Zapadlý náhon tachometru do převodovky

vše okolo převodovek
Lars1 - FK

Re: Tak to se vám určitě nestalo :-(

Příspěvek od Lars1 - FK »

skeda píše:Proto je nejlepsi si opsat kolik mas najeto kdyz to davas do servisu a pak si to hned zkobtroluj kdyz to vyzvedavas ;)

Většínou v připadě vetší opravy je současti i testovací jízda ;)
drkan

Re: Tak to se vám určitě nestalo :-(

Příspěvek od drkan »

Tak a je opraveno, včera před polednem mi volali, že si můžu přijít pro auto. A platil jsem ....... 1875,- :) , tu o dost vyšší předběžnou cenu mi prý řekli pro případ, že by se tam třeba měnily synchrony, případně něco jiného.
Řada z vás tady psala, že by s tím to škodováckého servisu nešla, ale z mé strany je spokojenost, když teda pominu, že se to vůbec stalo :? Přístup, rychlost a nakonec i ta cena byly velmi dobré.
Někdo mi tu nabízel opravu za polovinu té původní ceny ...... mno, vyšlo by mě to teda podstatně dráž než v autorizovaném servisu a určitě bez papíru :geek:
S potěšením jsem se z příspěvků dozvěděl, že se ten čudl neztratil v převodovce jen mně :mrgreen:
Jak jsem si myslel a někdo to tady i psal, pokud bych tam kus toho plastu nechal, nemuselo by to projít bez problémů, což mi potvrdili i včera v servisu - borec říkal, že už něco podobného řešili, jenže chlapík s tím nepřijel hned, ale až po pár kilometrech, kdy mu už nešlo řadit.
Snehulak - FK

Re: Tak to se vám určitě nestalo :-(

Příspěvek od Snehulak - FK »

tak co jsem tu četl tak lidi ti nabízeli poloviční cenu z tý co jsi napsal. protože to byla dost přehnaná cena. myslím že pokud by ses s někým domluvil napevno, tak by ta cena byla taky jina ;)
smazany clen - FK

Re: Tak to se vám určitě nestalo :-(

Příspěvek od smazany clen - FK »

tak to je pekne to ti preju,fakt uprimne,hele a je videt ze tu prevodovku rozpulili?nebo to vytrepali?snad za tyden nebudes psat ze ti to neradi,(ze to kolco tam zapomeli :D )nebo ze ti mezi pulkama nebude chcat olej ;)
Uživatelský avatar
Atnarfus
Příspěvky: 4122
Registrován: úte 25. pro 2007 14:31:06
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Tak to se vám určitě nestalo :-(

Příspěvek od Atnarfus »

Nebudeme si nic nalhávat. Kdo z nás by to za dva tisíce šel dělat?
I garážník se bude za tisícovku kroutit, když po něm budeš chtít vyndat spajsku z auta. O půlení nechce polovina z nich ani slyšet, protože mají zkušenost, že jak se v tom pohrabou, tak už to nechodí.
smazany clen - FK

Re: Tak to se vám určitě nestalo :-(

Příspěvek od smazany clen - FK »

ja bych do toho za dvojku :D sel
Kutil

Re: Tak to se vám určitě nestalo :-(

Příspěvek od Kutil »

Tak mi se odlomila ta dutá tyčinka od ozub.kolečka.To jsem ještě nevěděl, že to je jeden díl,to jsem se dozvěděl až dnes.Na 99% mi spadla do převodovky.Když mi došlo,co se vlastně stalo,tak jsem byl skutečně na prášky.4 noci jsem pořádně nespal :evil: ,stále uvažuji co s tím.Pročet jsem všechny příspěvky a opět se ptám sám sebe,co dělat.Nechat to tam a jezdit,nebo to dát vytáhnout?Proč ti slavní konstruktéři to tak fantasticky vymysleli. :roll:
smazany clen - FK

Re: Tak to se vám určitě nestalo :-(

Příspěvek od smazany clen - FK »

najd nekde foto a presne nakresli co ti upadlo,a jestli je to kov nebo silon
Kutil

Re: Tak to se vám určitě nestalo :-(

Příspěvek od Kutil »

