Stabilizátor zadní nápravy

Přední i zadní
Papi - FK

Re: Stabilizátor zadní nápravy

Příspěvek od Papi - FK »

.....
Naposledy upravil(a) Návštěvník dne stř 30. zář 2020 16:49:54, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
RAAF_96
Příspěvky: 964
Registrován: ned 25. srp 2013 8:28:54
Bydliště: Valašské Meziříčí
Kontaktovat uživatele:

Re: Stabilizátor zadní nápravy

Příspěvek od RAAF_96 »

Já auto koupil jen s předním, dodělal jsem si vzpěru v motoru + zadní stabík a opravdu to jde neuvěřitelně znát, hlavně v zatáčkách je daleko jistější a zdaleka se tolik nenaklání. Za mě určitě investice za pár korun která stojí zato :thumright: Mám combi 1.6
Škoda Felicia Combi 1.6 55kw r.v.97 - http://radimfojtek.rajce.idnes.cz/Moje_Felda/
Škoda Octávia Combi 1.8t 110kw - http://radimfojtek.rajce.idnes.cz/Koktik/
Papi - FK

Re: Stabilizátor zadní nápravy

Příspěvek od Papi - FK »

.....
Naposledy upravil(a) Návštěvník dne stř 30. zář 2020 16:49:41, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
RAAF_96
Příspěvky: 964
Registrován: ned 25. srp 2013 8:28:54
Bydliště: Valašské Meziříčí
Kontaktovat uživatele:

Re: Stabilizátor zadní nápravy

Příspěvek od RAAF_96 »

Na mokru jsem jí jen urval na dlažebních kostkách, jinak se sněhem zatím zkušenosti nemám. Ale nevím co řešíš, jak říkám, zadní stabík seženeš za 300, montáž za 5 min.... Když se ti nebude líbit, tak ho sundáš a prodáš za tu samou senu ;)
Škoda Felicia Combi 1.6 55kw r.v.97 - http://radimfojtek.rajce.idnes.cz/Moje_Felda/
Škoda Octávia Combi 1.8t 110kw - http://radimfojtek.rajce.idnes.cz/Koktik/
Papi - FK

Re: Stabilizátor zadní nápravy

Příspěvek od Papi - FK »

.....
Naposledy upravil(a) Návštěvník dne stř 30. zář 2020 16:49:20, celkem upraveno 1 x.
Xyz255
Příspěvky: 295
Registrován: čtv 08. kvě 2014 14:45:04
Bydliště: Vyškov
Kontaktovat uživatele:

Re: Stabilizátor zadní nápravy

Příspěvek od Xyz255 »

Prosím vás, po dlouhé době jsem se vezl vzadu v kombíku a kufr obsahoval jenom rezervu a plynovou bombu, takže zatíženej moc nebyl no a byl jsem nemile překvapenej z toho, jak se to naklání :D Přečetl jsem si, že oficiálně zadní stabík na kombíka není echt, ale někteří tu a v jinejch vláknech psali, že ho tam mají tak jsem se chtěl zeptat, jestli už jeli s plným kufrem na sněhu nebo fakt velkym mokru, jestli to bylo nějaký blbý nebo ne? Napadlo mě taky jezdit s metrákovým pytlem písku, ale v případě nehody by to byl průser a pak taky v zimě se písek může hodit, ale na co v létě, akorát bych měl plnej kufr :evil:
ferdamravenec
Příspěvky: 4169
Registrován: čtv 13. led 2011 6:18:25
Bydliště: Horní Podluží
Kontaktovat uživatele:

Re: Stabilizátor zadní nápravy

Příspěvek od ferdamravenec »

pokud nejsou v cajku tlumiče tak nemá cenu nic řešit
Xyz255
Příspěvky: 295
Registrován: čtv 08. kvě 2014 14:45:04
Bydliště: Vyškov
Kontaktovat uživatele:

Re: Stabilizátor zadní nápravy

Příspěvek od Xyz255 »

Teď nevim ,jestli to myslíš tak, že to znamená, že mám tlumiče v háji nebo že je mám zkontrolovat než něco začnu řešit :D Takže nedávno jsem je nechal proklepnout a jsou všechny 4 dobrý
Matuhsch
Příspěvky: 1116
Registrován: pát 17. dub 2009 19:23:29
Bydliště: Modřice
Kontaktovat uživatele:

Re: Stabilizátor zadní nápravy

Příspěvek od Matuhsch »

zadni stabik je podle mě docela placeb, dal jsem tam dva a nějakej extra rozdíl sem nepoznal.. dej si tam hpcka a zadny naklaneni uz te trapit nebude.. seriovej podvozek je proste na pytel :)
Obrázek
Obrázek
Xyz255
Příspěvky: 295
Registrován: čtv 08. kvě 2014 14:45:04
Bydliště: Vyškov
Kontaktovat uživatele:

