru má být hladina oleje a vyrobil jsem si na to měrku.
Škoda Felicia II (2000), 1.3 MPi, 50kW
Obrázek
mikka
Příspěvky: 915
Registrován: čtv 18. led 2007 21:04:23
Bydliště: Olomouc

Re: Zapadlý náhon tachometru do převodovky

Příspěvek od mikka »

Když nejde náhon ven, je docela dobrý fígl nechat tam tu zajišťovací destičku a páčit náhon nahoru pomocí té destičky.
Uživatelský avatar
Dusha
Příspěvky: 77
Registrován: pát 05. črc 2013 16:54:36
Bydliště: Opava
Kontaktovat uživatele:

Re: Zapadlý náhon tachometru do převodovky

Příspěvek od Dusha »

Byl jsem ve stejné situaci, akorát můj strach trval cca 2 roky. :hlava: Nakonec se mi zhoršilo teď řazení tak, že už to nešlo odkládat a musel jsem to risknout. Na pomoc jsem si vzal otce, abych měl eventuálně na koho nadávat :lol: a ten jej vytáhl pomocí klíče, které se vozili tenkrát na cyklistickém kole a dotahovali se jimi matice. Ten jsme zasunuli do drážky pro zajišťovací plíšek a zabrali jsme. Jak píšeš, ten plastový pastorek tam zůstal v té díře. Ovšem pak jsem se díval a myslím si, že je to docela snadné, aby zapadl do té převodovky. Vzhledem k tomu, že se blbě zasouvá do toho šikmého ozubení, tak si myslím, že by nebyl problém, aby tam zapadl, zvlášť když má člověk mastné ruce. Samozřejmě jsem to nezkoušel :D . Jinak ta měrka (pastorek) mi příjde zvláštní, v dílenské příručce psali, že má být smočené minimálně čelo toho pastorku, ovšem já měl v převodovce už nalité 2,5l oleje a hladina byla v cca ve 3/4 té válcové plochy pod ozubením - Ještě jsem i počkal a zahýbal s autem, jestli se to nevyrovná. Vzhledem k tomu, že je předepsané 2,4l, tak jsem dolel ještě 5dcl a nechal jsem to radši tak, abych ji nepřeplnil. Ale doufám, že už ten náhon nebudu muset nikdy vytahovat. :)
Škoda Felicia 1.3 MPI, 40kW, 18.3.1998, najeto cca 135 000km. ;)
Tolik nových dílů a přitom tolik věcí se musí ještě vyměnit. ;) Ale radost z jízdy, k nezaplacení. ;)
http://chalan1.rajce.idnes.cz
https://www.youtube.com/user/skodoful
Uživatelský avatar
Evzen
Příspěvky: 28
Registrován: čtv 28. led 2010 19:45:04

Re: Zapadlý náhon tachometru do převodovky

Příspěvek od Evzen »

Já měl problém opačný. Nalil jsem cca 2,2l a podle měrky bylo už oleje dost. Evidentně v ní něco málo zůstalo Zajímavé je, že ve starém kanystru bylo podle jeho rysek starého oleje asi 2,5l. Asi tam bylo předtím nalito moc...jinak si to nedovedu vysvětlit.
Pokud neplánuješ v brzké době nákup jiného auta a nejezdíš jako čepičáři, tak to vyndavat zase budeš. :) Tedy pokud auto nezanedbáš jako já a nenecháš tam ten olej 150tkm. :oops:
Škoda Felicia II (2000), 1.3 MPi, 50kW
Obrázek
Uživatelský avatar
Evzen
Příspěvky: 28
Registrován: čtv 28. led 2010 19:45:04

Re: Zapadlý náhon tachometru do převodovky

Příspěvek od Evzen »

mikka píše:Když nejde náhon ven, je docela dobrý fígl nechat tam tu zajišťovací destičku a páčit náhon nahoru pomocí té destičky.
Taky mě to pak napadlo, a nakonec jsem stejně využil "její" drážky v náhonu. No co, další zkušenost, příště budu moudřejší.
A raději si vymyslím nějaké zajištění té hřídelky náhonu. Myslím, že by šla na konci provrtat malinkým vrtáčkem a do téhle dirky by šel strčit nějaký zajištovací drátek jen při sundaném lanku náhonu, ještě než vůbec člověk začne tahat celý náhon.
Škoda Felicia II (2000), 1.3 MPi, 50kW
Obrázek
Prcek1
Příspěvky: 233
Registrován: sob 10. led 2009 8:57:05
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Zapadlý náhon tachometru do převodovky

Příspěvek od Prcek1 »

Stačí nasadit o-kroužek, kousek hadičky a je to. :thumright:
mikka
Příspěvky: 915
Registrován: čtv 18. led 2007 21:04:23
Bydliště: Olomouc

Re: Zapadlý náhon tachometru do převodovky

Příspěvek od mikka »

Nebo omotat izolačkou.
Odpovědět