Já jsem v úterý zašel do mototechny se podívat,jak to celé vypadá.Myslel jsem,že je to jen propojovací tyčinka.Nejprve jsem obvolal a obešel všechny známé,ale ti mi moc neporadili.V mototechně jsem zjistil,že ta tyčinka má vespod ozubené kolečko a spolu tvoří jeden celek.Tudiž mi se ta horní část(tyčinka,která je dutá,má průměr asi 6mm,délka asi 5-6cm)nějakým způsobem odlomila.Celé to je z umělé hmoty.
Uživatelský avatar
Ivarek
_________________
_________________
Příspěvky: 2843
Registrován: čtv 15. bře 2007 12:17:01
Bydliště: Melnik
Kontaktovat uživatele:

Re: Tak to se vám určitě nestalo :-(

Příspěvek od Ivarek »

Kutil

Re: Tak to se vám určitě nestalo :-(

Příspěvek od Kutil »

HROMYBLESKY píše:najd nekde foto a presne nakresli co ti upadlo,a jestli je to kov nebo silon


To kolečko je z takového hnědého materiálu("Ivarek" to našel,jen to kovové pouzdro,co přijde našroubovat na bovden je jiné.Také je vyobrazeno na tom schopu,ale nevím jak to dostat sem).Ta tyčinka je v tom kovovém pouzdře zasunuta.
smazany clen - FK

Re: Tak to se vám určitě nestalo :-(

Příspěvek od smazany clen - FK »

Me by jen zajimalo jak se to ma vlastne vyndavat. Dneska sem kontroloval hladinu oleje v prevodovce a malem mi to tam taky zahucelo. Jak to tam je vlastne ulozeny to kolecko plastovy v te prevodovce a kdy dochazi k tomu spadnuti do prevodovky? To se to kolecke na te trubicce nak musi naocit aby tam spadlo??
Kutil

Re: Tak to se vám určitě nestalo :-(

Příspěvek od Kutil »

To by mně zajímalo také,jak ten díl co možná bez větších problémů dostat ven z té převodovky.Tomu konstruktérovi bych s největší radostí nakopal do pr..le.Auto parkuji venku,takže v té zimě není šance s tím nyní nic dělat.Jeden dobrý člověk mi poslal potřebnou literatůru,takže ji studuji.Ani sám nevím,jak mi to tam spadlo,tuším,že se ulomila ta vrchní část(trubička).Do jara snad na něco přijdu.
Naposledy upravil(a) emilio52 dne pát 06. úno 2009 9:30:01, celkem upraveno 1 x.
Důvod: předchozí citace viz:pravidla č.4
Bolthorn - FK

Re: Tak to se vám určitě nestalo :-(

Příspěvek od Bolthorn - FK »

mě se to stalo taky 2 roky zpět :(
Kutil

Re: Tak to se vám určitě nestalo :-(

Příspěvek od Kutil »

A můžeš mi prosim Tě napsat,co jsi s tím udělal Ty.Jezdil jsi s kolečkem v převodovce,nebo jsi jej nějakým způsobem vyndal ven? :?:
Naposledy upravil(a) emilio52 dne pát 06. úno 2009 9:30:36, celkem upraveno 1 x.
Důvod: předchozí citace viz:pravidla č.4
Bolthorn - FK

Re: Tak to se vám určitě nestalo :-(

Příspěvek od Bolthorn - FK »

no nejezdil, rozpůlila se převodovka a kolečko se vyndalo..
smazany clen - FK

Re: Tak to se vám určitě nestalo :-(

Příspěvek od smazany clen - FK »

To sa mi stalo :)
Keby som tak tusil, ze by sa to mohlo stat, ved stacilo keby tycka bola o 5mm dlhsia :?
Nastasie aj spojka uz potrebovala, lozisko sa ozyvalo, ale teraz mam iny problem :( ..nebolo to take tazke, ale nejak to nesedi..

viewtopic.php?f=24&t=11685

ps, 1850kc je paradna cena, bral by som aj ja, ale ja mam smolu, mna by to stalo urcite 5-6000,-
Uživatelský avatar
Jojin
Příspěvky: 295
Registrován: pát 05. čer 2009 12:26:47
Bydliště: Hluboká nad Vltavou
Kontaktovat uživatele:

