pomozte, prosím"hrkot " při jízdě

Přední i zadní
COPERNICUS
Příspěvky: 3
Registrován: sob 07. srp 2010 17:43:05
Bydliště: Litoměřice
Kontaktovat uživatele:

pomozte, prosím"hrkot " při jízdě

Příspěvek od COPERNICUS »

poradte, kdo můžete, prosím
divný zvuk -přirovnal bych to ke zvuku vrtulového letadla
takový jakoby hrkot
zmizí při sebemenším pohybu volantem doprava,
a při pohybu vlevo se zvýrazní- také se zvýrazní při brzdění, mooc děkuji
GrounZero - FK

Re: pomozte, prosím"hrkot " při jízdě

Příspěvek od GrounZero - FK »

tipuji homokinetický kloub, vnější nebo vnitřní, zkontroluj manžety jestli nejsou náhodou prásklé, možná že do nich dostal bordel ..
Kuladmin
Příspěvky: 1751
Registrován: ned 20. črc 2008 18:21:06
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Re: pomozte, prosím"hrkot " při jízdě

Příspěvek od Kuladmin »

A nebo se ti zasekly brzdy - desticky - plovouci trmeny nebo pistek. Taky bych zkontroloval.
paflos1
Příspěvky: 9
Registrován: stř 30. zář 2015 13:47:52

Re: pomozte, prosím"hrkot " při jízdě

Příspěvek od paflos1 »

Zdravím zkoušel sem hledat zde ve foru ale nic jsem nenasel potrebuji navod na vymenu homo kloubu tak jestli by tu byl byl nekdo kdo by mi ho napsal nebo aspon dal nejaky odkaz pls děkuji
Xyz255
Příspěvky: 295
Registrován: čtv 08. kvě 2014 14:45:04
Bydliště: Vyškov
Kontaktovat uživatele:

Re: pomozte, prosím"hrkot " při jízdě

Příspěvek od Xyz255 »

Máš to v dílenské příručce vypsáno co a jak, je tu na fóru odkaz i se spoustou materiálů okolo, myslim patkan se jmenuje ten, co to sem dal
oondra18
Příspěvky: 103
Registrován: úte 17. zář 2013 14:41:31

Re: pomozte, prosím"hrkot " při jízdě

Příspěvek od oondra18 »

Čau lidi mam takový dotaz... Při jízdě na letních 14" kolech při rychlosti cca 110Km/hod se začala klepat karoserie včetně volantu. Při nasazení zimních "vyvážených" plecháčů 13" se auto začalo klepat už od 90 a čím vyšší rychlost, tím více se klepalo úplně všechno. Nechal jsem kola proto znova vyvážit jinde (na jednom předním kole chybělo 2x45g) a auto jezdí mnohem lépe, ALE stejně se to od 110 do cca 125 klepe, jenže pouze při tom, když přidám více plyn a chci akcelerovat. Klepání není tak intenzivní, dá se s tím jezdit. Čep je načatý pouze jeden, a to ten, který je vidět zespoda auta ( originál jsou tam vidět nýty). Gumy jsou zimní 5 let staré najeto cca 50tis. Na podvozku jinak vše ok, mohokrát kontolováno. V případě, že při rychlosti když to nejvíce vibruje uberu plyn nebo držím málo plynu, tak je vše OK. Nevíte, čím to může být? Děkuji
Prcek1
Příspěvky: 233
Registrován: sob 10. led 2009 8:57:05
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: pomozte, prosím"hrkot " při jízdě

Příspěvek od Prcek1 »

Já bych vsázel na gumy, 2x45g je celkem dost.
ferdamravenec
Příspěvky: 4170
Registrován: čtv 13. led 2011 6:18:25
Bydliště: Horní Podluží
Kontaktovat uživatele:

Re: pomozte, prosím"hrkot " při jízdě

Příspěvek od ferdamravenec »

asi není vše ok , můžou to být kineťáky nebo klouby na převodovce ,
jelikož to dělá na jak na letních i na zimních , tak laborování s kolama asi nepomůže , ale můžeš to zkusit
prohodit kola přední <>zadní , nebo si zkusit půjčit kola od někoho jinýho
oondra18
Příspěvky: 103
Registrován: úte 17. zář 2013 14:41:31

Re: pomozte, prosím"hrkot " při jízdě

Příspěvek od oondra18 »

OK zkusim je prohodit zezadu dopředu.....jen otázka, co jsou klouby na převodovce? Taky mě napadlo, nemůžou být nějaký ztvrdlý nějaký uchycovací gumy? Jinak kdyby to byly homouši, tak to dělá i za pomalé jízdy a při plnym rejdu ne? Jinak občas se při jízdě na nerovném terénu a při zatáčení doleva ozývá praskání od levého předního kola, což je ale ten zmíněný čep načatý.
Odpovědět