loziska zadni napravy /odchazeji

Přední i zadní
Uživatelský avatar
Jivo
Příspěvky: 92
Registrován: pon 20. zář 2010 10:46:15
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

loziska zadni napravy /odchazeji

Příspěvek od Jivo »

Pravidelne mne odchazeji loziska zadni napravy na Felde 1.6 Poprve v servisu netusim, jaka zacka. Za necely rok opravoval soused, loziska Meile. Vydrzelo asi 1/2 roku a jsel jsem si do serviu k znamemu, zase Meile.
Ted opet po pul roce a asi 4.000km maji nejspise naboje vuli (loziska nehuci, ale obe kola klepou).
Takze po 3 ruznych servisech nemuze byt chyba v nich. Jezdim havne po prazskem autodromu, ale rozumne. Kde muzu hledat jinou chybu? Pneu kazdorocne vyvazuju, tlumice jsou OK a asi jen 2roky stare.
Martas085 - FK

Re: loziska zadni napravy /odchazeji

Příspěvek od Martas085 - FK »

záleží,jak moc je dotáhlá nábojová matka...moc je špatně a málo taktéž :D v tom bych asi viděl problém..osobně si myslím,že není na škodu po výměně ložiska po pár km zkontrolovat opětovně vůli a případně upravit..A nebo taky potom zkusit jiného výrobce ložisek
Uživatelský avatar
Jivo
Příspěvky: 92
Registrován: pon 20. zář 2010 10:46:15
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: loziska zadni napravy /odchazeji

Příspěvek od Jivo »

Prave tomu dotahovani jsem se snad vyvaroval servisem.
Dals iproblem je, ze vetsinou je to Meile nebo bez oznaceni. Meile je sice uz take cina, ale s nemeckym certifikatem. Predpokladam chyby jinde, ale kde?
Jinak jedno lozisko ted bylo nejake vystrachane audi. TO s tim pretahnutim/povolenim po case je asi dobrej napad.
ferdamravenec
Příspěvky: 4170
Registrován: čtv 13. led 2011 6:18:25
Bydliště: Horní Podluží
Kontaktovat uživatele:

Re: loziska zadni napravy /odchazeji

Příspěvek od ferdamravenec »

pokud nehučí , tak jsou dobrý , když klepou tak se musí vymezit vůle dotažením , obzvlášť byla li měněná , protože si sednou ,

na začátku to udělal servis při povinných prohlídkách ............................ , těď si to po jakýkoli opravě musíš hlídat sám
Uživatelský avatar
Foglik
Příspěvky: 900
Registrován: ned 15. bře 2009 12:58:20
Bydliště: Chotěšov
Kontaktovat uživatele:

Re: loziska zadni napravy /odchazeji

Příspěvek od Foglik »

ja loziska koupil normalne v kramu s loziskama a fungujou normalne uz par let
ferdamravenec
Příspěvky: 4170
Registrován: čtv 13. led 2011 6:18:25
Bydliště: Horní Podluží
Kontaktovat uživatele:

Re: loziska zadni napravy /odchazeji

Příspěvek od ferdamravenec »

foglik má pravdu , taky chodím tam kde prodávají ložiska (pokud je musím koupit protže ho v práci nemáme) , cena bývá o 1/2 ale klidně i o 3/4 nižší než v autodílech
Uživatelský avatar
Jivo
Příspěvky: 92
Registrován: pon 20. zář 2010 10:46:15
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: loziska zadni napravy /odchazeji

Příspěvek od Jivo »

Můžete dát rozměry? Mů6ete napsat p5ímo nějakě typové číslo, neo se to kupuje podle jen podle rozměru. Můžete doporučit značky ?
Našel jsem rozměr vnitřní/vnější tloušťka 29/50mm 14,73mm a druhé 17.5/40mm 15mm.

Jinak zatím klid, bylo to jen povolené. Kola okopávám často a včera jsem se lekl. Asi 2mm vůle. Jedinej otevřenej servis, kde mně to dnes udělali byl BestDrive. Dle mechanika to bylo divné, dotáhl tročku silou s kolem, protočil, poklepal a poté povolil dle citu a zafixoval závlačkou. Ložiska vypoadají zatím prej dobře. Uvidíme po pár km. Ale jak se to může o 2mm vyklepat během asi 1\2 roku a odkadem 4.000km. Závlačka nepovelená, tuku tam bylo dost. V servisu ho nedoplňovali. Mám to ještě schodit a doplnit?
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: loziska zadni napravy /odchazeji

Příspěvek od 103457 »

To se nepovolí, ložiska si prostě sednou, to je běžná věc. Dřív se skoro všechno po ujetí cca 50km od opravy kontrolovalo, přetahovalo, ložiska, kola, hlavy, ap. Dneska už se na to kašle. Tuk se neztratí, pokud se neohřeje a nevyteče, takže není potřeba doplňovat. Rovněž ho nesmí být moc, jen tak akorát. ;)
speedfilip
Příspěvky: 37
Registrován: čtv 22. led 2015 22:17:15
Bydliště: Mladá Boleslav
Kontaktovat uživatele:

Re: loziska zadni napravy /odchazeji

Příspěvek od speedfilip »

Zdar chlapi asi blbej dotaz - cosi mi hučí od zadního kola (zevnitř jak to poslouchám tak to slyším jakoby od spolujezdcovy strany vzadu), nic extra - začíná to až tak při 80km/h a žádný závratný hukot to taky není, došel jsem k názoru, že začínají odcházet ložiska vzadu, nicméně nechci nic podceňovat a co nejdřív to vyměnit (nestojí to svět a zvládnu to svépomocí), akorát jak jsem zastavil tak lehce zahřátý buben byl na straně řidiče (vpředu náby obě - to je jasné kvůli kotoučům). Teď mi jde o to, jestli můj odhad zevnitř byl správný a zahřátí způsobilo blbě nastavené brzdy (že by brzdila jedna strana víc) a nebo jestli jsem obětí sluchového klamu. Druhý buben je více méně chladný, ten za řidičem je teplý tak že na něm udržím tak 3sec. prsty, takže nic, že by extra žhnulo.
Odpovědět