Re: Tak to se vám určitě nestalo :-(

Příspěvek od Jojin »

Příspěvek který je jako první jsem nedávno četl. Potřeboval jsem udělat kontrolu hladiny oleje a tak jsem postupoval skutečně opatrně. Zjistil jsem (ppřes všechna ujišťování z jiných pramenů) že inkriminovaný díl skutečně lze upustit do převodovky :o . Mě tam nezapadl, zůstal viset ale zjištění že se to skutečně mohlo stát mě stálo propocený triko ... :)
FELICIA 1,9D GLX cca 300 000 km
Obrázek

Velké závady mívají banální příčiny. (můj otec)
Je těžké být debilem, protože konkurence je veliká. (Miroslav Horníček)
Moudrost přichází s věkem. Někdy však věk přijde sám.
gerrik - FK

Re: Tak to se vám určitě nestalo :-(

Příspěvek od gerrik - FK »

Olej v převodce jsem kontroloval ted taky, naštěstí ok, dával jsem si bacha, vím o tom. Ale kdyby to tam spadlo, tak na to s..ru, a nechám to tam, bud a nebo ;)
kutilsro - FK

Re: Tak to se vám určitě nestalo :-(

Příspěvek od kutilsro - FK »

Tak jak mi do převodovky spadlo to po..ané kolečko(moje příspěvky jsou trochu výše),tak jsem možná 4dny nespal.Pak jsem všude možně zjišťoval,co s tím.Jeden říkal jezdi,druhýnejezdí s tím kolečkem v převodovce.Nikdo se mi do toho nechtěl pustit opravovat a sám jsem se bál do toho pustit.Olej jsem vypustil v naději,že se k tomu kolečku dostanu.No,nedostal. :? Žena už na mně tlačila,že auto má pojistky zaplacené a stojí na dvoře. :( Však že mi automechanik povídal,že jak je to z plastu,tak by to nemělo vadit. :roll: Tak nakonec celý zoufalý jsem nalil převodový olej(zajímavé,že se tam nevešlo všechno předepsané množství) a jel na zkušební jízdu.Najel jsem už skoro 5tisíc,musím zaklepat na dřevo abych to nezakřiknul,zatím to jde.Akorát,jak zatáčím doprava(ale to bude tuším něco jiného,je slyšet zprava nějaký tupý křupot.Doleva zase tlumené "skučení" zleva.Ono nám tu kopali kanalizaci,tak cesta :cry: na draka.Tlumiče a podobně dostalo pořádně nafrak.
stony - FK

Re: Tak to se vám určitě nestalo :-(

Příspěvek od stony - FK »

Já jsem slyšel, že u některých felicií nehrozí to zapadnutí kolečka s náhonu tachometru do převodovky. Mají to jinak udělané. Nevíte o které feldy jde?
Měl bych si vyměnit olej v převodovce, ale taky se mi do toho nechce. Kdyby to tam zapadlo. No nevím :roll:
Mně spíš napadlo to vypustit ze spoda a pak ze spoda přetlakem načerpat nový olej. Třeba že o té díry narvu gumovou hadici. Pak hadici povedu k nalívací nádobce, která bude o dost výše než převodovka a tím pádem se mi to tam nalije. Pak rychle vyndám hadici a zašroubuju to.
kutilsro - FK

Re: Tak to se vám určitě nestalo :-(

Příspěvek od kutilsro - FK »

"stony",já si osobně myslím,že se Ti to tímto Tvým vymyšleným způsobem nepovede.Pokuď si nevěříš a děláš tuto činnost poprvé,tak ji raději svěř někomu,kdo již toto dělal nebo přímo servisu.I když i těm "školeným" se může stát tato nepříjemná věc.
stony - FK

Re: Tak to se vám určitě nestalo :-(

Příspěvek od stony - FK »

No když najdu někoho kdo za to něbude chtít tři stovky tak klidně.
Nebudu platit za každou prkotinu co si můžu udělat sám pár stovek. To by se mi ten provoz pěkně prodražil. :?
Sadra17
Příspěvky: 2886
Registrován: pon 15. pro 2008 17:29:27
Bydliště: Jižní čechy