Re: Stabilizátor zadní nápravy

Příspěvek od Xyz255 »

hp si tam dávat nebudu, protože je to zbytečný a navíc u kombíka, se kterým se jezdí do lesa je to blbost :D takže spíš uvažuju touhle cestou, když nechcu vozit pytel s pískem :D
Matuhsch
Příspěvky: 1116
Registrován: pát 17. dub 2009 19:23:29
Bydliště: Modřice
Kontaktovat uživatele:

Re: Stabilizátor zadní nápravy

Příspěvek od Matuhsch »

Zaprvy neumim vestit ze mas auto do lesa, za druhy hp neznamena ze to musis nutne snizovat a za treti nevim jakej ma vliv to ze je to kombik. Zadni stabik podle me na naklaneni nepomuze, akorat se to auto chova trochu jinak pri ostrejsim projeti zatacky, je min nedotacivy.Predni pomuze proti naklaneni ale za cenu vetsi nedotacivosti. stabiky sezenes za cenu srotu tak to rovnou zkus a neptej se.. a pokud je to nejakej pracant do lesa tesne pred smrti tak nevim co tady resis s nejakyma upravama teda
Obrázek
Obrázek
Xyz255
Příspěvky: 295
Registrován: čtv 08. kvě 2014 14:45:04
Bydliště: Vyškov
Kontaktovat uživatele:

Re: Stabilizátor zadní nápravy

Příspěvek od Xyz255 »

Tak sorry, že jsem se vůbec zeptal, jsem nevěděl, že se to někoho může dotknout...
Našel jsem si, že naklánění v zatáčkách řeší stabilizátor, je to dokonce jedna z první vět na wiki. Dál jsem si četl tohle téma, což asi ty ne, protože jinak bys věděl, že hned na začátku někdo píše, že na kombíka to výrobce nedoporučuje, a proto jsem se ptal a pletl do toho kombíka, jaký s tím mají zkušenosti ti, kteří si ho tam přidali.
Potom u hpček jsem si tak nějak odvodil, že krom tuhosti jsou i v základu nižší, protože dost lidí je tu zmiňuje kvůli snížení, jestli nejsou tak sorry, tohle jsem si odvodil špatně, ale každopádně je to dražší varianta než sada kulatiny a příchytnýho materiálu (navíc jsem se na to neptal). Že to seženu za cenu šrotu vím, ale co je tu pro většinu zkušených otázka deseti minut tak pro mě je to trochu dýl, takže než bych se s tím patlal a pak zjistil, že to bylo zbytečný tak se zeptám, což vzhledem k věcem psaným výše není nic špatnýho.
A nevim, kdes vzal toho pracanta před smrtí, když jsem jenom psal, že to jezdí i do lesa, což při samovýrobě dřeva není nic neobvyklýho... Howg :salut:
ferdamravenec
Příspěvky: 4169
Registrován: čtv 13. led 2011 6:18:25
Bydliště: Horní Podluží
Kontaktovat uživatele:

Re: Stabilizátor zadní nápravy

Příspěvek od ferdamravenec »

řeší , ale vzadu až to co je za náklonem na pružinách , resp jen to co se týká zadní nápravy která je vlastně sama sobě stabíkem , a stabík na ni jen ztužuje krut torzního profilu
aby to řešilo něco ve vztahu kola - karoserie by to musel bejt kua stabík ukotvenej do kastle
buď dát silnější pružiny a k tomu náležící tlumiče , např pro špatné cesty ,
nebo se zeptat jestli se zklidnilo naklánění , těch co dali tzv. přídavnou přužinu / mezizávitovou pružinu / atd ,
(prostě gumu mezi závity pružiny)
nebo dát HP
Xyz255
Příspěvky: 295
Registrován: čtv 08. kvě 2014 14:45:04
Bydliště: Vyškov
Kontaktovat uživatele:

Re: Stabilizátor zadní nápravy

Příspěvek od Xyz255 »

Předpokládám, že když to aji píšeš tak silnější pružina na normální tlumič je kravina tak zkusím tu cestu gumy do pružiny a jinak na to asi budu dlabat... Díky
Matuhsch
Příspěvky: 1116
Registrován: pát 17. dub 2009 19:23:29
Bydliště: Modřice
Kontaktovat uživatele:

Re: Stabilizátor zadní nápravy

Příspěvek od Matuhsch »

Akorat sem ti napsal jak to je, hp neznamena ze s tim nemuzes jezdit do lesa, ano i v zakladu je to mozna o nejaky centak nize nez serie ale to prece nevadi. Zadni stabik na naklaneni nepomuze to pomuze predni. Nevim kdes prisel na to ze vyrobce zadni stabik na combi nedoporucuje.. Napsal si to jako ze to jezdi do lesa tak to prece nemuze mit hapecka, takze bud je to vrak do kteryho nema cenu cpat penize nebo si myslis ze s hapeckama se nesmi do lesa. Ja mam na svym kombiku hapecka snizeny v predu o 6 a vzadu o 4 cm a jezdim s tim i do lesa, do kamenolomu, a taham prives a nemuzu si je vynachvalit . Stabiky mam na zadku dva :)
Obrázek
Obrázek
Odpovědět