Piskajici 3° - casem vypadavajici/nelze zaradit

vše okolo převodovek
Dedla
Příspěvky: 1425
Registrován: pon 13. úno 2006 18:40:52
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Piskajici 3° - casem vypadavajici/nelze zaradit

Příspěvek od Dedla »

Problém týkající se pouze 1.3 a 1.9D
Viz názorné foto:
1): Nejdříve trojka v záběru píská - nalisované hnací kolo 3° na hřídeli se slisuje vlivem působení nejvyššího točivého momentu. (špatný záběr zubů je doprovázený pískáním)
2): Ve druhém stádiu se o kolo už opírá řadící vidlička při řazení - ozubení objímky synchronu dostatečně nezapadne do ozubení kola a 3°vypadává.
3:) A třetí fáze,když už je kolo slisované na tolik,že už nejde 3°ani zařadit - řadící vidlička jde na tvrdo do kola.

Řešení:
Kolo 3°nalisovat zpět a mezi něj a kolo 4°vložit rozpěrný kroužek jako je u převodovek Felicia 1.6.
Nutná demontáž a rozborka převodovky. ;)

Obrázek
Úpravy řídících jednotek motorů Felicia
Ex. Felda http://www.youtube.com/watch?v=b5al6XngGWo Kejzi dík!
VW Sharan TDI : "Dospělé auto pro dospělého člověka".
http://www.youtube.com/watch?v=CkJzc2D2 ... re=related
Nemám rád SZ...
Uživatelský avatar
Kovi
Příspěvky: 780
Registrován: pát 21. zář 2007 16:09:21
Bydliště: Most
Kontaktovat uživatele:

Re: Piskajici 3° - casem vypadavajici/nelze zaradit

Příspěvek od Kovi »

Díky za podnět. Budu nucen měnit převodovku, tak se do té "nové" juknu a hned to posichruju.
I kdybych měl jít údolím stínu smrti, ničeho zlého se nebojím, neboť ty se mnou jsi: tvůj prut a tvá hůl mě konejší.
U ostatních se evoluce projevuje stylem: Chodítko, odstrkávadlo, kolo, fichtl, mašina, auto......
no a já jdu zase pozpátku...Auto, motorka, kolo.... ale nebojte, protože stejně se zase sejdem u toho chodítka...:)
oslo - FK

Re: Piskajici 3° - casem vypadavajici/nelze zaradit

Příspěvek od oslo - FK »

Díky za info,včera jsem přešel z prvního do druhého stádia,tak alespoň vim na čem jsem :(
kejzi1
Příspěvky: 8486
Registrován: úte 02. kvě 2006 23:05:53
Bydliště: Jihlava,Třebíč
Kontaktovat uživatele:

Re: Piskajici 3° - casem vypadavajici/nelze zaradit

Příspěvek od kejzi1 »

Jsem ve stádiu 1.Na rozborku převodovky se necejtím,tak asi abych pomalu začal shánět jinou
dtp Johny - FK

Re: Piskajici 3° - casem vypadavajici/nelze zaradit

Příspěvek od dtp Johny - FK »

Ja ti to rikal ze to neni dobre ze v tom neco piska Kejzi vid :lol: ale oono se nam to libi jako to maj soutezaci :lol: ale kdz uz jsi ve stadiu 2 tak to ti uz do smichu moc neni :lol: ja ji koupil za 2500
kejzi1
Příspěvky: 8486
Registrován: úte 02. kvě 2006 23:05:53
Bydliště: Jihlava,Třebíč
Kontaktovat uživatele:

Re: Piskajici 3° - casem vypadavajici/nelze zaradit

Příspěvek od kejzi1 »

Zatím to neřeším,ale přes zimu něco seženu.Koukal jsem že jsou celkem sehnatelný do 2000kč
Psyker - FK

Re: Piskajici 3° - casem vypadavajici/nelze zaradit

Příspěvek od Psyker - FK »

No, je nějaka podobná závada na 3 i u 1.6? Jen ze mi nejde zaradit lehce z dvojky a kdyz už tam je, tak piska. Kdyz zaradim neutral, tak se ozyva takove lehci rachtani.
Uživatelský avatar
Foglik
Příspěvky: 900
Registrován: ned 15. bře 2009 12:58:20
Bydliště: Chotěšov
Kontaktovat uživatele:

Re: Piskajici 3° - casem vypadavajici/nelze zaradit

Příspěvek od Foglik »

je mozny ze mi tohle dela auto na 5ku? Piska obcas vypadne a pak tak nejde vratit.
Uživatelský avatar
Chose
Příspěvky: 324
Registrován: stř 04. bře 2009 21:49:20
Bydliště: Hroznová Lhota

Re: Piskajici 3° - casem vypadavajici/nelze zaradit

Příspěvek od Chose »

Možná tam máš málo oleje,nebo uvolněná matice soukolí 5tého stupně ;)
Felicie 1.3 BMM 50kw,romantická červená
Knoxville - FK

Re: Piskajici 3° - casem vypadavajici/nelze zaradit

Příspěvek od Knoxville - FK »

Pánové, to vypadá že moje 1.6 přešla do fáze I :scratch: Najeto mám 77t km, před asi 500km jsem dával novou spojku, protože ta původní záhadě unášela a špatně se mi řadilo. Specielně jednička, nebo zpátečka z místa - pokud se auto po odbrždění alespoň trochu nedalo do pohybu tak to nešlo. Zpátečka zase šla hrozně přes zuby. Po výměně spojky se to trochu zlepšilo, ale né tak, jak jsem čekal. Olej jsem dal Mogul 75W, tak mi to nedalo a před týdnem šel ven a místo něj 75W90. Změna spíš k horšímu, když řadím 1-2 nebo 2-3 tak to jde dost ztuha a ozve se rána, navíc při zařazený trojce slyším pískání. Už opravdu nevím co s tím :?
Rozario11 - FK

Re: Piskajici 3° - casem vypadavajici/nelze zaradit

Příspěvek od Rozario11 - FK »

Přesně tento problém ted řeším. Vše bylo OK, ale po Novém roce se přihodilo to jak píšete, že při zařazení 3°se ozval písklavý(nepříjemný) zvuk. Nějak jsem to neřešil, ale ted v pátek už při zařazení 3°kvaltu sám vypadnul a pořád vypadává. Jinak díky za info, a nevíte kolik tak výjde oprava tohoto celku(přibližně)... Díky
Odpovědět