Re: Tak to se vám určitě nestalo :-(

Příspěvek od Sadra17 »

stony píše:Já jsem slyšel, že u některých felicií nehrozí to zapadnutí kolečka s náhonu tachometru do převodovky. Mají to jinak udělané. Nevíte o které feldy jde?
Měl bych si vyměnit olej v převodovce, ale taky se mi do toho nechce. Kdyby to tam zapadlo. No nevím :roll:
Mně spíš napadlo to vypustit ze spoda a pak ze spoda přetlakem načerpat nový olej. Třeba že o té díry narvu gumovou hadici. Pak hadici povedu k nalívací nádobce, která bude o dost výše než převodovka a tím pádem se mi to tam nalije. Pak rychle vyndám hadici a zašroubuju to.



víme feldy BMM co maji ten bazmekt kovovej ;) konkrétně tenhle http://skoda.autodoplnky.cz/skoda-felic ... -s39325486 ;)
sem nejlepší tak nezáviďte
1.3 BMM kombi LPG
Golf III tdi 66kw + bosch 764 => cca 95kw
Tild - FK

Re: Tak to se vám určitě nestalo :-(

Příspěvek od Tild - FK »

Prosím vás vedeli by Ste mi poradiť ktoré ročniky BMM majú kovový náhon tachometra, a či ešte je možné ho niekde kúpiť ? Alebo má niekto nejaký zlepšovak (úpravou) aby to nespadlo (myslím na zlaté české ručičky – ten konštruktér asi nebol z česka)
maniaX - FK

Re: Tak to se vám určitě nestalo :-(

Příspěvek od maniaX - FK »

Tild píše:Prosím vás vedeli by Ste mi poradiť ktoré ročniky BMM majú kovový náhon tachometra, a či ešte je možné ho niekde kúpiť ? Alebo má niekto nejaký zlepšovak (úpravou) aby to nespadlo (myslím na zlaté české ručičky – ten konštruktér asi nebol z česka)


Je to podle ročníků převodovek, převodovky do r.v.: [-06/95], mají pastorek s 15 zuby a všechny držáky z hliníku.
A pak převodovky od r.v.: [07/95-], mají pastorek s 16 zuby a některé mají ještě hliníkové držáky a ty nejnovější z plastu a vyřešené tak, že tam ten pastorek drží a nejde z toho držáku vyndat, tím pádem ti tam ani nemůže spadnout.

EDIT: A samozřejmě se dají ještě koupit oba typy :-)
Uživatelský avatar
Atnarfus
Příspěvky: 4122
Registrován: úte 25. pro 2007 14:31:06
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Tak to se vám určitě nestalo :-(

Příspěvek od Atnarfus »

Držák (pouzdro) je hliníkový vždy. Liší se materiál hřídelky. Staré provedení má ocelovou hřídelku a plastové kolečko. Nové provedení má kolečko i s hřídelkou z jednoho kusu komplet plastové.

To novější provedení jsem zkoušel u dvou Felicií vydolovat z hliníkového pouzdra a nejde to vytáhnout ani násilím. O nějakém samovolném vypadnutí tak nemůže být řeč.

Starší provedení jsem měl na Favoritu a tam kolečko i s hřídelkou vyjíždělo z hliníkového pouzdra velice snadno.
Uživatelský avatar
Jojin
Příspěvky: 295
Registrován: pát 05. čer 2009 12:26:47
Bydliště: Hluboká nad Vltavou
Kontaktovat uživatele:

Re: Tak to se vám určitě nestalo :-(

Příspěvek od Jojin »

Mám hliníkové pouzdro ... plastovou hřídelku a ozubené kolečko ... a málem mě to tam spadlo !!! :o Tak a těď povídej ...
FELICIA 1,9D GLX cca 300 000 km
Obrázek

Velké závady mívají banální příčiny. (můj otec)
Je těžké být debilem, protože konkurence je veliká. (Miroslav Horníček)
Moudrost přichází s věkem. Někdy však věk přijde sám.
maniaX - FK

Re: Tak to se vám určitě nestalo :-(

Příspěvek od maniaX - FK »

Dyt jo....já neříkám že to nemůže být, měl jsem to tak i já, ale říkám že se prodávájí i celoplastové držáky, ze kterých to nemůže vypadnout ani za nic ;)
Naposledy upravil(a) Návštěvník dne pon 12. říj 2009 9:34:24, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Atnarfus
Příspěvky: 4122
Registrován: úte 25. pro 2007 14:31:06
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Tak to se vám určitě nestalo :-(

Příspěvek od Atnarfus »

Originál je pouzdro vždy hliníkové. Nikdy jsem na Favoritu/Feldě jiné neviděl.

