horne ulozenie+homokĺb

Přední i zadní
schympanze - FK

horne ulozenie+homokĺb

Příspěvek od schympanze - FK »

zdravim vas.chystam sa menit tieto dve veci naraz,tak by som chcel vediet aky postup mam zvolit aby som to mal co najjednoduchsie.aby som nemusel 2x odkrucat to iste atd.mam zhodit tlmič aby sa mi tam lepsie pracovalo?vdaka.
Kuladmin
Příspěvky: 1751
Registrován: ned 20. črc 2008 18:21:06
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Re: horne ulozenie+homokĺb

Příspěvek od Kuladmin »

Horni ulozni zalezi co presne jestli jen tu gumu tak to jde lehce vysroubuj na zatizenem!! aute tu stredovou matici nahore vyndej tu velkou kovovou tvarovanou podlozku dej matici zpet zvednu auto vymen gumu a zas dolu matice ven nasadit podlozku a matici zpet a je hotovo.
A co se tyce homokinetaku tak stejne musis povolit spodni cep na ramenu a pak to vyndas ven (samo nejdriv jako prvni povolit centralni matici)
A pozor at si to nevytahnes z prevodovky vytekl by ti olej!! je to tam nacvakle na krouzku celkem to drzi ale i tak pozor!!
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11152
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: horne ulozenie+homokĺb

Příspěvek od 103457 »

Já bych nejdřív vyndal komplet celej tlumič s pružinou a uložením z auta ven, můžeš to zkouknout a vyměnit, co je potřeba. A pak se věnuj kloubu. Když budeš mít pomocníka, tak nemusíš polosu vůbec vyndavat, vytráhni těhlici z kuláku ramene, těhlice ti zůstane jen na tyči řízení a brzdové hadičce, stáhneš jí z kloubu, necháš stranou a můžeš se věnovat kloubu. Pomocník bude držet poloosu, aby nevypala z převodovky a ty si hraj s kloubem.
Důležité ! před započetím jakékoliv práce musíš povolit matku poloosy ve středu unašeče kola (30-ka ořech + velká gola). Až potom povoluj matky kola a auto zvedni.
schympanze - FK

Re: horne ulozenie+homokĺb

Příspěvek od schympanze - FK »

ok diky pani.myslim ze nebude problem.ten tlmic dam dole cely.mam aj stahovaky pružin tak pohoda.vymenim komplet uloženie.vdaka
Kuladmin
Příspěvky: 1751
Registrován: ned 20. črc 2008 18:21:06
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Re: horne ulozenie+homokĺb

Příspěvek od Kuladmin »

Jeste muzes tlumic vyndat rovnou i s tehlici ale musis navic rozpojit cep rizeni.
Pac nejhorsi je spoj tlumic a tehlice ty srouby jsou vetsinou ko a na rezani vyklepavani a vymenu.
keenworth - FK

Re: horne ulozenie+homokĺb

Příspěvek od keenworth - FK »

Jojo, ty šrouby jsou příšerný zlo, taky jsem je zalomil a nemohl dostat ven. Chce to hodně prostříkat uvolnovačem a nechat působit co nejdéle.
schympanze - FK

Re: horne ulozenie+homokĺb

Příspěvek od schympanze - FK »

hej.mam kupeny novy.pre istotu aj hornu maticu tlmica ktora bola zdrana na pravej strane naposledy.s odvrtavanim pocitam.ale nastriekal som wdečko dnes tak možno sa stane zazrak a pojde povolit.
Vaclav
Příspěvky: 38
Registrován: úte 23. pro 2008 1:41:14
Bydliště: Ledec nad Sazavou
Kontaktovat uživatele:

Re: horne ulozenie+homokĺb

Příspěvek od Vaclav »

Šroub uložení tlumiče jsem natřel resistinem Car a po 8 letech šel šroub lehce povolit a demontovat.
Kdysi jsem po 12 letech šroub vyndaval a musel jsem s ním dlouho točit tam a nazpátek, jinak bych ho utrhnul - dolní uložení tlumiče.
Resistinem jsem natřel i dolní uložení tlumiče.
Při vyndavání levého tlumiče doporučuji povolit osu převodovky.
Kdyby jste měli šroub utrhnout tak raději vyndat celý náboj i s tlumičem a třeba vyměnit horní gumu, tam jsem namazal i horni gumu vazelínou, moc to na otáčení nepomohlo ale trochu jo. Zkotrolovat jestli se plechy nahoře nad tlumičem vzájemně nedotýkají, většinou to je v pohodě.

Taky pozor, při vyndavání osy převodovky at osu moc nevytáhnete a nevypadnou vám jehly v kloubu u převodovky. Potom to může mít vůli.
Kdyby, nekomu z vás něco jakoby drnčelo při přejetí nerovností tak to může být asi nejdřív dolní kulový čep - nýty zkusit odseknout sekáčem, Horní ulozeni tlumiče - guma, potom umělé pouzdro v řídící tyči napravo - to se musí vyndat čep u řízení, sundat prachovka a povolit 30 klíčem matici na hřídeli u tyče řízení, potom se vytočí nadoraz hřídel do leva-dovnitř. Navrtat pouzdro, dát vruty a vyndat pouzdro, případně si poznačit jak bylo pouzdro uložený.

Kelly
Felicia
Podvozek
díly řízení
Kompletní řízení
Pouzdro hřebene řízení
https://www.autokelly.cz/Product/XS-114 ... 4;32683400


Guma uložení horního tlumiče. Po 6 letech se zmenší o 4 mm, ale to ještě tlumič nebouchá. 10 let 110000 km.
Podvozek
Tlumiče
Horní uložení
Přední náprava.
https://www.autokelly.cz/Product/XS-115 ... 8;33502384

Čep na nápravě bych doporučil třeba mog.
Kdysi jsem koupil prodejně škoda originální čep, ale né přímo od výrobce a moc nevydržel. Takže né originál, protiže ten už výrobce nedodává, ale o něco dražší třeba mog.

Podvozek
Díly nápravy
Čepy ramen.
Přední náprava
https://www.autokelly.cz/Product/DF-TC6 ... 4;33450047
https://www.autokelly.cz/Product/MG-SK- ... 4;33450047
Uživatelský avatar
emilio52
_________________
_________________
Příspěvky: 4134
Registrován: pát 28. pro 2007 21:07:04
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: horne ulozenie+homokĺb

Příspěvek od emilio52 »

No nevím ale už je to šest let starý příspěvek tak to má asi už opravený pokud teda feldu ještě má ;)
Každé ráno, když vstanu, prohlédnu si seznam 50 nejbohatších lidí na světě. Když na něm nejsem, jdu do práce moje felda
ObrázekObrázek
Odpovědět