To od Kelly bude nějaká druhovýroba.
Tild - FK

Re: Tak to se vám určitě nestalo :-(

Příspěvek od Tild - FK »

Mám BMM rok 96, keď odkrútim náhon tachometra tak uvidim či mám tú osku z kovu alebo z umelej hmoty. Postup pri vybratí držiaka : 1) - je odpojiť lanko náhonu tachometra a potom vybrať ten držiak (opatrne ), 2)- alebo to neodpájať a celé to vybrať spolu z držiakom. Doteraz som si na škodovkách vymieňal olej vždy sám, ale teraz som na vážkach či si to mám vymeniť sám.
Uživatelský avatar
Jojin
Příspěvky: 295
Registrován: pát 05. čer 2009 12:26:47
Bydliště: Hluboká nad Vltavou
Kontaktovat uživatele:

Re: Tak to se vám určitě nestalo :-(

Příspěvek od Jojin »

Náhon tachometru se nemusí odpojovat, je nutno vyšroubovat pojistný šroub (klíč tuším 9 nebo 10) držáku a samotný držák vysunout do boku (v podstatě je to rohatka která za drážku náhonu - toho dílu s inkriminovaným kolečkem - drží pomocí toho šroubu celé složení na pozici) směrem ven. Potom lze za náhon vytáhnout to celé z převodovky. OPATRNĚ mě se málem podařilo kolečko pustit do skříně. Pokud můžu radit ta raději do servisu pokud si nevěříš.
FELICIA 1,9D GLX cca 300 000 km
Obrázek

Velké závady mívají banální příčiny. (můj otec)
Je těžké být debilem, protože konkurence je veliká. (Miroslav Horníček)
Moudrost přichází s věkem. Někdy však věk přijde sám.
Uživatelský avatar
Atnarfus
Příspěvky: 4122
Registrován: úte 25. pro 2007 14:31:06
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Tak to se vám určitě nestalo :-(

Příspěvek od Atnarfus »

Zase bych to tak neprožíval. I když ti kolečko vypadne, tak nemusí nutně zapadnout do převodovky. Kolečko je dole zapřené tím čuplíkem do díry v hliníkovém odlitku převodovky. Musí to být sakra smůla aby zrovna zapadlo mezerou do převodovky.

Když odmontuješ náhon, tak určitě vykoumáš nějaký způsob, jak tu hřídelku s vnitřním čtyřhranem přidržet. Do plastové by šel na půl závitu chytit vrut. V případě kovové bych třeba zkusil klínek ze sirky. Oříznul bych jí do špičky a namáčknu mezi pouzdro a hřídelku.

Já jsem to nikdy nijak nezajišťoval a neřešil a nikdy mi to tam nespadlo. A že už jsem to z převodovky tahal mnohokrát (výměny olejů, gufer... u feldy se musí vypouštět olej z převodovky pro každou kravinu)
kutilsro - FK

Re: Tak to se vám určitě nestalo :-(

Příspěvek od kutilsro - FK »

Ono,pokuď člověk o tomto problému neví,tak postupuje dalo by se říci s jistotou,že se nic nemůže stát.Ovšem,když si přečte takovéto příspěvky,popisující dramatický konec kolečka v převodovce,tak psychika udělá své. :roll:
Uživatelský avatar
Atnarfus
Příspěvky: 4122
Registrován: úte 25. pro 2007 14:31:06
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Tak to se vám určitě nestalo :-(

Příspěvek od Atnarfus »

A o to víc se ti budou klepat ruce a tím je větší pravděpodobnost vypadnutí :D
smazany clen - FK

Re: Tak to se vám určitě nestalo :-(

Příspěvek od smazany clen - FK »

Vždycky vezmu devítku klíček,vyšroubuju šroubek a začnu to celý vytahovat.Jakmile se vytvoří mezírka pro prst,vrazím tam ukazováček,přidržím hřídelku a pak to vytáhnu jedním rázem ven.Je to jednoduchý.
kutilsro - FK

Re: Tak to se vám určitě nestalo :-(

Příspěvek od kutilsro - FK »

JoS píše:Vždycky vezmu devítku klíček,vyšroubuju šroubek a začnu to celý vytahovat.Jakmile se vytvoří mezírka pro prst,vrazím tam ukazováček,přidržím hřídelku a pak to vytáhnu jedním rázem ven.Je to jednoduchý.

Nechci nic zlého přivolávat,ale abys tu nakonec nedal také nějaký podobný příspěvek o zapadnutém kolečku. ;)
maniaX - FK

Re: Tak to se vám určitě nestalo :-(

Příspěvek od maniaX - FK »

Jéééj nestresujte pořád se zapadnutím kolečka....kdo není gramlavý a nemá v rukách nas*áno tak mu tam nikdy v životě nespadne. A pokud člověk není dokonale zručný a na co šáhne to pokazí, tak to nechá udělat kámoše nebo známého a řekne mu k tomu postup.
Uživatelský avatar
Atnarfus
Příspěvky: 4122
Registrován: úte 25. pro 2007 14:31:06
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Tak to se vám určitě nestalo :-(

Příspěvek od Atnarfus »

Jako fakt jsem se toho navyndaval hodně, nikdy jsem kolem toho žádné opatření nedělal a kolečko mi tam nikdy nezůstalo.

Když je převodovka ještě plná oleje, tak to snad ani vyloženě spadnout nemůže. To plastové kolečko má cca stejnou hustotu jako olej.
modrafelda - FK

Re: Zapadlý náhon tachometru do převodovky

Příspěvek od modrafelda - FK »

Zdravím, mám nějaké nezávažné problémy s řazením - někdy tam nechce jít 1,2,R, trochu bzučí 5ka. Chtěl jsem zkontrolovat hladinu oleje ale po přečtení tohoto vlákna jsem se zhrozil. Nevíte jestli by mi to v nějakým servisu třeba za kilo odmontovali bez dalších keců co všechno musím vyměnit? Sám se toho bojím, kdyby mi to tam mělo spadnout tak to radši budu na tu převodovku jezdit dokud neodejde a pak třeba koupím za litr použitou z inzerátu...
Arimach

Re: Zapadlý náhon tachometru do převodovky

Příspěvek od Arimach »

Zdarvím. Mám ten samý problém. Felda, 1,9D, rok výr. 1999. Poraďte, prosím, jaké tam to kolečko bude? Celoplast, nebo hřídelka kov+kolečko plast? Díky za radu.
Uživatelský avatar
Maty
__________________
__________________
Příspěvky: 5680
Registrován: sob 01. bře 2008 9:52:40
Bydliště: Liberec 11
Kontaktovat uživatele:

Re: Zapadlý náhon tachometru do převodovky

Příspěvek od Maty »

Pokud myslíš to kolečko co ovládá náhon tak to je celý plastový..
Největším problémem všech informací je to, že je nikdo nechce HLEDAT !!!
Bylo ...Škoda Felicia GLXi 1.3Mpi 50kW r.v.1998 ... zelená .... Blíže --->ZDE<---
Bylo ...Citroën C5 Tourer 2.2HDi 125kw r.v. 2008 ... stříbrná
Je ... BMW F31 318d 105kw r.v. 2013 ... stříbrná
Uživatelský avatar
Jojin
Příspěvky: 295
Registrován: pát 05. čer 2009 12:26:47
Bydliště: Hluboká nad Vltavou
Kontaktovat uživatele:

Re: Zapadlý náhon tachometru do převodovky

Příspěvek od Jojin »

Ono to tak šílené není, pokud se pamatuju tak je z plastu. To ale neznamená že se nemůže v případě že spadne dovnitř nic stát. Kritický je moment kdy se podaří vytáhnout náhon ... opatrně zvedat pokud možno svisle. Je to zkrátka v rukou ...
FELICIA 1,9D GLX cca 300 000 km
Obrázek

Velké závady mívají banální příčiny. (můj otec)
Je těžké být debilem, protože konkurence je veliká. (Miroslav Horníček)
Moudrost přichází s věkem. Někdy však věk přijde sám.
mikka
Příspěvky: 915
Registrován: čtv 18. led 2007 21:04:23
Bydliště: Olomouc

Re: Zapadlý náhon tachometru do převodovky

Příspěvek od mikka »

Já pro sichr povolím tu převlečnou matici a odpojím bowden tachometru, pak na tu vyčnívající hřídelku namotám kousek izolačky.
Uživatelský avatar
Jojin
Příspěvky: 295
Registrován: pát 05. čer 2009 12:26:47
Bydliště: Hluboká nad Vltavou
Kontaktovat uživatele:

Re: Zapadlý náhon tachometru do převodovky

Příspěvek od Jojin »

Budu držet pěsti .... :thumright:
FELICIA 1,9D GLX cca 300 000 km
Obrázek

Velké závady mívají banální příčiny. (můj otec)
Je těžké být debilem, protože konkurence je veliká. (Miroslav Horníček)
Moudrost přichází s věkem. Někdy však věk přijde sám.
Uživatelský avatar
Vasek
Příspěvky: 1196
Registrován: úte 19. srp 2008 14:12:32
Bydliště: Mladá boleslav/ Žatec

Re: Zapadlý náhon tachometru do převodovky

Příspěvek od Vasek »

na co chceš omotávat izolačku? Na to plastový kolečko? Ti tam nebude držet. A to už vůbec nemluvim o tom, že když si jí tam necháš, tak tim spíš zapadne.
Ono to neni tak hrozný, jak se straší. Prohrabával jsem převodovku zezhora prstem a přišlo mi, že je téměř nemožný, aby tam omylem zapadla. Pak jsem ji tam zkoušel i nastřit (abych věděl, na co si mam dát pozor) a ani tak se jí dovnitř nechtělo.
škoda 791.136M 4/99
každý auto jede rychle, jenom záleží kolik mu dáte napapat ;-)
Uživatelský avatar
Maty
__________________
__________________
Příspěvky: 5680
Registrován: sob 01. bře 2008 9:52:40
Bydliště: Liberec 11
Kontaktovat uživatele:

Re: Zapadlý náhon tachometru do převodovky

Příspěvek od Maty »

Nechtělo se tomu tam ... ale pokud to správně natočíš tak tam zahučí jak po másle ;)
Největším problémem všech informací je to, že je nikdo nechce HLEDAT !!!
Bylo ...Škoda Felicia GLXi 1.3Mpi 50kW r.v.1998 ... zelená .... Blíže --->ZDE<---
Bylo ...Citroën C5 Tourer 2.2HDi 125kw r.v. 2008 ... stříbrná
Je ... BMW F31 318d 105kw r.v. 2013 ... stříbrná
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Zapadlý náhon tachometru do převodovky

Příspěvek od 103457 »

mikka píše:Já pro sichr povolím tu převlečnou matici a odpojím bowden tachometru, pak na tu vyčnívající hřídelku namotám kousek izolačky.
Přitlačím hřídelku ke stěně a nemůže mi spadnout dolů. Nikdy jsem s tím problém neměl a to k tomu mám blbej přístup s ohledem na servo a klimu. ;)
Stalin
Příspěvky: 2
Registrován: úte 04. čer 2013 17:13:33
Bydliště: Trnava
Kontaktovat uživatele:

Re: Zapadlý náhon tachometru do převodovky

Příspěvek od Stalin »

Ahojte..! Ja som tiež jeden z tých "šťastlivcov",ktorým sa toto podarilo. Je to už 5 rokov a felicka jazdí akoby sa nič nestalo.Samozrejme,že som sa to pokúsil vybrať a samozrejme že neúspešne. Zo začiatku som mal z toho depresie a bol som rozhodnutý to dať vybrať,no časom som na to aj zabudol.. Možno som šťastlivec a len sa niekde pevne vspriečila a drží tam. Zdravím všetkých podobných nešťasníkov !!!! :hlava: :hlava: :salut: :salut: :salut:
Odpovědět